Cryptocurrencies - Bitcoin, Ethereum, Litecoin i ostail 'coins'


Svi smo čuli za Bitcoin i kako sa vremena na vreme dosegne sumanute vrednosti a sa tim uvek usletd pomama oko majninga ovog i sličnih valuta. Mnoge zvanične institucije (poput banaka) ove alternativne valute osporavaju i ignorišu ali ih isto tako dosta njih polako smatra kao validno sredstvo plaćanja i razmene (ponajviše online radnje).

Kakva su vaša mišljenja o kripto valutama? Ili iskustva? Da li je neko nekad radio mining nekog od ovih coina ili zna nekog ko se time bavi? Takođe, možete ovde podeliti vaše ili tuđe savete u vezi ovoga, ako se neko od ekipe upusti u avanturu.

Pocinjem sa time da se bavim. Sad sam u fazi klokovanja kartica. Proces dugo traje jer je nestasica kartica pa sam bio primoran da uzmem dosta razlicitih (strix, MSI, Gigabyte etc.), za pocetak sa 90 kartica ali planiram ako bog da srece i zdravlja (i para) da se prosirim jos. Najbitnije od svega jeste jaka i stabilna struja! Bez toga nema 'leba. Takodje, NIKAD ali NIKAD ne gledajte koliko kartica dnevno donosi u $! To je greska koja vecina ljudi gleda i zbog toga dosta njih i odustaje od samog rudarenja. Recimo, juce je u jednom trenutku Ethereum pao sa 250 na 80$, samim tim je i rudarenje u $ opalo, ali se VISE Ethereuma iskopa. Ubodes trenutak kada ces ga unovciti i dosta ces zaraditi!

Jedan deo rigova, ovo je bilo u procesu sklapanja :smiley:

6 Likes

Skup sport :-o

Whaaat :astonished:? Ovo je tvoj rig?

Koliko te je koštalo da sklopiš ovo, ako smem da pitam? Daj nam malo više detalja, iz ove slike se vidi da ozbiljno shvataš ovo i da si baš dosta truda uložio. Svaka ti čast i nadam se da ćeš uspeti!

2 Likes

Odličan video na temu i koliko su neki spremni da odu daleko u investicijama

1 Like

@robotnjik da to su moji rigovi…na slici je samo 3 komada…sad ih ima mnogo vise, a ja konj slikam pocetak a ne kraj haha
@loodacha mnogo para je ulozeno, oko 40k

3 Likes

Kao i sve piramidalne prevare. Samo je ovo na mnogo jacem nivou. Ko izvuce lovu super.
Ja bih uradio isto. Ako bih ulozio kao Marko 40K rudario bih i odmah prodavao tu valutu dok ne bih izvukao svojih ulozenih 40k.
A onda posle moze igranje. Prodaja, preprodaja zezanje.

“mnogo para je ulozeno, oko 40k”
Auuuuuu, lep’te hebo…
Svaka čast!

Ma samo da vratim ulozeno. Lako cemo posle…prpa dok ne pocnu da rade…za sad je samo 1 stabilan. Ima par kartica koje moram prodsti sto nisu za rudarenje, jako slabo kopaju iz meni nepoznatog razloga a za gaming odlicno rade, licno ih proverio

1 Like

Boga mi dosta novca. Mislio sam da je više, ali ni ovo nije za bacanje. Ponavljam, želim ti svaki uspeh. Nego, pojasni nam Boga ti taj proces rudarenja? Mislim, jel ti samo upališ komp i pustiš da radi ili otvoriš neku stranicu, neki program? Jel može to satima samo da radi ili moraš konstantno da proveravaš, da menjaš nešto?

Meni je ovo skroz interesantna tema i iskreno ne bih imao muda da se upustim u ovo, prvo što ne verujem našem EPS-u, a drugo što mi zaista sve to izgleda nesigurno (usponi i padovi na tržištu tih kriptovaluta), a treće i možda najvažnije, jer sam lenčuga :frowning: :smiley:

Upalis program i radi. Ali non stop si za racunarom i trazis nove izvore. Moze da se desi da tvoj izvor traje 5h a moze da se desi da traje 15 minuta…zavisi koliko ljudi se nakacilo

1 Like

Da li bi mogao malo da objasnis ako te ne mrzi oupsteno sta su Bitcoini,Crypto valute i to rudarenje? Nemam pojma,a bas deluje interesantno :grinning:

Naravno da znam taj nacin,ali mislio sam da mi objasni nesto kratko,a ne da sad rovarim po netu i to,al nema veze.

1 Like

Fora iz vremena Kleopatre…

1 Like

Bitcoin je kripto valuta.
Kriptovaluta je virtuelna valuta.
Rudarenje je proces resavanja algoritama za koje si ti placen u obliku kriptovalute.
Mislim da nisam mogao krace :laughing:

2 Likes

Kratko, jasno, ubitačno. :slight_smile:

U klubu gde igram znam jednog lika koji je aktivno u tome već par godina. Prezadovoljan je. Kaže da je morao da zaposli neke da nadgledaju to rovarenje umesto njega jer ima previše. On je pun ko brod. E sad, da li je zbog toga ili je ovo neki dodatak nisam siguran.

Cim je morao nekog da zaposli znaci da ima mnogo kartica…do 500 mozes sam…preko toga tesko…
Mozes ti i 1000 sam…ali kvalitetno nikako

Izmisljena valuta, kojoj raste vrednost samo zato sto preko nje amerika prikriva stampanje dolara bez pokrica, postovzlata vise gotovo i da nemaju…

Mada dto da ne, ako moze da se uzme lova… Samo je pitanje koliko ce trajati…

Daj link da vidim ovo za Ameriku, baš me zanima.