DVD+R DL koji NE valjaju!

Zamolio bih Vas da u ovdje pisete SAMO one marke DVD+R DL CD-ova koji nisu adekvatni za, nama svima dragi, Xbox360

Ja sam se licno “opekao” s :

  1. KODAK - znam znam svi se sad krstitre i kontate koja sam ja budala al skinuo prve 2 igre za Xbox a samo ti DL bili pa…
  2. PRO4MEDIA - uzeo sam 2 komada - nista, crkli… (mozda grijesim kod te firme ali meni su 2 komada za redom crkla, jedan pri rezanju a drugi odradi sve al konzola izbaci onaj error kao ostecen a on svjez, ispod saca :slight_smile:

Za buduce generacije game-era! Da ne grijese kao mi!

Najbolji su ti Verbatim, ali i najskuplji. Režem na njima već možda godinu i više dana i nijedan nije pukao.
Sledeći po kvalitetu bi bio Maxell. Jeftiniji od Verbatima, ali i lošiji. Nisam ih puno koristio, ali možda od 10 diskova, 3 je puklo.
Ne vredi uzimati diskove od bilo kojih drugih proizvođača.
Ne znaš koliko će da ti traju, da li će da puknu…

Verbatim FTW! :smiley:

Imam problem sa rezanjem igara za Xbox 360. Procitao sam sve sto ste pisali o rezanju ali mi i dalje neke stvari nisu jasne. Kako da narezem igru od 7Gb na verbatim DVD + koji je 4.7 Gb? Druga stvar kada skinem igru sa neta, dobijem ISO fajl od 7 GB (na primer). Sta radim sa njim? Da li ga isto rezem kao i igru za PS2? Ubacim iso u Imgburn i odaberem komandu write image to disc ili se to drugacije radi nego kod PS2 konzole? Igre se rezu na 2,4 brzine, to znam:happy

http://www.xboxrepublika.com/guides-tutorials/890-tutorijal-za-download-i-rezanje-igara.html

DVD+R DL - e ovo DL je jako bitno jer znaci dual layer tj DVD kapaciteta 8.5GB e s njim narezujer i obavezno +

Prostudiraj link sto sam ti postavio

Ja sam bas danas uzeo da isprobam Princo CD posto je 150din (barem ovde kod mene). Zavrsio sam tako sto nisam odigrao Halo Reach :frowning: Jos Multiplayer :frowning:
Narezao sam igricu i kada sam je ubacio u Xbox pisalo mi je da ocistim disk - Rezao sam je na 2.4x

Ipak cu se drzati Verbatima!

Ja koristim ili Omega (80 dinara) ili Verbatim (150 dinara).Puklo mi je oko 10 Verbatima i jedno 15 Omega diskova na Optiarc rezacu, dok mi je na Pioneer 112 otisao samo jedan Omega do sada.Ukupno sam narezao oko 30 DL diskova, sto za box sto za pc.Meni izgleda nije do marke diska vec dvd drajva i do firmware-a jer mi Pioneer poznaje 2x kad rezem obe vrste diska dok Optiarc poznaje samo od 4x pa na vise…

Sve sam dobro procitao i pod brojem 4 mi nije bas najjasnije a to je ovo :
4.Proverite da li je layerbreak dobar u .dvd fajlu. Otvorite .dvd sa note pad-om i vidite da li piše LayerBreak=1913760 mada u 99% slučajeve jeste, nije zgoreg proveriti.

Sta je Layerbreak, i na sta se misli kada se kaze DVD fajl posto ja kada otpakujem igru dobijem jedan ISO fajl i jedan fajl koji ima ikonicu kao i program Imgburn i male je velicine (mislim na velicinu u megabajtima ili kilobajtima kako god…). Sta rezem od ova dva na DVD-R DL + Verbatim Disc-u?

to je.dvd fajl

Znaci onda rezem taj DVD fajl (ikonica imgburn) a ne ISO fajl koji je u obliku Winrara i ima nekoliko GB kao sto ste tamo objasnili da se reze DVD fajl?

Ček, ček, da li ti uopšte režeš xbox 360 igre na DL+ disk od 8,5 GB ?

Pa hocu da kupim te posebne DL Diskove nisam znao da ne moze na obican DVD+ Verbatim nego mora taj DL

Neće da stane igra na običan, a i xbox neće da pročita igru sa običnog DVD-ja.

Kad skines igru i raspakujes je treba da dobijes jedan iso i jedan dvd fajl, to sto tebi prikazuje kao rar ikonu mozes da promenis tako sto ides desni klik, open with pa izaberes, recimo Ultra iso ili bilo koji program koji ti reze i otvara iso fajlove, potpuno nebitno, cisto radi lakseg raspoznavanja formata fajla a kod malog dvd fajla ista procedura samo na kraju izaberes note pad.E u tom note padu treba da pise naziv iso fajla koji si skinuo i ispod layer break=1913760.Kada rezes igru otvoris program ImgBrn pa ides na write image file to disc pa u opciji source ides desno na browse (prva ikonica u obliku direktorijuma bez onog zelenog +) i odaberes upravo taj dvd fajl a ne iso da bi odatle procitao kako treba da reze i gde se prelamaju podaci na disku.

Naravno da neće punu igru, ali Demoe i tekako čita!

Hvala svima na pomoci, OVO JE NAJBOLJI FORUM sa najboljim ljudima. Kupio sam DVD DL Verbatim + na 8.5 GB pa cu da probam da narezem igru. Hvala svima na pomoci :tap:

Ja bi ti preporucio da kupis maxell-ove dvd+r dl diskove,nisu skupi a kvalitet zagarantovan,meni nijedan dvd nije pukao do sad,a imam jedno dvadesetak igara,tako da bi ti preporucio da kupis te dvd-eve,imas ih u metro-u pakovanje od 10 komada za 800 dinara ja mislim… :slight_smile:

Po ko zna koji put pisem istu stvar i opet cu.
Zasto se svi kacite za kvalitet diska kad je bitniji rezac.
Ja vise od godinu dana rezem na cemu stignem i nikad, ama bas nikad mi nije pukao disk.
Stvar je u tome sto kad sam kupio xbox,otprilike istovremeno sam kupio i nov rezac, prvi disk kad mi pukne ja cu kupiti nov rezac.
Kao i na xbox-u tako i na rezacu slabi laser i vremenom pocne da pravi probleme.
Godinama sam gresio i kad pocnu da mi pucaju diskovi ja kao kupim bolje… , na kraju kupim nov rezac i ubacim najgori disk i rezem bez problema.
Neznam da li je neko primetio (bar je tako kod mene) da samo dok je nov rezac reze punom brzinom i kako vreme prolazi on reze na sve manjim brzinama.
Da, zaboravio sam da kazem da rezem na 5x brzini.

5x je previše,pržit se treba na 2.4x

cek odtkud ti znas sta je dobro a sta je lose, kada si dobio konzolu pre nedelju dana! ja moju konzolu imam od kraja 2006 godine a dosda sam sebi narezao oko 120 igra i jos sigurno duplo toliko drugima, sve moje igre rezem na 4x i sve rade savrseno dobro. za diskove koristim maxell i nijedna mi dosada nije puko dok svi ostali koje se kunu u verbatim da je majka e meni je taj isti verbatim pucao na ovim rezacima a dok maxell radi svarseno na istim rezacima.