Da li nam je potreban 5G

I meni, ne znam samo jel tema ili 5G antena u mom telefonu…

1 Like

Animozitet izmedju Kineza i Japanaca je bas veliki, mi to ne mozemo ni da zamislimo, generalno Japanci su oduvek gledali na Kineze kao na svoju potencijalnu koloniju (jer su zbijeni na ono ostrvce i treba im prostor i resursi) i na Kineze su uvek gledali kao na “nizu rasu” mada takodje ni Kinezi uglavnom (iako po prirodi uzdrzani) nikad nisu imali problem da im kazu sta misle o njima i da nece ni oni njima ostati duzni.

Mada generalno i Japanci kao narod vuku korene od Kineza, recimo i sama rec Japan odnosno Nipon ili Nihon (zavisi od akcenta) je zapravo kineska rec sto znaci zemlja izlazeceg sunca.
Inace Japanci su se doselili na japanska ostrva preko korejskog poluostrva negde u prvih par vekova nakon Hrista gde su potisnuli domace lokalno stanovnistvo narod Ainu (koji nije bio kosook), cak i to japansko fonetsko pismo su sa sobom doneli budisticki monasi iz Kine a Japanci su ga vremenom menjali i prilagodjali pa je tako danas drugacije (iako na slicnim osnovama), pa cak i drevna vestina “ninjitsu” je isto dosla iz Kine, nju su koristili kineski spijuni u ratovima jos iz vremena dinastija Xia, Shang i Zhou.
Uostalom ne samo Japanci vec sti ti kosoki narodi kao Vijetnamci, Korejanci, Singapurcani, itd vuku korene od Kineza , kao i recimo Tajlandjani, Filipinci i jos neki koji su se vise mesali sa tim lokalnim pacifickim plemenima i Aboridzinima iz tih pacifickih arhipelaga.

3 Likes

Ja ovdje ne vidim gdje je rekao da treba pobiti 6 milijardi. Smanjenje populacije se može vršiti kroz planirani natalitet. Mnogo ljudi misli da je svijet prenaseljen, i to ne da bi pobili određeni dio stanovništva, nego da se postojeće stanovništvo održava na nivou u kom bi resursi planete zemlje mogli da se obnove u količini u kojoj se i potroše tako da se tom istom stanovništvu onogući kvalitetan i dostojanstven život. U tom ne vidim ništa loše i, kao što rekoh, to se ne radi ubijanjem viška stanovništva nego odgovornim planiranjem nataliteta u decenijama koje dolaze.

Još uvijek čekam taj video u kom Gates kaže jedva čekam da pobijem 6 milijardi ljudi.

Prove or gtfo.

Jbt ala si ti ogranicen , Bil Gejts podrzava projekat "zlatne " milijarde, a smanjiti populaciju za 6 milijardi ljudi nije moguce bez ubijanja, prisilnih sterilizacija i ekstremnih destruktivnih metoda, uostalom nije ni hitler nikada bukvalno i direktno rekao kako treba pobiti sve Jevreje ali njegove poruke i namere su bile jasne.
Takodje Bil Gejts nije vakcinisao svoju decu niti to namerava.

Takodje ova planeta moze da podrzi i 100 milijardi ljudi bez ikakvog problema i to svi da zive kako treba i da niko ne oskudeva ni u cemu, ali za to je potrebno ravnomerniju raspodelu i pravedniju raspodelu bogatstva sto naravno tim psihopatama i tim raznim Rotsildima, Rokfererima, Gejtsovima i slicnim nije nikako u interesu zato i oni forsiraju preko svojih medija tu pricu o “prenaseljenosti” planete.

Inace planeta ne da nije prenaseljena nego doslovni zvrju prazna, recimo u Rusiji onoliki Sibir zvrji prazan, u Kanadi onolika Kanada zvrji gotovo prazna, u Americi isto “zona preleta” izmedju dve obale je isto poprilicno praznjikava i potencijalno bi mogao ogroman broj ljude da se naseli, takodje u Juznoj Americi isto sto ogromno podnozje oko Amazona sto tamo prema Patagoniji isto zvrji prazno, recimo Kina je naseljene uglavnom samo u onom delu prema obali , a ogroman deo Kine tamo u unutrasnjosti prema centralnoj Aziji doslovno je prazan, u Africi takodje ogromna prostranstva zvrje prazna, narocito u oblasti Sahare gde bi uz navodnjavanja i zelenjenja tih teritorija to itekako moglo da bude plodno mesto za zivot ogromnog broja ljudi, slicno je i u Australiji gde postoje gradovi samo uz obalu a citav kontinent doslovno zvrji prazan.
Znaci planeta ne da nije prenaseljena nego doslovno zvrji prazna, prenaseljeno je mozda tek nekoliko tacaka gde su koncentrisani ti megapolisi ali to je zanemarivo mali deo planete.
Takodje sprovodi se jedna odvratna i prljava kampanja,pricaju o prenaseljenosti i zagadjenju a onda kao u kadru prikazu neku jadnu decu iz nekih nerazvijenih zemalja koji nemaju elementarne uslove za zivot, a nije im palo na pamet da su oni glavni zagadjivaci i rak rana ove planete, citav svet su opljackali i eksploatisali , iscrpeli goriva, rude, porobili ljude, izvrsili masovne genocide sirom planete, sad da li je veci zagadjivac neki industrijalac koji ima fabrike, destilerije nafte, avione, kamione, itd ili tamo neko jadno dete koje spava u kolibi, kupa se u reci i jede lisce i plodove.

Tema je razdvojena iz prethodne jer je licilo da ce da se razvije veca diskusija.

A sto se tife nivoa diskusije, tu vec nema pomoci bojim se.

Brate ala si se nalupetao za sve pare, nisi nam još objasnio kako će sve da nas čipuju pa te molim da nam i to pojasniš, ostaćeš nedorečen.

S druge strane, pošto nisi ponudio nikakav dokaz ni za jednu svoju riječ ja ću da se odjavim polako jer sam protraćio i previše vremena na tebe. Budi pozdravljen i vakciniši se na vrijeme.

3 Likes

Da ne ulazim u teorije. Necu reci zavere posto nije zavera vec prosto svako pravi pare i uredjuje svet ili svoju mesnu zajednicu zavisi od moci po svome. Kao sto je lokalni ljakse predsednik mesne zajednice tako na svetskom nivou imas neke likove koji vladaju svetom. Pare pare pare…
Ono sto sam pisao i za film. Filmovi su nista drugo nego proizvod koji se prodaje za pare a pri tome sluze za propagandu i promovisanje interesa onih koji prave filmove a svi znaju ko je to…
Ima ona stara poslovica “cije su pare, njegova muzika” ko misli drugacije je glup ko tocilo.

Ali poceli smo od toga da trenutno reklamirati 5G na telefonu kao nesto vauuu ovo moram da imam i dacu 1000e za to je budalastina.
Skoro nece to da zazivi. Pa ni 3G nam ne radi kako bog zapoveda.

3g mi pada mreza u samom centru Smedereva a hvalili mi se ovi iz VIP da su pokriveni ekstra, MTS je full bio. Kako god 4G radi ekstra paketi jadni, plate jadne a za sta je dobar 5G u ovako imucnoj drzavi? Potrebe za 5G nema ih doba fantastike, imas optiku rodjace a za sve drugo ne treba full VR protok na ulici dok ti setas, naucna fantastika objasnjenja potreba 5G mreze.
Mislim da je vise proseravanje nego potreba, steta ko steta nece skoro reci istinu, obzirom da svi talasi uticu na coveka sigurno ne lazu. Ko hoce 5G neka ide u Koreju tamo to vec godinama radi imaju full sve.

Sledece sto ocekujem da napises posle sorosa je djilas i šolak tajkun milijarder, bukvalno ne mogu vise odumiru mi mozdane celija citajuci ove nebuloze.

Deluje mi kao da citam postove nekog polu pismenog coveka kome je jako dosadno i zivot je proveo u nekoj kolibi na nekom brdu bez prisustva skoli, jer to sto ti pises je za zatvor, sloboda govora treba samo donekle da ide.

Sve najbolje nadji neki posao u prosperitetnoj Tanzaniji tamo cveta ekonomija sa svojih 3000$ godisnje po glavi stanovnika. Neces imati ni problem sa 5G, tamo ce stici juče.

Pogledajte spisak zemalja koje već koriste 5g među njima su obe najveće globalne ekonomije i zar mislite da bi one dozvolile da se koristi oprema koja je štetna

1 Like

Ne, nema poente veruj mi ovde raspravljamo sa likovima koji misle da zemljotres nastane kada posrne kornjaca koja nosi ravnu zemlju na svom oklopu :rofl: bas nema poente…

3 Likes

Ma aj da ne ulazimo u te price nego samo ono oko mreze…
To oko 5G mreze kod nas me podseca na digutalizaciju skola i digitalni dnevnik.
Pola skola u Srbiji nema WC nego poljski wc ali mi pricamo o digitalnom dnevniku.

Pa digitalni dnevnik je lakse uvesti nego u celoj Srbiji kanalizaciju. Ne znam meni stvarno 4G radi savrseno, imam utisak da mi brze otvara stranice nego kuci na wifi ali dobro tehnologija napreduje ko zna za 5 godina recimo sta ce moci 5G. Kad se setim koje je brzine imao 3G kad se pojavio i kako je tada tehnologija izgledala, sa njim su se pojavili i prvi telefoni sa prednjom kamerom koliko se secam. Ko zna sta ce 5G doneti kroz par godina.

Zar misliš da je balkan glavno tržište a ne jedna njemačka amerika koreja brazil i naravno da je 5g bitan jer su tamo pare a ne na brdovitom balkanu gdje je 4g polovično zastupljen

Naravno da nije balkan. Ali samo da znas da je balkan bolje pokriven od amerike. Veruj mi i na rec iz iskustva i dostupan je podatak.
Balkan ima i brzi internet, bolje pokriven kao i mobilnu mrezu od US.

Ne mogu da čitam, rak sam dobio od ovoliko gluposti… Jbt Bil Gates rekao ovo, Bill Gates rekao ono… Ao on u stvari i nije mnogo bitan u celoj priči, jer glavni koji se zalažu za implementaciju 5G su Kinezi, na čelu sa Huawei. Čak će i kod nas biti kompletno implementirana Huawei oprema za 5G…

Ne znam kako nekome može da padne na pamet da će se u 21. veku dogoditi masovni pokolji i kastracije, po naredbi Bill Gatesa, kako bi se smanjio broj ljudi na planeti…

Savetujem promenu dilera

5 Likes

Vi ste ljudi idioti. Drze nas zatvorene mesecima da bi Bill Gates prodao 7 milijardi vakcina. Ajde ukljucite mozak ako ga imate jebem mu seme. Prave debile od vas, gutate sve sta vam mediji kazu i mislite da je to istina. Ja zaista nemam reci koliko ljudi mogu biti ograniceni po pitanju razmisljanja. Bill Gates nije bitan u celoj prici a on covek sa Rokfelerima drzi pola zemaljske kugle pod kontrolom, zatvorili sve drzave, zaustavili citavu ekonomiju kako bi prodali vakcine. Smatram vas istim kao SNS botove…
Primer koliko mediji mogu biti iskontrolisani je pink. Sve laz do lazi. A kontrolise ga jebeni Vucic. A sta mislis sta mogu Rokfeleri, Soros i Bill Gates da kontrolisu sa novcem koji imaju?

Ako je tako kako tvrdiš, zašto je zaraza počela iz Kine, i zašto će i vakcine i sve ostalo krenuti iz Kine?

Nemoj, zavrsices kao kako bese ono momak sto je skoro popio ban i to na slicnu temu.
Aj nemoj molim te. Bez sale nisam sarkastican.
Za mnogo sto pricas se slazem ali ovo je forum oko igrica i tehnike. Aj malo odlutamo ali spusti loptu. Da bi nas bilo sto vise ovde.

2 Likes

Nemoj nista pisati veruj mi, ne vredi. On je ubedjen da ce ga cipovati ako primi vakcinu, i onda ce ga preko 5G mreze kontrolisati kada da kenja. Daj boze da je tako da citam malo manje gluposti da i to moze da se iskontrolise.

To se desava kad neko previse razmislja a ne ide mu od ruke… Nije za svakoga da koristi mozak moze da se pregreje.

3 Likes