Disk "puca" na 50%

Imam problem sa rezanjem koji se pojavio postepeno,prvo ponekad pa sve cesce i sada non-stop.Dakle igra se nareze i u verifikaciji puca na prelasku sa layera na layer(50%).Testirao sam diskove i do tih 50% su savrseni rezultati,daleko ispod referentnih vredosti a onda na 50% error(Pi i Pif ide na preko 200-400).Rezac je star mozda pola godine i Asus je crossflesovan.Pokusao sam sa istim rezacem na drugom kompu i isto se javlja,da bih zatim podigao sistem na posebnom hardu i sa njega ponovio rezanje ali problem nisam resio.Rezanje prodje najnormalnije a kada verifikovanje dodje do 50% error.Disk sam verifikovao na jos 2 drajva i pokusao da instaliram igru na boxu ali bez uspeha.50% i to je to.Diskovi su Verbatim i probao sam i Singapurske 003 i Indijske 003 i dobio isto.Menjao sam i brzinu rezanja 2.4x i 4x kao i razna podesavanja u imageburn i eepromu ali nikakve razlike nije bilo.Da li mogu probati jos nesto ili da reklamiram rezac jer je jos u garanciji?

Upali Eeprom i vidi da li su ti oznacene one 3 funkcije (imas na upustvu pa pogledaj)

Mislim da je to u pitanju ako si formatirao system ili tako sta

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 2

eeprom setovanja ostaju u samom eeprom-u rezaca i nemaju veze sa sistemom, tako da ako smaknes win sve ti ostaje podeseno u rezacu… elem a jel si probao iz EEPROM Utility-a da odradis CLEAR OPC HISTORY? ajd probaj to pa javi

jesi siguran? Jbg kod mene se stalno mjenja jer ubacijem non stop nove rezace za crossflash pa za svakog radim eeprom setovanja

100% siguran, na liteon uvek drzi jer ne zove se alatka dzabe eeprom… kad menjas rezac normalno da svaki sledeci nece da ima setovano jer ti je to od rezaca do rezaca, evo ja sa kompa prebacio na laptop radi drzi sve, drugi isto tako…

Napisao sam vec u samom postu da sam probao razna setovanja sa eeprom (clear opc radim uvek pre rezanja diska).Sta god da podesim isto se desava,rezanje prodje ali verifikacija ne (50% error).HEEEEEEEEEEEEEELP!!!

Vlado ti si tata oko ovih pitanja… Hmm probaj zamjeniti port (sata), instalirati novi Imgburn…

Kad i ako budes vracao rezac OBAVEZNO ga vrati na stock tj. fabricki fw jer ako ga odneses crossflash-ovanog mozes samo batine dobiti :slight_smile:

Crossni ga na 124 ako ti je na neki drugi ako ne onda je to asus smece koje dolazi kod nas, optika nije ista kao na liteon, jbg nije punokrvni liteon, ja do sada ni sa jednim jedinim liteon modelom nisam imao problema a svaki je narezao minimum 50 diskova

Sent from my Samsung Galaxy S2 using Tapatalk 2

Menjao sam port kao i ceo komp,i to pise u postu(mislim ono za komp),cross je na 124 a sto se tice Lite-On rezaca kupio sam posle ovog Asus-a u Engleskoj(paypal karticom nisam isao u eng) i on je bio cist promasaj.Flesovao sam ga Burnermaxom i radio je mesec dana a onda je pocela mehanika da zeza,ubacim disk on ga zavrti i izbaci ili otvorim vratanca a on ih odmah zatvori kao kada ih gurnete rukom.Kada se i smiluje da prihvati disk reze neko vreme a onda zakuca i tako stoji 2 sata na recimo 43%.Skinuo sam i poklopac sa maske rezaca ali nista nisam dobio,kada izbacim vratanca moram rukom da ih zadrzim i smanjim vibracije kako ih nebi ponovo zatvorio.Toliko o kvalitetu na zapadu.
Ah da probao sam kada sam podigao sistem sa Imageburn 2.7 i nije ni to resenje.Idalje ostaje isti problem.

A da li si u biosu stavio IDE mod? Koristis sata prikljucak pretpostavljam. Iskljucis sve druge DVDRW I HDD koji ti nisu potrebni, ne startujes nista na PC i pustis ga da nareze?

From IP4

Rezem diskove bez problema od kada su se pojavili xgd3 tako da te osnovne postavke nemaju veze sa tim.Napisah vec u prvom postu sva podesavanja su ista kao i kada sam rezao bez problema samo sto sada imam taj problem sa prelaskom sa jednog na drugi sloj.Upravo sam probao sa xgd2 igrom na lite-on rezacu koji nije crossflesovan(stari tip koji nepodrzava burnermax)IHAP122 i odradio je i snimanje i verifikaciju 100%.Cisto da napomenem kao podatak.Sada cu da probam jos par da vidim da nije ovo bila slucajnost pa javljam.Problem sa xgd3 ostaje.

A jel to svaka xgd3 igra ili samo jedna te ista igra? Jel si razmislio mozda da nije do te serije praznih diskova!!! Da je falicna recimo…

Sent from my Samsung Galaxy S2 using Tapatalk 2

@studiovpc ti kaze da nije do lose serije DVD DL ja se slazem da to moze da igra mnogo veliku ulogu. Samo Singapur kupuj.

Sto se tice “crossflesovan(stari tip koji nepodrzava burnermax)IHAP122” BurnMax reze sve igre XGD2, XGD3, sve PC formate i slicno.

Ako imas kuci neki od ovih

Cross-Flashable Models
ASUS
DRW-24B3LT[SUP][/SUP]
DRW-24B3ST[SUP]
[/SUP]
DRW-24B1LT[SUP][/SUP]
DRW-24B1ST[SUP]
[/SUP]
Dell
PLDS DH-16ABS
HP
DVD1270i[SUP][/SUP]
DVD1260i[SUP]
[/SUP]
Lite-On
iHAS122[SUP][/SUP]
iHAS322[SUP]
[/SUP] (thanks to Hasham, Risay, and Kingston for confirming)
DH-16ABSH11B (thanks to Charles for confirming)
Plextor
PX-L890SA
TEAC
DV-W524GSB

i ako se isto desava verovatno je do PC podesavanja ili mozda DVD DL. Bitno na jednu kutiju desi mi se da pukne jedan DVD ali zato sto ja cackam PC, kada ga ostavim da radi tj samo da reze nema problema.

Dopuna:

Probaj sa Fresh instalacijom WIndowsa.

Ej ljudi,zaista cenim sto pokusavate da pomognete ali procitajte lepo moje postove,sve ovo sto ste mi naveli da probam vec sam uradio i napisao u postovima.U prvom postu stoji da sam probao i Singapurske i Indijske diskove a i da su diskovi problem nebi svaki pucao bar bi jedan prosao od 10,da sam cackao nesto na kompu za vreme rezanja i to povuklo vise struje na procesoru sto bi dovelo do trenutnog praznjenja bafera i odrazilo se na rezultat rezanja ne bi uvek bilo na 50% vec tamo dokle je stiglo rezanje u trenutku “cackanja”.Naveo sam i da sam podigao sistem na posebnom hardu i instalirao novi Imageburn 2.7 i samo njega imao od programa i nije pomoglo.

M007P: Sta si mislio sa ovim "Sto se tice “…crossflesovan(stari tip koji nepodrzava burnermax)IHAP122” BurnMax reze sve igre XGD2, XGD3, sve PC formate i slicno.Zaista nerazumem.

studiovpc:

Nije jedna ista igra,sigurno bi mi palo napamet da probam sa nekim drugim imageom da sam probao vise puta istu igru.Diskove sam menjao i to Singapur i India.Na oba je isto (kada kazem oba mislim na proizvodnju ne na kolicinu) recimo 5 India i 3 Singapur.Svaki je na 50% zabrljan a rezani su na 2 kompa.

a da li si vracao rezac na fabricki asus pa onda opet radio crossflash? probaj ako nisi, ako jesi vrati ga opet i idi reklamiraj gde si uzeo ili pazari drugi neki, ima da se nadju…

ja citam razne gluposti i probleme sa rezacima a u zivotu nisam imao problema nikad sa rezacima a bio mi je to posao u studentskim danima… pa ni sada sa xgd3 diskovima, nekoliko rezaca sam vec izmenjao i probao ni na jednom problem svaki obrnuo 50 i vise xgd3 naslovima, ali definitivno 99% problema prave crossflashovani drajvovi, pogotovo asus, nisam cuo da se neko zali na liteon, eno bila tema ninja pisao, liteon 124 originalni liteon, ja mu prodao, ne rade diskovi drz ne daj nijedan mu ne radi svi pucaju… poslao ga meni nazad ja odmah krenem da rezem da vidim sta se zbiva, disk narezan extra dobro, probam dalje sve ok srezao 5 diska sve sljaka kako treba, uzmem za svaki slucaj vratim stock pa bmax posle toga vratim ninja-i i sad sljaka i kod njega

Nisam razumeo zasto rezes na drugom kada burnmax reze sve, da li xgd2 igre burnmax rezac hoce da nareze?
Uradio ovo sa vracenjem na fabricki sve full pa onda fleshuj ga na burnmax. Desava se da ovo pomaze.

From IP4

E to je vec nesto,samo mi reci sta da radim prvo,backup eeprom pa flash ili obrnuto?Sto se tice rezanja ponovo kazem sve je to sljakalo neko vreme,dakle nisam ja kupio rezac flashovao ga pa nece da radi ili pravi problem vec je radilo neko vreme a onda pocelo da zeza,prvo poneki disk a onda sve cesce da bi pre par dana svaki disk (bez obzira da li je India ili Singapur) pucao na 50%.E sad jos jedna stvar,Asus sam kupio u Tehnomaniji koliko se secam a oni nemaju vise taj rezac.Po garantnoj izjavi duzni su da zamene za isti ili slican odgovarajuci (u smislu klase,cene itd) medjutim meni slican koji nemoze da se crossflashuje netreba pa sta mi je pametnije?Da li da menjam za bilo kakav novi ili da probam nekako da osposobim ovaj.
PS
Samo da napomenem da ni u Gigatronshopu ni u Tehnomaniji nemaju Lite-On IHAS122 iako im stoji na sajtu da imaju na lageru.

Rezao sam na drugom da proverim dve stvari,medije i kompjuter.Ako je bilo sta od ta dva u pitanju pravice problem i na drugom rezacu.Logicno.Posto je na njemu proslo bez problema najverovatnije nisu u pitanju ni losi diskovi niti podesavanja racunara.Kazem najverovatnije jer sam na drugom rezacu probao xgd2 igre a ne xgd3.

Da li si probao XGD2 na burnmax da li ti je narezao?

From IP4

Nisam probao jer mi je ranije brljao,nekad prodje nekad ne tacnije kada je poceo da zeza nisam na bmax vise rezao xgd2 vec samo xgd3 i to je funkcionisalo do sada.Reci mi ako znas da li moze da se flesuje ihas122-19 jer taj sam jedino nasao u prodaji?

Napisi tacan model drive-a, pokusaj od koga si nabavio DVD Rezac da dobijes original Backup eeproma.
Nesto sa pisanjem u eepromu nije uredu, checksum znaci da ono sto pise i napisano ne poklapa se po vrednosti za proveru.

Napisi ga na fabricki ako moze, druga varijanta je da ga skroz obrises i preko programa direktno na taj sata port u vendor da mu napises FW ovo je malo teze i zivce mozes da izgubis.

From IP4