Da li bi ugradili modovani čip u PS4 ili Xbox One?

Vjeruj mi da nisi. Em što sam manualno moraš update-ovat igru, em što moraš tražiti ‘ispravnu verziju iste’, moraš paziti i na milion drugih stvari. Ne isplati se živaca… Razmišljao sam slično kao i ti, dok mi “legala” nije otvorila oči :smiley:

Pa dobro,svako ima svoje misljenje.A to sto si spomenuo za rucno updateovanje i druge stvari mi ne predstavlja neki problem.

Ni to nije problem.Igre i same konzole nije nesto sto je preko potrebno i bez cega se ne moze.Sva sreca.

Meni jeste :grin:

Nope, sve jasno…

You devil you :smiley:

1 Like

Pozdrav svima. Jedno pitanje na ovu temu. Planiram da kupim One S uskoro, pa vidim da dosta vas pominje da su igre sad “5e” ili “da se neke igre mogu dobiti za mizerne pare” ili “su sad igre dostupne za par dolara”. Ovo su neki od citata. Pa me zanima…gde to? Koliko ja vidim, sve su igre 50-70e. Uspeo sam da nadjem npr. Fifu 17 za 30 i nesto eura, naravno kod za digitalnu verziju igre. Pa bih bio zahvalan ako moze neko da mi da nekoliko sajtova gde to kupujete igre za male pare. Hvala.

Kupis igru za 30 i prodas za 25 kad predjes, eto gde je igra 5e…

G2A, CD Keys, crni petak kad bude, novogodišnja rasprodaja, itd…

Recimo, na G2A imaš AC Unity za 2$, onda na zadnjoj novogodišnjoj rasprodaji si mogao uzeti Metro Redux & Saints Row za 11$ - 4 igre. Pa si imao PSN rasprodaju prije neki dan, na kojoj je Tomb Raider bio 4$, Order također, i slično…

Džaba :slight_smile:

Da, ali to je vec domen teorije. Da li cu moci da je prodam, i da li cu moci po 25 da je prodam. Ipak je ovo Srbija, i ne kupuju ljudi bas toliko cesto igre.

Znaci jednom godisnje moze par igara da se uzme. :slight_smile: Kako ste pricali u korist anti-piraterije, reko mora da imaju neki tajni izvor. Znaci ipak su igre 60-70e, plus za novu godinu par komada ako bude…

Za PS4 i nije domen teorije, jer se igre svaki dan kupuju i prodaju na razmeni. Teoretski, kupiš nosioca za 3500 kad igra izađe, pređeš, prodaš dalje za 3000 kad završiš sa njom i teraj dalje. Nisam baš u toku sa cenama jer trenutno nemam PS4, ali bi trebalo da je takav neki odnos. Zatim, ako ti se ne žuri i ne moraš igru odmah prvi dan da nabaviš, već nakon mesec dana je igra jeftinija za oko 30%, a posle sve više, pogotovu na većim akcijama.

Za XO situacija nije tako sjajna jer nema tolika baza igrača kao za PS4, ali i dalje ima neko tržište. Pročačkaj malo po internetu.

Šta ti znači to jednom godišnje? Na svake dve nedelje imaš nove akciji, makar jednom mesečno imaš Flash Sale i veće akcije, kao i za neke važne datume tokom godine: Nova godina, Božić, Crni Petak, Noć Veštica, itd. Svake godine imaš po 15-ak velikih akcija, kao i gomilu manjih.

Igre su ti toliko ako:

  1. Moraš ODMAH da ih igraš, od prvog dana
  2. Nemaš nekog sa kim radiš Share
1 Like

Podržavaš developere. One koji … prave igre … da naprave, nove?

Khm…

Ne bih se slozio sa vama u vezi diskova… Ja bih makar za xone sigurno kupovao sve igre na disku, posto pogotovo kod sp igara kada ih predjem sta cu sa njima? Evo oko bozica sam kupio ryse, presao ga za 2 dana i sada mi bleji tako na accountu a znam da ga vise nikada necu instalirati… Da imam disk, samo bih ga prosledio dalje… Tako da sto se tice xone po mom misljenju diskovi ftw… Mada su cene digitalnih kodova daleko povoljnije pa ih i sam kupujem pre diskova… I da, kada imas disk ne moras da cekas da skine 40 i kusir giga…
Za ps4 ne znam kakva je situacija pa cu se ograditi… Ne znam kako funkcionise to sa nosiocima i guestovima…

1 Like

Šta te sprečava da uradiš kao na ps4 i napraviš namenski nalog za igru, redeemujes na njemu, igraš na tvom, pa kad završiš sa igrom prodaš nalog?

Vratio se rocknrolla , stari buntovnik :grin:
Da ne budem vise ja jedini :relaxed:
Cekam neke bolje dane i kupovinu ps4, nadam se da cu moci bar na ovom forumu uvek da nadjem nekog za nosioca, guesta, fantoma…ili kako vec to ide :slight_smile:

Ma sve se svodi na pare. Ko ima para taj ce kupiti ko nema taj ce da se cima i pronalazi nacine da igra sa sto manje para.
Generalno po meni je Rocknarolla ubo sustinu.
Treba da ganjam, jurim, kupujem, prodajem i preprodajem da bi ta prica 5-10e pila vode.
Pa samo mi jos to fali, lud sam i bez toga. Mislim da vecina pogotovo “starijih” nema zivaca za tu gimnastiku.

1 Like

Radije ću da se akam sa abgx, liteonom i rezanjem. :slight_smile:

Svrati na Igre razmena forum, svaki dan 20 novih kupoprodaja. Imas vec vrlo predvidljivo i likvidno trziste. Naravno da cena zavisi od ponude i potraznje, starosti igre, da li je neka akcija u toku… Je odnos taj, da ti mozes, samo ako to hoce, da izadjes sa maksimalnih 5-10e troska po igri. Pa vrlo cesto ne moras ni da izgubis novac jer samo zamenis jednu igru za drugu. Sve radi besprekorno.

[quote]Radije ću da se akam sa abgx, liteonom i rezanjem
[/quote]

Predrasude. Sve se jako brzo zavrsi. Moras da juris i 1000e koje ces ovako ustedeti. I da zaradis i potrosis ih na igre isto ti trebaju zivci, osim ako vama pare ne rastu na drvecu. I da samo citas o igrama koje ne mozes da priustis, isto ti trebaju zivci. A tek sto ti za pirateriju trebaju zivci, kad se samo setim stealth apdejtova, pucanja diskova pri rezanju, pa ne radi ovo, ne radi ono…

Naravno da je najlakse usetati u Games i kupiti igru za 8999 dinara na disku, ali ja bih se licno osecao jako lose, iskreno, bez da se neko uvredi, kao poslednja budala. I to bas odrasli ne treba da daju poslednji dinar na igre i treba da nadju nacina da ustede. Pogotovu vi sa decom. ja jos nemam, ali imam druge prioritete, kuhinju, belu tehniku, opremanje i renoviranje stana… Zasto da dajem 60e za jednu igru, da li su mi zivci bas toliko dragoceni da treba da potrosim sve pare na gaming? Ne razumem ovakve argumente, jedino sto mogu da zakljucim je da zaista govorite iz neznanja, ili zbog nekih socijalnih izazova u komunikaciji sa nepoznatim ljudima, pa vam je razmena dve privatne poruke sa nepoznatim covekom i novcana transakcija slom za nervni sistem.

Cela prica je u finansijskoj strani,da li covek ima ili nema para tj koliko ima ili nema da odvoji novca za kupovinu igara…socijalni izazov ili razmena poruka sa nepoznatima ili slicna cimanja u situaciji kada imas 1 ili 2 deteta su nebitna, bitno je dali imas vremena i zasta ga pre iskoristiti,drugacije je kada si bez dece,vremena na pretek…

1 Like