Forza Horizon 2 Xbox 360


Developer(s): Turn 10 Studios (Xbox 360 & Xbox One), Playground Games (Xbox One), Sumo Digital (Xbox 360)
Datum izlaska: 30. septembar 2014
Publisher: Microsoft Studios
Platforme: Xbox 360 i Xbox One - Xbox Exclusive Game
Zanr: Arkadna voznja sa primesama simulacije
Podrzani modovi igranja: Single Player i Multi Player

Kao i u prethodnom delu sve se vrti oko HORIZON FESTIVAL-a, koji se ovog puta održava u Evropi, preciznije pogranična mesta između Francuske i Italije, uglavnom priobalna mesta. Mapa je porasla za nekih 30% u odnosu na prvi deo, lista vozila je u startu preko 100, sa najavom za 200 vozila u buducnosti, da pogodili ste, u vidu DLC-eva kao i uvek.

Od novina imamo PERKS, tacnije ajde da nazovemo prednosti, ogleda se u tome da voznjom i raznim stuntovima skupljamo one poene, slicno kao u prvom delu, ali tamo je bilo da sa 100-og mesta dodjemo do prvog, i za to naravno dobijem samo YAAAYYY, ovde se na odredjeni broj tih poena dobija 1 SKILL POINT, kojime se otkljucavaju dalji perkovi, kao npr konstannih 10% popusta na delove, 10% popusta na kupovinu novih automobila, 25% point boost za vec spomenute poene koje skupljamo, 25% veci dobitak XP poena na kraju trke, i tako dalje…

Takodje imamo i BUCKET LIST, spisak izazova koje treba preci, nesto slicno kao 1000 CLUB u prvom delu.

Par screnshotova iz same igre (sa 360 verzije).




igra je nazalost vizuelno osakacena u odnosu na prvi deo, pricamo sada za Xbox 360 verziju. Poboljsan je sam model auta, u vizuelnom smislu, mehanicki je isto upravljanje, ali je zato ispastala okolina, koja deluje isprano i bezivotno, iako su sami predeli zivlji nego sumorni jesenji Colorado u prvom delu, jednostavno nisu se potrudili da to malo samo podignu na visi nivo, verovatno da bi se sto vise istakla razlika izmedju 360 i One verzije.

Testa radi igrao sam neko vreme FH2 i posle cisto reda radi pustio Forza Motorsport 4, woooooo pa grafika u njemu mi dodje na NEXT GEN u odnosu na FH2, stvarno sramota. Probajte bas da vidite, igrajte jedno pola sata FH2 i upalite FM4, stvarno nebo i zemlja, prvo realnije izgleda FM4 drugo ponasanje automobila je par svetlosnih godina ispred, ok znam poredim arkadu i simulaciju, to moze i da se zanemari, ali vizuelno nema sanse.

Detalji auta iznutra u Horizon fransizi i Motorsport fransizi su totalno razlicite stvari, nemam reci koliko su to osakatili, a eto nije bilo moranje…

Ok dosta o tome, idemo na gameplay malo. Zabava je zagarantovana u to budite ubedjeni, samo je problem sto ne traje nesto dugacko, cela igra moze da se predje za 5 sati, tu se zavrsava glavna prica, koja je opet totalno isprana i bleda, ili cek bre, NEMA JEEEE, da da, NEMA JE, u prvom delu smo jurili nekog ozloglasenog baju da budemo bolji od njega, ovde toga nema, niti ima nekih mini boss-ova (vozaca ajde) niti sta. Svaki deo mape ima po 4 ili 8 trke, koje kada se predju nastavlja se u neki drugi deo mape (tj ide se na drugu lokaciju, tj grad), niti se dobija neki auto kao nagrada niti sta. Na svaki drugi sampinat (te 4 ili 8 trkeu jednom mestu) dodje kao neki CHALLENGE gde se trkate protiv aviona za zaprasivanje, helikoptera, 3 mlazna aviona i voza. Voz je novina jedino… E tu jedino sto daju auto na kraju., Nista specijalno, barem se novac mnogo lako zaradjuje u samoj igri.

Posle prelaska glavne price moze da se igra i dalje i da se prelaze sve te trke po DIVIZIJAMA, tj podelili su da svaku trku treba preci 10 puta, sa razlicitim klasama vozila, npr RALLY vozila, STREET CARS, SUPER Cars, Hyper Cars i tako dalje.

Sta znam da vam kazem vise, kao ljubitelj voznji ovo je korak unazad, jeste lepo i sve to, ali mnogo kratko traje, bas mnogo, mapa iako je veca nego u prvom delu ima manje trka. To sto se ponavljaju 10 puta zbog divizija, ne mora da znaci da ih ima vise, bolje da su napravili da ako se vozi drugim autom nesto bar bude drugacije na stazi, ali jok, nista…

Neka moja ocena 7.5/10 i to zato sto muzika vadi situaciju dosta, iako je 360 verzija i tu limitirana na 3 stanice opet je muzika dobra, One verzija ima bese 7 ili 8 stanica. Svakako su se potrudili da nam prenesu poruku, PREDJITE NA NEXT GEN!!!

https://youtu.be/KSgyJqecz-4

https://youtu.be/AX7r61fyltc

https://youtu.be/gif393KN83U

https://youtu.be/Rlca41eBBY4

meni ove slike deluju kao sa xbox 360 verzije. ako je ovo xbox one verzija, 'bes mi sve da hot pursuit iz 2010 na pc-ju izgleda bolje nego ovo.

pa i jesu napisao sam :), licno ja hvatao shotove heheheh

procitaj text, pisao sam o tome kako su osakatili grafiku zesce… Ko moze neka igra pola sata FH2 i neka upali Forz 4 posle… ista kola neka uzme, i lepo kamera iznutra, pa da vidite o cemu pricam…

Ja sam razočaran jako ,umesto da igra doživi uspon ona doživela pad šta oni misle da prodaju igru na ime Forza neće da može Panjkoviću.
Za Xbox One biće ono polako sa plaćanje …:lol:.

kao i Forza 5 koja je osakacena u pogledu broja vozila i staza, tako je ovo jos gore unazadjeno, znaci nikad gori period nego ovo sa cross-gen naslovima

Svaka cast Vlado za trud. :slight_smile:

Idem ja na prvi dio prvo hehehe

Sent From: “Neitherworld, Peaceful Pines”

One verzija je savršena, čista 10…

idi idi, ali ako mozes odigraj posle na kraju i Rally DLC

Hvala na savjetu. Hocu ako stignem sve :smiley: :slight_smile:

Sent From: “Neitherworld, Peaceful Pines”

Potvrdjujem sve sto pise u tekstu, svaka cast. :slight_smile: Koliko sam samo cekao da ova igra izadje, a sada blago razocaran koliko je ravno, bezivotno i bledo… I plus to sto u FH1 lepo imas razne trke koje zahtevaju odredjenu klasu ili marku automobila pa te igra tera da isprobavas i savladas gomilu ponudjenih automobila sto je i zabavno, a ovde sam skoro pola igre presao sa nabudzenim prvim muscle car-om koji je ponudjen u igri i to na hard bez problema, i kupio sam Lamborgini Huracan samo da me mine zelja jer mu je bio lep handling na pocetku igre, a i kao “nov je” pa da ga isprobam. :smiley: U FH2 je dobra muzika, ali opet mali detalj u FH1 je sto su i muziku rasporedili u zavisnosti od trke u kojoj ucestvujes, pa na pocetku ti krene neka pesma koja donekle pristaje pejzazu, kolima koja vozis i trci u kojoj ucestvujes (ako je kulijana uz neki mini cooper, icice neka laganija i opustenija stvar, ako je supercar u pitanju, peglace neki Drum n’ Bass, ako je Muscle onda neki Rock-metal i sl…) Ali dobro, to je mali detalj i u vezi toga. Uglavnom u prvom delu sam bio odusevljen, a ovde mi je “meh”… Ali XOne verzija je prica za sebe i tu nemam nikakve zamerke, to je prelepo i tu sve pohvale.

E moram da napomenem da uopšte nije isti content za xbox one i x360. Za xbone imaš 28 championships u svakom gradu, a x360 imaš divizije, u x360 možeš kupiti mapu, možeš završiti celu igru jednim kolima dok to u xbone verziji nije moguće. Ima još dosta razlika.

Ako hoćete ja ću napraviti za Xbox One MT jer samo je oblast ista, content i sve ostalo je drugačije.

go ahead, slobodno

Oke, pisaću onda malo kasnije samo da završim sa Destiny.

e pa u tom grmu lezi zec, namerno osakacuju igru za stariju generaciju…

Bolje da stoji u naslovu da je ovo opis za Forza horizon 2- xbox 360

Eto ne valja kad čovek nešto uradi eeee ccccccc :stuck_out_tongue:

Sent from my MediaPad 7 Youth 2

Jos stoji omotnica za XO :smiley: Odlicno napisano, bitno je da moze da se uziva u igri. A i ko zbun u pozadini kada 0,001sek pravi razliku izmedju prvog i drugog mesta :stuck_out_tongue:

Piše i na tarabu nešto hehehe, ma bitno je da ima tema… Sad ako hoćete razdvajanje na 360 i One po želji i volji

Sent from my MediaPad 7 Youth 2

Svaka cast za opis .
Nadam se da ce uskoro da se pojavi i soundtrack iz drugog dela .

Sad ni sam ne znam jel ovo thread za x360 ili one. Imao sam želju da postavim jednu recenziju, od ljudi ciji rad u virtualnom sim racingu najvise cijenim i cije misljenje najvise uvazavam. Za 25minuta koliko traje video obuhvatili su sve pozitivno i negativno u igri. Defintivno najdetaljnija i najporofesionalnija recenzija na internetu. Inace prave recenzije samo za hardcore sim racing igre, ali naprave nekad izuzetak, ako je igra vrijedna paznje. Koga god interesuje ova igra i jos se predomislja da li da je kupi ili da kupi Xbox One zbog nje, ova recenzija ce mu olaksati posao

Neki vazniji isječci iz recenzije u nastavku:

Sim, Simcade or Arcade ?

We get some crap for covering titles like this because our name is Inside Sim Racing. To those of you that are going to complain, we have plenty of coverage of all things sim racing related. That being said, this is not a pure arcade racer. It has some of the best physics I’ve felt in a console title but also has some arcade style events. So it’s definitely simcade leaning towards the “Cade” due to the fact that there’s no race tracks or things of that nature.

Physics:

As I just mentioned, very much on the sim side and what feels like the same exact tire model and physics from Forza 5. The off road driving is amazing, the way the cars slide and react to the terrain. I’d say the wet road physics are dumbed down a tad… But on the other hand, try taking a beast like a Corvette Stingray off road and you will soon see that this title is hardcore when it comes to the driving model. I ran some multiplayer events last week with Brian Mechberg of Turn 10 and some other guys from the media and took my Vette into some of the events and had my ass handed to me because we ended up driving off road.

**Full tuning and upgrading is available. Someone online asked if you can do engine swaps and yes you can, just like in Forza Motorsports titles.
**
Final Thoughts

If you enjoyed the first Forza Horizon, you should love this one. I would highly recommend it to anyone with an Xbox One and especially if you have a wheel and pedal setup, this game is a blast ! This game is DEEP and offers a lot to do and should be good for many hours of fun. Once you finish things offline, you could do a ton of stuff online. Or do a combo of both.

As some of you know, we don’t the revs scale as a score for products anymore so instead, I’ll give this title a big thumbs up. Great job to all involved with developing it and I’m looking forward to many more hours of enjoyment out of it.


I think they set the benchmark, not only the console but almost industry wide for sounds, so - very well done.


Puna tekstualna recenzija: Forza Horizon 2 Full Review - Inside Sim Racing

Ukoliko je ovo samo za x360 verziju igre, neka neko od administratora ili moderatora premjesti moj post u drugu temu. Ili ako je suvisno ovo neka obrise, pogodan sam za sve. :smiley: