Da li je neko imao problem sa kodom za Xbox Game Pass kupljenog na CDKeys?

Ocu cim mi vrate pare. Ako ne refundiraju do sutra uvece pokrecem dispute preko Paypala.

Na g2a kupujem igre i kodove već više od 2 godine, potrošio sam kod njih preko 500€ garantujem. Svakog meseca uplaćujem taj shield i samo jednom je bio neispravan kod za Live 3 meseca, gde sam se javio prodavcu, i zavrtao me dan-dva, no kada sam prosledio na g2a support za 4-5 minuta su mi odobrili refund… Zaista nikada nisam imao problema sa njima… Nadam se da ce i ostati tako…

Nije stvar u tome da li je kod ispravan ili ne. Ljudi se zale da su im prodali kodove koji su ispravni ali kupljeni kradenim karticama i onda kad vlasnik kartice prijavi kradju i uradi chargeback Microsoft blokira sve naloge na koje su kupljeni kodovi korisceni a sam tim i blokira samu konzolu tako da vise nikada ne moze na XBL. Ako do toga dodje sam kod je najmanja briga jer imas konzolu od 450e koja je kao cigla…

Inace vidim sad na CDKeys updateovali su stranicu za Xbox Game Pass kodove da je za Europe region a ne vise global. Inace ja sam probao da uradim redeem koda i sa UK podesavanjima znaci da je neka druga zemlja u pitanju.

Pa CDKeys je sajt identičan kao i g2a, Kinguin itd

Ne rade ovo više ako su ikad i radili. Ja sam se nakupovao tih sumnjivih kodova kao niko ovdje na forumu i nisam nikad imao problema. U svakom slučaju čuvaj potvrde o kupovini, one su dokaz da si kupio kod od trećeg lica a ne pomoću kradenih kartica.

Posto mi nisu jos refundirali pokrenuo sam dispute preko PayPala. Da vidimo sta ce sad da bude.

Ok refundirali su mi pare sad samo cekam Paypal da odradi svoje sto ce verovatno da potraje jedno nedelju dana… Uzecu kljuc na G2A verovatno da li bi mi neko preporucio prodavca koji je proveren?

Nema toga. Gledaj samo da uzimas odnovih sa vise hiljada ocena i sto vecim % uspesnosti i uvek gledaj najnizu cenu (tj ako se razlikuje za 0,01e uzmi od ovoga sa vise i vecim %).

I koristi paypal i dalje. I najbitnija stvar ODMAH redeemuj kod koji kupis. Jer na zalost izgleda da dosta njih ne radi vise ako cekas sa aktivacijom. To znaci da kodovi verovatno jesu od kradenih kartica, i to svi, na oba sajta. Ta treca lica sto spominje Son, oni kupe od cetvrtih lica koji su verovatno hakeri. Najveci je apsurd sto se prodaju po istoj ceni maltene kao regularni kodovi.

Takodje, ako odmah redeemujes i radi, ni jedan od tih kodova ti nikada nece praviti problem sa MS ili Sony nalogom. Njih ne zanima odakle je kod (preko amazona ili shady sajtova).

Da se nadovežem na ovu situaciju sa svojom… Zove me drugar danas da mu pazarim fifu… Gledamo kodove, nisu baš nešto povoljni, rekoh ajde da vidim koliko je kod za igru… 48$, milina, pazarimo, da reedemujem kod, kad ono opala, prepoznaje da nisam u north america regionu… Šta ću, probah na incognito tab, neće ni dalje… Skinem tunel bear, odradim tunel na north america i reedemujem kod bez problema…

1 Like