Filmovi vol. 3

Meni je to takav krs od filma. Ono tako neki pokusaj neke usiljene kopije zapadnih komedija tog doba.
Bukvalno holivud sa aliexpressa.

1 Like

A bilo je zabavno onda kad smo bili klinci

1 Like

A meni nije ni tada. Stvarno. Bas mi nije to to.

Sergej Trifunović i komedija ne idu u istu rečenicu osim ako je u pitanju neki politički aktivizam.

3 Likes

Najjača scena na kraju filma :joy: "Ovo je vreme pakleeeeniiiih vozačaa! " :joy: Kad kao promrda menjač da ubaci u rikverc i izlete s parkinga :joy:Umrem od smeha svaki put, kakve su to legende.

Evo ga :joy:

4 Likes

Ovo bi trebalo da prepoznaju stariji VR entuzijasti :sunglasses:

3 Likes

Kosac :grin: top film za to vreme.

4 Likes

Japanese poster for ‘Fargo’ (1996)

2 Likes

Tri dana sam cekao da lik vrati u videoteku, kasnio. Trebao sam dobiti kasetu cim je stigla medjutim taj lik se nasao tamo i uzeo i kasnio tri dana. Odlepio sam.

Boze koliko sam mator :joy::joy::joy:

1 Like

Isto sam imao te akcije. A secas se penala ako vratis kasetu a ne premotas na pocetak :rofl:

2 Likes

Iznajmili prvi Men in Black da gledamo, ide scena gde gledaju u prazan zelen ekran i reaguju nesto, mi se pitamo sta nismo razumeli. Onda pred kraj filma kad se pojavi dzinovska buba, umesto bube bio goli wireframe model. Tek tad shvatili da gledamo verziju s nedovrsenim efektima.

Ah, stari losi dani.

4 Likes

X men origins wolverine, zadnji fajt sa Deadpool-on na kartonu :joy::joy:

Ma da bre još i Sergej djubre jedno klevetao i prozivao Diksi :grin:, onako nežno, divno i čestito stvorenje . :wink:

Nego sad stvarno, Munje su zaista kultni i revolucionarni film i film koji je postavio neke nove standarde jer realno da nije bilo Munja ne bi bilo ni Kengura (meni lično omiljeni domaći film uz Poslednji krug u Monci).
Mislim da film savršeno oslikava tu neku gradsku, urbanu atmosferu Beograda i tu neku scenu koja nije mejnstrum i koja je uvek bila pomalo marginalizovana, ono bleja po centru grada, svirke na nažalost pokojnoj kultnoj Akademiji, SKC-u, Domu Omladine, sluša se tipa Sunshine, Eyesburn, likovi koji pokušavaju da se probiju praveći neke demo snimke (jer u to vreme ti demo izvodjači i demo snimci su bili kod uvek vrlo aktualni jer jos uvek nije bilo bas dostupnog interneta, YouTube-a, društvenih mreža i ostalog kao sad), takodje prisutan je i drum ‘n’ bass žanr koji je bio vrlo popularan tada (možda kao danas taj autotjun i trep samo što je ipak bio malo kvalitetniji i nešto urbaniji ali koji je eto zamro u medjuvremenu i nije baš zaživeo) i pritom to onako sve upakovano u jednu gotivnu i komičnu priču.
Takodje trebalo je malo i muda imati pa snimiti takav film tada u vreme kada su Tika i Djoša bili na vrhuncu popularnosti
Film je bio neka prekretnica jer nakon njega su i neki ostali krenuli da guraju neki sličan fazon, pa pojavili su se filmovi tipa Ringeraja, 1 na 1, dosta filmova koji su snimani direktno ovde u mom bloku i ti neki filmovi sa kojima je mogla da se identifikuje i ta neka nazovi urbanija ekipa , likovi iz bloka i ta neka ekipa koja odskače od tih nekih mejnstrim okvira.
Munje su izašle tamo negde 2000/01 odprilike negde kada sam i ja ozbiljnije počeo da se zanimam za muziku i onako pomalo da izlazim i idem na te neke evente, svirke i ono bleja po gradu uveče, Hip Hop eventi i svirke u Underground-u, Akademiji, Domu Omladine, SKC-u, zezanje, razmena diskova i muzike, vatanje noćnog autobusa za kući, ono svi smo imali neke ortake koji kao nešto repuju i prave neke demo snimke uz pomoć štapa i kanapa, itd , ono zaista u dobroj meri taj neki period i atmosfera zaista jesu dobro prikazani u tom filmu i zaista jeste to tako odprilike izgledalo.

Inače ono što je bitno je to da niko nije snimao taj film sa ciljem da bude komercijalni hit već samo su snimali film sa ciljem da snime jedan zabavni film i da prikažu malo i tu urbaniju sliku Beograda i u tome su savršeno uspeli.

Sad jedino što me brine je da nastavak ne krene putem Mi Nismo Andjeli 2 ili recimo nastavak serije Otvorena Vrata , pa da sad sa ciljem da film bude što komercijalniji skrenu u neki već kič i neukus.

Uf pa to bi bilo super. Ceo taj talas jadnih kopija holivudskih trecerazrednih komedija mi je uzasan!

A ti si pretpostavljam gledao Kursadžije ? :slight_smile:

Munje i Kengur nisu nikakve “kopije” već zaista naši autentični i moderni filmovi koji odlično oslikavaju to neko novo doba ( za razliku od EX-YU filmova iz 70-ih i 80-ih koji oslikavaju i dočaravaju neka prošla vremena).

Mislim bila je gomila kopija i pokušaja kopija tih nekih američkih filmova i komedija ali Munje i Kengur definitivno nisi jedni od tih.
Uostalom jedini parametar za kvalitet i autentičnost je test vremena a Munje i Kengur su svakako izdržali taj test vremena bez problema i evo dan danas 15-20 godina kasnije vrlo su popularni, gledani i često se ponavljaju citati iz tih filmova koji su već postali deo svakodnevnog govora.
Munje i Kengur su genijalni filmovi i nešto što je zaista bilo preko potrebno našoj kinematografiji i iskreno mene duša boli zašto nema više takvih filmova nego sve neke američke kopije sa nadrkanom produkcijom ( za naše uslove) ali filmovi koji su isprazni, bez duše i sa kojima se gledaoci ne povezuju mnogo i koji kao takvi brzo padaju u zaborav

Treba nam takvih filmova , filmova koji ne shvataju sebe previše ozbiljno , koji su rasterećeni te neke prevelike dramaturgije i frustracija, koji su pre svega zabavni i relaksirajući a koji su opet genijalni i savršeno oslikavaju neku našu lokalnu priču i sa kojima gledaoci mogu da se identifikuju ( baš kao što su Kengur ili Munje).

2 Likes

Ne, zasto vidi to kao jedinu alternativu?
Ali cak i te Kursadzije su bolje. Makar su original.
A ne jeftina kopija.
Kapiram ja da su neki klinci odrasli uz to i da je to nekome kultno… jbg meni je djubre da nema dalje. Stvar ukusa.

Sto se tice testa vremena. Pa izdrzava ga i Jelena Karleusa :joy: meni je ona sinonim za “sund”

6 Likes

Idemooooo, for Bebenburg! :joy: :crossed_swords:

2 Likes

3 Likes

A koji molim te test vremena ona izdržava, ono obična plastična vašarska drndaljka.
Mislim to što je nažalost prisutna u medijima i javnosti prisutna je iz nekih drugih razloga, sigurno nije zbog svoje muzike, mislim ne postoji taj koji zna neku njenu pesmu, takav se još nije rodio.
Tako da ona nit je ikad ispunjavala bilo kakve kriterijume nit je ikad prošla bilo kakav test, pogotovo ne test vremena.