Final Fantasy XIII-2

Jeli Final Fantasy XIII-2 posebna igra ili mora da bude instalirana neki disk od orginalne TRINAJSTICE ?

posebna igra, ne treba ti nista pored nje.

Evo da kazem par reci o igri posle odigranih 10 sati.

Drago mi je sto je Square Enix poslusao kritike fanova za XIII i popravio dosta stvari. Pre svega igra vise nije toliko linearna i vise podseca na starija izdanja fransize. Generalno igre sa prepletanjem vremenskih paradoksa su me oduvek odusevljavale, isti slucaj je i ovde. opet su tu gradovi, shop, ljudi sa kojima mozete pricati, sto zbog produbljavanja price ili istorije o Cocoon-u ili Gran Pulse, sto zbog sporednih misija. za ovaj deo sve pohvale Square-u

Graficki gledano, igra je i dalje lepa ali ne budi vise onaj WOW momenat kao u 2010.godini. Sve radi glatko ali poneko stucanje i pop -up tekstura se primeti tu i tamo. muzika je vise manje genericka, ali generalno je to slucaj sa svakom JRPG igrom. Voice acting doduse je briljantan.

Sistem levelovanja je isti kao i u XIII, tako da ako ste igrali FFXIII, ovde cete biti ko kod kuce. Borbeni sistem je takodje ostao isti iako ni u XIII nisam nesto bio odusevljen sa sistemom, zbog njegove jednostavnosti i genericnosti, ovde je jos gore. opet su ubaceni random encounteri ali ne kao u starijim delovima, da vam odjednom krene fajt, nego se mobovi pojave u vasem radijusu i kad im zadate udarac pritiskom na A krece fajt. kad se pojavi radijus, imate tzv. mogul clock, sat koji vam odredjuje na koji nacin ce fajt ici. podeljen je na tri boje, zelenu, zutu i crvenu. ukoliko zadate udarac za start borbe dok je kazaljka na zelenoj boji krece preemptive strike fight, na zutoj normal, dok na crvenoj mobovi prvo napadaju vas. Retko kad cete omasiti da ne pogodite moba dok je kazaljak na zelenom polju, sto dosta pojednostavljuje sam fajt i cini ga jos laksim. naravno ovo je utisak posle 10 sati igranja, i mogu da kazem da sem par bossova, sve ostalo je bukvalno bio jednostavno prelako. Igra takodje ima i manuelni sejv, sto je takodje novina za serijal.

jedino sto me malo zabrinjava je sama prica. Final Fantasy serijal inace poznat po odlicnim pricama, je izgleda ovde omanuo. Prica je ne znam nekako meh… mozda su se previse trudili da poprave gejmplej dok su malo zapostavili pricu. no ali videcemo sta ce se sve izdesavati do kraja.

Sve u svemu, sto se mene tice, nit sam preterano odusveljen nit sam razocaran. mozda je cak ovo i ono sto sam ocekivao.

Sto ne volim ove fore X-2, XIII-2…samo nesto kao poprave malo sto su se bunili igraci,razvlace pricu kao zvaku i ajde da uzmemo jos para…Po meni posle FFX…FF is DEAD.Samo neuspeli pokusaji, igra izgubila smek, draz…sve, da ne racunamo animacije su bolje al to koga briga…gameplay je sigurno gori.Pa ja sam u nedostatku boljeg obrnuo skoro Lost Odyssey treci put :slight_smile:

ajde sad, nije bas tako. po ovome sto si napisao, mogu da zakljucim da si zagrizeni fan JRPG gde je prisutan, attack, defend, item - sistem borbe. takav sam bio i ja ali covek se navikne. jeste da je FFXIII jedan od slabijih naslova serijala al da je izgubila smek i draz, ne bih se bas slozio

U pravu si da sam zagrizeni JRPG, stra reci tek za Shin Megami Tensei …hard core :slight_smile: Stvar je da ne zelim da se navikavam vec da unaprede ono sto je vec super.A upravo suprotno su uradili sa FF serijalom.Ne kazem da je to tooolikooo lose sad ali je skrenulo u zescu komercijalu umesto da se drzao onoga sto dobro radi zato je meni izgubilo draz a i likovi su pateticniji nego ikada.Al ok ukusi su razliciti…

Da je otislo u pogresnom pravcu jeste, ali mora da se pomirimo da vise nikad nece biti igara sa dusom kao sto je to recimo L:egacy of Kain (1997) ili Diablo (1996) - prosto, tehnologija ide dalje i neke stvari mora da se modifikuju,a i meni se ne dopada ovo sa ffxii-2 ali moram da odigram, sta cu…:frowning:

Darksiders 2 meni lici kao LOK serijal u najboljim danima. mada kontam da si ti mislio na top down LOK tj. prvi deo. ah to su bili dani :slight_smile:

jedno pitanje? cemu manuelni save kada sve cuva na jedno mesto, moze li se to nekako setovati?!

cini mi se da moze. malo sam igrao, pa sam zaboravio. probaj iz onog menija gde se biraju portali

odatle moze, ali i dalje nema poente manuelnog save-a jer su i to kao “checkpointovi”

Mogu reci da je po meni igra extra, samo je dosta kratka to je po meni velika mana. Ove fore sto svi pricaju da posle FF X je sve propalo, to nije tacno. Pravi fan ff-a ima da odigra sve i sigurno ce mu se svideti :slight_smile: