Call of Duty Black Ops

Nisam ni znao,nisam skidao(niti citao opsirnije),samo sam video vest.

@San of a gan:

Da slazem se. Delimicno isto i ocenjujemo igru.

Nego ja bih se sad vratio malo u proslost i uporedio CoD iz onog vremena sa Medal Of Honorom(cak je i tada CoD bio fantastican, meni cak i bolji od MoH-a, ali Medal Of Honor je tada samouvereno vladao trzistem)
I sve im je to propalo iz razloga sto su prestali da unose inovacije, sto je prica bila klasika i sto se tematika nije menjala.
Ovde to nije slucaj. Od bezanja iz tamnice preko ruske tundre do Vijetnama. Zaista sam imao utisak kao da sam igrao 10-ak igara po par misija. Samo sto je to ovde na inovativan i jedinstven nacin sklopljeno u jednu pricu(i to veoma zanimljivu i smislenu)

Pa tako nikako misije ne mogu da vam dosade.

Doduse ja sam nailazio na par problema. Viktor Reznov(inace jedan od mojih omiljenih CoD sporednih likova(posle Ghost-a :D)) mi se par puta zabagovao i bez njega nisam mogao da nastavim nivo. To mi se desilo samo jednom, ali imao sam i situaciju kada nije znao kuda ide. Zasao je iza vrata, popeo se uz stepenice pa se najzad vratio gde treba.

Takodje me mnogo nervira AI, bas ono sto si ti pomenuo. Protivnici prolaze pored tvojih saboraca i jurisaju na tebe. A ako te dvojica trojica uhvate u rafal sa strana tesko se izvuci. Ja sam tako ginuo bez veze.

Inace nervira me sto se ne prepoznaje razlika izmedju blagog ranjavanja i snaznog ranjavanja. Recimo dok virim i pucam, ne provalim da sam tesko ranjen, pa sam u cudu kada padnem dole.

Sto se grafike tice, facijalna ekspresija, ponasanje likova, WOW. Najvise me zadivila ona scena kada jedan od begunaca pita Reznova da li mogu da veruju ovom Amerikancu, pa kada mu Reznov kaze to sto kaze, i kada se robijas okrene ka vama i klima glavom u fazonu, “Dobar si, verujem ti”

Ali zaista nista slicno nisam primetio ni u jednoj igrici. Obratite paznju obavezno.

Nisam jos presao igricu, pazljivo prolazim ovaj prvi put da razgledam nivoe, a posle cu na hardener i Veteran da predjem po jos jednom, eventualno na najlakse treci put da pokupim achievemente.

Znaci igrica je zaista izvanredna.

Nego zna li se mozda kada ce nastavak avantura sa Price-om i Soap-om??

Kako da igram combat training,pretrazio sam svaki moguci meni i nigde nisam nasao(nemam internet konekciju vise,jel mogu uopste da igram combat training)?

Na lajvu vec ima preko milion igraca,na PC-u oko 77000.Predobra je igra,zombie mod pogotovo,steta sto ne mogu da je igram,hocu da je predjem na kutiji :slight_smile:

Nazalost ne :frowning:
Treba ti Internet Konekcija / Gold kako bi igrao Combat Training sto je glupo :? Inace, u Combat Training ulazis ovako : Multiplayer > Xbox Live (gde zahteva konekciju) > Combat Training.
Danas sam se ubio trazeci po internetu, i nikako nisam mogao da nadjem kako da pustim CT. Na kraju sam prikljucio net, skinuo novi Dash i pronasao ga :stuck_out_tongue:

Presao sam kampanju i mogu vam reci da je Legendarna!
To je sve sto cu reci - Obavezno je odigrajte :slight_smile:

Stigao sam do dela u onoj sumi, kad treba valjda da sjebem one daske iznad tunela(ispod zemlje), da bih mogao da udjem u tunel. A ja ne mogu da uradim nista. Ostali vojnici samo stoje oko mene.Kad stisnem start pise mi “Rendezvous with whiskey team” i “Destroy the ZPU”. Ne znam jel to meni ubagovala igra ili u cemu je problem, nek mi kaze neko ko je dotle stigao.

Inace po meni je ovo najgori COD do sada.

Bug je bio u pitanju. Restartovao sam level, sad je sve u redu.

Uf, nisam smeo ovo da napisem na forumu, mislili bi ljudi da sam lud.

Jel i ti delis moje misljenje?

Skoro sam presao igru, mislim da mi ostalo jos 10ak minuta do kraja. Pretvorili su igru u neku akciju tipa Kane & Lynch u prvom licu. Neka retardina muzika dok pucam po nekoj sumetini i jos u nekim levelima, totalno mi ne prija. Kao da igram neku zajebanciju-avanutru. Lokacije(mape) u kampanji su bas bezveze. Voznja helikoptera, tenka,camca, itd… ma ocaj zivi. Gameplay je ostao skoro isti, cini mi se jedino da je potrebno biti malo precizniji kad pucate u daljini nekog, nego u ranijim delovima.Vibracije dzojpeda u vecini oruzja su blage. Jedna jedina misija koja mi se “onako” svidela je ona po snegu.

Moja ocena za sada je 84, i to zbog grafike uglavnom.

Najjaca scena u celoj igrici je na kraju kada

Dick, Ruzvelt, Che i Kenedi stoje i cekaju zombije. Mada bezveze je jer kakve veze zombiji imaju sa CoD-om? Plus me Kenedijev glas nervira na pozitivan nacin :smiley:

Izuzetno mi se ne svidja, barem ne toliko koliko su je ljudi nahvalili.

ukusi su razliciti…meni se bas dopao…morali su nesto da menjaju u fransizi…sve je vec vidjeno. a i bolji je od moh-a…

igra je po meni shit nevredi ni skidanja medal of hono bio daleko bolji trearch usrao cod serial

Obrazloži svoje mišljenje. :slight_smile: Šta ti se tačno nije svidelo?

Meni je je igica dobra,nije ni najbolja Cod serijala a ni najgori,ipak onaj ko sebe smatra ljubiteljem pucacina mora je je preci,a da i grafika je odlicna

A reci mi koji je COD gori od ovog? Ako si ih presao sve, naravno.

generalno sve puske su mi odvratne mada to nema veze ali gameplay mi je mnogo spor, nemogu da razlikujem prijatelje od neprijatelje,neprijatelji sporo umiru… jedino je zabavno igrati zombie u split-screen,i da cesto mi ne sejvuje trenutnu poziciju pa moram opet da prelazim

Vidim da su dosta podeljenja misljenja oko ove igre. Ja sam tek zagazio u single player kampanju pa evo par pocetnih utisaka.

Prvo sto sam primetio su bile cudne kontrole i nekako mlak zvuk oruzija, ali posle pola sata sam se navikao i prestao da obracam paznju na to. Atmosfera u ovih par misija je odlicna, a slican osecaj sam imao i dok sam igrao COD WAW, pa kome se on nije svideo , verovatno nece ni Black Ops. Grafika odlicna.

Prvi put u COD serijalu postoji nekakva prica koju mogu da pratim ali ta prica mi za sada i najvise kvari utisak. Na stranu standardni izlivi “patriotizma” preko kojih sam do sada bez problema prelazio, radnja vas vraca u proslost i neke istorijske dogadjaje poput Bay of pigs invazije, Vijetnama, itd, ali su neke cinjenice toliko iskrivljenje da je to neverovatno. Iako vecina nece ni primetiti takve stvari, mene licno to strasno iritira.

Primer>

Sta reci za misiju u kojoj vas Predsednik drzave (kojoj je tvorac svemirskog programa bio Von Braun) salje u Rusiju, u lov na zle Nazi naucnike koje Sovjeti koriste kako bi dobili “svemirsku trku” :+

Ostalo mi je da probam zombie mod ali predpostavljam da je slican onom u World at war.

Obratite paznju :slight_smile: .

Posto me momci koji igraju na live-u znaju, i znaju u kakve situacije upadam mislim da sa sigurnoscu mogu da kazem da ce ovako nesto meni da se dogodi kada budem zaigrao black ops. :lol:

HHAhahahahhahahh,WTF?!?!?!?! Znam da boli kad te tu pogode,ali brate,da izgines od toga :smiley: :lol: ahhahaha :smiley: Koja bolestina!