Da li je neko imao problem sa kodom za Xbox Game Pass kupljenog na CDKeys?

Upravo sam kupio doticni kod ali kad pokusam da ga unesem i preko konzole i preko PCja kaze: This code cannot be redeemed in your region. Pogledao sam na CDKeys pise da je kljuc global, a konzola mi je namestena na US lokaciju…

pobaj preko VPN-a tunel bear i slicni

Da, ovo VPN na USA i onda redeem, trebalo bi da šljaka.

Probao VPN ali ista prica ajde probacu taj tunel bear.
Radim redeem preko VPNa na Xboxu ili PCu?

EDIT: Ok probao sa tunel bear VPNom i opet isto: Contact the seller to get a code that works in your region. This code was purchased in a different region and cannot be redeemed.

Ako sam pukao 40 evra za vazduh ima da se ubijem :frowning:

Nije vazduh jer je code validan, jedino što treba da se redeemuje sa ‘USA teritorije’. Probaj ponovo sa VPNom i uđi u Private Browsing pa onda se nanovo uloguj na sajt i uradi redeem.

Probao opet to sto si rekao i ne radi. Opet ista poruka…

Evo i kako to izgleda:

Daj link sa CDkey stranice gde je code kupljen.

Haj da probaš ovo:


Instructions

If you are in the US or UK Region please use the correct link below for your region.

You may redeem your code via PC or phone, just copy and paste the link provided below on the address bar. If you prefer to redeem via PC, we recommend you use Incognito mode via Google Chrome browser (just open Google Chrome, then press Ctrl+Shift+N to launch the incognito window) and login to the correct XBOX account.

Example

You must enter your code into the URL below before you copy and paste the link.

You must include the hyphens too, do not leave a space before or after the highlighted area.

Here is an example:

https://account.xbox.com/en-US/PaymentAndBilling/RedeemCode?doRedeem=0&token=11111-22222-33333-44444-55555&ref=AccountMicrosoftCom


Ovaj deo 11111-22222-33333-44444-55555 zameni sa tvojim kodom.

Nista se ne desava samo mi otvori stranicu na koju da redemujem kod. Naravno kad pokusam opet isto…

Ok ispada da su Xbox Game Pass kodovi region locked npr ako se kupi u UK mora da se redemuje sa UK VPNom e sad je problem sto ja nemam blage veze odakle je ovaj kod… Sto se mene tice moze da bude iz bilo koje od podrzanih zemalja…

Probaj da redimuješ sa konzole.

Probao vec.

Jesi li u shareu sa nekim, nek on proba da redimuje pa ćeš i ti imati pass. Prvi put cujem da ne moze da se redimuje kod. Rekao bih da nije uopšte USA kod.

Da, probaj VPN na UK.

Ne znaju ljudi da koriste VPN, Vec sam par puta skrenuo paznju.
Resetujte racunar da ucita VPN i zaberite zemlju, posle toga startujte browser i idite na log in i obrisite kes i log out a ne automatski log in…
Desilo se meni pa sam resio i nije prvi slucaj da sam nekim i kucao region locked games (US) iz Srbije preko VPN-a. Sta smo sve US region claim preko VPN, skoro sve X360 igre na goldu sto idu.

Ma probao sam sve i ne vredi. Kontaktirao sam CDKeys i izvinili su se i rekli su da ce da refundiraju sto znaci da su probali kod i kod njih ne valja…

To je već realnije objašnjenje. Neko veče sam dobio na poklon kod za neku igru za koju se ispostavilo da je region locked na US, isti sam problem imao kao ti kad sam pokušao da je redimujem, međutim kad sam uključio VPN prošlo je iz prve. Što znači da tvoj kod nije bio ni global ni US, a čiji je bio nećemo izgleda nikad ni saznati.

Da se ubacim malo u temu jer me zanima neka problematika. Tiče se backward-a za 360 igre. Ako je igra na kodu, može biti problema zbog regiona, dok igre na disku rade bez problema? Tako sam bar ja skapirao, kad ubaciš original disk od igre za 360 ako je podržana, automatski kreće instalacija cele igre sa Microsoft servera bez obzira na region. Disk služi samo kao provera i mora biti u konzoli da bi se igra pokrenula. Ako neko ima saznanja o ovom neka piše.

Posto smo utvrdili da kod ne valja gde bih mogao da kupim game pass (samo da nije G2A posto cujem da se tamo prodaju kodovi kupljeni kradenim kreditnim karticama pa zbog toga se dobije XBL ban)? Plasim se da je u CDKeysu cela tura takva…

Probaj na instant gaming. Ja tamo kupujem kodove za live i game pass.