Buducnost Xbox-a 360

Neće sigurno. Pre svega jer GTA ne izlazi svake godine, niti svake druge, dakle za šesticu je pitanje da li će i na PS4/XO biti, s obzirom da je GTA igra koja izlazi na svakih 5-6 godina. Takođe sada izlazi poslednji AC na stare konzole, posle Rogue ih više neće biti, COD i BF takođe više neće biti na starim konzolama. Sve više igara prelazi na next-gen, a kao što sam ti već rekao i one koje se pojave, tipa Far Cry 4 i Shadow of Mordor za stare konzole, neće imati nikakvo poboljšanje u vidu grafike, i sigurno da će dosta toga faliti u gameplayu samom u odnosu na next-gen verzije.

izvinjavam se sto sam izbrisao poslednji komentar za gta 6,mislim da je bio suvisan nakon tvog odgovora koji nisam video odma tek nakon postovanja svog…mislim da cu pazariti xbox 360 i za dve godine xbox one ili ps4

Upravo to i treba da uradis, najpametnije sto mozes zapravo je to. :slight_smile:
Nemam sta da dodam sto se tice izlazenja igrica, sve je receno, ali najbolje resenje je 360 sada da uzmes, a kasnije pazaris lepo konzolu koja tek treba da se vidi kakva je i mozda izadju bolje verzije tih konzola itd itd…

Buducnost xbox 360 je izvjesna bar za naredni minimum 5-10 godina (bez obzira na broj naslova koji ce izaci u narednom periodu jer postoji vec do sada baza velikog broja igrica), uvjek ce biti onih koji zele da odigraju nesto sto su propustili (ili im je neko pricao da treba da to odigraju ili jednostavno zele da posjeduju konzolu). Ista prica je i za PS3 kao i za bilo koju konzolu koja je nekada prije izasla ili ce tek da bude izdata. Vrlo brzo se predje na nesto novo i to je trend i tu se nista nemoze promjeniti ali ono malo starije ostaje i dalje da zivi. Uzimam za primjer XBOX KLASIK koji je kao i svaka konzola mogao samo da vrti medije i igre koji su za njega bili i namjenjeni, malo po malo taj stari debeljko je postao Media Centar (igre, filmovi, muzika, emulatori za stare konzole, ps1 itd. i tome sl…). Takodje istu varijantu licno ocekujem i na XBOX360 mozda za godinu-dvije (npr. ako sada ne pusta MKV format videa, emulacija xbox klasika je vec implementirana, emulacije ostalih konzola su moguce, ostalo sto nedostaje ili bi mi zeljeli da bude u funkciji licno sam ubjedjen da ce svremenom i toga biti). Opet da poredim xbox klasik nekada je bila obavezna ugradnja cipa dabi imao prosirene funkcije sada za to se koristi SOFT MOD, sto po meni nije iskljuceno da ce slicna varijanta u dogledno vrijeme biti i na xbox360.
Ovde se postavlja pitanje dali je vrijeme kupovine, ja odgovaram da je uvjek pravo vrijeme za kupovinu samo zavisi koliko je kupac spreman da odvoji novca i zbog cega. Po meni je zalosno da je svaka nova elektronika sve slabijeg kvaliteta i trajnosti (u smislu funkcionalnog vremenskog koristenja uredjaja).
A po pitanju vizuelne uocljivosti razlike u kvaliteti grafike u igrama po meni ce ona biti tek porediva sa izlaskom one sledece generacije (svakako da je grafika sa novom generacijom veliki korak naprijed ali koliko je to bas vrijedno kada ni iz ovih konzola nije izvucen maksimum mogucnosti).
Sve u svemu kao zakljucak jeste da je izvjesna buducnost xbox 360 u ovoj konfiguraciji ili kao emulator xbox 360 igrica u doglednoj buducnosti na nekoj novoj konzoli ili racunaru.

Ovde se konkretno mislilo o izlasku igara i podršci konzole. Izlazak igara je sve manji, a podrška je ok, mada će i ona da posustaje. Za 5 do 10 godina će neko da pita koliko se isplati kupovina XO ili PS4, nikog neće da interesuje 360 i PS3, jer će biti nova generacija na pomolu. Budućnost 360 je nepostojeća, to je što je. Isto važi i za PS3.