Fragmentacija Ukusa

Jeste se smorili vec kod naslova threada? :smiley:

Nego, jeste primetili kako svako sve vise vuce na svoju stranu sto se multiplayera tice? Kad smo pocinjali, svaka igra nam je bila sveza i sve smo hteli da probamo – ali evo nas sad, svaka igra ima svoju grupicu fanova, pa kad igramo zajedno gears (95% vremena), to nije zato sto svi to hoce, nego zato sto prihvataju kompromis zarad grupe.

Tu se posebno herojski pokazao Arhitekta, koji stisne zube i igra n-tu partiju gearsa, trpi osrednje hostove i ekscentricnu sacmaru, dok mi ostali, recimo, retko kad pokazemo entuzijazam za L4D. Bedak je to, realno. Zamisljam sebe u obrnutoj situaciji, smorim se od same pomisli. Verovatno covek ponekad samo iskljuci mikrofon, i duboko uzdahne… :smiley:

No dobro, on je samo jedan primer. I drugi imaju svoje favorite. Nemam neku posebnu poentu, samo razmisljam kako sam zapravo iznenadjen koliko je brzo doslo do razilazenja – sad se to cini ociglednim, ali stvarno sam (naivno) ocekivao da cemo nekako imati slicniji ukus. (drugim recima, da ce svi odmah uvideti genij gearsa, i bataliti sve ostalo, heh… :D)

Kuda nas ovo vodi, gde cemo na kraju stici? Hocemo li se samo pozdravljati na liveu u prolazu, kao komsije kad se sretnu u hodniku? Hoce naici neka igra koju cemo bas svi hteti da igramo sledecih meseci (CoD, ODST, L4D2)?

Sta ja znam…

Ja odmah da kazem ne kacim se zadnjih nedelju dana na live uglavnom zbog nedostatka vremena a kada ga imam trosim ga drugacije i to su jedini razlozi.Nisam nesto mnogo u fazonu igranja ovih dana sto ne znaci da ce tako biti vec surta ili prekosutra.:smiley:

Meni je gears super-mega -zabavan i ja sam prvi za to da nam to bude primarni naslov.

E sad gotovo podjednako volim i Halo 3 i igrali smo ga svega nekoliko puta ali je cinjenica da ima dobar broj ljudi koji ne gotive bas halo.:smiley:
Iako mislim da igra moze da pruzi super zabavu u raznim modovima.

Onda COD 4 je apsolutno zapostavljen i jos ga nijednom nismo igrali,bar ja.
A trebalo bi ga probati.Verujem da je to naslov koji su manje vise svi igrali i imaju ga u kolekciji.

L4D je super.Bad Company zasigurno ima dobar multiplayer…

Zajebano je sto ima veliki izbor igara pa prosto ne mozes da odlucis sta da se igra a to je u stvari i prednost na kraju krajeva.:smiley:

Poenta je da je logicno da se ukusi razlikuju sto je i normalno(osim Pedje, Milosa i mene koji nemamo ukusa pa volimo sve ko majmuni i svejedno nam sta se igra).:smiley:

I normalno da ce da se igraju ubuduce ove nadolazece igre koje je Djordje nabrojao,jednostavno treba da lepo radi matchmaking thread na forumu i da se tu zakazuju mecevi ranije pa da ljudi mogu lepo da planiraju da igraju u party-u.

U principu meni ovo nije toliko strašno, naprotiv, najbitnije da postoji uopšte toliko ljudi (naših) na lajvu i još bolje da se nalaze kako bi međusobno igrali igre koje više vole (Gears, Halo, Left4Dead,…).

Lično, meni je potpuno svejedno šta ću igrati, dok ne izađe Crackdown 2 (4 player co-op, ko zna kakav multiplayer, itd) barem.

Stvar je u tome što nam je Gears 2 bio najbolji u početku, jer svi smo ga imali, dobro znali osnovne mehanike igre, generalno, Gears je lektira i odlična vezivna igra, plug n play :slight_smile: . Vremenom, bilo nas je sve više, a realno pojavljuju se i različiti ukusi ili želje.

Ne treba se plašiti promena nego treba iskoristiti to i raditi na tome da se okupljaju ljudi koji vole određenu igru i da ih bude što više.

Mislim da je onda za to najbolje koristiti Calendar opciju i Matchmaking thread. Ako se koncentrisano koriste i najavi neki datum i sat za igru, onda se tada može sakupiti posebna ekipa. Takođe to može dati vremena da neko dotle nabavi igru.

Verujem da većina ljudi koja se dnevno kači na live, verovatno želi da odigra i nešto drugo osim gearsa ili već naših standarda. Ovo me sada dovodi do drugog dela a to je raznovrsnost. Recimo, voleo bih da se jednom nađemo i igramo Forzu ili PGR4, Pure, Grid ili Lost Planet, Halo Wars i ostale multiplayer igre.

Ako neko postavi u kalendar datum za online multiplayer, mi ćemo onda to proslediti na sve mailove naših članova i na dodatni način obaestiti ljude.

@n00dle
Mislim da bi ti Stefan bio bolji primer, seti se samo njegovog nerviranja u Gears-ima!:rolleyes:

U početku se svega nekoliko ljudi, sa ovog foruma , kačilo na Live i to je nekako bila mini familija! E sad kako se povećao priliv novih članova, niko nije hteo da kvari harmoniju “familije” pa je pristajao na igranje i nečega što mu baš ne leži ili čak i ne voli, čisto da ugodi većini!
Mislim da će u mesecima koji su pred nama doći do blagog razilaženja po žanrovima, jer će se pojaviti naslovi koje će igrati jedna grupica, dok će pak druga grupa zaigrati nešto drugo! Slažem se sa Peđom kad kaže da je bitno da se ljudi druže preko Live-a, a sad šta se igra i nije toliko bitno! A što se mene tiče, i Peca me je mogao staviti u onu grupu “svaštojeda”, jer zaista mi ne smeta da sa jedne igre pređemo na drugu, sve dok je zabavno!

Jeste,

lepo je da nas je sto vise na liveu, ali znate i sami koliko je zabavno kad nas u istoj igri bude sestoro i navise. Ovako, kada se oforme te “grupice”, nece biti onog haosa kad nas je odjednom 10 u lobiju! Nego ce dvojica da igraju Halo, trojica gears, i tako dalje…

@Ninja:
Jeste Stefan hejtovao gears, ali on se ionako retko pridruzuje partijama. Zna covek sta voli, pa to i igra. Dok Milos (jos) stoicki ucestvuje u gears orgijama, zbog cega mu se, moram priznati, pomalo divim. :cool:

EDIT: mozda zaista nije losa ideja da se oforme “tematski vikendi”, ili tako nesto – dogovorimo se tokom nedelje sta ce se igrati za vikend, ako nas se prijavi dosta, onda svi zajedno igramo tacno to sto smo dogovorili: jedan vikend Halo3, sledeci Forzu…? Uz malo zrtve ako vam nije omiljen naslov, moglo bi mozda tako da funkcionise.

Jes’ kad malo razmislim, u pravu si!:wink:

Jeste…ako postavis paralelu izmedju live matchmakinga i sexa, onda shvatis da je gears isto sto misionarska poza, nekako default ali ne previse uzbudljiv i zato ponekad treba probati i druge poze, tj igre :smiley:

a sad ozbiljno…tematski vikendi zvuce kul.
Mada ja ne mogu previse da zahtevam sta se igra posto igram samo originale na live-u pa sam u startu ogranicen svojom kolekcijom ali iskreno meni nije problem da igram sam (tj, bez nasih ljudi) L4D ili nesto drugo i da se onda jedan dan okupimo i igramo gears (ipak se svi uvek vrate na misionarsku pozu)

Ahahahaa…!!
Dobra analogija.

Ne usudjujem se bas da pitam sta mu onda dodje L4D… :smiley:

:D:D:D:D:D:rolleyes::rolleyes::D:D:D

ima dobar broj ljudi koji ne gotive bas halo

“Dobar broj ljudi” podize ruku! :smiley: Cenim da ima vise ljudi koji vole Halo, a Voju i Stefana vidjam sve cesce da se razbijaju po ceo dan. MP nije toliko los koliko je nekako neozbiljan, bezivotan i zastareo u odnosu na Gears. Pa kad krenemo da skakucemo kao na usporenom snimku, i da se ubijamo u vazduhu dok letimo kao baloni… A zatim, kao sto Djordje cesto napominje, nema kooperacije! Samo zujimo ko muve bez glave…

Licno mislim da smo dosta zapostavili Bad Company i Call Of Duty… Tj, ovaj prvi nismo ni probali. Mislim da cemo se odvaljivati kada izadje Modern Warfare 2, i BC2, paz’te sta vam kazem :slight_smile:

Unreal Tournament je takodje jedna od igara koja na moju veliku zalost nije zazivela. Prvo i osnovno, pola ljudi i nema igru.

O sportskim i borilackim igrama da ne pricam, a to je najbolja varijanta jedan-na-jedan. Izlaze nova fifa, NBA 2K…

Evo ja uskoro nabavljam volan pa se nadam da cemo se igrati malo i Foze, Grida, DRta itd…

Samo da mi ne banuju nalog, jer stvarno ne mogu da proveravam 120 igara preko abgx-a (stipanje za nos, okretanje triput oko sebe, mrmljanje stealth carolije).

Ja se u potpunosti slazem za ove tematske vikende,bilo bi bas extra da tako nesto postoji!Cool:cool:
Meni je licno zao sto vise ljudi ne igra BF,igra je ,po meni, bolja od Gears-a i Halo-a zajedno:D ali sta je, tu je,Gears najvise igram zbog ‘‘ekipe’’…:smiley:
Ali,stvarno,da li je neko od vas igrao mp Halo wars?to je lood-a igra sto se tice mp-a…to bismo morali jednom 3v3!:D:D

What do we want?Weekend theme!
When do we want it?NEXT WEEKEND!:D:D:D:D:D

Mogli bi Bad Company da opicimo ovaj weekend,ili L4D :smiley:

NEMA ILI!:smiley:
BF ZA VIKEND!:smiley:

Ja vam se na live-u pridruzujem od 9. septembra. Posto Fifa 2010 demo izlazi desetog :smiley:

Mada 11 imam ispit, tako da do 11-og cu se slabije igrati.

E to je dobra ideja za vikende :slight_smile:

Meni je do neke mere svejedno sta cemo igrati mada svako ima neke favorite. Uvek na prvom mestu halo pa tek onda gears, CoD, etc. L4D nije los pa bi stvarno mogli malo da igramo. UT samo isto cepao na racunaru. Kupio sam ga istog dana kad je izasao i igrao bas zestoko. Na kompu nije ni bilo puno ljudi pa sam zbog toga odustao mada verovatno ima ljudi na boxu. Nadam se da ce se ljudima svideti MW 2 posto ono izgleda boundry pomerajuca legenda :D:D Grafika, gameplay i mp su abnormalni. Ako sve bude kao sto su pokazali eto nam novog crysisa )bar dok ne izadje 2.:D). ODST je isto odlican mada ako neko bas mrzi halo onda mu ni odst nece biti preterano dobar. Jeste da je graficki poboljsan, firefight mod, nove mape, modovi ali gameplay je opet isti.

E to je vec preteriiivanjeee. Da si rekao da je bolja od gears pa bi razumeo ali da je uopste bolja od halo i gearsa to ce tesko koja igra nadmasiti. :D:D:D:D:D

Sad ces reci da je BF 2 bolji od MW 2 i ODST :D:D:D:D

:slight_smile:

Ne,to bi bilo preterivanje!:smiley:
meni je MW tu negde sa BF-om*[SIZE=“4”]ali[/SIZE]* samo ako se igra bez nisana(to je moglo na kompu,ne znam da li moze na boxu) i da se ne vidi nista na ekranu…to je onda skoro tu s BF-om…:smiley:
A,pravo da ti kazem,kod Halo-a mi se bas nista ne svidja,lazem,ima jedna stvar,onaj abnormalni skok i raznovrsnost oruzija…:wink:

Ja predlazem da se glasa koja ce igra da se igra,ali da igra ne moze 2 puta da se igra,dok se ne zavrsi krug(dok ne prodju sve igre)…
ukoliko za neku igru nema dovoljno zainteresovanih,nju batalimo…:D:D

Yup, isto kao i na racunaru kad igras hardcore mode nema nisana a kad igra obicano onda ima :slight_smile:

Dobra ideja. Moze tako, glasamo ko sta hoce za wikend i to ti je :slight_smile:

Mozete i da napravite posebnu temu u kojoj bi svako stavio koju igru ima i koju bi hteo da igra online, tako da se mozete dogovoriti. Mada i to zvuci pomalo glupavo, al vredi pokusati.

Ja sam za to da neko napise sve normalne mp igre(da bude kao neka lista) i da bude poll,svi glasaju,igra koja ima najvise glasova,igra se narednog vikenda,ali ta igra ne moze ponovo biti izabrana sve dok se ne zavrsi ceo krug…:wink:

Nije to lose ali nemaju svi iste igre i moze biti da se nikome bas ne igra neka igra,etc. Ja sad imam sve sto se igra od mp koliko sam razumeo ove., BF, MW, L4D, Halo, Gears i UT III.