Far Cry 3 - Moje impresije

Ovde možete videti koliko detalja ima sa kule in motion i prelep sunshafts… Ne obraćajte pažnju na chat koji izliće pred kraj videa :smiley:

Kako nije nelinearna? Pa nelinearnost se ogleda u tome što možeš apsolutno raditi šta hoćeš i želiš + što svakoj misiji možeš prići, uraditi, završiti kako god želiš. Ti u misiji nemaš linearnu putanju koja je skriptovana i moraš tako uraditi, nego imaš totalnu slobodu kretanja. Evo ga jedan moj video.

Erm, ne. Jel igras ti ovo ili kacis samo screenshotove? :stuck_out_tongue:

Imas usko podrucje misije i ako malo izadjes iz podrucja resetuje ti misiju. Dakle nije nelinearno kao raniji Far Cry naslovi.

Vidi ovaj klip pa ćeš videti razliku. Jedino ako ti nisi probao igru sve na medium.

Sve na high.

tako je padwan je u potpunosti u pravu misije su full linearne dobijes zonu koju nemozes prijeci jer ako je predjes odma FAIL steta trebali su staviti da mi odlucujem kojim putem ici.
Probao sam igru i kod frenda na high end pc-u i on ju stavi na najjace sve nafrlji,naravno tu su mnogo bolji FPS-ovi nego na konzolama texture su cisce i naravno reza je veca ali niti konzole nisu uopce lose grafika je stvarno nevjerojatna na svim platformama naravno razlike su vidljive ali ja kazem da nisu toliko strasne te mislim kako je ubisoft napravio fantastican posao s ovom igrom definitivno bolje nego s ACIII.
P.S ako mislite sad pisati da sam budala sto sam tako sto rekao i usporedio x360 s pc-em NEMOJTE jer ja kazem samo ono sto vidim.:d

Imas usko podrucje misije i ako malo izadjes iz podrucja resetuje ti misiju. Dakle nije nelinearno kao raniji Far Cry naslovi.

Mario, svega mi, života mi mislim da mindfuck-uješ, a i već se nerviram… Ne znam koj đavo :S

Gugluj linear missions ili linear campaign, ili linear game, ili bilo šta linearno.

Far Cry 1 je linearniji od ovoga, jer imaš nivoe i jednu LIVADU pa trči i radi šta hoćeš. Ovde imaš CEO SVET, možeš raditi ŠTA HOĆEŠ KADA HOĆEŠ. Far Cry 2 je ograničeniji od ovoga, jer on već nije linearan, imaš isto open world, ali koji je dosta manji i koji je braon. Crysis 1 je linearniji od bilo koje open world igre, crysis 2 pogotovo.

To je kao kada bi rekao, GTA IV je linearan jer moraš da uđeš na ta vrata da bi završio misiju, ili GTA IV je linearan jer moraš da klikneš A da bi završio misiju.

To je stvarno, stvarno glupost.

Btw, sinoć sam igrao misiju jednu, gde treba da ubijem lika, isključivo nožem jer tako tradicija nalaže. Lik je na ostrvu. Prešao sam misiju 10x jer sam isprobavao načine na koje sve mogu da ubijem. Inače, ovo ti je najbanalnije objašnjavanje nelinearnosti.

Dakle, da je linearna igra ja bih imao jedan koridor koji me vodi do objective-a tj do njega, i gde ja moram da se probijem kao Rambo i ubijem sve (ala CoD).

Da je nelinearna igra (kao što jeste) ja mogu apsolutno sve ovo da uradim:

  1. Pošto je lik na ostrvu, prvo sam izvadio snajper, ubio sve oko njega. Sačekao da se smiri i da pozove pojačanje od 2 vojnika. Otplivao do ostrva koje je na istočnu stranu od njegovog. Odatle skinuo lukom i strelom (jer je tiho oružje) dvojicu stražara, lik se uspaničio otišao uz kuću. Preplivao do drugog ostrvceta gde je on jer je relativno blizu. Stao iza ugla, čekao ga da završi patrolu, kada se okrenuo, izašao i zaklao ga otpozadi.

  2. Pošto je lik na ostrvu, skočio sam u vodu i počeo sam da plivam. Pošto bi me naravno videli na površini mora, više sam ronio a gore izlazio samo da uhvatim vazduh. Pored plivanja, dole sam video, morske kornjače, neki kovčeg, za****ne ribe neke itd itd. Došao sam do ostrva, odšunjao sam se do njihovih pozicija, čekao sam da jedan dođe iza objekta da bih ga skinuo, drugog sam skinuo kada je pošao da proveri gde je (sve sa lukom i strelom), ostala su još dvojica i meta. Jedan je otišao malo dalje, popeo sam se na građevinu, skočio na jednog i ubio ga nožem from above, a drugog sam zaklao u trku. Trećeg sam ubio pumparicom.

  3. Pošto je lik na ostrvu, uzeo sam mašinku i kao rambo sam se probio kroz njih petoricu, ubio njih četvroricu i onda kao Neo se probio kroz metkove koji su išli ka meni i zaklao metu.

  4. Prilaz sa severne strane sa pištoljem i prigušivačem.

  5. Prilaz paraglajderom odozgo, skok kao Neo i klanje.

  6. Odskočio sam džipom, zgazio dvojicu i zaklao ovog i pobegao u more kao Aqua Man dok me nisu ubili.

Moram da naglasim. IMAŠ I OVDE OGRANIČAVANJE REGIONA MISIJE!

Dakle, jel je ovo nelinearno?

Ja volim da idem i da istrazujem, kao u skajrimu, misija je tu, pa je tu, dok se ja setkam gde ocu; ovde, ako malo krocis izvan polja, ne samo da failujes misiju nego ti reloaduje poziciju iako si otisao da gledas papagaje. To sto ti u okviru ogranicene zone mozes da uradis misiju na nekoliko nacina je dobro, ali, sta ako ocu u medjuvremenu da odem do litice i da se divim zalasku sunca. ne moze, mission failed, reload. Kretenska ogranicenja, koja uopste nisu trebala ovako lepoj open world igri. Dakle, nemas linearnu putanju ali imas ogranicen region. Zasto? Eto. Ti si napisao, i citiram:

imas totalnu slobodnu kretanja.

A nemas. A hocu da imam. Mrzim zidove.

Nisam jos odigrao FC3, ali ako je tako ko sto kazes slazem se sa tvojim. Otvoreno je to kao sto si uporedio na skyrimu. Znaci radis sta hoces, resis misiju kad hoces, a mozes da dodjes ako hoces do jednog kraja mape, pa da se vratis na drugi, i radis to. A ako neces, radis nesto drugo, pa se sa vecim levelom vratis, kako god. :slight_smile:

Padawane ne znam šta si ti igrao!

Od 7 sati ja sam 4 sata proveo u šetanju, istraživanju, lovu, plivanju, voženju za****ncija.

Ti igraš neku drugu igru definitivno.

Meni nije jasno šta ti igraš svega mi. Ti igraš igru u drugom univerzumu.

Vidi, sledeće nedelje će stići igra i ostalima, Džudžiju, Milanu, Karan je već igra, pa će pročitati ovo i biće im smešno kao što je i meni.

Samo da ti kažem, snimaću ti ako hoćeš na kompu *****om. Ti me stvarno izluđuješ sada, 10x čitam tvoj post i ja ne verujem šta pričaš. Jedno je kada ti MISLIŠ da je tako, drugo je kada NE IGRAŠ IGRU KAKO TREBA DA JE IGRAŠ!

Ti možeš da imaš koju hoćeš misiju, dok ne kreneš da je radiš, tj dok ne dođeš u mission marker, možeš apsolutno da radiš šta hoćeš, da ideš gde hoćeš, da se ****š sa svima i da te boli *****. Kada odlučiš da ti se smučilo gledanje papagaja i zalaska sunca sa liticom ideš da završiš misiju, kada pođeš da završiš misiju ograniči ti u zavisnosti koliko je misija velika, JER SI AKTIVIRAO MISIJU JELTE. Ako te ubiju, vraćaju te IZVAN TOG POLJA i ne moraš da startuješ misiju ponovo.

  • ako te ubiju pre nego što završiš misiju ili dok se šetaš i vrate te negde u pm, to je tvoja krivica, idi u Outpost i sačuvaj, hvala bogu pa nije retard friendly igra da možeš da sačuvaš apsolutno gde hoćeš, pa i na sred okeana.

Naravno, znam kako funkcionise mehanika, hvala na (nepotrebnom) objasnjenju.

Dakle, sve je ok, ne znam zasto si se zapalio toliko, jedina stvar koja mi se ne dopada je ograniceno polje kretanja unutar misije (kada je aktiviras). Ne razumem cemu to, ako je kamen iza koga ocu da se sakrijem/pobegnem od neprijatelja izvan zone, failovacu misiju.

Po svemu ostalom, jeste open world.

Inace, nisam neki ljubitelj otvorenih svjetova, prije svega zato sto ti kao nude sadrzaj, a on je bijedan da ga ne vrijedi ni istraziti. Prva igra za koju sam mislio da je razlika izmedju story i side misija izbrisana je Borderlands. Nisam mogao da nahvatam po kom nacinu je neka misija znacajna za pricu, a koja ne. Za sada nemam ni blizu dovoljno iskistva u FC3 da dam neki relevantan komentar ili da sam odlucim kakva je igra.
Meni je, za sada, samo zasmetalo to sto nisam mogao da pucam u onu ribu u kupacem kada sam kupio novu pusku, odmah pored gun store-a

Mislim da je ovde glavni nesporazum u nacinu poimanja slobode: neko je vidi kao slobodu gameplay-a, neko kao slobodu svijeta

Citam vase postove, i koliko kapiram, vi se u osnovi ne slazete oko definicije nelinearnosti, odnosno otvorenog sveta. Sto i ne cudi, posto mi zvuci kao da FC3 koristi oba modela. Sve je open world dok ne pokrenes misiju, a onda si ipak ogranicen na odredjenu zonu. Dakle, prostorno ogranicenje postoji, sto smeta Padawanu kao vestacko. Fair enough. S druge strane, unutar te zone imas poprilicnu takticku slobodu, sto je Wahad opisao u svom enormnom postu. To takodje stoji.

Da se ne bismo promasivali nadalje, mislim da moramo prvo da definisemo da li je igra i dalje “nelinearna” ako te povremeno ogranicava u kretanju po (inace otvorenom) svetu. Da budem iskren, ni sam ne znam kako da se postavim. Valjda zavisi od toga koliko ti prostora igra daje tokom misije. Ako budem precesto izlazio iz nevidljive zone koju je igra odredila, nastojeci da ostvarim neku taktiku, onda cu se svakako osecati kao da sam u hodniku.

recimo da sam cesto gledao upozorenje da napustam misiju, ali to je zato sto sam istrazivao svet unutar misije. da sam se fokusirao striktno na zadatak i waypoint verovatno ne bi bilo problema. ne znam za strategiju, ako hoces da koristis vozila i paraglajdere moze biti problem. nije mi jasna poenta ovakvog hibridnog sistema. sta, izgubicu se i pored toga sto imam obelezenu metu na minimapi? vodopadi su toliko lepi da necu moci da im odolim i zaboravim na misiju? potpuno moronski.

Evo kako devojka igra Far Cry 3:

ja mu se ne smijem vec vidim kako je on jedan od onih oji shvacaju igru.Dakle misije su strogo linearne no pristup njima je sandbox nesto slicno poput ovogodisnjeg hita Dishonored ja djelim misljenje s padwanom igru vec igram 10 i nest sitno sati i moram reci da je fenomenalna jedino sto nisu trebali metnut tu jbn-u zonu,a sto se tice restarta mene baca opet na pocetak same zone tako da sam prisiljen igrati tu misiju ai mislim da je to vjerojatno zbog postavke tezine jer ja ju igram na najtezoj postavci

Nastavite diskusiju, bez vredjanja, jer o igri ima svakako mnogo vise da se kaze nego da li je linearna ili nije.

Npr, danas sam jurio ceo dan koze, kosute, svinje i tapire da bih napravio torbice za oruzja i municiju - predlazem da ovo odradite sto pre, narocito ako ne igrate oprezno i cesto ulecete u konflikte. Ja pokusavam da ih izbegavam koliko mogu, ali stalno vrebam u travi i koristim dvogled za obelezavanje, sto mi daje osecaj da sam najopasniji predator u dzungli. Ima neki skajrim feel, sloboda kretanja (izvan misije) je sjajna stvar…

Jako mi se svidja to sto u igri imate fotoaparat kojim prije ulaska na samo bojno polje mozete pregledati to polje i otkriti gdje se koji neprijatelj nalazi i otkriti vasu metu koja je vodja(prilikom osvajanja teritorija ili Wanted questova) igra je stvarno zabavna i bogata sadrzajem stvarno mi se svidja taj animal hunt npr.skitam se ja djunglom i "namirisem"ja da nesto ovdje nestima tek sto sam se okrenuo a ono iza mene ogromni tigar koji me zaskoci i pokrene triger event a da nepircam kako ga je tek tesko ubiti

Malo vise ovakvog iskrenog, prostodushnog entuzijazma nam ne bi shkodilo. Pa cak i ako kazemo ‘djungla’. :wink:

edit: ja sam samo srecan da vidim po raznim klipovima koje ste jos kacili da nije uopste strasan framerate na kutiji. A vec sam se zabrinuo da ce ovo biti novi Shadow of the Colossus.

Zna li neko kako se zove pesma pocinje na 08:38

Igram skoro ceo dan i ne mogu da se odvojim. Ovo je vise istrazivacka-sakupljacko-stealth igra, nego klasican shooter. Simulator prezivljavanja u dzungli. Osecate se stvarno da ste se nasli u jednom zivom svetu, gde vam nije mesto. Svasta se tu desava dok razgledate krajolik i probijate se do sledeceg waypointa: Zivotinje love jedne druge, Vaasovi placenici su u sukobu sa mestanima, stalno patroliraju vozilima, a neretko uleti i krupnija divljac da zacini haos. Nije mnogo tesko sakriti se od protivnika, prisunjati se iza ledja i smaknuti jednog po jednog nozem - najcesce patroliraju peske u grupama po dvojica. Preporucljivo je ubijati ih necujno strelama ili nozem, pogotovu ako je alarm u blizini. Svidja mi se stealth, nije ni pretezak ni prelak, taman kako treba. Malo mi kvari srecu checkpoint sistem pa se desi da umrem blizu sledeceg radio tornja, posle cega me vrati na checkpoint pola sata ranije. Vozila ima svuda unaokolo, ali uglavnom idem peske…

Ne znam tacno sta me toliko privlaci da istrazujem, jer je dzungla… mozete i sami da zamislite koliko su predeli raznovrsni, iako su zaista prelepi - beskrajna voda i gusto rastinje, uz poneku improvizovanu kolibicu. Ono sto igri daje unikatan smek je fauna - zivotinje su svuda oko vas, siktanje i mumlanje, nikada niste sigurni dok se sunjate iza protivnika da li ce vas zaskociti divlja macka ili svinja. Desava se da vas napadnu u sred napucavanja sa protivnikom, sto je posebno gadno… Jednom sam mislio da sam se za dlaku izvukao, ubijam poslednja 2 protivnika ni sam ne znam kako, da bi me komodo zmaj povukao za nogu i dokrajicio. Pogotovu je gadno ako vas napadne tigar, medved, krokodil ili ajkula, copor divljih pasa…

Na sve to, tu je i nekakav skill sistem…


:slight_smile:

Sent from my iPhone 4s