Call of Duty Modern Warfare (2019)

Uvek nas ima, samo zovi :slight_smile:

Je l saznao neko moze li da se obrise kampanja?
I da li tad ostaje co op mode?

Ja vrlo polako prelazim cringy kampanju. Spomenuli ste vec da je proamericka i antiruska, ali je tema u stvari terorizam i kroz igru je jasno da se fokus modernog ratovanja pomerio sa grandioznih bojnih polja na finansiranje manjih oruzanih grupa koje mogu da naprave ogromnu stetu civilima. Pocetne misije vise podsecaju na neki shooter iz Tom Clancy fransize. Mislim da ce se sve vise profilisati u tom pravcu dok ce “pravo” ratovanje ostaviti za Battlefield. Verovatno je i multiplejer u fazonu malih mapa sa brzim spawnovanjem, ali ne mogu da komentarisem jer nisam igrao (niti cu).

Grafika je jako dobra (4K i HDR se danas podrazumevaju) a posebno odusevljavaju cut scene - mislim da su uz zavrsnu scenu iz Gear of War 5, najbolje koje sam video. Karakteristicno za Call of Duty je i perfektna optimizacija u 60 fps pa je igrivost na najvisem mogucem nivou.

Planiram da trampim guesta za Death Stranding kada predjem kampanju, mada ovim tempom kako Fifa izbacuje objective - tesko da cu stici u skorije vreme.

Mene SP kampanje baš retko privuku. Mislim da je zadnji FPS SP koji sam odigrao bio Titanfall 2 SP kampanja. BF kampanje nisam ni pokrenuo, a tako će biti i sa COD-om. Samo i čisto MP :smiley:

U to ime uradio sam još jednu pozlatu MP5. Super puška za boisku borbu i delimično za srednja rastojanja. Oseća se na daljinu akutan nedostatak damage-a.

Bio sam malo aktivniji na COD-u :smiley:

Još malo ostalo i 155 LVL :smiley:

Jel probao neko crossplay XB1-PS4?

U šoku sam da samo Djole, Petar i ja foruma igramo novi COD. Igra je zaista opasno dobra. Ovaj out su uradili SBMM (skil based match making) na način da vas vrti sa igračima koji su približno isti nivo ko vi i imaju sličan K/D ratio. Ovo generalno znači da ako vam se desi da izginete ko mačići dve partije za redom, sledeće dve će vas ubaciti u lakši lobby i snižavati težinu dok ne upadnete na nivo na kojem ste jednaki sa ostalim igračima. Ovo u 99% radi. Tako da je ovo prvi COD da ima veliki broj igrača koji se vrte oko 1 K/D.

Evo moja tri klipa da vam se zagolica mašta. A ja sam daleko od youtube igrača.

Igram i ja

mape su blagi uzas, ja zato izbegavam

Ja poslednjih 7 dana zbog ispitnog roka pauziram cod, ali od decembra necu se skidati sa oce igre
Sve je predobro uradjeno, nemam zamerku

KOLIKO SMARA JE**NI UPDATE NA COD-U.
Na svaka 3 dana se nesto update-uje, dojadili su vise bre, smorim se svaki put kad upalim mrtvi soni.

Uzeo juče igru, probao multiplayer… Igra izgleda nekako - posno? Posebno velike mape, one manje su ok ali velike kao da sam u kartonskom gradu. Ili mi se nije skinuo HD pack :slight_smile:.

Da li ima neko UK nalog?

Ja se opako navukao na COD. Mnogo je dobra igra. Već sam spucao opasan broj sati u nju. Malo je reći da sam na 260 lvl-u i za dalje moram čekati sezonu 2 da puste dalje lvl-e.

Nastavio sam sa pozlatom oružija sve SMG puske su zlatne, veliki deo Assault, počeo LMG i marksman rifle. Danas sam otvorio svih 100 lvl iz season one battlepass-a.

Evo mali dokaz ludila sa moje strane.

Kako resavas longshot killove za smg? To bas zna da bude pain in the ass

Ili staviš long barel opcije na puskama koje to imaju, i biraš putanje gde ima malo većih razdaljina. Dalje je tap, tap, tap način pucanja da bi bio precizniji, jer svaki metak mora pogoditi, u suprotnom si mrtav, ako naletis na bilo šta drugo kod protivnika osim SMG-ja.

Generalno nije tesko jer treba samo 50 long shot ubistava.

Ako ti je baš muka na običnim mapama i modovima, onda uključiš ground wars i tamo je sigurica da ćeš napraviti dosta takvih ubistava jer su mape daleko veće i otvorenije.

Tako sam i uradio za M4A1. Pretvorio sam ga u MK11 tako što sam mu stavio municiju sa većim damage-om (šaržer od 10 metaka), snajper optiku, long barel i prigušivač za veći range, kundak za preciznost i koristio sam ga na ground war. Tako sam otključao zlato na kraju. Mislio sam da i SMG isto zahtijeva 100 longshot killova kao i assault rifle, pa se zbog toga nisam usudio da započnem grind

Assault puške su najgore za pozlatu, jer prvo imaju najviše nivo-a, a drugo imaju veliki broj ubistava kao limit da bi se završilo sve. Sve ostale puške su daleko manje zahtevne.

Recimo sve assault puške imaju minimum 69 lvl-a kao max lvl i traze 100 long shot, preko 100 čučanj ubistava i sl.

Dok recimo marskman rifle ima max. 54-55 lvl i long shot je 50 komada, čucanj isto.

Slično je sa SMG puškama.

LMG je nešto izmedju, malo više nivo-a i 75 longshot.

Sve u svemu nije ništa komplikovano i teško, samo oduzima vreme. Najgore od svega su noževi i štitovi. To nemam nameru da pozlaćujem, možda nož i uradim, ali štit nikako.

RPG sam skoro pozlatio, ostalo mi 20-tak puta da skinem support streak. Znači baš malo :grin:

Bilo opasan vikend, pozlatio sam prakticno sve assault puske, ostala samo FR 5.56, a i ona je pri kraju :slight_smile:

Overio sam kompletan rank progression za sezonu 1:

I konačno pozlatio RPG:

Sada sledi prelazak na snajpere i marksman puške, deo je već uradjen.

1 Like

Skidam kapu :slightly_smiling_face:
Ja jos uvek ni jednu zlatnu, mada ni ne jurim ih vise volim samo da igram, umorio me je BFV sa tim silnim pozlacivanjem