Far Cry 3 - Moje impresije

Je l’ ova možda? :wink:

Ovako kod mene na PC-u izgleda :wink:

Igrao sam danas nekih sat-dva, za sada samo pozitine utiske imam. Predjeli su veoma lijepi za oko, ne govorim sa graficke strane, nego dizajnerske. Recimo, u Skyrim-u mi je sve sivo i tmurno, nekako me tisti. Zato tropsko ostrvo mi, kao suprotnost, izuzetno lezi. Gameplay je tecan i tacan, nisam primjetio da se pojavljuje preiglupi AI koji obicno prati graficki ljepse igre (Crysise, Crysise…), ili da se desava neka nedoslednost u igranju.
Jedina stvar koja mi je smetala je lovljenje onih zivotinja, posto mi je ruksak bio pocetni, i novcanik. Sada kada sam njih unapredio, nekako mi djeluje logicno i da tako treba. Mozda je problem to sto se pocinje sa malo slotova, ne znam.
Tek sam na pocetku, progress stoji da je 10%, tako da ce se ovo igrati jos neko vrijeme

Ja ne znam kako vi igrate ovo na xboxu. Ovo je po meni igra sa najmanjim fps-om od svih igara koje su dosad izasle za xbox. Znaci bas se muti slika! Za mene, neigrivo.

A steta, vrhunska igra! Moracu na pc-u da je instaliram.

Ja čekam novi kuler za proc da mi stigne pa da se bacim na igranje, ne smem sad da ga upalim, skoči mi temperatura procesora na 80 stepeni :smiley: I verovatno ću morati da uzmem novu grafulju, ova moja 6870 jedva vuče igru na 30-40 FPS-a, verovatno ću uzeti 7870 :smiley:

Mene je ova igra oduvala, vec nedelju dana ja ne mogu da prestanem da je igram. Jos sa onom eksplozivnom strelom kao neki mali Rambo:muscle:
Za mene je ova igra godine, ako ne i uopste koju sam igrao. Sto se tice line/nelinearnosti, igra je nelinearna dok ne pocnete neku misiju, sto meni uopste ne smeta.
Jedina zamerka sa moje strane jeste kada je ispred vas neki “KUCNI PRAG”, GRANCICA, bilo sta visine do 10 cm, pa uvek moram da skocim da bi prosao napred.

Wahad, koji ti je spec kompa, pa da igras sa tolkim FPSom :smiley: ?

FC3 uopste nije zahtevan. Evo mojih postavki - mozda ce nekome koristiti. DX9 je navodno jos manje zahtevan, a razlika je minimalna, ali ja ipak drzim DX11.

Odredjene opcije dosta povecavaju zahtevnost a ne uticu toliko na kvalitet prikaza pa ih nisam forsirao, u sustini sluze samo za prodaju grafickih od 300+ evra. Ultra podesavanja su mi izmedju 30-40fps, a vizuelna razlika skoro nikakva. Ovako imam 60+fps u proseku, tacnije negde izmejdu 55 i 70. :wink:

Phenom 2 945, 6870, 8gb, 250gb ssd…

Moj spec:
Maticna: P45PRO-FUSION ako ovo nesto znaci :smiley:
RAM: 4GB DD3 1.333MHz
Graficka: GeForce GTS 250 1 GB
Procesor: Intel Core 2 Quad Q8200 na 2.33GHz 2.33GHz
HDD od 1 TB
koristim Windows 7 Ultimate 64bit-a
Koliki ce mi FPS biti u igri kada stavim sve na medium ?
Da li da sacekam da skupim pare i da na xboxu igram, ili da igram na PCu ?

Eh sad… Kada bi se zavitlavali.

Pogledaj temu na Benchu ako misliš da je nezahtevna. Da kažeš da razlika između postfx na low i na high ne postoji jeste kao da kažeš, milka je ljuta i odvratna. Ne ide. Isto tako shadows, gube se na 10-15m ako su na medium, na low još manje, postaju krzave. Inače bez limitiranja FPS-a ili Vsync-a ja ne bih mogao da igram zbog tearing-a koji ubija u pojam.

Razlika između DX9 i DX11 je u osvetljenju, sunshafts i još par za****ncija, ja ipak preferiram DX11 jer na DX9 nemam apsolutno ni jedan gain u FPS-u, čak mi igra i gore radi.

Igra pravi šmek dobija kada je vegetacija na ultra, senke na ultra i postfx na ultra i sa MSAAx4. Jer tada možeš da vidiš koliko ustvari igra može prelepo da izgleda.

Inače Padawane, bolje isključi taj PostFX nego da ga držiš na Low, pravi ti krzave ivice na svemu i svačemu u igri, možeš da pogledaš zvaničan forum vezano za to, ukoliko si ubeđen da ti ne vidiš razliku :).

@Marko
Igraj se na xboxu, ta konfiguracija je jako slaba… Da barem OCuješ procesor, ali grafička ubija u pojam.

Kad smo vec kod FC3 za PC, promenite PostFX u ‘false’ u my documents game profil-u, lepse izgleda a pritom radi mnogo bolje. :wink:

igra nije mnogo zahtevna

Minimum Specs
CPU: Intel Core2 Duo E6700/AMD Athlon64 X2 6000+ or equivalent dual-core
Video: Nvidia GTX8800/AMD Radeon HD2900 or equivalent 512MB DirectX 9c card
Memory: 4GB

Recommended Specs
CPU: Intel Core i3-530/AMD Phenom II X2 565 or equivalent quad-core
Video: Nvidia GTX480/AMD Radeon HD5770 or equivalent 1024MB DirectX 11 card
Memory: 4GB

Solidan danasnji komp ce pokrenuti na ultra bez msaa i ostalih gluposti koje samo smanje fps za 10-15 a na grafici se dobije veoma malo.(skoro nista).A razlika izmedju low i ultra je mala.

Možda ti je razlika mala kada gledaš video, ali veruj mi, kada sam upališ i vidiš na svom kompu, razlika je itekako velika :wink:

Ja sam sto puta rekao jer znam iz iskustva, ne znam sto se ljudi pale na te klipove “this vs that in that resolution on that settings” kad ne razumem sta tu mogu da vide, pa cak i da puste u 1080p i da uporedjuju.
Inace za far cry ne mogu da tvrdim kako izgleda posto sam prodao komp skoro jer mi se ukazala dobra prilika a planiram da kupim novi tek pocetkom godine, ali znam kako sam do sada igrao s obzirom da sam imao dobru konfiguraciju, ali sam ipak hteo da je zamenim i ubacim ovu atijevu novu generaciju.
U svakom slucaju ljudi, ne tripujte se, igrajte sta imate, iskustvo je to isto. Ranije kad je retko ko i imao pc, i kad niko nije ni razmisljao da kupuje nesto tako za igrice, ja sam imao nikakvu konfiguraciju koja je sve igre vukla na 10 fps (s tim da ko je tad znao sta je fps), pa se rado secam igara iz tih perioda. Bitno je kako igru dozivite, ne ko koliko ima i na cemu igra, a razlike postoje, ali na zalost ne moze svako da priusti sve, nekome su druge stvari prioritet. :slight_smile:

sve vise ljudi se zamara tehnickim podacima a manje igrom. jucer sam par sati igrao i igra je super. pogotovo kad sa snajperom srusim jelena i napravim si tašnicu :smiley:

Google it, i ovo nije tema za takve stvari

Uh demone, stvarno si necovek… Pa znas li ti kako je to tesko i koliko to traje??? :stuck_out_tongue:

Upravu si, evo, sad cu da nadjem link i da postujem, da se neko ne bi mučio
EDIT: Evo, sad još samo mogu da kliknem umesto toga kome je potrebno…

Klikni pa posalji SS :smiley:

Sad skidam za pc, videcemo kako ce moj komp da izgura ovo…