Dark Souls 3


Razvojni tim: From Software
Izdavač: Namco Bandai
Platforme: PC, PS4, XO
Datum izlaska: 12.04.2016.
Serijal: Dark Souls

<iframe src=“Time in Belgrade” allowtransparency=“true” frameborder=“0” width=“203” height=“20”></iframe>

Dark Souls 3 je navodno poslednji deo Dark Souls trilogije, koji će okončati naše dogodovštine u svetu Dark Souls igara. Da li će zaista biti poslednji deo ostaje da vidimo, jer je Miyazaki poznat po trolovanju igrača. Igra će imati i dva DLC dodatka o kojima ćemo naknadno dobiti više informacija. Dark Souls 3 će takođe imati Day One Patch.


Nakon pokoravanja Lordrana i Drangleica, putujemo u Lothric, gde nam je misija da vratimo odbegle Lords Of Cinder, koji su ponovo oživeli iz nekog razloga, na svoje prestole u Firelink Shrine i ponovo uspostavimo The Age Of Fire. Kao i obično, nije sve tako jednostavno kao što nam se čini na prvi pogled i možemo očekivati popriličan broj iznenađenja u Lothricu.

Odbegli Lords Of Cinder su:

Aldritch, Saint Of The Deep

Yhorm The Giant

Farron sa svojim Abyss Watcherima

Holy King Lothric

Ludleth The Exiled

Tek sa pobedom nad njima možemo vratiti svet u Doba Vatre i oslobiti ga ove bede u kojoj se nalazi, možda čak i konačno okončamo prokletstvo besmrtnih hordi.

Mi smo još jedan u nizu besmrtnih ratnika koji počinju da gube razum i tragamo za nekim lekom, dok svo vreme gubimo ono malo razuma što nam je ostalo. Svaka smrt nas sve više približava tome neizbežnom činu.

Pošto smo samo još jedan u nizu mučenika, možemo pozvati druge igrače da nam pomognu, ali time otvara vrata i igračima koji bi nam naudili, pa se uvek mora balansirati između samostalne borbe i pozivanja drugih igrača u pomoć. Po čitavom Lothricu su razbacane poruke drugih igrača, koje vam mogu pomoći da nađete tajne koje bi vam inače promakle, ali nisu svi igrači tako dobronamerni.

Da bi nam olakšali/otežali život postoje i brojni Covenanti koji nam daju određene beneficije ukoliko im se pridružimo, poput jedinstvenih magija, mogućnosti da lakše pomognemo ili odmognemo drugim igračima, pristup lokacijama kojima drugačije ne bi mogli da pristupimo i slično. Česte promene Covenanta se mogu računati kao greh, zbog kojih će vas određeni Covenant loviti sve dok vas ne ubiju dovoljno puta da bi vam gresi bili oprošteni. Pazite šta radite.

Glavna novina jeste dodatak Weapon Arts, koji su dodatni napadi koji se mogu koristiti određen broj puta u zavisnosti od veličine Focus Bara, ali su zato neverovatno moćni, te se mora naći balans kada se on treba korstiti a kada je besmisleno mahanje jedini način da se preživi borba. Focus Bar se takođe umanjuje prilikom korišćenja magija, što dodaje još jedan nivo stresa i strategije.

Šta god da želite da radite, Lothric vas čeka, uvek ima mesta za još jednog besmrtnog mučenika. Vidimo se tamo, bilo kao saveznici ili kao protivnici.


EDGE : 9
RPG Site: PC: 9
Jim Sterling: PC: 9, PS4: 8
Push Sqare: Review In Progress, jer žele da probaju i multiplayer aspekt igre, ali su utisci pozitivni.
Silver Mont Video Review: DS3 je bolji od DS2 i Bloodborne
Video Gamer TV Video Review Upozorenje: Video Gamer TV je valjda slučajno ubacio neki spojler sa kraja igre, nisam siguran šta tačno.
IGN: 9.5
GameSpot: 8
Fextralife: 9.5

[URL=“Dark Souls 3 Wiki”]Dark Souls 3 Wiki

[URL=“Dark Souls Wiki | Fandom”]Dark Souls Wikia

IGN Wiki

[URL=“DaveControl - YouTube”]Dave Klein YT kanal

[URL=“EpicNameBro - YouTube”]Epic Name Bro YT kanal

Silver Mont YT kanal

[URL=“Rurikhan - YouTube”]Rurikhan YT kanal

TerraMantis YT kanal

Pravi borci zaslužuju svoje mesto u aleji slavnih. Pridružite se ovim velikanima pokoravanjem Lothrica i opasnosti koje se nalaze u njemu.

Nadzirači Abyssa

Vladari Lothrica

Zoorulee
jahalang0112

Borci u čistilištu

Akiris
padawan
dezmozom

3 Likes

Odlicno odradjeno!Stvarno nemam reci,brutalno dobro je ispalo!

I ja moram da te pohvalim daemone, odlično si odradio temu, tako jednostavno, a opet tako upečatljivo. :wink:

Nego cemu ti sluzi onaj Hall of Fame,jel to ko predje igru pa ih ubacis?Ja bih igru kupio ali bih se plasio da je igram :smiley:

U hall of fame se upisuju samo najveci mazohisti :smiley:

Republikanski odradjeno :beer:

Sometimes, Less Is More :slight_smile:

Za Dark Souls ti i ne treba mnogo više iz par razloga:

  1. Što manje znaš, to će ti igra biti bolja
  2. Iako je bilo gomilu analiza i već ima 20-ak snimaka japanske verzije, generalno nisam zalazio u njih, da bi mi igra bila što nepoznatija, otud i relativno malo informacija u MT, jer ih ni ja ne znam, nekako deluje interesantnije da ih zajedno otkrivamo nego da se napiše zid teksta, za to ima vremena :slight_smile:
  3. Ovo je treća igra u Dark Souls serijalu, a peta u Soulsborne serijalu, tako da dosta ljudi zna kakva je igra u pitanju, te ne treba nešto mnogo objašnjavanja :smiley:

Još 15 dana do početka ludila :slight_smile:

Yup, mada će imati više funkcija:

  1. Spisak igrača i na kojoj platformi igraju, bez obzira na to da li su je prešli ili ne, dovoljno je da je počnu
  2. Ljudi koji su prešli igru će imati neku titulu pored, sa komentarom
  3. Oni posebni ljudi koji su sakupili sve trofeje/achievemente će imati neki trofej ili tako nešto, takođe sa komentarom

Uz to, u Dark Souls 1 i 2 je bilo itema koji su služili za rangiranje igrača u Covenantu, dok je u Demon’s Souls bio bukvalno Hall Of Fame sa statuama igrača koji su prešli igru, koliko su duša pokupili u toku igre, itd. :slight_smile: Mislim da se to tematski uklapa i vrši par funkcija odjednom :smiley:

Sličnu stvar sam video na psnprofiles i delovala mi je interesantno i kao da podstiče veću aktivnost zajednice, pa ajd da probamo :smiley:

The PS4 version of Dark Souls III is definitely the superior console choice.

Eh ko da nismo znali.

Pojavila se i prva ocena za DS3. EDGE je DS3 dao ocenu 9. Nije loš početak :slight_smile: Recenzija će moći da se pročita kad izađe novi broj, mislim da izlazi 04. Aprila, mada nisam siguran jer ga ne pratim.

Bloodborne je od EDGE dobio 10 kad je izašao. :slight_smile:

Ja nakon sluzbenog trailera i par videa impresija od Vaatija ne smijem vise nista gledat… Da ne bankrotiram :smiley:

Ja presao Demon Souls, meni dosta :smiley:

Ja presao svaki dio po 4-5 puta hihihi Osim DeS-a, jedanput :smiley:

Ma, nije to toliko nemoguće koliko se čini :slight_smile: Dok igraš ima da se nađe jedan trenutak kad jednostavno shvatiš igru, kada sve klikne na mesto, e tek onda kreće prava zabava :smiley:

Nikad nije dosta :slight_smile: Još pošto svaka igra ima po dva kraja, kako odoleti da se ne pređe svaka igra makar dvaput? :slight_smile: A onda se tu doda PVP i Coop… Pa idemo… Gotovo neograničena zabava :smiley: A tu su još i community turniri :slight_smile:

Ja sam prestao da brojim koliko puta sam prešao igre nakon što sam na DS stigao do NG+7, na DS2 na NG+5 a na DeS na NG+6 :smiley: Ima tu još jedno 5-6 prelaska za svaku igru, ali sam najviše zapamtio moje glavne likove sa kojima sam pobio hiljade protivnika :smiley:

Zalosno i tuzno moj Deamone da ne govorim o NG+ jer se podrazumjeva, vec po 4-5x sa “glavnim likom”, e sad posteno sracunaj sa datim NG :smiley:

Novi trejler za DS3 :slight_smile:

I Behind The Scenes video:

Jedan od momenata koji je dusu dao za razbijanje dzojpeda :smiley:

Taj gif predstavlja DS savršeno :smiley:

Anyway, još jedan uvrnuti trejler:

Youtuber Silver Mont je počeo da pravi guide za svaku klasu u Dark Souls 3: Koji su stats, kakvo ima oružje i koje su prednosti i mane klase, kao i koji bi Starting Gift bio najbolji za tu klasu. Svaki dan će uraditi za novu klasu. U videu nema nekih spojlera, osim što malo prikazuje prbog bosa, ali je to bukvalno prvih pet minuta igre.

RPG Site: PC: 9
Jim Sterling: PC: 9, PS4: 8
Push Sqare: Review In Progress, jer žele da probaju i multiplayer aspekt igre, ali su utisci pozitivni
Silver Mont Video Review Kaže da je igra bolja od DS2 i Bloodborne.
Video Gamer TV Video Review Upozorenje: Video Gamer TV je valjda slučajno ubacio neki spojler sa kraja igre, nisam siguran šta tačno.
IGN: 9.5
GameSpot: 8
Fextralife: 9.5

IGN - 9.5

PC Gamer - 94/100

Gameinformer - 9.25/10

App Trigger - 9/10
[URL=“http://press-start.com.au/2016/04/04/dark-souls-iii-review/”]
press-start - 9/10

Edge - 9/10

RPG Site - 9/10

[URL=“Test de Dark Souls III par jeuxvideo.com”]jeuxvideo - 9/10

Hardcore Gamer - 4.5/5

Gamesradar - 9/10

Metro - 9/10

[INDENT]A fitting end to the Dark Souls trilogy, that eventually overcomes the feeling of overfamiliarity with some daring new features and classic boss battles.

[/INDENT]
Gamekult - 9/10

Jimquisition PC - 9/10 PS4 - 8/10

Destructoid - 8.5/10

Gamespot - 8/10

[INDENT]Dark Souls 3 is a harrowing trek through a dark and gorgeous world, and despite a few missteps, is well worth the challenge.
[/INDENT]
Polygon - 7/10

[INDENT]Dark Souls 3 lives up to the formula in some respects but falls short a little too often
[/INDENT]
cubed3 - 7/10

[INDENT]FromSoftware has once again created a game that you don’t just play through, but experience as an engrossing odyssey… and, as expected from the series, it’s not for everyone.

[/INDENT]
Not Scored

ACG - Buy (video review)

[INDENT]A solid wrap up to the series.

[/INDENT]
Rock Paper Shotgun - POSITIVE

[INDENT]But it also means extra loading screens whenever you want to take care of business (short loading screens, mind) and emphasises the fragmented nature of this world. There are wonderful places to explore in Dark Souls III and they’re all linked in imaginative and spectacular ways but those links are visual rather than physical. They are within the same continuous world and there is a logic to your progression through them, but the entire setting is not one wondrous physical labyrinth.
[/INDENT]

**[/B]Tek gledam Video Reviewove pa ću dodati šta su oni rekli.

Znači da je embargo sad završen, očekujte navalu DS3 videa po YT, kao i brojnih stranica na raznim sajtovima poput IGN ili Gamespot. Pogotovu na IGN i GS vole da spoiluju Bossove i zone, ako želite da prođete spoilera, unsubujte se dok ne odigrate igru!

Takođe, evo slika i par unboxinga kako izgleda Dark Souls 3 Press Kit: All Games Delta: Dark Souls III Press Kit

Kako je to moćna stvar…[B]**