Da li nam je potreban 5G

Ti zaista mislis da se naucnici nesto pitaju :joy: sve je politika covece boziji…

Još malo i “gaming karantin” v2.0 :joy:
Admini u niski start :joy:

5 Likes

Ne mislim nego znam, imam dva drugara sa etf-a koji se bave time.

Talase koje koristi 5G su davno poznati kao i njihov uticaj na ljude, nisu izmisljeni “novi talasi”.

Ja bih rekao da promijeni dilera.

2 Likes

Poznat je uticaj na ljude u ovoj kolicini kojoj ce ih biti kroz narednih 5 godina?

Aloooooo druze “Trece oko” u zivotu nisam kupio.

Pa cekaj sad sve na cemu su radili naucnici nista nije stetno i sve je super ?
Jbt koji debilizam.
Mislim o cemu su razmisljali naucnici koji su razvijali atomske bombe, biolosko i hemijsko oruzje, o cemu li razmisljaju oni sto eksperimentisu sa gmo hranom, o cemu li razmisljaju oni sto razvijaju motore na fosilna goriva koji neprekidno zagadjuju okolinu.

Takodje ako i sam Bil Gejts kaze da zeli da svetsku polulaciju svede na “zlatnu” milijardu i da ce finansirati fabrike za pravljenje vakcina protov korona virusa, jel i to nekakve “teorija zavere” ?
Mada ne sumnjam da ovde ima i onih idiota toliko ispranog mozga koji su vec i kupili pricu kako je svet “prenaseljen” i kako je cak i dobro istrebiti 6 milijardi ljudi.

Ono bolje drz’ se ti igrica i mani se ozbiljnih stvari.

Da, ako si malo citao o elektromagnetnom zrazenju mogao si da vidis da talasi koji su u Mhz i Ghz nemaju uticaja na ljude ili je zanemarljiv, tu spada radio, wifi, 5G. Tek od petahertza pa nadalje do exahertza, gde spada rengen recimo je zracenje koje ima uticaj na coveka. Sto isto ne znaci da ko god se slika na rengenu umre ili slicno.

@Fabrizio_Tagliano to sto tu pise u tom postu mi je ekvivalent pecinskog coveka koji je prvi put video munju, bez ljutnje. Porediti razvoj atomske bombe sa internetom, pa valjda je jasno u samom startu cemu je sta trebalo da sluzi.

To sto Bill Gates hoce da finansira vakcinu, covek koji je ogromno bogatstvo dao u humanitaren svrhe i u razvoj medicine, videti nesto u tome lose ja ne znam stvarno sta bih na to rekao, koji je to tok misli, krajnje cudan, zbunjen sam.

3 Likes

Bil Gejts je covek (ako se tako uopste moze i nazvati) koji je otvoreno rekao zeli da istrebi 6 milijardi ljudi , kakav crni humanitarac, uostalom te humanitarne kampanje su samo marketing i zamazivanje ociju naordu, uostalom i po tim nekim zemljama pogodjenim nekim epidemijama te pomoci raznih fondacija ne samo da im nisu pomogle vec su im i pogorsale problem , ili imam slucaj gde recimo prvo u laboratoriji naprave sidu i ebolu da potamane sto vise ljudi u Africi a onda ti isti nakon nekog vremena se pojavljuju toboze kao “spasioci” koji ce im “pomoci” da rese problem.
Mislim ima budala (verujem i ovde) koji misle da je i Dzordz Soros ili Rokfeler nekakav “humanitarac”.

Inace atomska bomba i internet se mogu porediti, jer svaka tehnologija kao tehnologija je neutralna i moze se upotrebiti u dobre ili u lose svrhe, i atomska energija nije bila predvidjena da se upotrebljava kao oruzje za masovno unistenje vec u medicini i nekim drugim oblastima, tako i internet, sam po sebi je mozda dobra i korisna stvar ali se sve vise zloupotrebljava i koristi za spijuniranje i kontrolu ljudi, prisluskivanja, narusavanje privatnosti ljudi i zloupotrebu najgore moguce vrste a pritom sve vise imamo dokaza koji govore o ugrozavanju zdravlja ljudi.
Mislim i obican WIFi internet je stetan (a za 5G jos uvek mozemo samo da pretpostavimo), jer kako ti lezis zatvoren u sobi hermiticki a imas WiFi signal , znaci da ti talasi prolaze kroz zidove i cvrste predmete , pa ako prolaze kroz zidove i cvrste predmete prolaze i kroz nasa tela , a to sve zraci i negativno utice na nase zdravlje (naravno ne znaci to da cemo se svi porazboljevati od toga ali ta zracenja kojima smo izlozeni svakako nisu dobra po nas, zato je recimo i onaj ADSL internet mnogo bolje i zdravije resenje od WiFi).

Bukvalno covek to nikada nije rekao, vec da ce u Africi nastati sve vise siromasnih ako se ovom kolicinom budu razmnozavali, jer im je obrazovanje 0. Nesto kao i ovde romi koji imaju po desetoro dece a nemaju novca ni jedno da nahrane i obrazuju, nazalost jedan zacarani krug.

U svakom slucaju covek je humanitatac koji je za zivota uradio mnogo vise dobrog od tebe to je sigurno.

ADSL je zdravije resenje od wifi? A i adsl ruter ima u sebi wifi… Za 5G nemamo sta da predpostavljamo kada se zna u kom opsegu radi a vec je poznat utacaj tih talasa na coveka. Atomska bomba je razvijena ako nisi znao ne iz medicinskih razloga vec da se potamane japanci i zavrsi drugi svetski rat, nikada nije trebala nista dobro da donese.

2 Likes

Ovo si lepo i tacno rekao, oprez mora da postoji. Ali takodje moraju trezvenije da se razmotre rizici odbacivanja tehnologije. Koliko ljudi umire svakodnevno u automobilskim nesrecama? Protivnici genetskog inzenjeringa smrt i bolest uzimaju zdravo za gotovo, jer su to stari, poznati neprijatelji, ali godisnje umre 60 miliona ljudi od raznih bolesti i metabolickih procesa vezanih za starenje, koje mozemo da reprogramiramo. Bojim se da u toj grupi antivakcinasa, anti-Bilgejts-asa, ravnozemljasa (u koju tebe ne svrstavam, sako kazem) postoji jako puno bezumnog otpora koji u svemu vidi zaveru i robovanje tehnologiji. Duboko sam uveren da tehnologija ima potencijal da nas oslobodil. Ono sto zovemo “priroda”, nije neko idealno, blagotvorno stanje po coveka, cijem povratku treba teziti, vec jedan egzistencijalni pakao koji mozemo da prevazidjemo samo uz pomoc tehnologije, nauke i medicine. Uz puno opreza i mudrosti, istrazivanja, jer nas je razum podjednako kao i radoznalost, doveo na put tehnoloskog napretka.

4 Likes

Ranije se verovalo da ljudi nikada neće moci da se krecu preko 300 na sat jer bi ta brzina pobila putnike. Da su se ljudi poput fabricia nesto pitali jos bi jahali konje verovatno.

5G je super. Moj kolega ga koristi za svoj kućni net i njegov download je 300-350mbps dok je moj na 4LTA max 30mbps. Njegov ping u igrama 60ms moj 120 kad imam sreće.

Ima tri 5G antene na 100 metara od naše kuće i još nam nisu izrasli rogovi. Ima još par na nekih 200 metara.

5 Likes

Pada li u nesvjest od tolikih antena? :smiley:

Volio bih, u svrhu nastavka rasprave sa ovom Fabrizio osobom, da okači ovdje snimak gdje Bill Gates kaže da treba ubiti 6 milijardi ljudi, jer je to “javno rekao”.

Ako to ne postavi nek ne muti vodu više, malo je degutantno.

2 Likes

e ovo mi se svidelo, lepo receno. :+1:

2 Likes

Totalno debilna,glupa i nepotrebna tema. Kad sam video naslov prvo sam pomislio jel se ovo neko zaebava il je ozbiljan ? Isto ovakvo pitanje mozes da postavis za milijardu drugih stvari vezano za tehniku. Ja bih ovde katanac stavio.

1 Like

Ti zaista branis gnjidu od coveka posle svega sta je uradio?
“Podigao firmu iz garaze” a njegov cale se pre toga sa Rockfellerima slikao.

Kao prvo to uopste nije tacno, neke africke zemlje kao recimo Gana ili Angola recimo imaju u samom su svetskom vrhu po pismenosti stanovnistva , u Gani recimo pismenost debelo premasuje 90% , takodje recimo Gana ima i svoj svemirski program i svoj vestacki satelit u orbiti i institut za istrazivanje robotike, itd.
Takodje dobar deo africkih zemalja je dosta stabilan i prosperitetan i svakako su zemlje buducnosti kao recimo Angola, Gana, Tanzanija, Kenija, Kamerun, Senegal, Nigerija, itd,
Takodje ni u Africi nemaju vise ljudi po toliko dece, pogotovo u onim velikim urbanim centrima kao sto su Luanda, Akra, Najrobi, Mombasa, Dar es Salam, Lagos, itd, tamo ljudi uglavnom imaju po dvoje, troje dece, ti sto imaju gomilu dece to su uglavnom oni iz nekih plemena sto zive u zabacenim i ruralnim delovima Afrike.
Inace to odlicno znam jer jedan moj ujak iz Crne Gore je proveo 12 godina po Africi gde je radio kao telohranitelj za neke tamosnje politicare, drzavnike, itd, a takodje imam tu i nekolicinu ljudi iz nekih africkih zemalja sa kojima sam u kontaktu.

Inace Bil Gejts jeste otvoreno da je svet “prenaseljen” i da se on zalaze za smanjenje svetske populacije, inace taj video klip gde on to prica sam video negde pre nekih 10-ak dana, pokusacu da ga nadjen i okacim ovde ako me ne bude mrzelo, inace jos malo nesto u vezi Bila Gejtsa :

Bil Gejts je ozbiljan psihopata , takodje on je sad jedan od najisturenijih ljudi “deep state-a” , Bil Gejts polako ali sigurno preuzima tu destruktivnu ulogu koju je imao Soros, to se vec sad desava i kako vreme bude odmicalo sve ce se vise spominjati Bil Gejts a sve manje Soros, takodje posle Bila Gejtsa verovatno tu ulogu bi mogao da preuzme Zukenberg ili Ilon Mask.

Inace eksperimentisanja sa atomskom energijom su pocela dosta pre drugog svetskog rata, jos od kako je Marija Kiri otkrila radioaktivnost jos na samom pocetku 20. veku i najpre se sa tim eksperimentisalo u medicinske svrhe, za lecenje kancerogenh bolesti, itd, cak je i Tesla jos 20-ih i 30-ih govorio o opasnosti razvijanja nuklearnog oruzja i koriscenja atomske energije u ratne svrhe, inace Nemci su poceli rad na atomskoj bombi pre Amerikanaca i Saveznika samo sto srecom nisu uspeli i da je zavrse.
Inace nije cak ni Japan kapitulirao zato sto su atomske bombe bacene na Hirosimu i Nagasaki vec se Japan predao Amerikancima i sklopio dogovor sa njima tek kada su sovjetske trupe pocele ozbiljno da nadiru ka Japanu, jer da su Japanci dosli pod sovjetsku vlast sigurno bi gore prosli i pre svega odgovarali za butalne ratne zlocine koji su pocinili pre svega u Mandzuriji, letelo bi perje na sve strane.
Ovako gotovo niko od Japanaca nije odgovarao za ratne zlocine, pogotovo za onaj genocid u Mandzuriji, za one brutalne medicinske eksperimente koje su sprovodili nad Kinezima kojis u bili verovatno i gori od onih koji je sprovodio Mengele a car Hirohito koji je bio u principu isto sto i Hitler i Musolini apsolutno nije odgovarao ni za sta i mirno je ostao na carskom prestolu do kraja zivota.

1 Like

Nema veze sa temom ali je ovo verovatno najsvirepiji događaj u istoriji čovečanstva . Neće ovo kinezi njima zaboraviti nikada.

image

1 Like

Mislim da ce im Putin i Trump jebati kevu. Koliko god da si mocan ne mozes se boriti protiv Amerike i Rusije. Mozda Soros moze da izfinansira “setnju” od Hondurasa do Amerike. E pa Trump i Putin mogu 10x toliko vojnika gde hoces na svetu da smeste.