DVD+R DL koji NE valjaju!

Sve ono što ti je kornjača napisao, plus, koliko znam, noviji drajvovi podržavaju najsporije 4x. Ako ga staviš na 2,4x on će i dalje da ti reže brzinom kao 4x.
I naravno, ja sam rezao sve igre na 4x, i do dan danas im ništa ne škodi, bog da im kantu oprosti :smiley: Ozbiljno, il’ imam dobar rezač ili stvarno nema veze.

Ja rezem na Omega diskove,do sada je samo jedan pukao,cena im je oko 70 din, LG rezac

Jos jedan zbunjeni glas za Pro4Media, totalni krs (kupljeni samo jer u tom trenutku nije bilo drugih u prodavnici). Prvo sam rezala nesto sto nije bila igra za xbox, na kraju rezanja je izbacio neku gresku, disk se ponasa kao prazan… drugi je zavrsio al ne radi. Od tad samo Verbatim, kupujem kod Doma, tamo su najjeftiniji, rezem na max brzini i nema problema.

hrabro nema sta

Pored betmena koji igra halo 3 i tvog posta zamalo što se nisam upišao :smiley:
Nego, da vam dam naravoučenije? Pre no što režeš Omega disk, proveri dal’ nema neka rupa u njega! (iz iskustva).

@akiris: ne razumem, jel me zezas zbog upotrebljenog izraza ili sta? :smiley: Napisala sam to zbog fame da ne smes brze od 2x inace dolaze 4 jahaca apokalipse po tebe i konzolu :lol:

Neće War po tebe da dođe, nego disk bude teško čitljiv ako se reže iznad 2.4x.
To što režeš na max brzini je stvarno hrabro, ja se ne bih usudio, meni je svaki prazan disk svetinja :smiley:

Aleksa je gold member pa reze na 4x, to je sve sto me zanima :lol:

A kojom ti brzinom režeš ?
Max brzina koju podržavaju DL diskovi je 8x.

A u cemu ti je problem da rezes na najmanjoj brzini,malo duze ces da cekas,ali zato bolje nareze. :wink:
A i ne retko se moze desiti da ti disk “pukne” tokom rezanja ili bude jedva citljiv pri najvecoj brzini. :slight_smile:

Ja sam nova ovde, kako svi vi niste videli postove iskusnih clanova koji uvek rezu Verbatim (dobrim pisacem) na velikoj brzini i nikad im se nista nije desilo? Isto tako i meni, 40ak diskova vec…

Pa na 4x brzini nije problem da se reže, ali ako se reže na 8x disk će verovatno da postane nečitljiv.

Ja sam danas uzeo 4 traxdatina i pržio na 2 pržilice,radio je samo jedan,jel mogu tražit povrat novca il ništa od toga?

Nemaš prava na povraćaj novca.
Prvi razlog je zato što si diskove koristio za nelegalne stvari, a drugi je da prodavci ne odgovaraju za kvalitet jeftine robe, kao što su diskovi naprimer.

Kod tebe je verovatno stvar do firmware pa ti zato Maxell nepuca a Verbatim puca.Imam daleko vise narezanih diskova od tebe pa mislim da je moje misljenje relevantnije,dakle meni su pucali diskovi veoma retko a rezao sam od one uzasne Omege do printabilnih Verbatima i imao sam do sada 15-20 rezaca(prvi Sony DRU510) a sada imam Lite-On(2kom),Plaxtor i Optiarc.Dakle zaista se nesecam kada mi je pukao neki disk ali nije stvar u tome vec kada ga narezete kako je narezano i koliko je citljiv za druge uredjaje(konzole,dvdplayere i sl).Sa te strane Verb je ipak bez premca.testirao sam na vise rezaca razne kombinacije rezac/dvd i dobio to sto sam dobio.Iza Verbatima je Ritek(Ridata) pa onda jedan stepenik nista pa Maxell,Vexcellence,Omega,Princo,MediaRange(najjeftiniji od svih 38-40,00 na 20kom)itd.Dakle ako hocete dai za godinu dana odigrate ponovo neku igu rezite na Verbatim ili Ridata,ako igre igrate sa harda moze da posluze i Maxell i Vexcellence a od ostalih bezite glavom bez obzira jer nikada niste sigurni(bez obzira da li ste uspeli da narezete disk)da li cete uspeti da predjete igru jer iz mog iskustva najveci problem kod ovih medija druge klase je citljivost i zapis kod prelaska sa layera na layer.Obicno na tim mestima vam igra zakuca ili nemoze da se instalira na hdd.Vecinu drugorazednih diskova pravi ista fabrika(recimo Omega,Mediarange kao i neke Princo pravi Ricoh) pa i imaju iste probleme.Osim toga vasa konzola ce se muciti sa citanjem takvih diskova sto ce rezultirati seckanjem igre i brzim propadanjem lasera ako igrate sa diska.Na kraju sami izvucite zakljucak sta vam se vise isplati,jeftiniji disk ili pohabana konzola.

Jedan savet od iskusnog “pirata”(citaj preko 3000 narezanih duala).Rezi na Verbatim i to onaj kvalitetan koji je i dosta skuplji od klasicnog Verbatim duala i na sto je moguce manjoj brzini ako rezes nesto za licnu arhivu(video snimci raznih proslava,dokumenti i sl.)Ako snimas nesto za jednokratnu upotrebu mozes i na vecoj brzini nije problem ako ti je tih 10 min bitno.Trebas samo znati da su konzole izuzetno osetljive kako na medij tako i na brzinu rezanja,slicno je i sa playerima,jedino romovi tj.rezaci mogu da sazvacu vecinu dvd bez obzira na kvalitet pa ti sama odluci sta ti je ciniti.

Pozdrav svima i dodao bih jos da sam ja unistio 9 pro4media dvd+dl cisti zato sto nisam znao da ocigledno ne moze xbox ocitati igricu sa njega :frowning:
Nakon toga sam nasao maxell i desila mi se ista stvar. Ovdje vidim da preporucujete verbatim. Probacu ga naci, ali u mom selu (Banja Luka) nazalost to je veoma tesko.
U svakom slucaju, lakse mi je kad sam procitao ovaj thread jer sam mislio da nesto nije u redu sa xbox-om.
Takodje sam razmisljao nabaviti dvd-dl ali vidim ovdje da samo + funkcionise.
Pozzz

Pro4media je sr*nje zesce! dok me za Maxell cudi… Inace su dobri. Posto vidi da si pocetnik (post 1 + Banja Luka) obrati paznju da li rezes na x2.4, da li ti je xbox flash-ovan kako treba. Imas u Biscom-u TDK DVD+R DL po 2.5km ja te koristim i rijetko kad koji pukne (izbaci gresku kad prebacuje layer-ere). Verbatim-ovih imas u Infocom-u i panex-u ja mislim ali su oko 3.5 km

Imas objasnjeno sve na forumu kako da narezujes pa pogledaj. Dobro dosao :slight_smile:

Skuzio sam na forumu kako se narezuje pa cu probati cim dodjem kuci. Inace nije moj xbox vec od prijateljevog sina pa tako da nisam bas najbolje upoznat.
Inace uzeo sam ga u BG prije 10 dana i receno mi je da je fleshovan.
Ja sam narezivao u Neri ali vidim da to izgleda ne ide tako. Steta bi bilo da ne rezem jer sam za ovih 10 dana malom skinuo 12 igara :slight_smile:
U svakom slucaju hvala na info. Iz ovih stopa odoh u infocom :slight_smile:
Pozdrav

Ma nista razabu. Drago mi je da sam ti pomogao a ja koristim TDK pa ako ti zafali Verbatim-ovih kupi njih