Da li bi ugradili modovani čip u PS4 ili Xbox One?

Ne. Pored svega recenog o jeftinijim originalima, tu su i ceste rasprodaje. A iako vise skoro pa de i ne igram nikakav mp, presudna je i lakoca koriscenja, izgradnja svoje biblioteke igara, pogotovu sto ce (verovatno) sve buduce xbox konzole biti forward kompatibilne.

Na piratskoj 360-ci sam imao vise od 70-ak diskova i sve sam ih dao olako prilikom prodaje, a nisam vise znao da li i svi rade, zbog novih nivoa zastite. Da su bili originali, vecinu bih verovatno zadrzao.

A jos pri digitalnoj kupovini, sve su tvoje igre na profilu, bez ikakvog cimanja izbrises, instaliras ponovo kad kada god…mozda i taj osecaj da koristis konzolu onako kako treba, sada jos sa redovnim updejtovima os-a, igara, necujno, dok je konzola ugasena. Komfort je na maksimumu. A realno u proseku sve to i nije prevelik trosak, ako je to i jedini “porok”. Verovatno bih te iste pare potrosio i na nesto drugo priblizno zivotno nebitno…

1 Like

Do prije nekoliko mjeseci vjerovatno da bi, međutim sada nema šanse. :+1:

Nema sanse da bih presao na pirateriju, kad se samo setim koliko vremena sam proveo rezajuci,flesujuci,menjaj ovo, pazi ono, novi dash,novi lt, pa nece pa koji je rezac pa koji disk, pa pao ovaj sajt pao onaj sajt…

Od 5h potrosim 4 na skidanje,rezanje,kopiranje,instaliranje i onda ok sve radi igram sat vremena i gasi jbg vec sam proveo 5 sati zanimajuci se oko igre.

Pa onda ovaj fazon sa Goldom na Xbox i Ea accesom Imam brdo igara i Multi a te pare sto dajem na ta dva servisa godisnje sam davao vise na diskove,omote .

Plus sto nemam vise toliko vremena da igram pa mi igra koju bi pre 10 ak godina presao za 10 dana ja sad igram i po dva do tri meseca. Tako da nije problem i sacekati da nesto bude na snizenju i popustu.

1 Like

Ovo stoji ali za starije igre,nove naslove u priorderu nema sanse za te pare(4500/3000)…PS4

Ma samo zavisi ko sta vise igra. MP vs SP
MP igram samo na PC-u i tu su mi sve originali. (paradoksalno, znam) posto svi PC vide kao idealno resenje za pirateriju.
Na konzolama me zanimaju samo SP igre. Tako da bi za mene tako nesto bila idealna opcija.
Prosto nema ni jedna MP igra koju zelim da igram na konzoli.

Nebih cipovao konzolu trenutno.Ne isplati se to uraditi na curret gen konzoli mozda bi uradio kad izadje ps5 posto bi igre za ps4 svakako prestale da izlaze.

Ako bi bilo mogucnosti kao za 360 da se flesuje drajv, pa da i dalje ima mogucnosti live igranja onda bez razmisljanja… Mada sumnjam da ce se tako nesto pojaviti, posto nisam u toku sa tom tehnologijom i kako funkcionise rezanje na br diskove i da li je to uopste moguce :smiley:

Ajmo jedno pitanje, da neko kaze moze ali kosta 500e i posle toga samo pice pirati.
Da li bi dali??

Mislim da se to ne isplati… Racunaj, polovan PS4 je 200e, trosak za jednu igru 5e po sistemu predjes pa prodas, dakle 60 igara mozes da odigras za tu cenu i ne brines o online i rezanju… to je skoro ceo zivotni vek konzole.

Nego ljudi racunaju trosak od 50-60e za jednu igru, pa onda kada tako gledas, naravno da se isplati.

Racunao sam da je igra 30-35e u proseku. To bi bilo oko 15 igara.
Jedino to sto kazes treba racunai zivotni vek konzole. Za ovu generaciju mozda i ne.
Zavisi koliko ko igra. Da uopste imam ovu generaciju ne bih je drzao preko 3god verovatno.
Za taj period meni bi bilo sasvim dovoljno 10-15 igara. Tako da se meni ne isplati.
Ko ima klince 10-15god njemu bi se isplatilo :slight_smile:
Da igram 20+ igara bilo bi ok.
Naravno sve ovo pricamo hipoteticki. Svi znamo da od toga nema nista.
Cak sam siguran da se niko preterano i ne trudi da “razbije” ovu generaciju.
Rekao bih da su svi u fazonu “e ajde samo da preguramo do sledece prave konzole”.

Ja nisam vise zainteresovan za cip na konzoli. Prioritet su mi MP igre, a za SP uzmem nosioc nalog, predjem i prodam dalje. Skuplje bi me izasao disk na koji bi rezao igru, nego da preprodam nosioca posle zavrsene igre. Da ne pricam o tome koliki bi bio izdatak za sam rezac. Drugacije bi bilo da se moze zapisati igra na disk kao image, pa tako igrati, ali opet, sva ta zezancija sa skidanjem, gledanjem da li cu popiti ban ili biti u nemogucnosti da igram MP, to zaista nije vise za mene.

Posebno sto u toku godine odigram max 10-15 igara koje stvarno vrede.

Ako se ja dobro secam BR nije probijen ni na PS3, a one i 4 imaju isti ili poprilicno slican sa njegovim BR citacem. A sto se tice flesovanja konzole i rezanja diskova, pa ljudi nisu uspeli da savladaju rezanje ni na 360, gde su bili DL diskovi, mogu misliti kako bi bilo sa BR diskovima…

Zbog toga je veoma dobro što u ovoj generaciji konzola igre postoje i bez diskova. Kakvo crno rezanje, mislim da se niko ozbiljan ne bavi mišlju da narezuje bilo šta u 2017. godini.

Diskovi su outdated. Koliki god kapacitet imali, disk is not t a thing anymore. Ne secam se dana kad sam zadnji put kupio disk

Moram ja da uzmem par obicnih CD 700mb za kola mi treba :slight_smile:

1 Like

Kakav ti je to kas bez usb-a? Jos ako cita samo orginale… Onda fazon rezes “audio cd” na koji stane 15 pesama :smiley:
Sto se tice cipa…Ne bi ugradio modovani vec obican cip koji moju konzolu pretvara u modovanu :slight_smile: Online mp me nikad nije zanimao,iskljucivo sp,tako da bi mod prihvatio oberucke. Takodje me ni achievmenti ne zanimaju apsolutno.

Podrazumeva se da mod ne bi zahtevao rezanje,vec pokretanje iso fajla sa harda.

Cita mp3 Pioneer malo stariji model, ali mnogo dobar, ima funkcije koje nema ni danas 95% uredjaja.
Od digitalnog procesora zvuka pa na dalje… Ne bih ga menjao nikako za neki koji ima USB a da nema sve to.

Nadam se onda da imas cd charger za bar 5 diskova :grin: Ima i onaj fm transmiter sto se zabada u upaljac al to crkava u roku od 2 sata. Mada sad popularan radio opet. “Video kill the radio star” malo sutra.

Zaj3bi diskove sa 100 pesama. Kvalitet je nikakav u odnosu na audio cd (naravno ako je i format pesme dobar)

1 Like

Ja ne bih ni razmisljao o kupovini nove konzole ako ne moze da se cipuje.Multiplayer ne nikada nije zanimao,niti ce ikada,tako da sa hakovanom konzolom sam samo na dobitku.