Diablo IV Beta

Ili su malo popravili server load, ili je player count drasticno opao, ja probao danas popodne, usao instant. Napravio roguea, ubio tri vuka, video da je to to, ugasio. necu sebi da kvarim predstojecu zabavu.

2 Likes

Izgleda da je ovakav start postao standardan za Blizzard. Mislim da nisu ni serveri toliki problem koliko njihove mere protiv opterećenja servera i napada iste. I onda puÅ”taju ljude u talasima. Inicijalno je baÅ” bezveze iskustvo, ali bude kako tako ok za one koji ā€œprođuā€. Kontam kada igra bude zvanično puÅ”tena, da će par dana biti slična situacija dok se ne stabilizuje. A ako igra dođe u Game Pass do tada, onda će sve goreti :fire:.

2 Likes

Hehe pao mi na pamet grim riper iz Discworlda.

Igrali smo jedno sat-dva juče, bez problema. SveopÅ”ti utisak mi je deja vu ā€“ mračnija grafika ili ne, ovo je i dalje pre svega diablo. Samo fali kliktanje miÅ”em.

Odabrah rogue klasu za početak, nije loÅ”e mada joÅ” nemam nijedan skill da se osećam ko badass, dosta mi bledunjavo napadi izgledaju. Niti imam reÅ”enje za izbliza, kad ti demon pritrči pod nos imaÅ” jedan dodge (sa debelim cooldownom) i to je to zasad. Ali ok, tek smo krenuli. Sviđa mi se kako je bezbolno uraditi respec, mnogo olakÅ”ava eksperimentisanje.

Malo me brinu priče kako posle prologa drugi igrači protrčavaju pored tebe, jel se to samo u gradovima deÅ”ava ili i usred dungeona? Samo da ne bude ko u diablo immortalu, osećao sam se ko turista u diznilendu. Možda jedino ako se baÅ” retko desi da nabasaÅ” na drugog avanturistu, pa bude događaj.

Meni je igra skroz okā€¦ Prvi utisci su odlični možda čak ovo pazarim day oneā€¦

2 Likes

E ovo i mene pomalo brine. Koliko lepo zvuči to Å”to su svi igrači na jednom mestu toliko je i zastraÅ”ujuće. Meni niÅ”ta nije smetao privatni lobby u prethodna dva dela al ajde videćemo kako su to oni isplanirali. Kontam, imaju WoW pa kao znaju Å”ta rade al sa druge strane ovo nije ta igraā€¦

Iskreno jedna od igara koja mi se bas bas svidela u zadnje vreme. Nisam je preorder i ne znam bas da li cu je uzeti odma cim izadje za 40ā‚¬+ verujem da neki od vas hoce :grin:

Ima se jos dosta igara odigrati lre ove

1 Like

Hm, sinoc kad smo stigli u prvi grad posle prologa, dosta drugih igraca se muvalo po ulicama i okolnoj divljini. Medjutim, kad smo krenuli dalje s glavnim questom, ko da su opet svi nestali. Ne znam jel slucajno tako ispalo ili prisustvo drugih igraca zavisi od toga koji quest ti je aktivan.

Zanimljivo takodje da igra prati quest progression odvojeno za ucesnike u couch coopu. Moguce je imati odvojene markere na mapi ako pratite drugacije kvestove, iako ne mozete da se razdvojite (ko sto se moglo u Divinity 2, npr).

Loot koji ispada je odmah markiran dal je za P1 ili P2. Ne iskace ista kolicina oboma, nekad jedan igrac dobije vise stvari, nekad drugi.

Eto, u kratkim crtama tako je izgledao couch co op u beti.

1 Like

Hm, svi ti drugi igraci totalno ubijaju draz.

Secam se prvog delaā€¦ samo ti vs djavolje horde, u 800x600 visokoj rezoluciji, gde god da krenes spici te neki mob sa magijom i teraj ispocetka. Skoro kao izometrijski, proceduralno generisan Dark Souls.

Ovo danas maksimalno udobno, ajmo svi da napadnemo jadne monstrume, skoro da mi ih je zao.

5 Likes