Čipovani Ps3 - Kako dalje?

Prati temparature, u igrama idu na svim konzolama do 80c kada udje u meni temp pada, gledaj koje temp imas kada izadjes u meni i kada 15min radi u meniju, opciju za temp ima multiman.

Zato sto je igrana u losim uslovima tj prasnjavim … Kada je rasturis onda padas u nesvest sta vidis :slight_smile:

ja imam fobiju od CECH G04 i onih pre toga samo :slight_smile: kao i od XENON xbox-a heheheheh they haunt me in my dreams!!! :smiley:

@M007P i @studiovpc, vi ste majstori :smiley: hehe Znam @studio, fobiju istu, imam! xD

Kako da naštelim da mi “Multiman 4:40” prikaže temperature?

Sent From: “Neitherworld, Peaceful Pines”

imas u settings SHOW TEMPERATURE DATA :slight_smile:

druga ikona s leva na desno pa pri kraju negde

N00b teški s Ps3, i pri tome ne mislim na N00b-a iz MK :smiley: hehe Hvala :slight_smile:

Sent From: “Neitherworld, Peaceful Pines”

Listaj opcije u multiman i nacices :wink:

E ovako ljudi: Igrao sam “The Last Of Us” jedan sat vremena. Kada sam izašao u “Multiman”, temperatura je bila 73 RSX: 68. Dobro ili ne za jedan fat?

Sent From: “Neitherworld, Peaceful Pines”

Pefektno :slight_smile: temperature su vise nego odlicne s obzirom koji phat je u pitanju

Čak i ako je samo jedan sat igranja u pitanju? Lijepo lijepo… Izgleda da je čikica ipak stavljao termalnu pastu… Bojim se samo da će nakon dužeg igranja temperature rasti? Ili pak ostaju na nekoj granici?

Sent From: “Neitherworld, Peaceful Pines”

nece one ce dostici maximum posle pola sata igranja i posle toga samo se odrzavaju, desice se jedino da posle duzeg vremena ako to treba, da se kuler upali na jace, ako ne onda ce biti tu gde jesu… Poneki slimovi imaju iste takve temperature, sve zavisi zapravo ali u principu svodi se na te iste temperature do 73 ja nisam video vise od 73 do sada na slimu… moj ide do 69 za oba i RSX i CPU, u principu ne brinem se, ako mu je sudjeno da crkne NEK CRKNE sta da mu radim

dok recimo moj drugi slim koji sam poklonio drugaru ide mnogo manje, a stariji je od mog, sve to zavisi i od toga koliko je dobro poravnjan kuler koji nalaze na CPU, pa heatspreader na RSX i CPU koliko je ravan itd itd itd…

Znači, dobro je! :smiley: hehe
Sad još da mi dođe Slim, pa da i njega istestiram, provjerim, i onda ću biti miran :slight_smile: Ali šta je ono od igre? Eli je legenda a Joel se perfektno uklapa… Ah Sony, kasnim, al’ me evo :smiley:

Sent From: “Neitherworld, Peaceful Pines”

ja to jos nisam ni igrao, ne volim taj zanr ali odigracu je, imam je u planu… bitno da sam ja zavrsio God of War celu SAGU :smiley: to mi je bio prioritet…

sad sam krenuo Resistance, ali samo da zavrsim GTA prvo hehheh

Auu, “God Of War”!! Nisam ga pošteno igrao od 8 razreda osnovne, kada je i izašao prvi dio :smiley: hehe Gdje me podsjeti, ništa od drušvenog života, čini mi se :stuck_out_tongue:

Sent From: “Neitherworld, Peaceful Pines”

Znas sta je zanimljivo? Sto imas sve od prvog dela pa na dalje na PS3 hehehheheheheehhehehhehhehe :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

Već skinuo, pripremio, sad još da počnem :smiley: :smiley: :smiley:

Sent From: “Neitherworld, Peaceful Pines”

skines Collection vol. 1 to su 1 i 2 deo, Collection vol 2, to su Chains of Olympus i Ghost of Sparta sa PSP-a posle imas 3 i 4 odvojeno, ali igras sve redom :slight_smile: nema bolje, koliko god da igras ne moze da dosadi heheh

Čak sam poredao sve dijelove po redoslijedu, zipovao, i “uskladištio” :smiley: :smiley:
U planu mi je da kupim originalnu, kompletnu kolekciju, još samo da skupim pare :slight_smile:

Sent From: “Neitherworld, Peaceful Pines”

I moja iskustva su da debele idu preko 70, a slim nikad preko…

I ova moja slim, trebalo bi vec da joj se menja pasta, a zao mi da je otvaram, jos ima warranty seal.

Alcatel OT995 ICS - Android - za greske krivite: TapaTalk2

zao ti da je otvoris? Znas kako kazu ono tek ce da ti bude zaoooooo :smiley: heheh otvaraj bre to i menjaj, bolje na vreme lepo i kulturno ocistis sve lepo, pa dobra pasta samo pazi heatspreaderi su krivi dosta, najbolja tehnika za PS3 je zrno pirinca/graska na sredini cipa samo i to je to nista vise ne treba za njih, na RSX nije lose prvo raszmazati sve a u sredini ostaviti zrno… nema da omane

Kako koja konzola to varira, zavisno od igre i od opterecenje, takodje idle temp nije svuda ista. @lordish imas dobre temparature to su ti radne i normalne, sto se tice GPU on ima uvek vecu temp od CPU na preko 10 konzola je bilo tako. sve je ok uzivaj u igranju.

@studiovpc koliko su krivi IHS i heatsinkovi nije ni cudo sto mora tako, jos ima i one talasice od obrade.