Fitness, zdrava hrana i sumplementi

Je*o ga patak, je li trazim pod yerba ili? Na yerba nista ne izlazi.

1 Like

prebaci jezik na engleski

1 Like

Ovo uopste nije skupo, samo se trebam snaci za orevoz, osto ako budu slali kontam da ce se vuci po postama i carinama mjesec dana.

2 Likes

Pa da otprilike 10€ na 3 meseca sto je smesno :slight_smile:
I to da pijes svaki dan.

Nasi ce te uhapsiti da to vide😂

Da, imaju skoro sve brendove koliko sam skapirao

1 Like

Yerbes mi sve, navuko si me na ovaj caj sad ima da narucim gomilu… ovi sa instagrama deluju ok… gde da nabavim ovde celu opremu?

1 Like

:heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:
auuu…

@padawan ili sa onog sajta sto sam igoru iznad ostavio ili sa tog instagram profila

2 Likes

E ocu bas. Smaraju nesto na netu da povecava rizik od raka, ali nadam se da sam ok ako se drzim ispod 1l dnevno.

Sta mislis kolika bi stopa raka bila u argentini da je to tako? Jos gore u urugvaju?

Rak moze da izazove vrela kljucala voda, a ne yerba mate, to je i naucno dokazano a i na zivom primeru onih koji ga piju vekovima vec.
Ali se mate ne pije se kljucalom vodom nego 75-80c.


argentinaca ima 40ak miliona pa racunaj :smiley:

po glavi stanovnika…

1 Like

Da… pa sad nemamo bas podatke koliko ih oboleva, pogotovu ne zbog direktnog uticaja yerba caja :confused:

Navodno je problem u tom jedinjenju ugljovodonika koje je kancerogeno, ali kontam da je dosta toga takodje kancerogeno sto jedemo i udisemo u mnogo vecim kolicinama.

Narucujem sigurno aparaturu… koji blend/brend preporucujes, ne mogu da se snadjem bas… za pocetak.

FB_IMG_1668691253616

2 Likes

S obzirom da nisi pio, verovatno neki lagani brend koji nije mnogo jak i gorak, liebig, union ili la merced mozda cak.

Koji god da kupis sve ti je u nacinu pripreme, ne bi mogao da verujes koliko je sve to u sitnicama i koliko se ukus najmanjpm sitnicom promeni.

Ne bih ti nikako preporucio urugvajske brendove jer su sitni bas, skoro kao prah i verovatno ce ti se uvek bombilla glaviti, tj upadace ti trunkice.

Uglavnom ko god da kupi, mozemo da se cujemo da vam pomognem oko pripreme, traje 5-10 min uvek ai bude bombona :blush:

1 Like

Mator moj je visio po J Americi, Cile, Peru,Bolivija… pravili su mu tamo cajeve od lisca koke kaze da je odlicno. To je naravno potpuno legalno ali nema ovde.

1 Like

Ajde sada preporuka sta kupiti?

@xX8Lampard8Xx

1 Like

Hahahahaja i meni copy paste poruka, ali sam im postavio nepredvidivo pitanje-rade li dostavu za BIH :joy:

Moracu da izmislim neko rjesenje za doatavu, ovo iz Njemacke je puno zeznutija opcija

2 Likes

Cruz de Malta za pocetak, najblazi je i argentinaki con palo, sto znaci da ima krupnine secene biljke, veci su komadici.

Canarias je urugvajski npr najpoznatiji, ali njega napraviti kako valja za pocetnika i ako nije bombilla za njega bas zajebano.

Guarana je okej, ali ima izmenjen ukus, nije pure mate, tako da moj glas ide za cruz de malta za pocetnike, najblazi je od ponudjenih.

Selecta bas pukne sa energijom ali mislim da i njen ukus nije bas odmah da se uzme.
Inace moj omiljeni je Rosamonte seleccion especial, La tranquera, la merced de barbaqua i de monte(mislim da je ovaj, gorci sad sam zaboravio) i liebig kad zelim samo ukus matea, lagan i opusten napitak.

@jahalang0112 ako nisi nikad probaj i njihov dulce de leche. Na palacinke ide kao izmisljeno :heart_eyes:

2 Likes

Al da vam ga brzo spustim, nije za svakog, a prvi gutljaj ce vam biti: sta koji k mi je ovo trebalo, bacene pare :smile:

to je neminovno :grin:
jedino ko voli gorcinu njemu ce odma biti best thing ever.
Gorcina je u flasi ali sladaj je taste :maté:

1 Like

Ako neko od ovih redovnijih clanova sa kojima sam na TI bude dolazio iz Srbije za BIH neka se javi. Postarina izadje kao kilo caja :joy:

1 Like

Meni je jak ukus skroz ok, kupio neki caj od sipka… ne oseca se brate nista, kao da pijem vrucu vodu.

Pio sam celo leto litre zelenog caja, i moram priznati da sam se bas dobro osecao… uopste nije bezazlen, cak i u poredjenu sa tim fensi juznoamerickim drogama.

@xX8Lampard8Xx sta odavde da narucujem

https://kucacaja.ba/shop/cajevi/yerba-mate