E3 2017 MS konferencija - mišljenja, utisci

Svaka ti stoji ali ja mislim da niko ko je pisao u ovoj temi nema zamerku na samu konzolu. Konzola je prema vidjenom zlo od masine, i super je sto je jaka i dobro je ako je worlds most powerful console ever created.

Ono sto je trebalo samo da se uradi jeste, evo vam najjaca konzola i evo vam igre u kojima cete u toj najjacoj konzoli uzivati.

To je falilo.

I sam sam rekao, da bi ako bi prelazio sada na 4K gaming, kupio xbox. PS4 imam, pokrice ekskluzive. Ali da je falilo par AAA naslova da poludimo, falilo je

5 Likes

Od prvog dana sam kriticki nastrojen prema Pro-u.

Opet snishodljivo besmislene izjave, kao da je sada uopste moguce procitati svaki post i tacno oceniti da li sam “bio u pravu”. Diskusije i forumi postoje zato sto postoje razlicita misljenja i to je ok, neka su samo losije utemeljena od drugih, i pokazu se kao netacna, a neki koji govore tacno budu izbaceni kroz prozor. :wink:

A sto se tice cene, meni ne smeta sto je 499$. Ako nista drugo barem se penjemo po cenvonom rangu konzola, i kad dodje next gen, oba tabora ce izbaciti proper next gen konzolu koja ce kostati 500+$ i necemo morati da trpimo ovaj midgen bullshit kako od Sony-ja tako i od MS-a.

Ne znam da li svi kapiraju da je ova generacija remastera i da fale igre za jedan i drugi tabor, mozda je to a mozda smo mi matori pa su nam apetiti drugaciji.
Svakako kada se skupe igre zajedno za ovu generaciju sa ekskluzivama od obe konzole dobicemo lepu bazu za jednu konzolu, realno.

Ok, sad kad sam odgledao Devolver “prezentaciju” znam šta je falilo MS konferenciji. Zabava. Sve je delovalo napeto i kao da se neko popišao po njima. Atmosfera je bukvalno bila nula. Nedostatak igara je osetan, ali je sveukupno atmosfera bila sranje.

1 Like

Stvar je u tome što se rasprave često svode na to da se MORA posedovati SAMO jedna konzola.

3 Likes

Ako nista drugo barem vise ne pije vode “sta ce mi xbox odigracu na PC-ju radice jos bolje” e pa, plati 2000k eura i igraj na pc-ju u 4k :smiley:

Pa, kako su optimizovali igre na PC do sad, i to će biti malo :smiley:

Mislim da je bitno da se svi druzimo i spajamo, bar kroz taj gejming. Vjerujem da sam od vecine vas stariji, nekakva luda vremena dolaze, ljudi se otudjuju, zatvaraju u sebe… Zato se ljudi druzite i uzivajte u zivotu.

Nisam spomenuo cijenu konzole, mislim da je fer cijena (iako ta cijena ne postoji za nas na Balkanu koji gledamo koje je mlijeko jeftinije), jer onaj tko ima 4k tv, spreman je i kupiti konzolu koja vrti 4k, sigurno nece nece odustati od cijene 500 $. Danas je mobitel 700 eura, tako da cijena konzole ili tv-a dodje smijesna s obzirom sto sve nudi u odnosu na mob.

Ono sto je bolna cinjenica jeste to da vecina igara ima sve slabiju igrivost u odnosu na prije, a to je porazavajuce.

2 Likes

Covek u Arabiji dobije drugaciju perspektivu :smiley:

Ja cu svakako uzeti X, verovtno vec na izlasku.

1 Like

Umesto svih ovih indie gluposti da su ubacili 2 ozbiljna IPa ne racunajuci multi platform, bio bi pun pogodak. Dzaba mi auto ako nemam goriva za njega. Ljudi ne zele najbolju konzolu, zele najbolje igre…MS je to obrnuo

1 Like

Ne bi cena bila problem da ne mora uz nju da se kupi i 4K tv, koriscenje na full hd tv-u ce imati svoje benefite, ali nikako dovoljne. Ne verujem da ce ovde konzola biti jeftinija od 530-540 EUR na izlasku. Posto na jesen nece biti nekih vecih igara koji ce iskoristiti punu moc konzole, sledeca godina (Anthem + RDR2) se cini kao pravo vreme za ulaganje, i taman jos da padnu cene 4k televizora.

Za konzolne igrace nece biti boljeg mesta za igranje 3rd party igara i to je jako primamljivo.

Obicni PS4 za ekskluzive, a One X za sve ostalo, najbolja kombinacija.

2 Likes

Konzolom zadovoljan, igrama razocaran.

Sto se tice cene podrzavam je totalno i slazem se sa Akirisom. Zeleo bih da sledeca generacija konzola bude ako treba i 600-700 dolara ali da nam daju pravu masinu koja ce da tera igre u fullu a ne ove oslabljene nedovrsene proizvode za 400 dolara.

One x uzimam sigurno ali ne po izlasku nego tamo krajem januara(kad dodjem u srbiju na godisnji). Za multiplatformske igre u tom slucaju ce se koristiti one x(sw b2) a ps4 pro za sony ekskluzive

1 Like

Sto uzmas ovde, kakvo je stanje sa novim konzolama u Kini? :slight_smile:

Čekam akciju na PSN-u. Toliko :smile:

Uzimam X zasigurno, jednim dobrim dijelom jer mi je Xbox postao kao primarno Gaming mjesto, što znači da sam sve multiplatform igre i kupovao na njemu. S toga sam primoran uzeti ili X ili PC. X, jer mi je svaki save na profilu.

MS me drži na nišanu. Piu piu.

Ako nas zamisljas ovako ,jesi :smiley:

4 Likes

Pa nisu ti te igre propale, samo ćeš neke od njih sada bolje pkretati, što važi i za buduće igre. PS4 neka ti služi za ekskluzive ili ako nešto dobro ima na popustu.

Btw jel neko zna kad izlazi X? vidim vecinu igara da izlaze 7.novembra jel to official release date konzole?

Nisam ih shvatio dobro, hoće li većina postojećih igara preći sa 900p na 1080p uz poboljšanja?

Hajde barem nešto čemu se mogu radovat…

Da, to je zvaničan release date.

Announced at the Xbox Press Briefing.

Coming to all Xbox One markets starting Nov. 7, Xbox One X will retail for $499, 449 pounds, 499 euros, CA$599 and AU$649.

1 Like