Cyberpunk 2077

Jos koja godina i konzole i konfiguracije bice dovoljno jaki da poteraju VR kako treba.

Veci je problem mucnina. Osecaj prisutnosti nije dovoljan da nadomesti neprijatnost prilikom igranja.

Stvarno nemam pojma kako ce to da rese. Mislim da nece biti moguce bez nekih droga, ili genetskog inzenjeringa.

2 Likes

Mucnina jeste jako veliki problem. Mozda najveci za vecinu ljudi. Ja sam tu zaista dobar, ali i mene uhvati ponekada kada mi headset ne stoji kako treba ili duzih sesija.

Heh zamisli, pored svih prepreka da ubedis ljude da igraju VR, jos moraju da piju neke lekove preventivno. :grinning: Pisi propalo. Sa svakim psvr2 headsetom dolazi Dramamine, kutija. :stuck_out_tongue_winking_eye:

Nema lakih resenja trenutno, ali zarad iskustva, ja sam spreman da roknem neku pilulu. :grinning: Sto se vr-a tice naravno.

Ja sam presrecan sto Sony investira u platformu. Izlaze dogodine Quest 3, PSVR2, Valve Deckard, HTC novi headset… trziste raste, iako neki misle da nije tako, da stagnira, ili da ljude ne interesuje. Trziste raste, i predvidja se rast narednih godina. Samo treba strpljenja.

grafik

1 Like

Nisam siguran ni da bi dramamin tj antihistaminici pomogli za VR jer je mismatch izmedju vizuelnog stimulusa i polozaja tela bas zestok. Meni bar nije nikada nisu pomogli za mucninu u putu, kada sam bio mladji.

Problem je sto ista grupa gena kontrolise nagon za povracanjem prilikom trovanja, sto moze da spasi zivot, pa ne mozes jednostavno taj gen da iskljucis (sem da se napravi neki on/off switch).

Verujem da bi big farma uspela da nadje neko resenje, ako bi prepoznala potencijal za monetizovanje u slucaju ozbiljnijeg rasta VR trzista.

Ali, za sada, vrtoglavica je totalni show stopper. Dzabe i da izgleda kao Matriks, nikada se nece probiti kod sire publike.

2 Likes

Eh cyberpunk cyberpunk… :joy: I odradio sam save na tom mestu, i svaki load drugi karakter pisa, i uvek zenski model… mozda su se zene kod ripper doc-a modifikovale da mogu stojeci na ulici da pisaju… :thinking: Ima smisla. :face_with_monocle:

2 Likes

Mnogo bolje bi bilo da su od pocetka samo za next gen radili, tako da sada moraju da isplate 2 miliona $ zbog gluposti.

Doduse, nije to nista, Epic mora sa plati 300 miliona jer je namerno dizajnirao sistem koji exploituje nepaznju igraca da urade missclick i slucajno kupe ingame iteme.

Skup biznis covece, ne mozes na miru vise ni da lazes vise igrace i shareholdere. Razmisljam kako bi prosao Peter Molyneux u danasnje vreme…

Pa posle 10godina zaboravi narod :wink:

1 Like
1 Like

Nabavio sam ovu polupanu igru. I sada mora eu nalog da bih skinuo ps5 patch ili mogu na primarni US?

2 Likes

Uk nalog. Ja sam pravio novi da bih je odigrao jer je glavni nalog US i nije htelo da pokrene igru tj. da povuce PS5 upgrade.

On sada intslira data disk. Jel posle ubacujem play disk pa onda idem na store po patch? I valja li cemu ova igra?

Ako imas EU nalog mislim da brate odes samo u store da skines taj free upgrade. Ne secam se tacno ali nista komplikovano.

1 Like

Mene je to zajebavalo i onda sam popizdeo i kupio igru online .

Samo ubacis disk, od skoro ne mora da se instalira ps4 igra, dovoljno je disk, ali mora eu nalog, na eu nalogu skines ps5 verziju, stavis nalog da je nosilac onda mozes na us da igras. Toliko o tome kako nema regiona diskova vise :slight_smile:

Ma brate, zezam se, stvar je u tome da fizicko nepostojanje regiona ne znaci nista. Za opusteno koriscenje eu diskova, potreban je eu nalog .

1 Like

Uzeo da probam igru i vec sam zažalio. Odmah bug na samom početku. Scanner mi ne radi uopšte. Radio restart igre, učitavao stariji save i ništa. Razmišljam dal uopšte da restartujem komplet igru i opet krenem od nule al sad se plašim da mi se ne desi ovakva glupost kasnijem kada odmaknem dosta…

1 Like

Proveri ipak da li si razumeo dobro instrukcije za koriscenje, secam se da sam se i ja mucio na pocetku, nije bas intuitivno. Nalazio sam na netu neke bagove sa skenerom, ali ne bas gamebreaking i ne bas na pocetku igre. Steta da odustanes ako je resenje trivijalno.

1 Like

Ne bih želeo da odustanem al nikako da pronadjem rešenje. Čak sam i googlao ali mrtva kapa. Kaže mi da zadržim RB kako bih skenirao ali kada to odradim ništa se ne dešava. Ne znam da li taj skener treba da imam fizički jer mi se na RB ništa ne nalazi a igra od mene traži da ga aktiviram na taj način. Mislio sam da sam trebao negde da ga pokupim ali jok.

1 Like

Ja sam retard. R E T A R D.
Pisalo je LB a ja sam bio ubedjen da piše RB. Zamalo da obrišem igru jer sam slepac. :rofl::rofl::rofl:

2 Likes