FPS - igrati joypad-om ili mišem?

Po svemu osim po preciznosti mi je zanimljiviji joypad :slight_smile: Tako da kad se radi o igrama koje to zahtevaju nema dileme. Za sve ostalo joypad :slight_smile: Ne mogu da zamislim Borderlands pa cak ni Bioshock 1 na konzoli (ne znam ni da li da probam), u Halo sam se navikla ali on je karakteristican. U krajnjem slucaju osim ako je neka specijalna igra pa je nema za PC ne moram ni da se mucim a to i drugima savetujem, da se ne bi svelo opet na svadju sta je bolje :slight_smile:

Pa ja nebi svoj PC dao ni za pet PS3-ki i XBox-ova… zato sto je neprevazidjen. Sve dodje i prodje a PC ostaje. Za FPS se slazem… mis je tata, tastatura mama… a pedovi… male bebice koje jos moraju da narastu.

jeste, konzole su super samo za sportove i skaci udri,

stotine miliona ljudi koji svakodnevno igraju pucacine i gomilu drugih zanrova koje nisi naveo na konzolama se apsolutno slazu sa tobom!

ljudi, naravno da ne moze da se poredi preciznost misa i preciznost joypad-a.
ali to ne znaci da kada igras na joypadu ne mozes da se zabavis.

a ako svi igraju na joypadu (znaci bez mesanja konzolasa i pc igraca online!) onda je svima isto, i to je fer nadmetanje koje moze da bude ultra ultra zabavno.

ja dosta cesto cepam TeamFortress 2 na PC-u, ali isto tako obozavam Bad Company 2 na box-u.

i sta sad?

ma ne, samo sport i skaci udri… sigurno…

Ja sam bas sinoc igrao Modern Warfare 2 na konzoli i upiso sam se od smeha…hahaha joj kad se setim samo…hehehehe.

Nemoj MW da ti bude reper to je najgora multiplayer pucacina koju sam igrao i cilj je da vrsljas kao budala, e bfbc na konzoli je druga prica. I ja sam najpre probao modern warfare na konzoli i rekao sam ma FPS na konzoli ne ide (posto sam bio zakleti PC gamer) a onda sam probao battlefild i to je bila druga prica. Navikne se covek na sve.

Druze bio sam blago sarkastican. :smiley:

ja nezma zasto se o tome i uopste raspravlja? znaci nemogu da se porede mis + tastaura i dzojstik… ja kazem da su napravili tu mogucnost da mogu da se umreze konzola sa pc pa da se onda vidimo na netu pa da se onda vidi ko je gde bolji a ovako je glupo pricati… po men je dzojstik mnogo neprecizan i osteljiv, nije da nisam igrao pucacine ali nije to to jednostavno nema mi tu draz igra kada je igram na konzoli i kada je igram na pc-u…

Bash suprotno meni je dosta zanimljivije igrati na dzojpedu pucacine iako je teze… Al’ ovo je vec rec o ukusima, a o tome se jednostavno ne raspravlja…

Ko mi nabavi taj adapter za mis i tastaturu je KRALJ … znaci igram cs od 7 godine na pc i odlican sam igrac(makar mislim) ajde mi molim vas nadjite to cudo pa mi javite na pm please :slight_smile:

Becarevic kad se naviknes na dzojped u fps-ovima, onda ces ga zavoleti :wink:

ja sam sad nekako zavoleo da igram fps na konzoli, nekako mi je draze i lepse za igru, jeste mis bolji ali joypad mi je zanimljivi

upravu ste za preciznost i sve ali sve je stvar ukusa,ja i dalje volim igrati igrice na komp a sve sto nisu strategije mi je puno draze igrat na xbxu ja ne kazem jeste lakse ali se fino zavalis i igras + vibracije koje obozavam.

lcd 40" + pojačalo + zvučnici + vibracija + fotelja meni je sasvim dovoljno da prednost dam joypad-u i konzoli, možda i zbog godina i posla kojim se bavim ali ja lično ne mogu da sedim ispred kompa par sati, a bolje je ono što te više zadovoljava meni komfor igranja, a nekom preciznost.

Konzolni šuteri su prilagođeni gamepadu, tako da posle malo navikavanja sve ide ok. Miš je naravno precizniji ali u konzolnom šuteru bi bio totalni overkill!

Mis i tastatura definitivno,mada se brzo naviknem kad igram na joy-u…

bezveze se raspravljate oko miseva i joypadova. to je stvar misljenja i kako kome odgovara.

Sve je stvar ukusa i naravno navike. Ja kao stari (i samo) konzolaš logično glasam za kontroler. Pokušavao sam i na PC. Vjerovatno bih se mog’o naviknuti, ali mi je nerealno da se (znam iz stvarnosti) onom brzinom okrećeš sa puškom. Druga stvar je da me zaboli glava od tih prebrzih okretaja.

Hmmmm— a da smanjiš sensitivity?

Zanimljiv tekst koji poredi dizajniranje konzolne i PC verzije igre Monday Night Combat i kako su resili kontrolni sistem
Penny Arcade - A New World Record

direktno od devova, tako da je definitivno merodavan

skoro sam kupio xbox, pre toga sam imao psp i mucio sam se sa fsp-ovima, ali kad sam uzeo joy od xbox-a, za 5 minuta sam se navikao (zahvaljujuci psp-u)…
p.s. koliko sam na konzoli, toliko sam i na kompu… a u toku radnog dana provodim 8-10 sati ukupno… nekad i vise… :slight_smile: na pc-u se ne igram vec godinu dana… ali povremeno me drustvo pozove na cs, pa im se pridruzim i ja blago receno nzm da koristim mis, kao kad sam kupio prvi komp, vucem dole, gledam gore… ma strasno, sve kontra… nzm sto, to je pocelo da mi se desava pre nego sto sam kupio xbox… preciznost jeste na strani misa, ali joy mi je prirodniji i zabavniji… na misu mozes za milisekundu da se okrenes, dok na joy-u moras malo duze da cekas… kada mi dodje drustvo i proba neki fsp na box-u, oni ne znaju da se krecu, a kamoli da pomeraju nisan, kazu da je teze, ali zabavnije, to i ja kazem… tako da je po meni joy mng bolji… :slight_smile: