BurnerMax PAYLOAD Tool v0.15

Da, dobro sam se nazvao, imbecilom. :ninja: JoĆĄ jedno kratko pitanje, videh da se svuda ubacuje isti topology fajl? (za XGD3 igre) (XGD3.Profile.ID.F87A804E.top.data.v1.bin)

Izvini na dodatnom pitanju, rekoh da pitam za svaki slučaj, da ne bude kao sa ovime gore. :smiley: Hvala** puno** na odgovorima.

MOJ iHAS 124 D radi sa opcijama OPC OFF 4x speed(ne podrzava 2.4)
Force Hypertuning - Enabled
Online Hypertung - Disabled
Smartburn - Enabled
Overspeed - Enabled
OPC history - Do not clear

Obrnuti na 2.4x ne treba OPC a na 4x treba.
@coder provuci kroz ABGX360 on ce ubaciti sam topology za LT+ 3.0

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yup, 4x ide OPC on, a na 2,4x off, tek sada vidim da sam obrnuto napisao( 2 ujutro) :zzz :zzz :zzz

Meni je na 4x sa opc on pokazivao slabije rezultate narezanog diska
 Stavio sam na 4x i opc off i prvi mi je slabo sa slabim rezultatima ali druga dva extra
 Da li da mijenjam opc ili da nastavim ovako?

Probao sam obe varijante, i nijedna ni druga mi nije uspela.

Napisah ovde. :frowning:

http://www.xboxrepublika.com/pitanja-oko-rezanja-diskova/3381-ixtreme-burner-max-scan-rezultati-30.html#post118791

Evo i očajnog (ako se ne varam) KProbe rezultata:

Noup, reĆŸem na onima koji su na onoj maloj 10/10 komada. MKM003.

Payload je, po meni, jos uvjek jako bagovit i to je tek prva verzija kona je pustena (cak nije ni 1.xxx)

Ko planira na Live neka svakako izbjegava igre narezane na ovaj nacin!

Ovo je jako dobro i zanimljivo, teoretski, ali kao sto vidimo drugacije je u praksi. Nisam radio na ovom programu i ne planiram dok ne izadje neka “pouzdana” verzija jer na ovaj program moze x faktora uticati i zasto on ne radi kako treba.

Ko se bakce s ovim moja preporuka je da :

Obrati paznju koja je verzina fw-a rezaca (da li je zadnji ili koji je podrazan za payload)
Pogasi sve sto se da pogasiti od precesa na racunaru tj da je pc “rasterecen”
Obrati paznju na to koja su podesavanja aktivna a koja ne (SB, OHT, HT, OPC)

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 2

Evo da potvrdim. Radi ova metoda na HP CDDVDW TS-L633N 0300. Ne radi na OPTIARC AD-7240S!!!

Pozdrav drustvo. Pre par dana sam uzeo LiteOn iHAS 124-04 D rezac. Za ovaj payload tool program sam saznao tek kada sam mu nabacio novi firmware 8L0A, a u readme fajlu od ovog programcica sam video da je naznaceno da se rezaci koriste sa stock fw-om. E, sad, mene interesuje, da li moze da dodje do problema prilikom rezanja jer mi fw na rezacu nije stock. Svugde sam trazio taj stock fw na netu, nigde nisam nasao. I da li neko moze da mi svoj firmware za iHAS 124-04 D, bio bih jako zahvalan. :slight_smile:

Na googlu trazi ima, testiraj i probaj da li hoce da posalje payload i reze.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Radi odlicno, narezao sam za sada samo jednu igru (Fifa 13) . Rezac je iHAS 124 D sa firmware-om 8L05. Ako nekome trebaju moja podesavanja, okacicu ih ovde.

Provereno i radi na Dell Vostro 1015 laptop-u sa TSSTcorp TS-L633JD400 drajvom. Narezao GoW 3 i radi perfekno sve.

Da pitam
poceo sam da rezem AC Revelations
izabrao sam 2.4x OPC off
i dole citam u IMG Burnu dobio sam kao upozorenje, da nmg da rezem na 2.4x pa mi je on automatski prebacio na 4x
(slika)da li ce uticati na rez diska ako je OPC off a brzina na 4x ?

EDIT: lol zaboravio sam sliku da ubacim :smiley:

ASUS DRW 24B5ST na Verbatim diskovima NE RADI (Bar meni)
Pokusao sam 2.4x OPC Off, i 4x OPC on ne radi
kad ubacim disk u konzolu izbaci mi eror da nemoze da prepozna koja je igra u pitanju i pise mi kao da ocistim DVD i da restartujem konzolu
Necu ja vise da se bakcem sa ovim glupostima
iskoristicu non verbatim DVDeve da narezem neke XGD2 igre koje mi se igraju, ostalo kupujem :smiley:

@Marko96 Ovaj puta ces proci bez infraction-a, ali u buduce koristi **edit **dugme da ne radis duple postove. Hvala!

P.S. Kada prodje 24h(gore - dole), onda mozes pisati drugi post - ne gleda se kao dupli post. A ako je post sveziji od 24h koristi edit.

@Marko96 Po ovoj slici bih rekao bih da tvoj rezac ne moze da reze DL na 2.4x, vec samo na 4x. Imao sam i ja ovu poruku jos davno sa Plextor px820sa rezacem.

Nzm zasto nevalja rezanje
XGD2 igre rezem na 4x i sve rade perfektno
ostacu ja na kupovini igara dok se ova alatka neusavrsi


Ja kupih, doduơe jeftino, jedan rezač sa spiska odavde, ali Payload ne funkcioniơe. Pioneer 110D.
Neki lik je na stranom forumu rekao da mu radi i oni ga staviơe na spisak, međutim posle vidim 2-3 čoveka ga pitaju kako to da mu radi, a njima ne. On viơe nije odgovorio.
Ako neko zna ili misli da negde greĆĄim neka kaĆŸe. Mislim nema ĆĄta, ubacim Verbatim dvd+r dl, ImgBurn, itd. Payload. Skinuo sam i noviji firmware, ne pomaĆŸe. :frowning:

Scanning: D:\ [PIONEER DVD-RW DVR-110D1.41]
Scanning failed!
Will try matching for known write only drives

BurnerMAX not enabled, YET !

Takođe, ako nije problem, iako nije ta sekcija, samo ću reći da mi se jave ljudi na pp sa ponudom ako prodaju neki od gore navedenih rezača ili neki od dobro poznatih sa pravom BurnerMax metodom. :slight_smile:

Probaj da mu uradis FW update, mozda proradi.

Hajd molim te postavi podeơavanja, imam isti rezač. :slight_smile: I usput, ako treba taj neki fw, javi na PM gde da to nađem pa ću ti poslati, nisam niơta updateovao, sve je na stocku, valjda imam.

Ček, ti si updateovao firmver samog Liteon rezača na 8L0A i sad ĆŸeliĆĄ stari firmver? :slight_smile: (čisto da proverim)

Usput, koliko vidim ĆĄta ljudi piĆĄu, kaĆŸu da se ne moĆŸe downgradeovati firmver rezača na stari. MoĆŸe se samo valjda updateovati na 8L05. Iskreno, sumnjam da će update rezača poremetiti bilo ĆĄta, pogotovo ne ako već dobro reĆŸe XGD3 igre.

http://club.myce.com/f44/stock-firmware-needed-0l05-liteon-ihas-124-04-d-330874/

PIONEER DVR-111D ne radi , iako je na listi podrzanih. evo sta se desava :

BurnerMAX Payload Tool - Version: 0.15

Found 2 CD/DVD drives E: F:

BurnerMAX not enabled, YET !
Scanning: E:\ [PIONEER DVD-RW DVR-111D1.29]
Scanning failed!
Will try matching for known write only drives

BurnerMAX not enabled, YET !