Dragon Age: Inquisition

hmmmm little Akiris in you is more than happy hehehehe

ja sam izgleda previse preokupiran drugim stvarima da bih posvetio 100% sebe igrama, treba mi neki zesci odmor, nema ovo veze sad sa ovom igrom, pricam generalno za igre, nesto sam ili omatoreo ili bem li ga sta je…

Mada ima toga da mi igra sad ne legne ali mozda kroz par meseci kao budali samar :slight_smile:

Evo i ja da pohvalim Akirisa za nacin pisanja o igri…zbog ove vase prepiske sam na brzinu zg0wnao FC4 i Shadow of mordor ne bi li sto pre poceo DA. :da:

p.s mali tips od mene,ako vam treba treci slot za potione on se okljucava u war room-u sa onim perksovima

Uh bolje da ne bude tako. Toliko sam se smorio u tom trenutku u Hobbitu da sam neposredno nakon toga isključio film, i dan danas ga nisam nastavio niti imam želju. *****i mjuzikli.

Licno vise sam se jezio na pesme u LoTR nego u Hobbitu. Tamo su stvarno imale snagu. :slight_smile:

Mislim da je Hideo Kojima u prvom MGS pokazao kako muzika utice na igrace i sta je dobra muzika u igri koja je izasla 1998. Vasim pisanjem zainteresujem se da osetim igru sa muzikom, nazalost dok ne nabavim XO verziju nista.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Error bot

Evo pesme. Generalno je spoiler free ali ako bas nista necete da vidite pre vremena preskocite.

[video=youtube_share;gsiuEcstee4]http://youtu.be/gsiuEcstee4[/video]

Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

Prica me nije kupila. Nekako je haoticna i nebulozna. Ne vuce me da vidim sta ce biti dalje, dok su opcije za dijalog dosadne.

Mene bogami jeste. Citaj codex [emoji1]

Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

Potpuno si u pravu! Velika je greska preletati preko tone teksta u ovim igrama, ali ja naprosto nemam vremena za sve sidequestove + 2 toma fantasy codexa. Racunam, takodje, ako vec writing u samim dijalozima kao ni ceo meta-script nije bas maestralan, da ne odskace mnogo ni u detaljima. Ali da bi pomoglo - to svakako. Kada funkcionise, party banter delimicno vadi stvar da svet na momente “ozivi”.

Ona pesma jes bila epic momenat, ali mi deluje kao da su maznuli foru, isto kao sto i Inkvizitorov tron podseca na Game of Thrones. Ali, dobra je glavna tema. Ako nekoga zanima adaptacija Lindzi Stirling, sa dosta specijalnih efekata… :smiley:

Ja mislim tu negde oko 30h. Dosta je otislo na pauzu i na trazenje puta kroz nekakva brda i sumetine. Ima dosta praznog hoda, zone nisu preterano gusto naseljene. Znam gde mi nije otislo - na citanje codexa. :smiley:

Razmisljao sam na tu temu, da bi trebalo ubuduce ubaciti sledecu foru - proceniti neko minimalno vreme za koje je ljudski moguce da se procita neki deo codexa, i XP davati samo kada predje counter. Jer nema poente samo otvoriti i zatvoriti i kao dobio si neki XP. A ovako mozda te i nateraju da procitas, jer ce ti biti zanimljivije da citas nego da samo cekas da prodje jedan minut.

anyhow, ovaj vikend se posvecuje DA. :rock:

Generalno ima jako puno ne zanimljivih stvari za citanje. Evo priznajem da nisam ni ja sve procitao do kraja. Ako je neka budalastina koja ama bas nema nikakvih dodirnih tacaka sa celim serijalom, preskocim. Ali puno ima toga sto je zanimljivo, ali opet mora da se odigra prvi i drugi deo da bi znao o cemu se radi. Recimo pisma i dokumenti vezani za sidequestove su dobroj meri zanimljivi i daju dubinu i znacaj tim questovima i pretvaraju ih u malo zanimljivije. Mislim vec sam dobio achievement da pokupim 250 codex entry-ja a nisam ni pola igre presao :smiley:

amen to that :smiley:

Aaaaand… done. Oko 45h, 20 lvl i dobar deo sidequestova odradjen, zenske se nisu dale do samog kraja. :D. Negde od 1/3 igre postaje bas lagano. Osim bosova i zmajeva, ne mogu da kazem da je bilo pravog izazova na Normal nivou tezine. !W!

Cek, zavrsio si igru? Ja sam tek ocistio Hinterlands u fullu i otvorio Western Approach :slight_smile: 40 sati

Ako se dobro secam mislim da mi je za Skyrim trebalo oko 60h (ili 80h) sto je i dalje za mene pojam ogromnog RPG-ja. Ovo je moglo i brze da bude gotovo. Nije kao da sam protrcao kroz igru. Zavrsio skoro svaki sidequest na koji sam naisao, istrazio svaku zonu, skoro sve riftove zatvorio, kraftovao tier 3 oruzja…

Racunam da nisam toliko mnogo propustio, osim neki dobar banter. Ali, ne mozes sve voditi. Izbor mi se sveo na Vivien, zbog OP Knight Enchanter klase, koju uopste nisam koristio za single-handed ubijanje zmajeva sto mu dodje kao cheat, nego samo kao obican AI. Blakwalla sam birao pre Iron Bulla iako je dosadnjakovic, zbog templar specijalizacije. Mada kazu da 2H ne vredi kao AI, izbagovan je. Cole mi je na kraju imao neka dva 300+ dps daggera pa sam ga uzimao cesce nego druge rougove. A i svideo mi se njegov karakter.

Vecina zmajeva je ostala u zivotu, a nesto mi se ne juri za njima. Pitanje je da li endgame moze da me drzi, posto me cekaju GTA5 i FC4.

E, ako se dobro secam obojica ste se zalili na onaj ‘ping’ za trazenje itema po zemlji – sta mu ono bese fali? Meni deluje bas korisno.

Nesto ne mogu ni ja da se setim, mozda je samo delovalo nezgrapno u pocetku jer pecurke nisu najzgodnije za cesto pritiskanje i nekada moras vise puta da pingujes da bi se pojavila opcija. Ali nisam bas najsrecniji sto moras da koristis za loot posle bitke, generalno govoreci…

Stvar je bila u tome sto kad pingujes, javi da ima nesto ali se ne vidi na prvi pogled, pa trcis okolo i pinguje ne bi li primetio sta u stvari pinguje. Patch#1 je ubacio da pingovani item svetli na mini mapi

Aaa, znaci u tom grmu lezi zec – taj ping na mapi potpuno menja stvar. Inace igram pomalo ovih dana, evo muvam se po tom Hinterlandsu koji svi toliko pljuju. Tek sto sam krenuo, vec mi se cini da je igra krcata busywork questovima. Ovako verovatno izgleda igrati WoW. A borbe su mi jos uvek strasno haoticne, nemam nikakav uvid u uzrocno-posledicne veze. Utisci svakojaki, ali aj jos malo da odigram pre nego sto srocim neko konkretnije misljenje.

moj savet ti je da ostanes u hinterlandsu minimum do petog levela. tu je u sustini najveci drag u igri. Zato sto ti questovi vise daju influence i power nego sam exp. No cim dodjes do petog levela, odradi te story questove u hinterlandsu i gledaj gde te prica vodi. Sledeca zona po prici je za level od 4-7, taman ces biti level 5 i bice ti nit tesko nit lako. I onda ce te igra uvuci i skontaces kako ide.

Igra se deli na dva dela. Side deo i main deo. Pa tako ce te prica voditi po razlicitim zonama, neke velicine kao hinter, neke manje, neke vece. A otkljucavace ti se zone u kojima nema story questova ali imas questove tvojih saboraca itd. Ja sam uradio balans, pa uzmem side zonu, ocistim, i onda idem story zonu i tako u krug.

Takodje ako si za neko vise nego osrednje pracenje price, ne moras da citas codex ali je dobro da pricas sa tvojim kompanjonima. pa je dobro odvojiti jedno vece popricati sa svima, pa makar preskakao dosadne konverzacije, samo da bi stigao do dela “what can i help you with?” i jedina opcija “goodbye”.

Tako ces znati na cemu si kad sledeci put odes da popricas i znaces ima li nesto novo ili nema. Posto to je po meni jedna od stvari koje su mogli ubaciti u igru a nisu. Indikator novih topica. Krucijalne konverzacije su uvek u vidu cutscene-a dok su informativne ingame talk sa opcijama. Obicno novi topic bude kad odradis story misije, ali ponekad i side misije znaju da trigerruju conversation.

Zasto to raditi?

  1. Jako dobro su osmislili istoriju likova, pa neces imati utisak da putujes sa 2d one linerima.
  2. Dobices zanimljive side questove i sto je najbolje otkljucace ti se war table misije (koje obicno traju po 15-16 sati) i koje ce te nagraditi opasno dobrim equipmentom, bilo to oruzje, armor ili neki ring/belt.

Naravno sve ovo mozes da preskocis, i ovako ces naci dobar gear, ali bice ti mnogo zanimljivije.

jedno pitanje dosao do envy demona(bossa) bez i jednog healing potiona :smiley: nema sanse da ga ubijem ako neko ima kakav savjet dobro bi dosao :slight_smile: