Edge: The Next Xbox Will Require An Internet Connection, Block Used Games

@mici-ne znam da li si toga svjestan, ali EU zona (ubrojacu i nas) je medju najbolje pokrivenim prostorima sto se tice interneta. Ameri stalno ponavljaju kako se kod njih jos naveliko koristi dial-up, ko nas toga nema. Mozda mislite da puno zaostajemo sa pokrivenoscu, ali to nije tako. Cak i protokom mozemo da pariramo

Sent from my iPod touch using Tapatalk

Hm, ne… EU prosek vade Rumunija, Bugarska i skandinavske zemlje, ali ovo sto imamo veoma je bedno pogotovu upload. Mislim konkretno na Srbiju, Hrvatsku, BiH. Amerika je svetlosnim godinama iznad nas a jedini problem je sto je velika pa ima dosta ruralnih podrucja koja nisu pokrivena bas najbrzim internetom. Ako te tesi sto si bolji od nekog sela na jugu USA…

Stalna internet konekcija je lose resenje, generalno gledano. Izaziva u ljudima strepnju i nelagodnost. To znaci da ne mozete da igrate single player igre ako imate kvar na cvoristu internet provajdera. Diablo 3 me je izbacivao 50 puta na dan zbog gubljenja konekcije sa serverom. Krajnje frustrirajuce.

S druge strane, tesko je uopste zamisliti potencijalnog kupca Xboxa bez ikakve internet konekcije.

Dobro je da se nisu potpuno okrenuli cloud resenju - to bi bilo zaista porazavajuce jer bi osim konstantnog interneta zahtevalo i konstantno veoma brz internet.

Trziste polovnih igara je vec duze vreme trn u oku i vec su mu naneli veliki udarac sa online pasovima. Nepozeljne promene uvode se postepeno tako da me ne bi cudilo da je to kurs koji su naumili. Treba, takodje, imati u vidu da sve ovo zapravo vec postoji i izuzetno je popularno a zove se digitalnma distribucija. Jednom kada aktivirate igru na svom nalogu, gotovo. Mislim da je fizickim medijima odzvonilo. Ovo je sigurno poslednja generacija koja ce imati neku vrstu citaca.

Sto se tice piraterije - pa, svi bi mi voleli da u roku od mesec dana probiju sve zastite i da mozemo da se igramo zauvek potpuno besplatno ali bojim se da ce to biti sve teze i teze. U krajnjoj liniji ostaje PC. Ali zaboravite na piratski Live kao do sada, Microsoft ima kriticnu masu “navucenih” i nece propustiti sansu da to kapitalizuje.

Nece ovo dobro proci kod nas.Jer neki igraci(u koje spadam i ja) nemaju uslove za org. igre.Ne mislim da nemam para nego tinejdzer sam i ne daje se mojim roditeljima 60 eura za igru.
I eto da kupim jednu tu igru od 60 evri i sad sutra izlazi nova i sta ja da radim sa ovom?Ne mogu je prodati,moze samo skupljati prasinu.

@Milan89SD Pa naravno da rade za novac, to sam i rekao, ne rade iz dosade. Na konzoli sad moze da aktiviras vise naloga, ali se nadam ako hoce da uvedu da jednu igru mozes da iskoristis samo za sebe, da to ide aktivacijom jednog naloga, na jednoj konzoli, jer ovaj sistem 1 igra po jednoj konzoli, nije humano, bez ako oni ne garantuju ako se pokvari konzola, refundiraju igre koje smo imali.

@iKaran urbanizovani delovi Srbije su dobro prekriveni internetom, ali znas i sam koliko Srbija ima van gradskih naselja, palanki, koje naravno nemaju internet, a generalno gledano stanje je vise nego dobro. U Americi ne znam da li se na veliko koristi dial-up, ali znam da imaju onaj sistem koga uhvate da skida piraski zadrzaj, smanje im brzinu na dial-up brzinu, pa su mozda to ti sto se zale :smiley:
Mada mislim da je to vise prica, ne verujem da ces ikoga cuti da koristi dial-up u Americi, cisto tako prica kruzi, kriza je svetska, pa se ljudi vracaju na dial-up :smiley:

Kada im posaljes konzolu, oni ti na novu prebace sve sto si imao i otkljucaju… Bar koliko ja znam na ovoj generaciji je tako bilo…

Da, ali koliko znam, to na ovim prostorima nece biti ni malo jednostavno, cim ne postoji njihovo zastupnistvo, samo stvaranje glavobolja. Po meni bi preko naloga bilo sve jednostavnije. Ali dobro, mislim da smo se bespotrebno zabrinuli, ne verujem da ce situacija biti tako losa kako su je neki predstavili. Bice neki sistem sa polovnim igrama sigurno, a da su potrosaci zadovoljni, to je njima najbitnije.

Xbox je i sa ovom generaciom konzola napravio vecu prodaju od PS3 iako postoje pirati. I napravili su generalno veci profit na globalnom nivou. Sve to mudrom politikom obnavljanja konzole a generalno nista novo nisu napravili samo menjali boju i malo sminke. Jedino taj kinect je bio novost. Dok je PS3 u startu bio prodavaniji na duge staze ga je dobio box. Verujem da ce biti neka varijanta za offline igranje.

Izgleda da sam u pravo vreme prestao da igram igre a ako se i nekada vratim to ce biti PC i Steam.Ovo je tuzno sta pokusavaju da uvedu i sve bi to bilo ok da su im cene kao na Steamu ali oni su cak rekli da ce igre generalno biti skuplje nago na ovoj sada generaciji LOL.

Bas bih voleo da sve ovo uvedu i da se toliko lose provedu da razmisle da li ce uopste izbacivati sledece generacije jer ovo ne hejtuju sam Srbi i slicne zemlje vec apsolutno svi a ta prica da su pirate koristili samo u Srbiji i slicnim zemljama je potpuna glupost…Cak je bilo i clanaka na ign-u gde ljudi pricaju kako postoji mnogo razloga zasto je piraterija korisna i to su govorili game developeri.

Ako se sve ovo ostvari o cemu pricaju predosecam jedan veliki fail i za Soni i MS jer nemaju cime da opravdaju svo to glupiranje kada je na PC-u moguce vise za dosta manje para bez tih debilnih zavrzlama…

Steam i Amazon i ostali koji prodaju kodove su sa cenama digitalnih igara za PC pokopali sve, za pare koje bih dao na neku noviju xbox igru sam bez preterivanja uzeo jedno 50 ako ne i vise igara, i to ne neke matore pilićarske igre, nego naslove koji su godinu dana pa i manji stari, koje za xbox koštaju preko 2000-3000.

Verujem da bi MS vezivao igre za GamerTag, tako da nemaju problema sa kvarovima konzola(bilo koja konzola može da pokrene korisničku igru, samo da on može pristupiti svom GamerTagu), kao na fazon Steam-a.

I naravno da bi ostavili neku alternativu za offline igranje, koja otvara mogućnost nekog pseudo-RGH hacka, za direktno kopiranje igre na interni hdd konzole(kao što se danas radi sa Title Updates file-ovima).

Naravno to bi trebalo da potraje duže, jer zbog tog novog sistema, je potrebno naći i hardware i software hack.

Na Online zaboravite, a kamoli na multiplayer :wink:

/delete

Postovi su pobrisani. Idete u debeli OFF. Ako ko ima kakve KORISNE informacije neka postavi ovdje a pricati o tamo nekoj pirateriji za konzolu koja nije jos ni izasla… a sve informacije “vise” u zraku jer su vise spekulacije nego neke konkretne informacije