CFW razlike Rebug vs Rogero vs Habib

[/FONT][SIZE=3]Da malo pojasnim neke razlike izmedju trenutnih CFW-ova za PS3 konzolu, svi znamo da postoje 2-3 aktuelna CFW-a, a o tome koji je popularniji ili bolji odlucite vi sami, ja cu samo izneti cinjenice koje stoje iza svakog od trenutno aktuelnih CFW-a. Svaka cast i Rebug timu i Rogero-u i Habib-u…[/SIZE][FONT=arial][SIZE=3]
[/SIZE]

[SIZE=3]Vreme izlaska:[/SIZE]
Rebug: Vise vremena je potrebno za izlazak ovog FW-a, kako bi se osigurali da je stabilan u vreme izlaska i da nema bugova
Rogero/HABIB: Ovaj CFW pati od preranog izlaska, prve verzije su uvek pune bagova
Uticaj na korisnika: Izbacivanje CFW-a odmah nakon izlaska OFW nije dobro po nikoga. Uvek je punbagova i moze izazvati BRICK-ovanje konzole. Takodje prerani izlazak dovodi do toga da se stalno izbacuju podverzije sa ispravkom bugova, koje cesto i same sadrze bugove. Dakle ovo nije trka ko ce pre da izbaci novu verziju nego ko ce da napravi stabilniju bez obzira koliko je vremena potrebno za to.

[SIZE=3]Lakoca instaliranja:[/SIZE]
Rebug: Moze da se instalira iz XMB-a preko 3.55 OFW-a ili bilo kog nizeg CFW-a ili OFW-a.
Rogero/HABIB: Moze da se instalira iz XMB-a preko 3.55 OFW-a ili bilo kog nizeg CFW-a ili OFW-a.
Uticaj na korisnika: Oba se veoma lako i prosto instaliraju

[SIZE=3]Pouzdanost i stabilnost:[/SIZE]
Rebug: Pouzdan i stabilan od samog izdavanja tj. Pustanja u javnost. Samo nekoliko verzija do sada je imalo dodatke u vidu novih funkcija i veoma malog broja ispravljenih bugova koje je nemoguce otkriti odmah.
Rogero/HABIB: Ovaj CFW je u vecini slucaja HIBRIDAN, sto znaci da sadrzi fajlove iz starih verzija, ne sadrzi uvek sve kljuceve iz starijih FW-a vec sadrzi samo 3.55 i one cija je verzija trenutno u tom CFW-u. Takodje stalno izbacuju nove verzije sa ispravljenim bugovima, jer se prethodno ne testira lepo, pa zbog toga uvek imamo Rogero 4.XX v.1.00 pa v1.01 pa v1.02 i tako dalje…
Uticaj na korisnika: Koristeci fajlove iz starijih FW-a su sjajan recept za nestabilnost konozle i potencijalnu “ciglu” tj, BRICK. Stalno instaliranje CFW-a koliko god prosto bilo uvek postoji ono “ali” i nesto moze da krene naopako. Prethodne verzije Rogoero CFW-a su morale da budu spustane na 3.55 pa tek onda da se instaliraju, takodje nije bila moguca zamena HDD-a.

[SIZE=3]Downgrading “spustanje”na 3.55****:[/SIZE]
Rebug: Vrlo lagano se spusta, samo je potrebno aktivirati QA Toggle i dovoljno je instalirati Rebug 3.55.4 CFW kroz XMB
Rogero/HABIB: Zahteva specijalni DOWNGRADER CFW i “dehashing” (ciscenje od repova prethodnih instalacija) cak iako je QA ukljucen. Inace za dehashing QA mora da bude ukljucen a to se moze uraditi samo uz pomoc REBUG TOOLS-a, Rogero ne poseduje alat/program za aktivaciju istog.
Uticaj na korisnika: Koriscenje DOWNGRADER CFW-a dodaje na tezini instalacije i duzini trajanja iste jer je potrebno uradi vise stvari odjednom sto zna da dovede do greske i opet brickovanja.

[SIZE=3]QA Podrska:[/SIZE]
Rebug: QA se ukljucuje na bilo kom CFW-u preko Rebug Toolbox-a
Rogero/HABIB: Nema alata za ukljucivanje QA, mora da se koristi Rebug. QA meni ne radi na 4.30 verziji iako je ukljucen
Uticaj na korisnika: Korisnik ne moze da pristupi u QA meni na Rogero 4.30 CFW-u i ne bi mogli da downgradeuju niti da dehashuju da nije Rebug Toolbox-a.

[SIZE=3]Spoofing na poslednju verziju:[/SIZE]
Rebug: Rebug Update Packages se izbacuju cim izadje novi OFW kako bi se ugradjeni spoofer podigao na novu verziju
Rogero/HABIB: Nema updateova, korisnici moraju da se oslanjaju na Rebug Spoofer ili neki drugi
Uticaj na korisnika: Koristeci razlicite spoofere od razlicitih izdavaoca podize sanse za probleme. Korisnik lako moze da zaboravi ciji je spoofer prethodno koristio i da preko starog instalira novi od drugog izdavaca i time izazove semi-brick tj polu-funkcionalnu konzolu, retki su slucajevi za semi-brick ali eto upozorenje ipak stoji

[SIZE=3]Karakteristike CFW-ova:[/SIZE]
Rebug: Dve razlicite verzije su dostupne, CEX/LITE (retail ili za krajnjeg korisnika) i REX (developer ili za razvojne timove, koja sadrzi dodatne funkcije za optimizaciju). Obe verzije imaju PACKAGE MANAGER za instalaciju sa dodatnim funkcijama u odnosu na fabricki.
Rogero/HABIB: Klasican CFW samo, tj CEX verzija, i samo blaga verzija Package Managera koja se zove TOOL BOX (takodje nastala od Rebug CFW-a)
Uticaj na korisnika: “ToolBox” na Rogero CFW-u zapravo i nema neku korisnu upotrebu i samo zbunjuje korisnike. DEX/Debug verzija Rebug CFW-a takodje nema svrhu sem ako krajnji korisnik bas nema zarku zelju da se bavi razvojem igara ili aplikacija za PS3. Osnovna funkcija (pokretanje igara sa HDD-a i homebrew programa) je ista na oba CFW-a, sa dodatnom stabilnoscu na Rebug CFW-u.

[SIZE=3]Profesionalizam u izradi CFW-a:[/SIZE]
Rebug: Profesionalni sad sa WEB sajtom, podrskom, svim promenama u CFW-u (release notes) i update-ovima.
Rogero/HABIB: Amaterski rad i izdavanje preko raznih foruma, ne postoji zvanican sajt vec ga mozete naci na svim forumima za PS3, nema kompletnu podrsku o tome sta je uradjeno vec samo sta je izmenjeno (changelog)
Uticaj na korisnika: Nedostatak WEB sajta i neadekvatna podrska od Rogero-a (koji cas radi CFW cas se povlaci sa scene), zbunjuje korisnike, nikada ne znaju odakle da skinu pravu verziju, u vecini slucajeva skinu OFW i onda vrate konzolu na OFW tako da mora da se radi hardverski downgrade, a to kosta korisnika. Sa druge strane Rebug deluje mnogo profesionalnije i uliva vecu sigurnost kod korisnika jer znaju da je CFW testiran duze i prelezao je sve decije bolesti, mirne savesti mogu da ga instaliraju, znaju sta dobijaju njime.

[SIZE=3]Krajnji utisci:[/SIZE]
Rebug je najstabilniji CFW na trzistu trenutno, stabilan od samog starta. Rogero/HABIB je OK kao CFW ali tek posle nekoliko verzija istog, dok se otklone svi bugovi, ali i dalje mu nedostaji alati koje ima Rebug, i da bi se iskoristio u potpunosti korisnik mora da koristi Rebug Tools da bi iskoristio CFW u potpunosti.

I malo o funkcijama i verzijama da spomenemo…

[SIZE=3]Poslednja verzija REBUG CFW:[/SIZE]

Posledja REX (CEX/Retail/Lite) Verzija: Rebug 4.46.1
Poslednja DEX/Debug verzija: Rebug 4.46.1
Datum izlaska: 02.08.2013
Stabilan: DA
Poslednji Spoofer: Nije potreban
Pokrece 4.4x igre: DA
Pokrece 3.55-patchovane igre: DA
PSN pristup: DA (veoma visok rizik za BAN)
reActPSN podrska: DA
Cinavia iskljucen (vezano za BluRay filmove): DA
HDD moze da se menja: DA

[SIZE=3]Poslednja verzija Rogero CFW:[/SIZE]

Poslednja verzija: Rogero CEX 4.46 v1.01
Datum izlaska: 20.07.2013
Stabilan: DA
Poslednji Spoofer: Nije potreban
Pokrece 4.4x igre: DA
Pokrece 3.55-patchovane igre: DA, s time sto ima podeljenih iskustava, neku kazu da neke igre rade a da neke ne rade, nije ispitano do kraja
PSN pristup: DA (veoma visok rizik za BAN)
reActPSN podrska: DA (uz pomoc Rebug Tools-a)
Cinavia iskljucen (vezano za BluRay filmove): NE
HDD moze da se menja: DA

[SIZE=3]Poslednja verzija HABIB CFW:[/SIZE]

Poslednja verzija: HABIB CEX 4.46 v2.05
**Datum izlaska: **07.08.2013
Stabilan: DA
Poslednji Spoofer: Nije potreban
Pokrece 4.4x igre: DA
Pokrece 3.55-patchovane igre: Jos uvek nije ispitano niti potvrdjeno
PSN pristup: DA (veoma visok rizik za BAN)
reActPSN podrska: DA (uz pomoc Rebug Tools-a)
Cinavia iskljucen (vezano za BluRay filmove): DA, iskopirano iz Rebug CFW-a
HDD moze da se menja: Jos uvek nije ispitano

daj mi neki CFW koji moze da pokrene ylod-ovan ps3, i taj cu staviti…

Ko da saceka do tad…
Dobra tema, ja nisam nista znao sem imena cfw-ova jer sam prestao da pratim scenu posle 3.55 kmeawa.

heheh sad cu da ispravim, shvatite da ovo radim u prekidima, sto telefonskih sto uzivo, ujednom trenutku 9 coveka mi stoji ispred…

Akririse, pa gledaj radi svaki :slight_smile: ali kad sredis YLOD :smiley: no iako ga ne sredis, recimo da prolazi ono sto kazu deca “kobajagi” :slight_smile:

Habib je prvi izbacio za 4.46 pogurao ove druge da izbace, na samom izlasku je habib bio mnogo bagovit i nestabilan. Sto se tice Rogera CFW ili MFW kada izadje javno uvek je stabilan i siguran da nema bricka ili unistenja sistema konzole ko win 95 kada padne :).

Moram da se ne slozim, HABIB nema podrsku i ne nalazi se lako dok NPR rogero ima temu na tortuga cove i sve objasnjeno, sto po meni je dovoljno ko instalira ovo znace gde da nadje i sta da procita. Ima punu podrsku od rogera na LIVE chat-u na IRC moze da se proveri. Rogero FW je testiran od poznatih i cenjenih hackera sa PS3 scene cak i uf6667 testira stvari…
U svakom pogledu svaki CFW ima NFO kako se instalira, ima google, svako moze da malo procita i da se informise a ne da zuri, tri puta meri jednom seci.

@studiovpc spojio si nepoznate developere sa Rogerom, razdvoj FW ROGERO i FWHABIB. :wink:

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Demanti idu :slight_smile:

Prvo necu da ih razdvajam, zasto? Pa zato sto HABIB pravi CFW baziran na Rogerovim CFW-ima, fazon kao hoce da nastavi gde je Rogero stao jer je rekao da se povlaci sa scene, no ok zelim mu puno srece u daljem radu ko zna dokle ce da dogura…

A naravno lepo stoji ono za amaterski rad oba, i Rogera i Habiba, jer i jedan i drugi izdaju FW na nekom njihovim nazovi maticnom forumu, kao npr Rogero sto izdaje na tortugacove, ali i tamo budu FAKE linkovi, pa se masa ljudi zezne i skine OFW, no dobro to neko namerno za****va ljude :slight_smile: ko je pametan lako ce da ga nadje, ali poredjenja radi u odnosu na Rebug mnogo je lakse i sigurnije skinuti Rebug, lepo kliknes na Codename: REBUG i sve ima crno na belo (tacnije crveno na crno :P)

Takodje isto pise da jeste Rogero stabilan, ali tek posle nekoliko verzije istog CFW-a, izasao 4.46 v.1.0 posle 3 dana izlazi 1.01 pa vazi, sta je bilo sa 4.40? Koliko je verzija imao? Zato Rebug ne zuri nigde… Dakle, ne osporavam ja niti bilo ko to da Rogero ne valja, naprotiv, valja, ja ga koristim i brdo ljudi, ali pati od tih decijih bolesti jer da se ne lazemo zuri covek da ga izbaci sto pre, Rebug tim to radi na tenane, i kada izbaci CFW stvarno znas da je to to i da je krcato raznim alatima i stabilno…

Nestabilnosti u CFW-u se ne otkrivaju sve odmah, prvo znas i sam da nije svaka konzola ista, da ne radi svaki korisnik sve bas po PS-u itd itd itd, uvek imas XXXXXX stvari koje uticu na stabilnost CFW-a. I oni sto testiraju CFW, ne mogu bas da pokriju svaki aspekt koji ce Peri, Miki i Ziki da padne na pamet u kasnijoj exploataciji CFW-a… Primera radi oni idu na foru da ti igras backup originalnog diska, a ne DUPLEX, CLANDESTINE, ANTIDOTE i slicne ripove, gde svaki ima nesto svoje izbaceno/dodato i normalno da ce negde da zakuca nesto…

Postavio bih ovde pitanje da ne otvaram novu temu. Naime jos uvek sam na 3.55 Kmeaw, do sad mi je sasvim lepo obavljao posao, sve igre koje sam zeleo su radile bez problema i nije bilo potrebe da idem na neki noviji CFW a i strasno me mrzi da pratim scenu. U poslednje vreme razmisljam da bi ipak bio red da stavim neki noviji firmware, ali ono sto me kopka je to sto imam jako lepu kolekciju ps3 igara na Ext. HDD-u. E sad problem je sto je kod vecine tih naslova stavljen ispravljen eboot.bin kako bi igre radile na 3.55, a originalne eboot fajlove nisam cuvao. Zanima me kako bi te igre radile na na nekom novijem CFW-u i da li bi morao da nabavljam ponovo originalne eboot-ove za konkretne verzije igara, sto ako je slucaj, se bas i ne isplati.

Stavi Rebug onda jer on radi sa patchovanm eboot.bin fajlovima za 3.55, dok ostali ne, tj neke igre rade neke ne, sve zavisi… Rogero nema kljuceve za svaki fw do sada, uvek ima za 3.55 i mozda 2 u nazad od verzije CFW-a, dok Rebug ima apsolutno sve kljuceve

Nešto mi čudno što Sony ne reaguje i neizbacuje ništa preko 4.46 ovaj se baš dosta dugo zadržo .
Studio dali može Rebug 4.46 da se stavi ,trenutno imam Habib 4.46 onaj najprvi što izašo ?

Prvo skini Toggle QA sa njihovog sajta, na rebug sajt mislim odradi ga, konzola ima crn ekran i treba da zapisti tri puta, ako zapisti onda je ok, ako ne ugasi upali opet, pokreni toggle qa (instalira se kao PKG i imas posle aplikaciju) onda ce da zapisti i da te vrati u XMB, posle toga spucaj Rebug preko. Skini LITE ili REX verziju, i izbegavaj Habib-a pogledaj da je vec stigao do 2.05 verzije, mislim stvarno, svaki dan znaci nadje po jos neki bug…

Zbog čega je neophodan taj Toggle QA nikad pre nisam čuo za to ?

da ti ne svirne konzola u ciglanu :slight_smile: prosto receno, kod prelaska sa raznih FW-a to treba da bude ukljuceno, tacnije jos od 3.55 pa na ovamo treba da je ukljuceno… za svaki slucaj pokrenes i znas da si miran, i u slucaju da hoces da se vratis i na 3.55 moras to da imas ukljuceno

http://www.psdevwiki.com/ps3/QA_Flagging za vise informacija ako te bas zanima

Imas 2 rijesenja :

  1. Ovo sto ti je studio napisao za rebug
  2. Ubacis Rogero 4.46, upalis net na ps3, instaliras zadnji multiman i kad ga upalis izaberes igru koju oces da igras, pritisnes trokut pa izaberes Update, tad multiman skida game update tj patch za tu igru, instaliras i igras.

Caka je da svaki patch tj game update mjenja eboot file. Dakle, posle patch-a imas original eboot i igras igru najnormalnije ali ista ne radi na nekoj drugoj konzoli koja je 3.55

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 2

Nemesis imaj na umu da neke igre nemaju update uopste :slight_smile: tako da je svakako rebug bolje resenje za te stvari da ne bi jurio originalne eboot.bin fajlove ne skodi ni sledece

  1. Rebug 4.46.1
  2. Odradis update za sve igre koje imas, imas i offline update tutorijal http://www.xboxrepublika.com/playstation-3-tutorijali/8022-tutorijal-offline-update-ps3-igara-title-update.html

evo i video fajla o tome kako se instalira Rebug i tako to, procedura je ista kao i za svaki CFW, no ko hoce da vidi kako izgleda Rebug i sta to nudi vise u odnosu na druge neka preskoci na 7:20 i nastavi odatle

95% igara ima update. Pogotovo eskluzive. Osim one tvoje kolekcije GoW haahha Svakako ako si na cistokrvnom kmeaw 3.55 predji na 4.46 rebug

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 2

Mene i brine to sto sam vec updatovao igre za koje sam nasao fix za 3.55 nakon update-a, pa ne znam kako ce na tim igrama raditi update iz MM-a. Sve u svemu, danas stavljam Rebug, pa javljam utiske.

Uradis opet update. Svakako je update .pkg Svakako ce ga opet prebaciti na, ajmo nazvati, original eboot file

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 2

Prvo probaj sa Rebug verovatno da neces ni morati da se majes sa updateovima, no u svakom slucaju zbog raznih bugova u igri trebalo bi da stavljas poslednji update uvek…

Sent from my HTC One X using Tapatalk 4

Stavljen Rebug, sve radi kao podmazano. Jbt bas mi sistem bio mator, imao sam 1.16 verziju MM :slight_smile: elem probao par igara koje su bile patchovane za 3.55 (Sly & Cooper, Heavy Rain, Africa) i rade bez problema, probao sam da updatujem Wipeout HD iz MM koji nije nasao nikakav update, ali je odradio sve ok iz same igre, i opet ne mogu da podesim stereoskopiju u Wipeout-u, prokletstvo. Sve u svemu, da ne trolujem vise, hvala Studiju i Nemesis-u.