Forza 4 MOD - 4xAA + High polygon count

Evo jednog finog moda za Forzu 4, u pitanju je 4x AntiAliasing mod, gde grafika stvarno dolazi do izrazaja, uklonjene su nepotrebne stvari kao npr publika heheheh, ali je zato grafika extra, vidno bolja…

Takodje ima i 4x AA mod + High Polygon count mod, gde je render auta povecan sa 50k poligona na 250k poligona, gde se bas bas bas vidi razlika u lepoti automobila, dobija se prakticno photo realizam na autu… nema krzavih ivica :slight_smile:

evo ja sam poredjenja radi napravio 2 screenshota gde se vidi 2x AA fabricka podesavanja i 4xAA mod + High poly mod i vide se detalji na stopovima auta kako su bolji, kroz zadnje staklo se vide detalji unutra (mada zatamnjeno mi staklo eeheh, ali se opet vidi), logo auta i znak levo mnogo jasniji

Otvorite slike u novom tabu i gledajte gepek i stop lampe, nema uopste krzavih ivica na modovanim setovanjima

Igra deluje totalno ispolirano, maltene druga igra, sad cu lepo da je igram jos vise nego inace heheheh, jer ove krzave ivice znaju zesce da smetaju, sto se tice publike, koji ce mi djavo publika i onako nije svuda po stazi samo na pocetku i to je sve, a opterecuje GPU bezveze, bolje da imamo extra grafiku :slight_smile:

sto se tice samo High Poly counta vidi se ovde gde je lik koji je pravio mod okacio dve uporedne slike do duse slikao ekran ali se opet vidi drasticna razlika na autu

BEZ HighPoly MODA

SA HighPoly MODOM

E sad ovako, kazu da sa 4x AA modom + High Poly modom moze da dodje do pada FPS-a ako se igra sa kamerom van auta, ne uvek ali moze da dodje, tako da savetuju sa ovim modom da se igra na kameru iznutra.

Sto se tice samo 4x AA moda moze kako god, ili samo HighPoly mod sve radi ok.

Ja sam licno stavio 4xAA + HighPoly mod jer ne koristim spoljnu kameru, tj vrlo retko, uvek vozim iznutra.

Replay sada izgleda fenomenalno sa HPC modom :slight_smile:

Instalacija je krajnje prosta:

Igra mora da bude raspakovana sa XBC ne moze ISO2GOD nikako

U folderu igre ima folder MEDIA u njemu ima folder RenderScenarios to je ono sto se menja, pa cisto ako hocete da sacuvate fabricka podesavanja iskopirajete negde ceo folder na sigurnom (folder je mali 8 KB samo)

i u Media folder posle kopirate isti folder sa modovima tj RenderScenarios folder u zavisnosti koji mod hocete naravno

evo linkova za skidanje

4xAA mod
[URL=“4x-AA + High Poly Model”]
4xAA mod + HighPoly Count mod

HighPoly Count mod

Jos 2 fotke gornja je BEZ moda donja je SA modom



Ja ne vidim razliku nikakvu :smiley:

I ja. Osim AA.

Razlika nikakakva.Ne ide to bas samo tako lako.Ja bih rekao i da je slabije jer upce nema detalja van staze time prvenstveno mislim na ljude kojih uopce nema.Da moze bolje T10 bi to uradio.
Auto izgleda malo malo detaljnije no to vidim samo na simbolima auta.

Vi ste onda coravi samo tako heheheh… Pa krzave ivice oko gepeka auta i stop lampi uopste nema vise sa 4xAA, publike naravno nema jer je nepotrebna… Detalji kroz staklo auta se vide unutra, tj tabla i sve ostalo, otvorite vecu sliku u novi tab ili skinite obe pa stavite jednu pored druge. Ili pravac kod ocnog. A pod dva, ako vam se ne svidja zaobidjite sa tim hejterskim komentarima

U ostalom treba da probate istu stazu npr bez podesavanja i posle sa modom da vidite kolika je razlika kada se igra, drugacije je to nego ovako na slikama…

Sent from my HTC One X using Tapatalk

Takodje na 4xAA nedostaje publika :smiley: Realno nemam nikakvih zamerki za grafiku, AA i poligone, sumnjam da bi mi to napravilo neku razliku, ali kako da pobedjujem trke bez podrske publike…

ako pazljivo procitate prvio post, u par navrata sam napisao NEMA PUBLIKE, wtf is wrong with you?!?!?! :smiley:

Da sem tog detalja i lepsih ivica drugo nije nista novo (sta drugo inace AA i radi sem da uklanja jaggy edges), i ne moze da bude drugo nesto novo ovo je samo blagi mod, publiku nemas kroz celu trku tako da cuti i vozi heheheh, HighPoly Count se odrazava samo na auto koji vozis ne na ostale modele i ne na okolinu, jer da je tako xbox bi terao igru u 5 fps-a :smiley:

Pa ok, auto izgleda bolje. A sta cemo ako npr. kao ja igras iz auta, koja je onda razlika? :slight_smile:

-Covjek vam postavi soluciju vezanu za grafiku a vi odmah u ‘kontru’, kultura na nivou :smiley: Zahvalite se ako vas zanima, ako ne, produzite dalje hehehe

-Meni je licno zanimljivo, ali cekam prvo GT6 na Ps3, pa cemo onda vidjeti sta se igra od utrka :slight_smile:

Sent From: “Neitherworld, Peaceful Pines”

@ROCKNROLLA

pa u iviciama covece boziji IVICAMA antialiasing ti je bolji, manje imas krzavih ivica na celoj slici, eto to je najbitnije jer se uocavaju stalno… I ja igram na kameru iznutra, sa HPC modom je cockpit neznatno detaljniji ali opet dovoljno, zapravo meni je sam 4xAA mod dovoljan da igram kao covek jer se smanjuju te krzave ivice na svim objektima u igri. Kao sto sam rekao PROBAJ PA VIDI, ne znam zasto izvodimo neke teoreme ovde jer ovo treba da se vidi sopstvenim ocima, ni ja nisam verovao dok nisam probao

Ali nema publike :smiley: Kako ja da se trkam ako me drugari ne bodre sa tribine? Isprobacu svakako sledeci put kad skidam forzu da ne ispadne da sad sudim samo sa slika.

ne kontas poentu moda :slight_smile:

fora je da dovedes drugarice sa faxa da te one bodre bre… kakva publika u igri aman, a one se oduseve sto je grafika bolja :stuck_out_tongue:

uzivo se vidi primetna razlika na ostrim objektima, meni je to jedina zamerka u celoj Forzi, sada konacno mogu da se posvetim igri malo vise jer lepse izgleda :slight_smile:

Vodi u trkama dok te bodre 2 gledalaca :smiley: A sto se tice drugarica moze, jos bolje bi bilo da neka uzme da igra sa mnom :smiley:

uvek se krece od 1 fana pa se siri dalje, ti bi odmah pune tribine, a neeeee

Ja licno na tvojim skrinsotovima ne vidim razliku, osim AA. Jasno, to svi primecuju. Medjutim nekako mi deluje prazna staza bez te publike koliko god ona bila neprimetna u toku trke.

Pa u AA i jeste fora i primetili ste svi, sta vam dalje nije jasno onda :slight_smile: Ovo nije mod koji ce odjednom da pretvori Forzu 4 u NEX GEN grafiku, dzizs krajst ljudi :slight_smile:

High Poly Count mod se vidi na ovim slikama sa plavim BMW-om dobro pogledajte i gornju i donju, eto to je cela poenta moda

dakle AA za krzave ivice da bi se izbegle - publika

ili HPC mod za extra izgled samo VASEG auta i to je sve, nikakav NEXT GEN wooowww efekat i slicno, ne znam sta ste uopste ocekivali da ovo bude, i dalje mlatite praznu slamu a lepo sam napisao sta i kako, probajte ne tvrdite vise napamaet, lako se vraca na fabricka podesavanja

Zaista ocekujete da vidite publiku kada jurcate kroz Indijanapolis +300 km/h? Iskreno moram probati ovaj mod. Odavno nisam igrao Forzu 4, zavrsio sam world tour, ali imam jos brdo da zavrsim u onim eventovima. Najveca mana u ovoj igri mi je bio AA, i lose senke, kakva crna publika videces neku mrljavu mljuzgu kada projuris pored njih, uostalom na vecim tezinama zaista ne treba gledati u publiku dok vozis.

Javi kad probas, publiku ni ovako nisam video kamo li dok vozim, provalio sam da je nema tek kad sam okacio slike ovde :smiley:

Sent from my HTC One X using Tapatalk

Moram ponovo da skinem forza 4 disk 1, otpakivao sam je onda preko Iso2god, Sada idem preko xbc-a i taman cu dodati unicorn kola :smiley:
Jos vise razloga da igram Forzu!

Javljam i kacim screenove kada zavrsim…