FPS - igrati joypad-om ili mišem?

Na Gojinu inicijativu…

Fps-ovi su skrnavi sa misem… Pored igranja na boxu i uopsteno game pad-ovima ne razumem kako je ljudima lakse i bolje da igraju sa misem…

Internet me nesto zajebava… starsno… Vec 5 dana pokusavam da skinem DI i ME2 i tek mi se danas skinuo DI… Sad jos 2 diska od ME i Bioshock-a tako da ima da ih predjem za jedno mesec dana koliko mi je net ubagovan… :rolleyes:

pa stvarno i ja nerazumem ljude kojima je lakse da igraju na pecurkama od dzojstika nego na misu ali ajde? kolika ti je preciznost sa pecurkicama a kolika sa misem, to ako ti neumes da koristis mis onda je druga stvar ali svaki gamer koji je igrao fps na pc pa na konzoli ce ti reci da je 100x lakse na misu nego na gamepad-u igrati!

na misu je neuporedivo bolje, a i lakse igrati svaki FPS… !!!

Kako kome.

Meni je znatno bolji osecaj igrati joypadom.Naravno nesto malo vremena mi je trebalo da se priviknem ali bar u mom slucaju stepen uzivancije je daleko veci nego li uibadanje pixela pomocu misa.Naravno nekome ko se prvi put susrece sa FPS igrama na konzoli trebace period privikavanja.
Nije poenta gde je lakse nego gde je zabavnije mada ja trenitno dosta lakse igram na joy jer mi se ruka totalno primila i sad me retko sta moze naterati pa da igram FPS na racunaru.Pogotovo sto se vecina igara prvenstveno prave za konzole kojima se sve podredi a onda se portuje na pc pa onda dobijemo “konzolasku igru” sa pc upravljanjem.Neka hvala ipak cu da igram onako kako je autor zamislio.:slight_smile:

i ja se slazem joy-em je daleeeeko lakse (meni) ranije kad sam narucio xbox razmisljao sam kako cu igrati FPS igre na joy
i prva igra mi bila AC2 i bilo je ok posle Army of Two i pomucio sam se dosta dok sam je preso pa sam posle igrao Bad Company i kad sam nju preso totalno sam se navikao na joy sada nemogu da zamislim da igram na pc misem

@KornjacaNS za tvoj info to nisu pecurke to su analozi (u mnozini) u jednini Analog

@metin

znam ja da su to analogne palice ali na cega ti lici?, sigurno nelice na diskove ili neznam sta nego na pecurkice… a sto se tice samog upravljanja istima mnogo mi je neprecizno i nemam da namestam senzitiviti istih nego je ono kako je igra napravljena pa kome odgovara odgovara a kome ne taj se nece snaci, kao sto rekoh bolje mi je sa misem jer sam 100x precizniji i imam bolji osecaj kontrole nisana dok to na konzoli nemogu da postignem!

Kako znas kad nisi nikad igrao FPS na boxu?

na glupo pitanje cu odgovorim jos glupljim odgovorom!

a ko je tebi reko da ja nisam igrao fps na boxu pa da neznam o cemu pricam? naravno da sam igrao i da nije to to, moze da se igra ali nemam tu brzinu gadjanja i preciznost ko sa misem nego ovde stisnem pucanje pa onda pomeram pecurkice (analogne palice) u svim pravcima dok nepotrefis neprijatelja dok to na pc-u nemas!

Svaka FPS ima pomoc aim-a ma koliko malo bila, i stim ne “rasejas” u svim pravcima vec u neprijatelja.

Uopste nije tesko fps igrati na konzoli.Tripujes…

Modovi bilo bi lepo da otvorite novu temu “Igranje FPS igara sa dzojstikom VS misem” i onda sve lepo prebacite u tu temu. Ne bi bilo lose…

Nego bio sam kod ortaka pre par dana i gledao sam ga kako igra MW2 u multiplayeru sa misem. Ma ono je strasno, kako covek okrece mish to je prosto nenormalno. Mislim jel mogu ce da se covek okrene za 360stepeni za milisekundu. Uopste nije ZANIMLJIVO. TO je ono sto krasi dzojstik.

jos jedan glas za joypad…defintivno je lakse i bolje…naravno u pocetku je malo tesko dok se ne navike, ali posle se vidi koliko je prakticnije, jel pre svega tastatura i mis nisu za igru, neka kaze ko sta hoce, ali to je samo maltretiranje, dok joypad ima sve pod ruku i prirodan polozaj za lakse igranje…

Nikada nisam bio PC gamer iz prostog razloga što nisam mogao da se naviknem ili naučim da koristim miša i tastaturu. Postoje i plus i minus za oba načina igranja, ali mi je joypad ipak mnogo udobniji i lakši za igranje. Zašto kažem plus i minus, pa recimo, mislim da je nišanjenje mišem preciznije jer za tu “operaciju” koristite celu šaku i mnogo je bolja ko-ordinacija, dok za isti posao na joypadu koristite samo jedan prst (palac), ali kada je u pitanju kretanje, tu ništa ne može da zameni analog stick! E sad, pitanje je samo ko je uspeo bolje da izbalansira između tih stvari…lično, ja sam presudio u korist joypada još davno, baš davno…

Secam se kad sam prvi put seo za moj Xbox 360 da isprobam igre. I naravno prva igra koju sam uzeo bila je Halo 3-FPS. Odmah sam se vrlo lako snasao i nisam imao nikakvih problema sa palicama.
U skoli ima dosta njih koji stalno lupetaju neke gluposti kao “nemoguce je igrati FPS sa joypadom…” ili “Ti si lud sto uopste igras FPS igre na Xboxu”. A sto je naj smesnije,niko od njih nikada i nije igrao Xbox 360…

Meni je malo lakse igrati na Joy nego na misu. Mada ima i dosta trenutaka kada koristim joy pa ne mogu nesto da nanisanim sto bih inace mogao da nanisanim lakse sa mise (snajperi i tako te stvari). Ali inace Nekako mi je lakse na Joy zato sto meni mis skroz bezi po podlogi. A joy ima lepo mirnu i sporu pokretljivost sa palicama.

ja sam do skoro bio pc gamer i skoro sam uzeo xbox 360 (nije mi prva konzola) imao sam i ps1 i ps2 ali odavvnoo vec 3 god kako igram na pc i super meni sad trenutno nema razlike sve zavisi do refleksa meni je isto ko sa misem ko sa joy-em

Paaa nije isto. Na Pc-u imas vecu preciznost - ali ipak, PC je namenjen prvobitno za rad, a posle za igre.
Xbox je namenjen za igre i dzojstik lezi u ruci kako treba i valjda bi zbog toga trebalo da se igra FPS kako treba - naravno, uvek treba navika.

FPS igram samo na tastaturi i mišu, već skoro godinu dana pokušavam da se naviknem na joypad za FPS, ali ne ide. S druge strane na joypad-u su mi neuporedivo lakse sportske simulacije i akcione igre.

Moram da priznam da sam pomalo iznenadjen da vecina ovde nije nikada ozbiljno igrala neki FPS na PC-ju. Ne mislim na casual shootere, nego na multiplay gde je jako bitna brzina i preciznost. Zamislite same sebe kako ulazite u ring sa Majk Tajsonom. Tako bi prosli protiv nekoga ko igra sa misem a vi na dzojpedu, u hipotetickom hibridnom multiplay okrsaju.

Kako se to odnosi na iskustvo igranja protiv AI-ja? U nekim slucajevima mi smeta, ako tezina igre potice od potrebe za preciznoscu, kada osecam da bi misem bilo daleko lakse, ali konzolni shooteri uglavnom nisu neki izazov na nekim normalnim nivoima tezine. Tu je obicno i autoaim koji vam daje iluziju da ste bolji nego sto stvarno jeste. Slazem se da je kontroler udoban i relativno zabavan nacin za igranje FPS shootera, ali PC igraci i konzolni igraci su ocigledno dva razlicita sveta. Iskreno, bio sam ubedjen se vecina ipak kalila na PC-ju pre nego sto je presla na konzole. Samim tim ovakva tema ne bi ni postojala, jer je podjednako besmislena kao i “da li je bolji jugo ili porse”.

Uz sve to, zelim da naglasim da ni u kom slucaju ne mislim da su PC igraci vise “pravi” igraci, vise hardcore. Na neki nacin igranje na dzojpedu trazi vise vestine, a igre u modernom smislu su i potekle na konzolama. Ali nekako mi ova tema zvuci “americki”, u smislu da je tamo vise izrazena segmentacija na cisto PC i konzolne igrace.

Nego, juce se vracam s posla i ulazim u prodavnicu vrlo blizu moje kuce da kupim koka kolu, kao i milion puta do sada. Medjutim ovaj put kupim i svet kompjutera, a lik koji radi, inace simpatican momak koji povremeno zapodene razgovor, pita me da li igram nesto. Uglavnom, ispostavi se da je on jedan od onih oldschool igraca koji su igrali Quake 3 u vreme najvece popularnosti, i to je covek igrao sa najvecim imenima domace scene. Cak sam i ja cuo za njega. Rece mi da su problemi sa Quake Live cekanjem u redu odavno reseni i da sada sve funkcionise savrseno. U tom ulazi neko drugi u prodavnicu i ubaci se: “Ma ljudi, Call of Duty je zakon…” Prodavnica je inace poslednje mesto gde bi ocekivali takvu vrstu razgovora, sa pijanim matorcima koji vise ispred dan i noc.

I tako dodjem kuci, sve instaliram i podesim, zapocnem mec protiv bota koji ima svrhu da odredi nivo vestine, i osecam da cu opet da se navucem. Samo mi jos to treba…

edit: hahaha, momak se inace zove zooloom, izasao je cak u svetu kompjutera!

http://www.sk.co.yu/2001/11/sing01.html

Koje su sanse da u prvoj prodavnici pored vas radi pro gamer? :smiley: Naravoucenije - deco, ucite skolu, zajebite igre! :slight_smile:

Mislim da si ovim sve rekao. Ja sam PC gamer (sto se tice FPS-a, RPG-a i RTS-a) i mislim da svako ko ozbiljno igra FPS koristi misa. Dobro poredjenje je moguce u igri Advanced Warfighter 2.Ova igra je dobar primer kolika je razlika u gameplay-u kada developeri prave posebno verziju za konzole a posebno za PC. Probajte da odigrate i Xbox i PC verziju, pa uporedite. Videcete koliko je verzija za box smesna.