Edge: The Next Xbox Will Require An Internet Connection, Block Used Games

Evo još pretpostavki oko novog Xboxa, i ovde se spominje ono što su dosta ljudi zaboravili, izjave MS i Sonija o onemogućavanju preprodaje igara pomoću koda, kao i to da se zahteva konstantna internet konekcija

The next Xbox: Always online, no second-hand games, 50GB Blu-ray discs and new Kinect

Microsoft’s next console will require an Internet connection in order to function, ruling out a second-hand game market for the platform. A new iteration of Xbox Live will be an integral part of Microsoft’s next console, while improved Kinect hardware will also ship alongside the unit.

Sources with first-hand experience of Microsoft’s next generation console have told us that although the next Xbox will be absolutely committed to online functionality, games will still be made available to purchase in physical form. Next Xbox games will be manufactured on 50GB-capacity Blu-ray discs, Microsoft having conceded defeat to Sony following its ill-fated backing of the HD-DVD format. It is believed that games purchased on disc will ship with activation codes, and will have no value beyond the initial user.

Our source has also confirmed that the next Xbox’s recently rumoured specs are entirely accurate. That means an AMD eight-core x64 1.6GHz CPU, a D3D11.x 800MHz graphics solution and 8GB of DDR3 RAM. As of now, the console’s hard drive capacity is said to be undecided, but Microsoft’s extended commitment to online delivery suggests that it will be the largest unit it has put inside a console to date.

Though the architectures of the next-gen Xbox and PlayStation both resemble that of PCs, several development sources have told us that Sony’s solution is preferable when it comes to leveraging power. Studios working with the next-gen Xbox are currently being forced to work with only approved development libraries, while Sony is encouraging coders to get closer to the metal of its box. Furthermore, the operating system overhead of Microsoft’s next console is more oppressive than Sony’s equivalent, giving the PlayStation-badged unit another advantage.

Unlike Nintendo, Microsoft is continuing to invest heavily in motion-control interfaces, and a new, more reliably responsive Kinect will also ship alongside the next Xbox. Sony’s next-generation console camera system is said to have a similar set of features, and is expected to be discussed at the company’s PlayStation event on February 20.

Izvor: All Games Beta: Edge: The Next Xbox Will Require An Internet Connection, Block Used Games

Ne verujem da ce ms stvarno uvesti ove stvari jer ako uvedu Sony ce ih ovu generaciju izdominirati.Novi ps nece traziti konstantnu internet konekciju dok polovne igre nece potpuno izgubiti vrednost jer ce moci da se kupi aktivacioni kod.Dok na xboxu to nije moguce vec igra potpuno gubi vrednost kada se prvi put pusti na konzoli.

Plus ce imati slabiju konzolu hardverski i dosta manje ekskluziva,i na sve to nastavljaju jos vise da forsiraju kinect nago na prosloj generaciji stavise on ide uz konzolu -_-.

Uz ove informacije koje su do sada poznate,a nadam se da nisu tacne,stvarno ne vidim kako novi box moze da bude uspesna konzola a da bude uspesnija od ps4 mi je prosto nemoguce.

Oni verovatno misle da će konstantnom internet konekcijom, Blu-ray diskovima i kodovima za igre sprečiti pirateriju, valjda se nadaju da ih neće provaliti kao prošli put uz sve te mere predostrožnosti

Ove price su matore bar jedno 4-5 godina… Videcemo kako ce to izgledati…

Ali otkada se ms toliko bori protiv piraterije nisu oni po tome poznati :).Ovime zagorcavaju zivot svima ne samo piratima i bukvalno omogucavaju Sony-u da ih izdominira…iz svega ovoga sto sam do sada video imam osecaj da ce se uloge zameniti u odnosu na ovu sadasnju generaciju jer ne vidim jednu jedniu stvar u kojoj ce ms imati prednost osim mozda motion kontrole…

@Milan89SD ova prica nije matora skoro se pojavila i svi hejtuju ms zbog toga…

Delimicno si u pravi… Ako ja kao razvojni tim vidim da Microsoft ima odlicnu zastitu a Sony bas zabole, ja cu uvek pre da radim za onoga ko meni donosi veci profit a ne vecu pirateriju… Razlog su finansije, u poslednje vreme vidimo dosta timova koji su se raspali zbog novcanih problema… I sada imamo online pass, ne znam zasto vas cudi i ovo? I na PC-u slican sistem postoji(AC jedna od igara koju sam igrao sa tim sistemom) i radi… Ljudi kupuju i konstantno su konektovani na net i to nije problem… Ovo vise nije vreme 56K pa da je net problem…

A ko kaze da u Soniju ne rade istu stvar? Opet, ovo su samo glasine, ali iza svake glasine se nadje nesto, nadam se da MS nije poludeo, ali ko ce ga znati. Do sad su bile price najvise o komponentama i graici, a ne i ovim “sitnicama”, za koje mislim da su bitnije od toga da li ce igra izgledati bolje na jednoj ili drugoj konzoli

Milane, to koliko je dobro ograniciti igrace sa time da se uvek bude online se pokazalo u praksi, pa evo, i Ubisoft je odustao od toga

To stoji ali na xbox-u 360 se skoro svaka multiplat igra bolje prodala nego na sony-u a piraterija je bila mnogo razvijenija,a Sony se sa ps3 veci deo svog ciklusa uspesno borio protiv pirata i sada na njemu nije moguce to sto jeste na boxu pa opet mu nisu trebale ove gluposti koje ms hoce da uvede…

@daemon Koliko se do sada zna Sony ne radi istu stvar ni blizu vec ce biti slicnije ovoj generaciji sada jedino sto uvode su te polovne igre ali ce biti moguce kupiti aktivacioni kod kao sada na boxu online pass.

a ko zna bre na kraju sta ce biti… xbox ce opet dobro proci u USA zbog Haloa i Gearsa a tamo su u pitanju milionski tirazi tako da… ko zna… i sad ima piraterije koliko hoces a cak i Srbi kupuju originale i pretplatu na live pa se niko ne zali…

Ovo je neko moje gledište stvari što se tiče microsofta i njihovog viđenja poslovne politike znači imamo prvi xbox sa veoma malim prostorom za pirateriju i slabu prodaju,x360 malo popustljiviji sa piratima,dobra prodaja uprkos lošem kvalitetu prvih serija konzola i poslednju i ne manje bitnu stvar ogromne prihode od live servisa koji radi i sa legalnim i nelegalnim softverom plus prodaja online key-eva za pojedine naslove od kojih i timovi i ms imaju procenat i opet se nešto zaradi a ms-u je najbitnije da kupiš konzolu a onda ti postepeno uzimaju novac za live,igre,dlc i tako neke stvari i kako god opet zarađuju nekad više nekad manje.Znači što se tiče gore navedenih činjenica rekao bih da od toga nema ništa jer ms nema toliko od igara koliko od prodaje konzole i ostlih stvari što ide uz nju

Loše vijesti dolaze nam iz MS tabora. Pouzdani insajderski izvori Edge Onlineu su otkrili kako će novi Xbox zahtijevati Internet konekciju za pokretanje i igranje igara. Tržištu rabljenih igara je definitivno odzvonilo. Nova verzija Xbox Livea će biti integralni dio nove konzole, a također uz svaku konzolu će dolaziti poboljšani Kinect uređaj.

Online komponenta će definitivno biti najvažnija komponenta novoga Xboxa. Osim u digitalnome obliku, igre će dolaziti na 50 GB Blu-ray disku. Ovim činom vlasnici Xboxa će napokon početi igrati igre na tradicionalnome vodećem mediju. Vjeruje se kako će svaka igra na disku dolaziti s jednokratnim aktivacijskim kodom koji će biti vezan za samo jednu konzolu. Drugim riječima – nakon što kupite igru i iskoristite kod slobodno zaboraviti na daljnju preprodaju ili posuđivanje. Vaš primjerak igre je samo vaš i ako vam se ne sviđa gotov proizvod tada slobodno disk možete baciti u smeće. Nažalost došlo je novo vrijeme u kojemu se mijenjaju pravila igre.

Anonimni izvor je potvrdio kako su nedavne specifikacije koje su bile u domeni glasina prilično točne (AMD 8-jezgreni x64 1.6GHz CPU, D3D11.x 800MHz grafičko rješenje i 8GB DDR3 RAM-a). Jedina nepoznanica je kapacitet HDD-a, spekulira se kako će on iznositi 500 GB ili 1 TB.

Arhitektura novoga Xboxa neće biti komplicirana, odnosno jako će biti slična PC arhitekturi. Izrada tj. programiranje igara će biti jednostavno i developeri prilikom izrade igara ne bi trebali imati problema. Microsoft se nada kako će ovom generacijom napokon preuzeti primat na turbulentnom tržištu videoigara.

preuzeto sa GoodGame.hr

To je vec okaceno ali sa obzirom da si preveo tekst spojicu sa tom temom.

Ako si direktno prekopirao neciji preveden tekst, obavezno napisi i od koga si preuzeo, ne bi bilo posteno da tek tako uzimamo tudji sadrzaj

Kako vreme odmice i kako slusam ove iz MS-a sve vise i vise mi se cini da cu da predjem u suprotni tabor ; )
Ovi iz MS-a su pic…tine nevidjene.

Nisu valjda toliko pukli.

O cemu bre vi pricate? Sta je tu novo i cudno? To su najabljivali za ovu generaciju konzola, ostalo je samo na PC-u kod assassin creed-a… Pa sta vi mislite? Da skidate igre i bas vas briga… To ce 99% i Sony da uvede, oni rade za pare a ne za komentare…

Upravo ovako. Nece MS to sam da uvede na svoju ruku, nego ce obe kompanije da guraju tu politiku. Iako mozda nije posteno i fer, jer ce neko da iskesira 60$ za neko smece, pa nece moci da vrati svoje pare, tako je kako je.

Samo da ne pocne opet prica o krizi, pirateriji, i kako ce se moci sve platiti. Pa i za pecanje se moraju kupiti kvalitetni stapovi…a gdje je pivo, kazance za corbanac, stolica na rasklapanje, kabanica…

E to je druga prica. Kakva piraterija? Ja ne razumem ljude o cemu pricaju… Pa da vidim ko ce da da 60e+ za BR disk i sta se dogodi ako disk pukne na 98%? Pa 10GB BR je oko 10e i to ono klasicno djubre od diska… A tek posebno zastite, pa sta kada izadje novi FW, pa prerezati igru… Price postaju smesne a i tragidno zalosne… Ja cedva cekam, ja i sada imam samo originale. Kupujem samo ono sto hocu da igram. I uglavnom su igre za kolekciju… Kako stvari stoje, to ce svi poceti, kupis igru koju hoces da igras i to je to… A ne, ajde da probam ovo, ajde ono… Tako i u Nemackoj rade, nije samo ovde kriza i problemi…

Ovo da igru mogu iskoristiti na jednoj konzoli ne verujem, sto na primer kupim 20 igara, pokvari mi se konzola, nema joj leka, kupim novu, i sto opet 20 istih igara moram kupovati, cisto sumnjam da ce taj sistem biti, mozda samo na moj licni nalog mogu koristiti samo te igre na koji su igre aktivirane, tako da ako uzmem novu konzolu aktiviram isti nalog i imam ono sto sam imao…
A za stalni online, to je uredu za gejmere bolje razvijenih zemalja koji imaju internet gde god hoce, ali ovde to nije moguce, posebno u manje urbanizovanim naseljima, a ima ih koliko hocete, ili gde god da poneses konzolu, kod drugara, ili deca ostanu na selu leti po mesec dana kod babe i dede, pa im malo dosadno, upalili bi konzolu, a ne ne, treba internet, bako deko, uvedite taj internet za Boga miloga :smiley:
Nego dobro, MS nema puno koristi od nas i nama slicnim zemljama, tako da njih onda nije briga da li ima potrosac ima internet, ako ima novca za konzolu i original igre nabavice i internet, kakav je to gejmer bez interneta? Njih naravno samo novac zanima, biznis k`o biznis.

Sigurno ce korsititi sistem koji vec postoji za Online pass ili Uply passport… Na konzoli moze bilo koji broj korisnika, ali ne i na drugoj konzoli… Svi mi koji radimo, radimo za novac, tako i oni… PRIHVATITE VISE TO!!!