BurnerMax PAYLOAD Tool v0.15

Posto je to moje prvo rezanje neke XGD3 igre, podesavanja sam uzeo odavde:

GENERAL XGD3 - MKM003 / MKM001 Settings & Burn Guide - Co-written with the author of IMGBURN - Team Xecuter

Vidim da on nije rezao sa istim rezacem, vec sa revizijom B, ali je meni dobro proslo. Veceras rezem Forzu 4 i GoW 3, pa cu videti za dalje. E, sad… U EEPROM utility-u odradi jednom OPC history, stikliraj Smartburn i Force Hyper Tuning. To je to sto se tice EEPROM-a. U imgburn-u podesi buffer na 512, Clear OPC ISKLJUCI u imgburn-u. Rezi na 4x (doduse samo i moze na 4x, rezac ne podrzava 2.4) Sto se tice zauzeca buffer-a u toku rezanja, primetio sam da je pao par puta ispod 50%, ali je narezao sve kako treba, rezao sam normalno iz win-a samo sam pogasio antiviruse i ostavio u pozadini payload tool. Da, taj topic na Club Myce-u je moj, posle sam saznao da ne mogu da se vracaju ali sam sa jednom forom uspeo da vratim sa najnovijeg na 8L05. Sa onom forom kada flesujes B reviziju sa BurnMax fw-om. Samo sto rezac nije hteo da prihvati flash, stajao je u idle-u dok mu ne ubacim flash, ubacio sam mu ovaj 8L05. :slight_smile: Ja nisam proveravao u Kprobe-u kvalitet rezanja, jer trenutno ne igram na live-u, samo sam ubacio disk u kutiju, instalirao se normalno i pokrenuo. Tako da je to to. :slight_smile: Sto se tice firmware-a za nas rezac, ovde se mogu naci. Firmware Downloads - Firmware HQ Ja ti preporucujem da ubacis ovaj moj 8L05, pa da vidimo kako ce biti. U readme fajlu od payload-a pise da se koristi stock rezac, zato sam i trazio firmware. :slight_smile: Mada cu ja uzeti jos jedan ovaj rezac, i njega necu dirati. Eto, nadam se da sam ti pomogao, na onom sajtu za podesavanja imas vise kombinacija pa probaj jos neku ako ne upali. :slight_smile:

Skidam kapu, hvala puno. :slight_smile:

Radio sam, a i piše gore… nije pomoglo.

@Vlaxii, jesi li uspešno narezao Forzu 4 i GoW 3?
I ako možeš uradi KProbe test, da čujem rezultate, bitno mi je zbog Live-a. Imam neku ponudu da kupim isti rezač. :slight_smile:

Odradio sam Kprobe za GoW3, nisam narezao Forzu sinoc, spavalo mi se, posle cu da je srezem. Sta znam, jedino ovaj PIF sto je malo skocio u sekundi, pa se posle stabilizovao, u sustini ok su. Ovo je dakle za GoW3.

Narezao sam jednog Naruta XGD3 metodom kojom si mi preporučio, i na moje iznenađenje, ne samo što radi nego sam dobio najbolje KProbe rezultate u životu. :slight_smile:

Onda sam pokušao da narežem Far Cry 3 istom metodom, doduše nisam očistio OPC history, i kao i ranije, očajan rez je napravio. Iako ABGX kaže da sve valja, možda je zaista do igre. Probaću još sa nečim drugim, u svakom slučaju hvala, barem nešto da uspe.

Bas sam uzeo da proverim prvu narezanu igru (Fifa 13), rezultati su ocajni toliko da ne smem da ih okacim ovde. :smiley: PI ide preko 200. Sto je najzanimljivije, igra se lepo instalira na HDD, i radi sasvim normalno. :slight_smile:

Evo da javim da payload radi na laptop rezacu : HP CDDVDW SN-208BB , uspesno narezao 2 igre na verbatim diskovima, instaliraju se i rade normalno na xboxu.

Nije on druze pravljen samo za Verbatim vec se na Verbatim disku dobijaju najboji rezultati zbog kvaliteta samog diska pa se zato apostrofira Verbatim.Da je pravljen samo za Verbatim nebi mogao da se nareze nijedan disk nekog drugog brenda.(Kao uostalom sto nemozes nijedan fw pisan za odredjen rezac koristiti na nekom drugom)

Ova alatka je napravljena SAMO za Verbatim diskove…nemozes nijedan disk dobro narezati pomocu ove alatke da nije vebatim…

Gresis strasno,to sto si rekao je stvar u kvalitetu diskova a ne fw.Ako znas kako se prave diskovi trebalo bi da ti bude jasno zasto rezultati variraju od diska do diska cak i kod istog brenda.Verbatim se apostrofira jer je najkvalitetniji sire dostupan disk koji daje korektne rezultate.Ako proguglas malo videces da se najbolji rezultati postizu sa Taiyo Yuden diskovima (cini mi se TYG04) ali njih nazalost nema kod nas.Opet ponavljam,da je fw pisan za Verbatim nebi mogao da se nareze nijedan drugi jer bi bilo onemoguceno recimo preko labela diska,a to nije slucaj.

Upravo tako.

A u k… moj rezac nije podrzan

Ja imam TSSTcorp CDDVDW SH-222AB hocu li moci da rezem posto ga na ovom spisku uopste nema?

ubacis prazan verbatim dual layer disk, pokrenes program i sam ce ti reci.

Podrzan je,yeaaa!!! :emoticon-0100-smile

Moj przac LG GH24NS95 je podrzan, ali nikako ne kontam kako da pomocu Peyload-a i ImageBurner-a sprzim igru a da je ujedno i sigurna za Live?

Moze li mi neko dati podesavanja za imgburn?

Mega tutorial…tamo ti sve pise kako treba podesiti…

Za svakog je drugacije podesavanje, moras da probas vise kombinacija da vidis koja ti daje najbolje rezultate, probaj prvo ova podesavanja koja se nalaze ovde: http://www.xboxrepublika.com/tutorijali/3311-mega-tutorijal-kako-proveriti-patchovati-i-pravilno-narezati-bilo-koju-igru-up-to-date-11-06-2012-a.html , kreni od toga pa menjaj podesavanja, brzinu rezanja, zatim ovo oko OPC i tih podesavanja, dok ne dodjes do najboljeg rezultata

Hvala vam.
Evo upravo sam stavio Far Cry 3 da se reze.Nek’ mi je Bog na pomoci :smiley: