Facebook zahteva licnu kartu

Pa dobro jel su oni normalni?
Juce otisao na sajt, vidim izlogovan, rek’o ok, ulogovacu se, kad ono traze licnu kartu da bi mi otkljucali account.
Jel oni na ovo uopste imaju prava? Utripovali ljudi da su drzavna agencija ili sta vec.

da te ne hvata neko na fishing, nemaju prava da traze

?

preterase ga bas!!! Privatnost nije ni malo narusena, neeeee, to je reda radi :stuck_out_tongue:

Strasno, zato i nemam FB odavno!!! Imao nesto malo, i to je to, kad sam ugasio nisam ni trepnuo posle, niti me ikada vuklo da se vratim da vidim “sta ima”, caoooo

Socijalne mreze su pune pedofila, prevaranata, i ostalih vrsta izroda ljudskog roda, u potpunosti podrzavam ovo…

Meni danas zakljucan account, logovao se neko iz Seula. :smiley:

E moj ti :x

Nisam ga ni ja imao nego ga napravio zbog faxa. Sad kad je do ovoga doslo, bye bye.

Isto i ja napravio profil, video nije to za mene, strah me bilo da se ne “zarazim”, obrisao sve slike izmenjao sve podatke profila, i vojla cao vao…

Nije bilo lakse obrisati profil? :smiley:

Nije, bilo je kasno, zaboravio sam kasnije i pass. i mail sa kojim sam se regao i ode, cao zdravo mjao…

Ja se u potpunosti slazem sa trazenjem licne karte. Previse je laznih naloga i pedofilije po internetu. Naravno, licna karta nije za javnost…ali sta FB moze sa tvojom licnom kartom da radi ? Da nece mozda da te prate ? Sta oni imaju od nekog Nikole Nikolica…nemaju nista…jedino proveru da li si to zapravo ti. Drustvene mreze su neverovatno popularne…i jako veliki broj populacije ih i koristi…i radi nase sigurnosti, mislim da bi trebalo odmah pri pravljenju naloga da se ostavi slika licne karte.
Nije samo rec ni o tome…da li vi videte ko sve koristi facebook ? Deca od 12 godina…i postavljaju svoje gole slike i poziraju kao da su u p0rnicma. Dzabe im ono sto kao ne mogu da koriste mladji on 15-16 godina…ja sam prvi stavio da imam 20 i kusur godina kad sam pravio fb pre 5-6 godina i niko me nista nije pitao. Mnogi ce reci da i roditelji ne kontrolisu decu…jeste to je istina…ali roditelj ne moze u tolikoj meri da prati svoje dete na drustvenim mrezama…

EDIT: A vi sto se ne slazete sa drustvenim mrezam…pretpostavljam da kupovinom novog telefona sa otiskom prsta ce te odmah tako zakljucati telefon ? I to je samo za vas…to se ne salje u google ? Vasa privatnost je zasticena…stvarno ? Tehnologija je toliko napredovala…da ni sami toga nismo svesni…To sto traze licnu kartu…to je samo jedan od nacina na koji ti “mogu narusiti privatnost”
Da li koristis whatsapp, Viber, skype ? Izbegavas i to zato sto dajes svoj broj telefona ? A SMS i pozive ? I to ces prestati da koristis zbog “privatnosti” ? Potpuno pogresno razmisljanje (sa moje tacke gledista), osim ako ne planiras ubistvo Vucica ?

Mogao bi ti napisati ceo tekst kako odgovor na ovo (i jesam ali sam obrisao) ali nema poente. Samo cu te pitati jednu stvar. Sta ces ti uraditi kada se te iste socijalne mreze okuraze jos vise i krenu traziti stvari kao bankovni racun (samo primer, ima milion gorih stvari koje ti mogu traziti)?

Racun od banke ti nikada nece traziti. Jednostavno nemaju razloka da ti traze tako nesto. Licna karta i racun su 2 razlicite stvari. Tako nesto ne mozes da poredis. U licnoj karti ti samo pise odakle si (mesto ne ulica i broj), ime prezime i datum rodjenja. Ne vidim zasto bi to sakrivao od njih ako vec imas facebook profil ?

Posto to mislis da ti nikada nece traziti, evo ti lista stvari koje im mozes poslati sem licne karte (ako nije licna karta onda mora 2 razlicite stvari)

https://www.facebook.com/help/www/159096464162185

U to spadaju i kreditne kartice, izvod iz maticne knjige rodjenih i slicne stvari. E da, u toj listi je i bankovna izjava.

Cekaj, prosecan korisnik je ulogovan na mobilnom, kompu i tabletu. Znaju tacno vreme browsinga, sve sto posecujes na fb-u i sto klikces. Cak i koliko se zadrzis na kojoj slici. Imaju algoritam sa vise od 90% uspesnosti prepoznavanja faca. Prosecan covek je takodje stalno ulogovan na mobilnom, pa kad ode negde ili je povezan preko wifija ili mobilne mreze, te znaju i tvoju lokaciju. Dakle, imaju tvoje ime, prezime, nn slika, interesovanja, krugove prijatelja i poznanika, lokacije koje posecujes, a tebe brine konkretno licna karta? Na pogresan aspekt si se skoncetrisao, a i kasno je sada za privatnost :smiley:

Skynet hihi

Meni je facebook samo na kompu, i ovako ovi androidi jadni imaju krs baterije, jos i to da mi zdere :smiley: A i tamo koliko ja znam ne mozes biti nevidljiv (bar koliko su mi neki rekli) a meni je chat uvek na off. :slight_smile:

Paranoja je ovde na jako visokom nivou izgleda. Vas brine FB, a ne brine vas to što se sve već zna o vama, hteli vi to ili ne. Ljude možeš pratiti preko ip adrese, preko fiskalnih računa, preko saobraćajnih kamera, preko lične karte, banke, pa čak i preko samog novca. Ko hoće, može veoma lako da sazna o vama sve što hoće i šta mu treba. Ali vas brine FB… :smiley:

Ali mi je tek izjava o pedofiliji neverovatna. Njih može biti bilo gde, nisu ograničeni na FB. Može ih imati i ovde na forumu. Pa šta?

Što se tiče prolupavanja i proseravanja po društvenim mrežama, to ćeš uglavnom videti od strane prijatelja, koje lako možeš ukloniti. FB, kao i Google, YT, itd., ima svoje algoritme pa se prilagođava tebi i onima koje ti pratiš.

Nije da opravdavam FB, ali su mi neke od izjava interesantne. :slight_smile:

Ne slazem se sa tobom :stuck_out_tongue: Kad god odem na YT izbace mi stoju, koju i ostale bolumente, koje ne mogu ocima da ih vidim :smiley: Verovatno sto nisam logovan ali ponovo im je algoritam budjav :smiley: