Fallout 4

Developer: Bethesda Game Studios
Publisher: Bethesda Softworks
Platforme: PC, PlayStation 4, Xbox One
Datum izlaska: 10.11.2015.
Žanr: Roll-Playing Game / RPG

  • Prvi prikazani Trailer, na datum 03.06.2015:

Bethesda je službeno, po prvi put, prikazala Fallout 4 Gameplay kao i ostale dodatke igre 14-15.06.2015 na E3 sajmu u Los Angeles-u. Na pres-konferenciji koju je održao sam Direktor i Izvršni Producent Bethesda Game Studija, Tom Howard. Čovjek zadužen za, do sada, najuspješnije projekte firme - koje su dobile brojna priznanja među kojima i GOTY nagrade - _ Oblivion_, Fallout 3 i Skyrim.

Prvi prikazani Live Gameplay:

  • Priča:

Prema riječima predstavnika Bethesda-e, igra nas stavlja u prije-ratno razdoblje. Nakon koje će se radnja odvijati postepeno, sve do trenutka do kojeg izađemo iz Vault-a 101 nakon 200 godina. Protagonisti/ici je ovaj put da dana osobnost, glas, što će nadamo se pridonjeti sveukupnoj priči i doživljaju same igre.

  • Lokacija: Boston.

Također, predstavljeno je i par novih dodataka/elemenata igre. Među kojima su:

Crafting System:

  • U kojem je Igraču data potpuna sloboda, da kreira i gradi svoju bazu operacija. Od izgradnje safe-house-a, do kompletne modifikacije istog, sa naouružanjem na raspolaganju za njegovu odbranu, sve do opcije prenosnog karavana do drugih gradova i utvrda.

Modifikacija kompletnog naoružanja. 50 baznih oružija, 700 mogućih kombinacija - Kao i potpuna modifikacija Power Armor-a:

*Stvari koje uvodi Fallout 4:

  • Priča započinje prije Velikog Rata
  • Mogućnost kreiranja ženskog lika/persone
  • Potpuna kontrola kreacije Vašeg lika
  • Nuke Cola, viđena u GT-u, kao i ostale stvari, dustupne u frižideru
  • Snimljenih 1000 imena koje izgovara Vaš glavni lik
  • S.P.E.C.I.A.L. sistem se vraća u punom sjaju
  • Sloboda igrača prioritet broj 1 Bethesda-i
  • Igra napravljena na novom “Creation Engine” firme
  • Dijalog je ovaj put mapiran na dugmićima gamepad-a, ne kao lista
  • Dijalog se može vršiti u prvom i trećem licu
  • Psu, kao NPC-u, može biti naređeno da uradi neke stvari na Vašu komandu
  • V.A.T.S. se vraća uveliko
  • Pip-Boy također, u potpunosti kostumiziran i animiran, sa pregršt detalja
  • Mogućnost eksplotacije materijala uz postojeće
  • Sve se događa u “realnom-vremenu”
  • 50 osnovnog naoružanja - 700 modifikacija istog
  • Potpuna kostumizacija Power Armor-a
  • Pozivanje zračne podrške, za oružija i prevoz

Najavljeno Kolekcionarsko Izdanje, koje će sadržavati:

  • Kostumizirani Pip-Boy
  • Mogučnost stavljanja mobilnog uređaja u isti
  • Bez dataljisanja za konačnu cijenu izdanja

Najavljena i mobilna igra - “Fallout Shelter”:

S.P.E.C.I.A.L. Serija Crtića - 10.09.2015 - 21.10.2015

Bethesda je također najavila seriju kratkih S.P.E.C.I.A.L. videasvake sedmice počevši od 10.09.2015, u obliku crtića ,čiji je glavni protagonist opšte poznata ikona Fallout serijala - Vault Boy. Svaki ponaosob crtić opisuje sposobnosti kojima imate pristup, zavisno od stadija glavnih atributa. I tako imamo:

Strenght: (10.09.2015)

Perception: (16.09.2015)

Endurance: (23.09.2015)

Charisma: (30.90.2015)

Intelligence: (07.10.2015)

Agility: (14.10.2015)

Luck: (21.10.2015)

Inor zur - Fallout 4 Main Theme (22.09.2015) - Muzička Tema F4, uz izvođenje briljantnog Inor Zur-a, koji je skladao i F3 Temu:

Video serije - Fallout 4:

  1. Sloboda Igrača u Otvorenom Svijetu Fallout-a 4: (15.09.2015)
  1. Kostumizacija, Kreiranje & Modovanje: (15.09.2015)
  1. Iza Scene sa Dogmeat-om: (21.09.2015)
  1. Dogmeat i OstaliPratioci”: (21.09.2015)

Fallout 4 - Crafting System: (24.09.2015)

Serija od 2. dijela o stvaranju Fallout 4 - Razgovor sa Todd Howard-om i njegovom ekipom o stvaranju Fallout 4:

Part 1: (01.10.2015)

Part 2: (01.10.2015)

Fallout 4 - The Wanderer Live Trailer: (15.10.2015)

Fallout Shelter - Update 1.2 Trailer - U kojem je prikazan kratki Gameplay isječak iz F4: (15.10.2015)

Fallout 4 – Big Leagues Perk: (27.10.2015)

Fallout 4 - Launch Trailer - (05.11.2015)

RECENZIJE:

IGN: (09.11.2015)

Pisana Recenzija:

http://www.ign.com/articles/2015/11/09/fallout-4-review

Video Recenzija:

Ocjena od IGN-a: 9.5

  • Season Pass / DLC -

Prve informacije: (16.02.2016)

Bethesda najavila 3 DLC-a! Predvidena za mart, april i maj. Nadalje, dolazi jos DLC-ova, do 60$ vrijednosti!

Cijena Season Pass-a se povecava sa 29.99$ na 49.99$. Oni koji su uzeli Season Pass ce dobiti sve u kompletu, bez dodatnih troskova! Svi oni koji žele da SP uzmu za 29.99$ moći će to uraditi do prvog marta 2016-te godine.

Prvi DLC: Automatron
Cijena: $9.99
Datum izlaska: Mart 2016

Opis:

The mysterious Mechanist has unleashed a horde of evil robots into the Commonwealth, including the devious Robobrain. Hunt them down and harvest their parts to build and mod your own custom robot companions. Choose from hundreds of mods; mixing limbs, armor, abilities, and weapons like the all-new lightning chain gun. Even customize their paint schemes and choose their voices!

Official Trailer - 14.03.2016

Drugi DLC: Wasteland Workshop
Cijena: $4.99
Datum izlaska: April 2016

Opis:

With the Wasteland Workshop, design and set cages to capture live creatures – from raiders to Deathclaws! Tame them or have them face off in battle, even against your fellow settlers. The Wasteland Workshop also includes a suite of new design options for your settlements like nixie tube lighting, letter kits, taxidermy and more!

Official Trailer - 05.04.2016

Treći DLC: Far Harbor
Cijena: $24.99
Datum izlaska: Maj 2016

Opis:

A new case from Valentine’s Detective Agency leads you on a search for a young woman and a secret colony of synths. Travel off the coast of Maine to the mysterious island of Far Harbor, where higher levels of radiation have created a more feral world. Navigate through the growing conflict between the synths, the Children of Atom, and the local townspeople. Will you work towards bringing peace to Far Harbor, and at what cost? Far Harbor features the largest landmass for an add-on that we’ve ever created, filled with new faction quests, settlements, lethal creatures and dungeons. Become more powerful with new, higher-level armor and weapons. The choices are all yours.

Izvor: https://bethesda.net/#en/events/game/fallout-4-add-ons-automatron-wasteland-workshop-far-harbor-and-more/2016/02/16/77

Drugi val, nažalost i zadnji, DLC sadržaj za Fallout 4:

Contraptions Workshop

Koji uvodi dosta malih, ali bitnih sitnica, poput: Modela za armor-e kao u Skyrim-u, stalaka za oružija, industrijsku traku, i još dosta toga…

Datum izlaska: Sljedeća sedmica (najavljeno 13.06.2016)

Vault-Tec Workshop

Kao što i samo ime aludira, ovaj DLC vam omogućava konstrukciju vlastitog Vault-a. Dugo očekivana opcija, koja izgleda tek nešto primamljivije od trenutnih “prašinom pokrivenih” safehouse-a…

Datum izlaska: Juli 2016

Nuka World

Ekspanzija koja bi trebala biti sličnog ili istog omjera, Far Harbor-a. O kojoj se šuška već par mjeseci…

Datum izlaska: August 2016

Kompletna najava za Fallout 4, by Todd Howard:

By Lordish.

Kul tema Lordish, ali nekako malo… preeeeeeeeeerano,… Tek su izašli prvi gameplay traileri :stuck_out_tongue:

S dužnim poštovanjem, **** se i hvala u isto vrijeme :smiley: Ovo je Fallout! Ništa ne zaustavlja ovaj voz! Chu chu chuu!

Modeli ljudi izgledaju očajno, ker plastikaner i onaj robo batler isto loše izgleda. Animacije kretanja osim glavnog lika takođe deluju slabo. Ali okolina lepo izgleda.

Igraću verovatno na pc-u, ali jbg šta je sa konzolama? Mora to bolje, kada se poredi sa drugim igrama baš loše izgleda.

Neka potvrde drugi, ja ne vidim neku slicnost, ali ok. :smiley: I ne mislim samo zbog frizure, nego faca.

Vidi ga sto se reklamira :smiley: E moj Stalkeru, de mu rece hahahaha

“The Dark Side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be unnatural.”

Pozer xD

Garrus je trenutno na proputovanju kroz Kanadu posto mu dosli roditelji u posetu, tako da svraca na forum samo povremeno kad uhvati neki wifi. Propustice sve, zaduzio me da ga izvestavam tekstualno.

Gad bles kvebek 4g mrezu. Nemojte lynxa da mi kacite nedostaje mi mnogo :frowning:

Fallout 4 bokte mazo. Se docepam wifi pa da vidim i klipove.

Fallout 3 dolazi uz Fallout 4 kopiju igre, za XO.

Izvor: E3 2015: Fallout 3 Included with Fallout 4 on Xbox One - IGN

“The Dark Side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be unnatural.”

Ovo u poredjenju sa trejlerom KIDA. Jes da sam se smorio kad sam cuo next gen(je*o vas izraz, next gen je star 4 godine tehnoloski) engine ali fino izgleda.

Mogu modovi da poprave bagove i izgled bilo koje Fallout i TES igre, ali Bethesda je ta koja pravi sve bolje i bolje SVETOVE u kojima su igre smestene. Svaka cast Witcher trojci, da se ne lazemo, al Skyrim je iz 2011 a Fallout 3 iz 2008-e i kidao je kao igra kad je izasao, moze da prica ko sta hoce.

Todd Howard potvrdio- Dogmeat ne moze da pogine.

Ovo je dobro, buduci da sam u trojci zatvorio Dogmeata pored kreveta u svojoj kuci i ne dam mu da izlazi da ne bi nastradao :smiley:

Imas Perk, da kad god Dogmeat pogine, novo pasce te ceka pored Vault-a 101 :slight_smile:

“The Dark Side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be unnatural.”

Upravo sam saznao da se jedan od likova, tacnije mogucih companiona u igri (radi se o zeni) preziva kao ja :smiley:

btw howard potvrdio da ce biti romanse u F4, bice oko 12 mogucih companiona.

Ce duzmu nekoga iz BioWare-a da ih uci pravljenju romansi :lol:

Btw negdje procitah da Fallout Shelter uskoro dolazi na Android, so brace yourselfs.

August. 13-ti, cini mi se hehehe

PC disk igre Fallout 4 neće imati celu igru zbog zaštite od pirata.

Bethesda će ponovo pokušati da se bori protiv pirata na stari način, tako što neće integrisati čitavu igru na disk. Gejmeri će morati da preuzmu određene stvari sa Steama. Verovatno već znate da Fallout 4 kao i mnoge druge igre iz kolekcije Bethesda kompanije koristi Steamworks kako bi zaštitio igru od pirata. Kako izgledaju stvari u ovom trenutku, oni će uposliti stari tip zaštite kako bi zaštitili fizički medij igre.

Gejmeri mogu da kupe Fallout 4 na Steamu ali i na fizičkim medijima, a ukoliko kupite Fallout 4 u nekoj maloprodaji, i dalje ćete morati da odete na Steam i preuzmete određene stvari. Pit Hajns, šef marketinga kompanije Bethesda objasnio je da je ovo standardna stvar za njihove igre, a istu zaštitu su imali i Skyrim i Wolfenstein.

Novi Fallout 4 SPECIAL video prikazuje Luck atribut

Izvor: Softpedia

http://www.benchmark.rs/vesti/pc_disk_igre_fallout_4_nece_imati_celu_igru_zbog_zastite_od_pirata-60817

Prvo dick move Bethesde, nece to nista spreciti, drugo krajnje je vreme da se zabatale fizicke kopije igara Ok, kupio bih collector’s pack sa nekom knjigom, posterima, mapom, nekim predmetom, figurica sta god, jer realno digitalno i nije nesto, eno uz witcher 3 imam sve u pdfu, nije neki dozivljaj.

Ali igre na cdu(za PC barem)? Ma vazi. Niko bre ni ne stavlja vise dvd-rom u kompove, kamoli blu rej, sem Vladana koji oce da bekapuje stvari na brd. Jos sad svaka druga igra ima minimum 40 GB.