FPS - igrati joypad-om ili mišem?

Halo 3?

Ne kontam sta hoces da kazes?

Mislim da hoce da kaze da je Halo 3 ozbiljan fps.

Dobro, postujem ja da ima onih koji razbijaju fps na konzolama i definitivno mislim da tu ima mnooogo mesta za unapredjenje vestine sa dzojpedom kada igras protiv drugih ljudi.

Inace, unistili su me u kvejku!

Nisam ja rekao da je Halo 3 los ili neozbiljan FPS, ali ima i ozbiljnijih, barem ja tako mislim.

Recimo da Modern Warfare 2 ili predstojeci Bad Company 2 mogu da se podvedu pod diskutabilno “ozbiljniju” kategoriju ali je Halo prvi konzolni FPS koji je naterao ljude da kazu - cekaj, ovo u stvari uopste nije tako lose. Pre toga je fps na konzolama bio cista blasfemija. Takodje, Halo serijal i danas okuplja mnogo igraca i mi u stvari nismo imali nikada priliku da ga ozbiljnije zaigramo. Ono s drustvom sa foruma, u srecnim danima Live blagostanja, bilo je vise zezanje…

Ali ja bih uvek radije igrao protiv ljudi nesto gde dzojped sigurno nece biti prepreka. Recimo, sportske igre… Pa cak ni Gears of War 2 nije zavisio toliko od preciznosti nisanjenja. Testera je tu ipak objasnjavala neke stvari. :slight_smile:

Heh, pazi Mario ja definitivno nisam vecina. I dan danas se secam kako sam igrao kanter i kvejk po igraonicama. Eh glupo li provedenog vremena. :rolleyes: A pre godinu dana sam visio na CoD-u Multiplayer-u (ne prespavane noci). I kada sam pre par meseci uzeo dzojped u ruke i pokrenuo Halo 3 odusevio sam se. Jeste da sam dosta precizniji sa misem, ali nije to to vise. Cak stavise dosadi brzo. Ovako mi dodje ortak, dva dzojped-a, CoD MW2, spec-ops i udri bre.!W!

Ja sam davno na pc-u igrao FPS, a taj mi je žanr tada bio ogavan, verovatno zbog samog principa igranja. Keyboard + mouse. U principu šta tu igrač radi? levo-desno/napred-nazad, poprilično osnovni i jednostavni input, gde su na raspolaganju četiri prsta, što dovodi do bržeg dejstvovanja - što je sasvim ok, i kao takvo, našlo je primenu u gomili igara, ne samo fps-ova. Međutim, meni je najveći problem u stvari miš. Realno, cela akcija se svodi na kliktanje po ekranu. Što bi moj drugar rekao “pa to je kao da radiš u excellu ili ms paintu, u nameri da ostaviš po koji crveni pixel”. Po meni, takav način igranja je u stvari “posao” odnosno, igra je još samo jedna windows aplikacija koji koristi sličan/isti input kao i ms word ili neki browser. Sam taj čin, da ja treba da sednem pola metra od monitora, spremnim pola metra materijala (tastatura+miš+podloga), pokrenem ikonicu i onda da klikćem - jednostavno ne pali na način kojim milioni uživaju.

Kada sam prvi put zaigrao Halo na Xbox1 konzoli, sve je došlo na svoje mesto čak i moj stav prema FPS-ovima. Pre svega osećaj, posebno na Xbox kontrolerima jeste trigger i akcija koju proizvodi, odnosno, to je najpribližniji osećaj da zaista držite oružje u ruci, da povlačenje oroza znači i ispaljivanje streljiva a rumble feedback to samo potvrdi. Imerzija koja nema šanse da se desi sa mišem. Pored toga, u ruci se drži jedan komad kontrolera, gde je neki osećaj “oružja” još jači dok na pc-u postoje dva bezlična komada nekog hardvera, koji tek u kombinaciji čine kompaktno oružje/osobu.

Probao sam Quake Arenu Live i nisam uspeo botove da prođem kako bi mi odredili sposobnost. Toliko o Quake-u od mene :slight_smile: .

Verovatno sve to zavisi od ličnih preferenci igrača, ali realno, većina pc igrača nije probala na nekoj konzoli da igra fps a ima formiran stav prema takvom načinu igranja. Kako god, ja ću radije da povlačim trigger nego da klikćem.

Odlicno igram FPS na kompu, ali najiskrenije vise volim na joystiq-u. Ne znam zasto, verovatno jer sam igrao takve igre na njemu vec jedno 6 godina. Bolje mi lezi u ruci, i takodje ne volim mis+tastaturu, ovo mi dolazi nekako prirodnije.

evo i ja da se umesam… jedina igra koju igram je serial call of duty…1, uo, 2 (pa kupim ps/2 zbog cod3, nije izasao za pc) 4, 5 i 6. do sada sam iskljucivo igrao na pc-u i mogu reci da sam solidan igrac :stuck_out_tongue:
pokusao sam da igram cod3 na ps/2 ali mi nikako nije islio, mozda zato sto se nesto preterano nisam trudio, nije bilo mp-a i uvek sam imao alternativu u vidu cod2 mp-a…
verujem da je igranje pc/konzola samo stvar navike, nekom pasuje mis nekom joypad, na stranu to sto pc igraci imaju dedicated servere a konzole (koliko znam) samo sistem tipa IWnet-a u cod6
pokusavam da se naviknem na joy… mada mi malo teze ide :stuck_out_tongue: a i vremena za igranje je manje, mada su po mom misljenju pc igraci u prednosti (i to dobrano) sto se tice FPS igara, i pored autoaim-a ima ljudi koji
ce brze nanisaniti misem :stuck_out_tongue:
ali zato o voznjama nemam reci… konzola pobedjuje definitivno (do duse nisam video da neko vozi sa misem :))

ko god zna za igru BLACK ili KILLZONE, zna o cemu pricam kada kaze, ako se na toj igri uhodas i naucis da igras preko joypada, sve ostalo je jednostavno i sasvim lako, i ciljanje i vodjenje…ako ove dve igde nisu “ozbiljne” ne znam…a da je prirodno igrati preko tastature i misa, onda bi uz xbox bilo isporuceno i to, a ne kao dodatna oprema…

^ Alal vera za post. :slight_smile: Iste dve igre sam presao, Black mi je bila prva pucacina na PS2. Bila je fenomenalna igra. Po meni bolja od ovoga sto danas serviraju. I Killzone sam presao 10ak puta. Fenomenalna igra.

Upravo igrao Halo multiplayer.Ne moz biti zabavnije od ovoga pa da ga jebes.A igrao na joypad.:smiley:

1 Like

Ne-flesovani ili imas LT?

Upravo htedoh da pitam. :slight_smile:

Ja bih na neflesovanom jedino igrao gears 2 i fifu 10. Mozda i NBA 2k10.

Lite Touch vec neko vreme.

Uhh…ja cu se suzdrzavati jos 2-3 meseca, pa cu preci na LT i online gaming, jos uvek se bojim da mi neki nadolazeci wave ban ne slogira moje cedo!

Sto se tice FPS-a, vec godinama igram COD2 online, skoro svakodnevno i mislim da su mis i tastatura nezamenjivi, na Xbox joypad-ima sam naucio da igram ali mi je dosta neprecizno i sporo okretanje, kao da upravljam slona a ne vojnika.

Meni je prva igra na boxu bila Bioshock…znaci haos, kako neko iskoci ispred mene ja ceo sarzer u plafon. Par nedelja posle toga igrao sam cod4 bez ikakvih problema a posle par meseci mislim da sam bio veoma blizu onog nivoa sa PC - a. Naravno posle HALO 3 nista vise nije bilo isto, tako da moj glas ide joyoadyu, ako nista…mnogo je zabavnije! :slight_smile:

:eek:
Jel to ono van radara ili ja to nisam bas obracao dovoljno paznje na forumu ovih nekoliko dana?

Zasad je van radara. Ja cekam jos potvrda pa da i ja predjem, jer nisam flagovan :smiley:

Evo sad sam se setio par nekih igra koje zelim da koristim kao primer gde bih mnogo radije igrao sa joypadon nego sa misem.
Halo 2-Igrao sam Halo 2 za Xbox i Halo 2 vista,kontrole kod Halo 2 vista su uzasne blizu su kao kod Halo 1 PC ali pogorsane. I sa misem je jako lose,lakse se navici sa thumbsticks.
Call of duty 4-Presao na PC i na Xbox 360. Mnogo duze sam igrao na Xbox 360 i vise sam igrao online na Xbox 360 nego na PC,nekako mi je zabavnije sa Joypadom.
Quake 4-Ovo kao da je stvoreno za Joypad.
Unreal tournament 3-Prebrzo je sa misem (znam da ima opcija da se uspori osecaj misa) mnogo mi je bilo lakse sa joypadom na 360.
To je samo par nekih FPS primera ima ih sigurno jos.
Mozda ce neki misliti drugacije ali ovo je MOJE misljenje.