Da li su vam igre dosadile?

Elem, u već jednoj temi smo počeli diskusiju pa zašto je ne bi preneli ovde.
Pa, eto pitanje je jednostavno. Bilo bi glupo da napišete “da” ili “ne”, pa ako možete da sročite svoje mišljenje barem u jedan red. :slight_smile:

generalno, polako mi dosadjuju. naravno tu je i faktor godina, verujem da npr. rakisu ceka dobrih 15 godina pre nego mu se smuci gejming ali mi kojima broj godina pocinje sa 3, polako odstupamo. E sad kod mene je stvar ta koju mi je nekada moj cimer sa faksa rekao dok sam ja imao kuci jos uvek dial up a on svez i tad ultra brz wireless od 256kbps, a to je, jednom kad probas online igru, neces vise hteti da pipnes single player. i delimicno je bio u pravu. tako da sad, neka single player igra mora da meni licno ponudi nesto neverovatno i nevidjeno. u stvari ne mora da bude nevidjeno nego samo da je sve to lepo upakovano. Zadnje tri igre u single player-u koje su me drzale do kraja su Darksiders, Dragon Age i Final Fantasy XIII. ovo ostalo, igram sat vremena, ugasim i ne upalim po mesec dana. cak ni mass effect 2 nisam presao. Dok npr WOW mogu da igram 6 sati u cugu ako za to imam vremena…

pa sad da smaraju, ne, mozda je to trenutno zasicenje zanra, jer sam za nedelju, dve zavrsio bar 5-6 FSP-a, i juce sam rek’o stop, i uzeo ac da igram… elem, dodje mi 2 dana bas mogu da igram, i onda 3 dana ne upalim xbox…

Ovo je kod mene trajalo 2 godine. Dok sam igrao wow, sa strane sam odigrao samo Bioshock.

znaci WoW je problem :smiley:

Mislim da mi nisu dosadile…čak štaviše…trenutno sam u gamerskom “raju”. LCD 40", 5.1 ozvučenje, next-gen konzola…heh, šta čovek više da poželi…e, pa da SLOBODNO VREME! Isto kao i Akiris, u godinama sam kada gaming polako, ali sigurno, pada u neki drugi - treći plan, a porodica i posao su na prvom mestu. Tu su i raznorazni hobiji tako da je sve manje vremena za igre. Ali to ne znači da su mi dosadile. Od malena sam u tim “vodama” i trudiću se da ostanem što duže!

naravno, samo to nije vise 7 casova u skoli, malo drzis svesku na stolu tj. “ucis”, mama gotovo… i onda dok mozes da drzis oci otvorene przis :smiley:

Igram igre od kako znam za sebe i prosto ne mogu da zamislim da ce mi nekada dosaditi,iako znam da ce taj dan sigurno doci… Za sad mogu da kazem da se polako oslobadjam ostalih zanrova kako bi imao sto vise vremena za FPS jer su mi to igre koje mi nekako najvise gode. Sta znam,nekako uvek najvise se zabavim uz neku brzu pucacinu bez nesto puno razmisljanja. A kad tako predjem par FPS-a za redom,onda mora da padne neka igra poput Monkey Island ili tako nesto,cisto da se vratim na kolosek :slight_smile:

Kad sam uzeo ipad, xbox nisam palio skoro mesec dana. Vec sam se bio prepao. Medjutim, ispade lazna uzbuna. Pauza nije bila do zasicenja, nego do mesavine nove igracke i susnog perioda. Crysis 2 demo i Bulletstorm su mi vratili veru. Tesko je reci da li ce mi igre ikad potpuno dosaditi, posto i dalje s uzbudjenjem ocekujem dosta fantasticnih igara (Deus Ex 3, Gears 3, joj!). Jedino primecujem da sam postao mnogo izbirljiviji, i da mi pojedinacne igre lakse dosade. Mislim, sta reci – nekad sam bio u stanju da predjem ceo Incoming (seca li se neko toga?) samo zbog lepih efekata, a danas me igre poput Black Opsa i Force Unleashed 2 ostave ravnodusnim negde na pola puta.

Igram igre od kako znam za sebe ali imam osecaj da mi lagano pocinju dosadjivati ko da nekako vise nije to za mene,svaki dan kada upalim X-Box ili PS3 cini mi se nekako ko da igram bez volje kao da sam sebe silim da igram samo da mi nebi dosadile igre a mozda se i varam mozda jos nije izasao neki dobar naslov zanra FPS :slight_smile: koji bi me drzao za lcd-om po par sati(5-6h) u komadu kao nekada,odigram svaki drugi dan i to na dan maksimalno po 1sat a nekad upalim krenem da igram i igram svega 15min i nemogu vise prebacim si radje neki dobar film,neznam mozda su to godine koje isto sada pocinju sa 3 a na put se sprema i drugo dete…ali ja se nadam i zeleo bi da ostanem sto duze u gaming svetu?!

Ne. Ponekad dodje do odredjenog zamora ako duze vreme ne ispustam tastaturu/joypad iz ruku ali to je normalno i nije vezano samo za video igre. Ako zaredjas da gledas po 3-4 filma svakog dana veoma brzo ces se zamoriti, ali to niposto ne znaci da ti je film kao medij dosadio, vec da moras malo da odmoris. Uzmes da citas knjigu, strip, zamajavas se nekim hobijem i sl.
Ne pomaze ni to sto su mainstream igre sve homogenije, i tu danas realno postoji nekih 4-5 kalupa po kojima se one prave.
A najsimpaticnije mi je kad se na sve vecu dosadu zale ljudi cija se gaming biografija sastoji samo od FPS igara uz pokoju shooteroliku tvorevinu izmedju. Nije ni cudo sto ste se smorili jer bukvalno igrate jednu te istu igru vec 10 godina.

Punim 15 godina,i mislim da cu do 60 da drzim joy u ruci,ipak nece biti tako,vec danas me neke igre smaraju,npr Homefront sam presao pola igre pre 10 dana,i nikako da nastavim i da je dovrsim,sve vise visim na netu,a sve manje igram igre,valjda se to od sutra menja,jer tada mi stize Xbox :wink:

Iako sam relativno mlad u poredjenu sa ostalim clanovima foruma,moram reci da igre vec pocinju da me zamaraju i koliko god da mi se neka igra svidja,ako prestanem da je igram posle je necu upaliti narednih mesec-dva.Naravno,desi se po neki put da izadje neka igra koja me stvarno obori sa nogu i mogu da je igram po ceo dan svaki dan dokle god je nepredjem,ali to su ujedno i neke igre koje mislim da cu ih se uvek secati.Ja se iskreno nadam da cu u gaming svetu ostati sto je krace moguce i da cu naci neke druge zanimacije umesto gaming-a,ali ne verujem da ce se nesto tako skoro desiti,barem dok ne nadjem posao. :smiley:

E dobri stari wow. Mislim da je wow pravi primer kako napraviti zanimljivo a da uopste nije graficki VAOOOO !!!

Nego… eto ja cu ove godine 34… izbirljiviji sam ali me igre nisu smorila. Da nekad sam przio sve sto mi padne pod ruku (osim sportskih igara) a danas me pre svega prica tj. lore uvlaci ili ne uvlaci u igru. Ne trazim da je tehnicki ne znam kakva igra… samo daj majku mu malo intelignecije. FPS… da svakako… volim. Pa ko ne voli ? Za opustanje dusu dalo… Jos ako ima Co Op :slight_smile: Nego danas sam probao Heavy Rain demo. Jako zanimljivo su uradili kontrole ali ono sto me defo privuklo je noir prica. Skoro sam zavrsio Killzone 1. Preteran FPS iako ga je vremem ihahaaaaa pregazilo sa tehnicke strane. Metal Gear Solid 1 isto lepa igra. Imate je za PC pa ko voli nek proba jer je prica jako dobra. Negde sam vec pomenuo Betmena… tu sam igru progutao kako je dobra. Fantastican odnos akcije i sunjalice. Na tebi je da izaberes kako ces da resis neke situacije u igri. E da… volim to kad mozes da biras… daj mi malo nelinearnosti. Zato ja CoD, BF i MoH zovem rail pucacinama. Mozak na pashu. Homefront je otisao jos dalje. Tamo je sve podredjeno skripti… ali…

… nije ovo tema o kojima komentarismo igre ponaosob… elem… nisu me smorile igre…samo mi je malo teze da nadjem onu koja ce da me drzi. Ne trazim puno… E DAAA !!! Limbo je igra koja me je takodje odusevila. Jednostavna a sjajna…malo mi nedostaje crni decak koji tumara Limbom od kako sam prodao Box.

EDIT: Jeeeee !!! opet sam gold member !!! :tap: :smiley:

Slazem se sa ovim covjekom gore. :smiley:
Nego, da iskorisitm priliku da pitam. Je li Heavy Rain imalo slican Fahrenheitu sa PC-ja? Ta me igra doslovno razdvojila od stolice koliko je jedinstvena.
Inace, imam 21 godinu i tek sam sada najludji sto se tice igara. Imao sam jedan period kad su mi igre bile dosadile. Onda sam odigrao MGS2 i raspametio se.

HAHAHAHAHAHHAHAHAH!!! Bog otac!

E nisam igrao Farenhajt druze. Samo ako se odlucis za Heavy Rain… Sa odigranim demoom ti mogu sa velikom sigurnoscu reci da neces pogresiti. Rekoh kontrole su zaista jako dobro uradili, svaka cast za ideju ali prica… baticeeeee :-)… ono sto sam skontao iz demoa i iz malog trejlera kad zavrsis demo… uuuuu jako dobar noir.

MSG serijal… jako dobro. Prica je ekstra. Keca sam odigrao, trojku poceo pa drugar trazio nazad konzolu ali ce mi opet dati pa cu nastaviti a cetvorku sam nedavno zavrsio… Sta da ti kazem kad su mi oci bile pune suza na kraju 4-ke. Jbt. Preterano.

Privalci me to kad mogu da se sazivim sa likom ili likovima. Kad mogu da ih pratim. Kad nisam neki neznani mulac. Eto recimo Isaka Klarka sam sad mnogo bolje doziveo od kako je covek progovorio :slight_smile: Uncharted i Drejka da ne pominjem. Obe igre sam progutao i sad cekam trojku.

Halo… odlican serijal. Ima pricu. Ima lore… ima pozadinu. Nista se nije desilo eto tako… da bi se desilo. Za sve sto se dogodilo postoji neki razlog, neka prica. Pa cak i bezimeni ruki u ODST-u… sam nacin price je preteran.

Ima tu jos dosta igara kojih se ne mogu setiti trenutno ali koje su otrprilike must have u mojoj kolekciji.

Eto recimo samo za primer… koliko moje odusevljenje npr. Halo serijalom ide daleko da i bez obzira sto sam prodao Box i 90 posto vise necu kupovati 360-ku, ali Halo igre moram imati sve originale.

A pogotovo ako imas PS Move jos ju je veci gust igrati,jer igra bas kao da je unapred planirana za PS Move.
Sorry na off topic!!!

Danas sam na Xboxu igrao Dante Inferno i Brutal Legend 6h ukupno i odusevio se,ocigledno se vracam gamingu xD

Ja sam razmisljao o ovome.
I mogu reci da je odgovor i da i ne.
Ako igram sam neku single player kampanju ili slicno, posle sat vremena ili manje, smoricu se.
A ako igram multiplayer, onda to traje i do 3-4 sata.
Sto sve vise i vise gledam novije igre… Nemaju bas nesto specijalno da mi se svidja.
Od igra koje trebaju da izadju, ima ih mozda manje od deset a da su mi interesantne.
Od halo-a ni traga a nisam ni igrao ni jedan Halo od kako sam prodao konzolu.
na PCu igram neke MMORPG i MMOFPS igre ali i to polako pocinje da mi sve izgleda isto.
Ne kazem da mi ne daju nikakvu zabavu vise, ali se vidi da ta zabava sve krace i krace traje.

Primetio sam da SP uopste vise ne igram - samo MP. Pokusao sam malo kampanju BC2 ali me je opet smorilo :frowning: