Dark Souls 3

Koliko vidimo za sada igra je dobila odlicne ocene , mada za mene i nisu preterano bitne ovo se kupuje bez razmisljanja!

Ja nisam bio ljubitelj žanra, ali me je Bloodborne “navukao” tako da kupujem ;).

Ok ljudi, igra je izašla juče, dajte utiske i šta mislite o igri za sad :slight_smile:

@daemonkiller92 Hej! magazin - muzika, film, zvezde, saveti i još mnogo toga!
Jel si išao možda na promociju igre?

Da jesam, misliš da bi ćutao o tome? :smiley: Pogotovu mi krivo jer je bilo takmičenje za najbrži prelazak prvog bossa. Oh well, šta je tu je. Makar sam i dalje ostao Spoiler Free za oko 99% igre :smiley:

Ja sam pokrenuo malo, napravio mercenary-ja, video da prvi mobovi padaju iz udarca i ugasio. Ipak cu sacekati i kupiti legit kopiju, hocu da vijam achievemente :smiley:

Tek poceo, Warrior klasa. Nasao foru za farmovanje u pocetnoj zoni (i opet je tu neki zmaj ukljucen), ali slabo ide, voleo bih malo vise dusa po minuti, i da apgrejdujem sekirce, fale mi shardovi.

Bilo je par uzbudljivih okrsaja, neprijatelji su bas gadni i imaju obicaj da se prisunjaju iza ledja i okruze te ako ne pazis, pa nadrljas zbog uskih koridora i loseg pozicioniranja kamere.

Sve je za sada kao neki copy-paste i dejavu. Kao da je neko uzeo Souls level editor, i sklepao igru od svih do sada vidjenih elemenata. Definitivno najgenerickiji Souls do sada.

Nema potrebe da grindujes na pocetku, shardova ce biti posle kolko hoces. Istina je da malo genericno deluje na pocetku, al nivoi su posle bolji i tezina odjednom poraste nenormalno, otprilike posle road to sacrifice, barem meni. I, da mocvare su uzas, uvek sam mrzeo takav seting.

1 Like

Ma Souls igre su za mene jedan veliki grind od pocetka do kraja. :smiley:

Odusevljava me brzina ucitavanja. I to sam zbog nedostatka prostora na SSD-u instalaciju namestio na WD green storage disk sa manje od 5400 rpm. Neko je pametan u Fromu zakljucio da, buduci da se koncept igre zasniva na cestom umiranju, nema smisla dodatno kidati zivce igraca besomucnim ucitavanjem. Ne znam kako je na konzolama, ali ne vidim razlog da bude sporije.

Ucitava brzo na ps4. Valjda su problem resili sa Bloodbornom, posto je on na lanchu imao katastrofalno spora ucitavanja. Meni je ovo mix bloodborna i ds2. Voleo bih da su leveli malo povezaniji, kao u ds1, al boze moj, sta je tu je.

Ja sam dogurao do 22. nivoa, ali jos nisam presao ni svog drugog bosa. Ili prvog, ako ne racunamo onog pocetnog. Ne znam u kom pravcu da krenem, sve se nesto vrtim u krug.

Posto, kao, idem na strenght klasu, nisam bas siguran koje oruzje da koristim, i koje gemove da infusujem. Sekira mi je za sada najjaca, u Raw varijanti i u Deep Battleaxe (Dark gem infused) varijanti koju sam dobio ubivsi Mimic chest ispod razjarenog zmaja. Deep Battleaxe ima najbolji kombinovani dmg. Al’ ne odgovara mi zbog malog dometa, jer mi je stit prilicno beskoristan, bolje da drzim distancu. Helibardu (omiljeno oruzje iz prvog dela) i Uchigatanu (koju sam dobio ubivsi Mastera iznad Shrine-a) ne mogu jos da koristim jer nemam dovoljno dexa. Mozda Claymore. Nisam pametan. Shardovi su dosta retki u pocetnim zonama, pa ne mogu da kazem da sam overlevelovan. Vitezovi me prilicno namuce, pogotovu onaj sa kopljem koji mi lako probije blok a ja njemu ne mogu da pridjem.

Nije mi bas jasno zasto je ova tema mrtva. Noodle, ima li neke sanse da krenes uskoro DS3, ti si mi jedina nada? :smiley:

Niko ne igra DS3? Imam osecaj da bih se vise napricao o igri na “Ana” forumu.

Jucerasnji dan sam konacno malo posvetio lovljenju na duse. 35-nivo za sada, 3 porazena bosa. Okrsaj sa dzinovskim drvetom (opcioni bos) bio je bas napet. Tezina igre zaista naglo raste posle Road to Sacrifices. Posebno je gadna mocvara, zbog usporenog kretanja, ali i nekoliko skoro nepobedivih dzinovskih protivnika koje je najbolje za sada izbegavati.

Ovi strenght karakteri malo su mi dosadili, imam osecaj da bih se bolje zabavio sa magijama, ali sta je tu je, sada nema vise odustajanja.

Voleo bih da nadjem neki dobar soul grind metod u zoni gde sam sada. Cini mi se da sam malo opet udario u zid, gde god dalje da krenem, zgrome me.

1 Like

Haha, a jel se secas da sam rekao da ne verujem da ce se ponoviti magija starog Souls threada? Slicna sudbina je zadesila i Bloodborne, ko da ljudi ne igraju vise takve igre, ili ih igraju u tisini.

Sto se mene tice, igracu DS3 sigurno, al ko zna kad. Verovatno kad mi se ustali neki ritam u zivotu, pa budem znao na cemu sam. S druge strane, nije ko da mi se prelazi Souls igra trenutno; treba mi manje stresa u zivotu, a ne vise. :slight_smile:

EDIT: uzgred, skoro sigurno cu turtlovati opet kad najzad nabavim igru – stit i koplje su me krasno sluzili prosli put. I gomila strela, naravno.

Ubio prvog nazovi bossa, dosao do “Hub-a” popricaosa ljudima, malo se nabudzio i 'bes mi sve ako znam gde treba da idem sada, stalno se vrtim u krug :smiley:

Taj pocetak je i meni bio konfuzan. Souls igre ti nikada ne daju hint gde treba da ides, ideja je da istrazujes okolinu, i vrlo brzo ces da naidjes na sledeci bonfire u High Wall of Lotric zoni. To je i odlicna zona za pocetno farmovanje dusa.

Ja sam malopre ubio Abyss Watchera. Vatrena forma je strasno nezgodna za izbegavanje, jer ima neki bolestan AOE, brzinu, domet… Onaj osecaj achievmenta kada obojica ostanete na 1% healtha i izadjete kao pobednik, verovatno je “the moment” zasto se ljudi navuku na Souls igre. 42 nivo, eto mene u Katakombama. Uopste mi se ne svidja setting, prokleti formirajuci kosturi, dusu su mi izvadili u Dark Souls 1.

Jedna od zona, Undead Settlement, kao da se priblizava Bloodborne-ovoj nenadmasnoj estetici. Tako da je osecaj definitivno manje genericki, kako igra napreduje.

Na zalost, PC verzija povremeno crashuje. Kazu da je “lek” da se stavi osvetljenje na low. Ne mogu da kazem da mi je bas upropastilo igranje, ali da je neprijatno, jeste…

Jel’ legala ili piratluk?

Ako se pitas sto nema nikog u diskusiji, ili ljudi imaju starije konfiguracije ili nece da iskesiraju 60$ jos uvijek za igru. My self included :smile:

Pirat. Hteo sam Dark Souls u 60fps, tako sam igrao i 1. deo, dosta olaksava (i ulepsava) igranje.

PC cd key ima da se kupi za 30 i nesto evra, koga zanima multiplejer. Uz “family sharing” opciju moze dodatno da se podeli kupovina, slicno kao nosilac-guest za PS4.

Ali da, zaboravio sam da je 1. deo carovao u vreme siroko dostupne piraterije za Xbox 360, sto je verovatno doprinelo popularnosti.

@padawan

Jesi mozda za share? da podelimo trosak? ili te ne zanima mp?

Nazalost igra je i na mene ostavila utisak da je previse genericka. Necu da pisem spojlere, ali ako ste odigrali DS2 i Bloodborne, ovde necete videti nista novo. Mozete ovu igru smatrati kao omaz celoj souls fransizi. Ko god igra ovakav tip igara samo zato sto mu odgovara nadmudrivanje sa protivnicima i grind za svakom dodatnom dusom ili oruzijem (a ja spadam u takve), onda cete biti zadovoljni, ali ako trazite nesto sto ce biti totalno drugacije od onoga sto su do sada radili, to necete naci.

Meni je dovoljno sto ima novih protivnika i lokacija. Da su ubacili jos malo vecu raznolikost, a ne neprestane zamkove, bilo bi jos bolje, ali sta je tu je.

Iskreno mene je razmazio Bloodborne, on mi je bio jako lepa mera raznolikosti lokacija i protivnka.

Sve u svemu odlican H&S deo kao i uvek, mnogo konfuzniji sto se tice pravca kuda ici dalje nego DS2.
Testirao na PC-u (pirat), ali cekam da cena padne za PS4, pa da jurim trofeje :slight_smile:

Znam da cu opet igrati sa par likova i obavezno uraditi barem NG+ na jednom od njih, koji mi se najvise svidi.

2 Likes

Najteza igra ikad ? izasla za Windows, PS4 i Xbox 360 ? :smiley: :smiley: :smiley: