BurnerMax PAYLOAD Tool v0.15

Ovo kad si rekao jesi li mislio samo kad se reze ovom metodom BurnerMax PAYLOAD Tool il si mislio i na onu staru Burner Max metodu?

Stara metoda. Jos nista nisam radio s BM Payload

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 2

Pa za to moram da te opovrgnem jer upravo imam i Forza Horizon i Far Cry 3 koje su obe narezane na x4 OPC ON i sve ostalo sto ide. Igre imaju dobre rezove a i instalraju se na xbox bez problema i bez mucenja

Jesi siguran? Ja sam rekao generalno jer je vecina naroda i po drugim forumima imalo problema s horizonom. Ja sam narezao jedno 7 diskova s FC3, svi s dobrom rezultatima a 2 nece da se instaliraju ni na drugim xboxovima. To sto sam rekao je iz licnog iskusta i jos je kod mene crossflash asus

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 2

Probao sam narezivanje Forze Horizon, sve je prošlo odlično, ali se igre zaglavi na učitavanju svaki put. Takođe probah i Forzu 4 koju upravo igram. :slight_smile: Tako da, u suštini sve radi, koliko sam čitao, Forza mnogima ne radi.

Kod mene je isto crossflash-ovan asus u ihas 324b i sve igre se instaliraju bez problema. Provericu kod sebe opet ove dve a ovih dana i kod druga da vidim kako rade ti moji diskovi pa cu da javim ako bude problema kod njega

e ovako, odavno nisam rezao igrice i to sve tako da sam noob ovde :smiley: radi li ova metoda na LT+2.0 i da li moze neki drugi mediji sem verbatima? nigde ih nema u celom leskovcu! :stuck_out_tongue:

Nope, BurnerMax ide samo Verbatim, moze i drugi ali ti nece ispasti dobri rezultati posto je BurnerMax pravljen samo za Verbatim.

Nešto mi se čudno dešava. Namestim sve kako treba, piše da je aktiviran Burning Max tj. da je Enabled, režem igru (Far Cry 3) na 2.4x, i ostavim Verify, i izgleda prvi put nareže dobro sve kul bez problema, a kasnije na pola puta Verifaja, izbaci neku poruku sa L0 errorima, nešto tako, duga poruka, kada pritisnem Continue, ponovo je izbaci, ima Try Again i Cancel valjda, tako da nemam izbora i idem na Cancel. Kada ubacim disk u konzolu, on ga prepozna kao Far Cry 3, ali čim upalim igru kaže da disk nije podržan, not supported, i pri instalaciji stane na 48% i izbaci error.

Isto mi se desilo i sa Assassin’s Creed 3 prvim diskom koji sam rezao, isto je izbacio tu poruku IMGBurn i drugi disk nisam ni hteo da režem. Imate li ideju do čega može biti? Imam LT3.0, i Forza 4 koja je XGD3 koliko sam upoznat, radi savršeno istom metodom sa Payloadom, upravo je igram šta više.

Meni ne radi jer imam rezac TSSTcorp CD/DVDW SH-S182D SB06 (ATA) (writemaster) :frowning:

imam i ja Sammy u lapu idem da vidim da li hoce.

odgovoreno mali milion puta, pukao je DVD, baci ga i narezi opet.

DOPUNA:

Testirano na TSS - Toshiba Samsung DVDRW iz laptopa ne moze da radi BURNmax

Stvarno? Pa, onako pitam, čisto informativno, koliko se to često dešava? :slight_smile: Do sada mi se dvaput desilo sa novijim igrama, a dve dobro narezane. 50/50 i nije neka dobit. Hvala na odgovorima svakako, velika pomoć.

evo vam lista po kojoj mozete da se vodite, rezaci koji su prijavljeni da rade i koji ne rade, naravno varira od slucaja do slucaja

REPORTED WORKING

ASUS DRW-24B1 ST/LT
ASUS DRW-24B3 ST/LT
ASUS DRW-24B5 ST/LT
DELL DH-16ABS
HP DVD1260i
HP DVD1270i
LITE-ON iHAS/iHAP 122-04C
LITE-ON iHAP 122-04W
LITE-ON iHAS 322
LITE-ON iHAS x24 (A)/B/C/DU
LITE-ON DH-16ABSH11B
Optiarc AD-7580S
Optiarc AD-7640A
Optiarc AD-7740H
Optiarc BC-5500S
PIONEER DVR-110D
PIONEER DVR-111D
PIONEER DVR-118L
PIONEER DVR-219L
PIONEER DVR-TD10RS
Plextor PX-880SA
Plextor PX-L890SA
Slimtype DS8A5SH
Slimtype DS8A8SH
TEAC DV-W524GSB
TSSTcorp SH-S202
TSSTcorp SH-S203D
TSSTcorp SH-224BB
TSSTcorp SN-208AB
TSSTcorp SN-208BB
TSSTcorp SH-243N
TSSTcorp TS-L633B
TSSTcorp TS-T633C
TSSTcorp TS-L633J

REPORTED NOT WORKING

BENQ 1625
BENQ 1640
BENQ 1650
HL-DT-ST GA32N
HL-DT-ST GH15F
HL-DT-ST GH20NS10
HL-DT-ST GH22NS50
HL-DT-ST GMA-4082N
HL-DT-ST GSA-E10N
HL-DT-ST GSA-H31L
HL-DT-ST GSA-H42N
HL-DT-ST GT30N
HL-DT-ST GA32N
HL-DT-ST GT51N
HP DVD1040D
LITE-ON iHAS x24 (A)/Y
LITE-ON SHW-160P6S
MATSHITA UJ160
MATSHITA UJ860H
MATSHITA UJ880AS
MATSHITA UJ8A0AS
MATSHITA UJ8A2AS
MATSHITA UJ8A7
MATSHITA UJ8B0AS
NEC ND 4550A
Optiarc AD-5200S
Optiarc AD-5260S
Optiarc AD-5280S
Optiarc AD-7200A
Optiarc AD-7561S/7561A (physical limitations)
Optiarc AD-7711H
PIONEER DVR-115D
PIONEER DVR-212
PIONEER DVR-218L
PIONEER DVR-KD08L
PIONEER DVR-S19LBK
PIONEER DVR-TD08
Slimtype DS8A1H
TSSTcorp SH-S182D
TSSTcorp SH-S222A
TSSTcorp SH-S223C
TSSTcorp TS-H652D

sa payloadom mislim da ce to biti cesce, na burnmax FW retko

a nas’o sam na forumu neki tutorial kao da fejkujem maxell ili neki drugi u verbatim, je l’ moze tako? i jel radi ako patchujem iso iz LT+3.0 u LT+2.0 preko xbox backup creatora?

Moze ali kao sto sam ti vec rekao dobiti ces lose rezultate niti slicne kao sa Verbatim-om, a i pucaju diskovi…rade ove starije XGD3 igre.

Uglavnom ako hoces igrati “kao covek” - bez nekog zezanja, rezi igre preko BurnerMax-a na Verbatimu i fleshuj si Xbox na LT+3.0.

Imam iHas 124-04 DU i probao sam sa novom metodom da narezem na Verbatim diskove assassin 3 i fifa 13 i evo sta mi se desava prilikom rezanja i verifikacije diska,vec sam dva na isti nacin bacio…



Procitaj upustvo i aktiviraj sta pise u upustvu! Da moze da pukne neki i da ga bacis.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Dva kratka, vrlo debilna pitanja, ali vas molim da istrpite mene imbecila: jel’ moram rezati sa OPC on u IMGBurnu, i jel’ moram pre rezanja svake XGD3 igre, ubaciti topology data drugi kroz onaj Xbox Creator?

Meni se isto desilo dvaput, danas sam narezao četiri diska, i na nijednom mi nije izbacilo. Izgleda da je rulet za sada.

OPC on se preporuca ako rezes na 2,4x, a ako rezes na 4x preporuca se OPC na off.
Da moras svaki puta pre rezanja “ubaciti topology data” ako rezes drugu igru(drugi naslov), to ti je niti min. posla.