Disk "puca" na 50%

Zar nisam sacuvao pre crossflesovanja original eeprom?Radio sam prema tutorijalu sa sajta.Osim toga vec sam jednom to odradio kako treba sa istim eepromom,dakle jednom je ucitao a drugi put isti taj nije.Elem evo dokle sam stigao sa pucanjem na 50%.Kupio sam IHAS122-18B,crossflesovao na 124B flesovao Burnermaxom i narezao jedan disk ok,nisu vrednosti na drugom layeru bile u granicama ali bar je disk bio citljiv,posle toga sam pustio drugi pa treci i taman kada sam pomislio da sam resio problem pojavio se ponovo u verifikaciji error na 50%.Pustio sam jos jedan disk i isto.Dakle nov rezac,diskovi verbatim singapur,rezao na 2.4x i 4x.Sta se to desava kod mene?Da li iko ima ideju?

Ah da,sto se tice Asusa upise on eprom ali nece da konvertuje drajv.Model je DRW-24B3ST/BLK/B/AS (Novembar 2011 pravljen)

Ja sam imao slican problem ranije, sa obicnim igrama, svaki disk kada treba da predje na drugi leyer puca, ne zelim da te rastuzujem ali resio sam ga novim rezacom…

Probak da zamenis sata kabal akp imas one sugave crvene odmah ih baci i kuoi neki malo bolji pa vidi onda, problem nisu rezaci nego verovatno tvoj hdd koji je fragmentiran pa uvek stuca na tom mestu. Nisi nam rekao jel rezes sa externog ili internog harda. A trece postavke biosa i windowsa uyicu na to, aktivni programi u pozadini i slicno…

Sent from my Samsung Galaxy S2 using Tapatalk 2

Da nije mozda napajanje u pitanju, ako je kinez znas sta ti je ciniti. Ipak sve ide preko napajanja.

to je glavni izvor svega, tacno, ako je neko bzvz odmah u kantu

Znam druze ali to sve stoji da sam ja juce poceo da rezem diskove,medjutim ja ih rezem godinama a xbox360 imam od 2005.Problem je sto je sa istim postavkama biosa i win kao i komponentama unutar kompa sve bilo ok do pre par dana.Imam 3 harda u kompu i probao sam da rezem diskove sa sva tri(razlicite igre),kao i da iskljucim dva zbog struje mada imam Gigabyte 460w a u drugom LC Power 500w i neverujem da bi oni pravili toliki problem.Dok rezem iskljucivao sam i net sto ranije nisam radio pa nisam nista dobio.Elem posto nemam vise diskova nemogu probati vise do daljnjeg ali na temu nemora lock,mozda neko nesto “provali” a i ja cu kada resim problem da postavim za slucaj da neko u buducnosti naidje na isti problem.Sada imam problem sa Asus-om koji nemogu da convertujem ni na stock ni na lite-on.Ima u jucerasnjem postu sta mi izbaci win kada probam preko eeprom-a da konvertujem drive.Da li za ovo da postavim novu temu i gde?

Moze da otvoriti novu temu, posto je ovo ipak drugo pitanje a i biti ce preglednije.

Temu - pitanje postavis isto gde i ovu :Pitanja oko rezanja diskova

isprobaj sve zivo od navedenog, ovo je neka trivijalna greska osecam, a ta napajanja ti bas i nisu neka cisto da znas, ta njihova klasifikacija u W apsolutno nije merodavna, probaj bas da skines napajanje sa jednog kompa i na njega vezi samo rezac, inace da prespojis napajanje da radi bez kompa spojis na 24pin konektoru ZELENU zicu sa bilo kojom CRNOM i napajanje se pali kao da je povezano na ploci, tako da uzmi probaj prvo to i znaces odmah na cemu si

Probaj i da očistiš Media Learn…takodje jedna bitna opcija pored Clear OPC koji svi ostali na sva zvona zvone :slight_smile:

jel si nesto uradio?

studiovpc,napajanja nisu neka ali rade posao.Zasto moras da imas napajanje od 100e da bi radilo kako treba?Evo sta je u pitanju.Dakle diskovi na stapu(50 ili 100kom) bez obzira da li su Singapur,Taiwan,India ili nesto cetvto kod mene su pokazali katastrofalne rezultate.Kupio sam pakovanje od 10kom singapurskih diskova i narezao sam na oba kompa i sa tri razlicita rezaca bez problema.Onda sam kupio po par komada sa stapa i na xgd2 igrama je bilo ok ali xgd3 igre 50% error.Dakle kada kupujete diskove pokusajte da izbegnete da vam ih prodavac skida sa stapa vec uzmite pakovanje 1/10 made in singapur i nema problema.Probacu jos jednu kutiju sledece nedelje pa ako bude problema javljam.Sto se tice crossflasha i convertovanja drajva to sam resio tako da tema moze lock.Hvala svima koji su pokusali da mi pomognu u ovom mom problemu.Pozdrav!!!

mmm ta bulk pakovanja su oduvek bila mutljavina teska, skoro pa uvek kupujem pack od 10 ili od 25 veca od toga nikad nisam uzimao
a ono za napajanja, nemoj da mislis da ih kudim nego licno sam prosao kroz sve to, bolje da platis 100 i kusur ali znas da si miran i imas brdo zastita gde jedna 12V moze da istrpi po 5-6 i vise potrosaca u loadu a da imas jos 4 takvih grana slobodnih… grdna napajanja sam izmenjao i na kraju uzmem napajanje 140 evra prsnem za njega 1 kw i teraj znas da si miran

bitno da znas sta je bilo sada i dobro sto si javio da ostali znaju da ne kupuju to smece

Naravno,zato i postoji forum.Sada je vikend pa nerade prodavnice ali u pon-uto uzimam jos 10 diskova da proverim da li je moj zakljucak tacan pa javljam definitivne rezultate.Ako prodje 20 diskova bez problema a onda ponovo prsne verb iz bulka onda je to to.Zasad je moj savet samo 1/10 singapur za xgd3 igre.Ti diskovi se cak i fizicki razlikuju od made in India,bledjeg su otiska logoa i podataka sa front strane i nekako oni izgledaju u odnosu na indijske kao fake,ali…I jos nesto,secam se da su bili ok i singapurski printabilni od 25(1/25)ali nisam imao prilike da ih probam ovih dana.Ako naletim na njih probacu i tih par kom i onda znam na cemu sam.Hvala jos jednom svima na trudu pa se “cujemo”.

Evo ako ista znaci, kupovao sam ‘sa stapa’ Verbatime, pucali su i na truncate

posle svakog diska restartuj komp i kad reze nista ne diraj i ono najvaznije sto je 90% slucaj DISKOVI su KRS!

Imam isti problem i isti rezac,nekad nareze,nekad ne nareze,isto mi to uradi na verifikaciji pukne na 50% i naravno nece da se instalira na xbox-u,i video sam po forumima da se ljudi zale na isti problem konkretno za taj rezac,pazi 100% je do rezaca,nemoj vise bzv. bacati diskove,kupi novi rezac.

covek je rekao do cega je i da se drugi zale na BULK pakovanja diskova, kako majku mu ja jedini bre nisam imao problema sa rezanjem uopste, vise rezaca, uvek narezano sve svaki rezao minimum 50 xgd3 diska