Dragon Age: Inquisition

Datum izlaska: 18. novembar 2014.
Platforme: PC, PS3, PS4, Xbox 360, Xbox One
Žanr: RPG
Razvojni tim: BioWare
Izdavač: EA

Dragon Age: Inquisition je treća igra Dragon Age sage. Najprostije rečeno, Inquisition je kulminacija svega što je BioWare uradio u prethodne dve igre. Priča počinje godinu dana posle završetka DA II. U toku je rat, a tamošnji ekvivalent Pape priziva Magove i Templarskog reda ne bi li našao mirno rešenje. Ali, čim stisnete play, dolazi do eksplozije i nijedan glavonja nije preživeo. To ostavlja našeg heroja sa misterioznim obelećžjem na ruci koji izgleda isto kao pukotina na nebu. Što je logično, kako bi smo drugačije znali da smo predodređeni da spasemo svet? Posle nekog vremena naš heroj ulazi u unutrašnji krug Inkvizicije, red odvojen od ostalih, posvećen dovođenju reda iz haosa. Staću ovde sa pričom, da ne bih slučajno spojlovao neki detalj!

Gameplay je miks keca i dvojke. U combatu dozvoljava izbor između taktičkog prilaza i raznesi/uništi sve pred sobom. Dok druga metoda može da prođe na nižim težinama, preporučuje se taktički prilaz na Hard :smiley: Svet nije potpuno otvoren kao u Skyrimu, već su zone koje prate priču dosta ogromne i napunjene sadržajem. U skoro svakom ćošku i skoro iza svakog drveta se nalazi po neka mala nagrada za istraživaoce. Pored toga, ima ogroman broj sidequestova, prilika za prisluškivanje npc-a, ili jednostavnog džogiranja po livadi dok vas ne juri horda monstruma.

Ako ste igrali BioWareov Mass Effect, sistem dialoga će vam biti poznat. Za razliku od liste opcija iz dvojke, Dragon Age: Inquisition koristi kotur sa izborima za dalji tok konverzacije i napredak priče. Dok su u prošlim igrama opcije bile podeljenje, otprilke na loš, neutralan i dobar izbor, ovde je sve manje/više siva zona. Moralni kompas ovde nije toliko zastupljen, ali izbori donose svoje bonuse. Vaši saputnici nešto neće odobravati, a udovoljite im - zašto da vas zanovetalo prati kroz celu igru? I naravno, što više istražujete, radite side questove i pomažete svetu Thedesa, to više popravljate imidž Inkvizicije. Ako ipak zabrljate, ne brinite se. BioWare vam je dao vaš privatni zamak.

Što se grafike tiče, ocenite sami. Siguran sam da vas neće razočarati :slight_smile: Nema nikakve sumnje, BioWare je napravio još jednu odličnu igru i započeo novu generaciju na prav način!

PC zahtevi:

Minimum:

_OS: Windows 7 ili 8.1 64-bit

CPU: AMD quad core CPU @ 2.5 GHz ili Intel quad core CPU @ 2.0 GHz

RAM: 4GB

**GPU: **AMD Radeon HD 4870 ili NVIDIA GeForce 8800 GT (DirectX 10)

Barem 26 GB slobodnog prostora na HDD-u._

Recommended:

_**OS: **Windows 7 ili 8.1 64-bit

**CPU: **AMD six core CPU @ 3.2 GHz ili Intel quad core CPU @ 3.0 GHz

**RAM: **8GB

**GPU: **AMD Radeon HD 7870 ili R9 270 ili NVIDIA GeForce GTX 660 (DirectX 11)

26GB slobodnog prostora na HDD-u._

Samo ne na dvojku! :smiley:

pa dobro dvojka je ok in its own way. daleko je od keca ali nije toliko stravicna kao sto je ljudi pljuju. Inquisition mi izgleda kao punokrvni nastavak originsa. tj. ovo je trebalo da bude dvojka

Procitao sam kao DEVOJKA, rekoh “kakve bre devojke na forumu?” :smiley: Sorry za off, malo sale nije na odmet. :smiley:

Ovo uliva nadu, jer sve sto sam do sada video/cuo me je odbilo od igranja igre, ima Dragon Age u svom imenu pa cu je svakako odigrati cak bila i losa.
Kada sam mogao da predjem origins 6 puta mogu i ovo barem jednom :slight_smile:

sta je to 90 sati levo desno, nije strasno :smiley:

Hm, nije me nesto odusevio Dragon Age.Tek treba da se otisnem u svet igre nakon prologa i zatvaranja rifta. Nesto mi je “off”, ne mogu tacno da uprem prstom… recimo da me prica i likovi nisu oborili s nogu kao ni mehanika. Likovi pokazuju jedva trunku karaktera, a dijalog banalan. U toku borbe nemam osecaj da moji “speciali” rade nesto specijalno protivnicima, ne usudjujem se jos da kontrolisem druge u partiju i da ulazim u tactical view. Zasto se ne obnavlja health posle borbe?

GTA izgleda fino na next genu, iako je porazavajuce sto oldgen port ne moze da izvuce ni stabilnih 30fps. Ali first person view je sam po sebi dovoljan da opravda kupovinu.

Hm 90% reviewers kazu da je prica i writing najbolji, a ne secam se da su neku igru nahvalili toliko i pominjali tako nesto :smiley:

Sent from my iPhone using Tapatalk

fx8350
16gb rama
7870 2gb OC edition
SSD Samsung PRO

Sve na Ultra, cutsceneovi rade na 30 fps i ne vidim kako da unlockujem mada mi ne smeta, igra mi radi na 72 fps i ponekad pada na 63-64. U ovih par turbulentnih meseci PC gejminga, EA ispada good guy. Naravno i bioware :slight_smile:

Sasvim lepo je optimizovana :slight_smile:
Kako dobro izgleda lice na trecoj odozdo slici … samo da su mu usi malo bolje napravili bio bi savrsen :smiley:

Hah, i ja bas juce odigrao prolog.

Potpuno mi je jasno o cemu padawan govori, tesko je uociti kakav ucinak imas u borbama, barem ovako u pocetku. Jedva da znam koje su moje mogucnosti, a kamoli jos mojih saboraca - kad krene borba, brojevi sevaju, buffovi i razni statusi, a ja nemam blage veze sta se desava. Takticki view je verovatno najbolji nacin da se razabere ko tu pije a ko placa, ali su stvarno preblizu stavili kameru.

Nije me mrzelo, otisao sam na DA Keep na netu i namestio pricu kako je se secam iz prvog dela (drugi deo sam ostavio po defaultu), sto mi je igra uvezla pri pocetku, kul. Takodje sam prosao prolog triput (!), sa magom, ratnikom i rogueom. Ratnik ko ratnik, samo vitla macem, najjednostavniji za upotrebu i verovatno najdosadniji. Mag pokazuje potencijal, ali me ovako na pocetku smorio sa svojim prskalicama koje jedva golicaju protivnike. Ne svidja mi se sto stoji u mestu dok vitla svojim stapom, pridje ti spodoba a ti ne mozes nista. Tako da mi se na kraju rogue najvise svideo, moze da se krece dok odapinje strele a ima neku stealth magiju za kad mu pridju.

Jos neki momenti:

  • animacija likova kruta
  • teksture su neverovatno ostre, ostrije su od kolicine poligona, ako to ima smisla (killzone je zasad jedina igra koja ima bezobrazno mnogo poligona u svakom kadru, gledam i ne verujem)
  • lepa okruzenja, lepsa od likova
  • brade su smesne, ko propovi za maskenbal
  • dizajn karaktera varira, ona lelijana ili kako vec bas bezveze izgleda sa onim velom na glavi
  • ovakve igre ne mogu bas odmah da oduseve. Mislim, mogu, ali je tesko. Igra je ogromna, ocigledno joj treba vremena da se ‘raspakuje’.

Igrao sam sa magom prvi deo sad igram opet. I u prvom delu mag pucka i pljucka u pocetku. Ali veruj mi kad stavis barijeru na sebe i roknes inferno svima, nije dobro. naravno sve to dodje vremenom.

Ne znam, ja sam odusevljen igrom. Ne trazim dlaku u jajetu vec uzivam. Super su ti momenti kad recimo dodjes kod varicca, i pitas ga sta se desilo sa ekipom iz dvojke. Pa ti isprica,i lupi te malo nostalgija.

Ako bi bas trazio zamerku, onda je to onaj witcherski check okoline za stvari koje mozes da pokupis. Iako zamisljen dobro, puno puta mi se desilo da chekiram, cujem zvuk da ima “nesto”, i onda minut trcim okolo posto ne vidim gde je, iako se hajlajtuje kad ga chekiras. Obicno to bude napolju kad chekira elfroot ili neku rudu koja se nalazi iza drveca. Ovako unutra sasvim ok radi.

Za sada sam zadovoljan

Magovi su u kecu bili bas op, jos ako odes Arcane Warrior, party ti gotovo i ne treba :smiley:

otprilike. :smiley: ovde je combat mesavina keca i dvojke, i za sada mi se svidja.

Sad ja ne znam da li da levelujem maga ispocetka ili da preuzmem kontrolu nad Solasom jer mi je 2H Warrior beskorisno drvo, koje sluzi samo za zavarivanje riftova, umesto da bude spora zver koja gde udari trava ne raste.

Za sada, idem po regiji i podizem onih 6 pocetnih kampova, svasta se tu kao desava (neki bezvezni sidequestovi koje kupite citajuci pisma) i blago se dosadjujem, moram da priznam.

Nesto mi ne odgovara sistem borbe sa ogranicenim healing potionima, ne-obnavljanjem posle fajta, ako sam dobro primetio jedini nacin da se obnovi health je da se vratis u kamp ili da popijes potion? Treba mi neki heal, a ne da podizem mrtve saborce u toku bitke.

Verujem da ce biti bolje, naravno.

Zar nema hilera?
Tojest magovi nemaju vise healing magije?
Ja sam wynne koristio u kecu i nisam imao neke brige, samo joj valja namestiti taktiku kako treba.

naravno da imaju ali je heal u spirit tree-ju dosta dole, a u pocetku dobijes solasa koji je vise mage nego healer.

Dodjavola, sad sam na ivici da igram Origins…sedmi put :smiley:

ili kupi inquisition :smiley:

Ja sam skinuo Origins da odigram… Po prvi put