Brzina interneta i ping test

kazes nova masina, a? sta stavljas od extension-a za chrome? nesto tebi vuce u pozadini net kad god ti radi chrome, nemoguce je da sa ostalim browserima bude super sve a sa njime da prepolovi pogotovo ping od 518ms, to je neko zesce zagusenje veze…

yup! nova novcata! a za Chrome nisam stavi niti jedan add-on!

Evo malo sam resetovao rutere tj dva i moj novi rezultat:["][URL=http://www.pingtest.net]]([URL=http://www.pingtest.net)

Za tacno 1000 din mesecno odlican je…
ali zato danas kada sam proverio na faxu… 40 mb download 20mb upload, od sada sve skidam tamo, 700 mb manje od 3 minuta…

To je brzina,znaci da igru za Xbox ili neki MKV 1080p film skines za 30-ak min,pre se skine nego sto se nareze :slight_smile:

kad sam bio u maticnoj firmi u slovackoj, stavili smo da se skida batman preko privatnog torrenta. skinuli smo ga za tacno 7 minuta. brzina je cini mi se nekih 150 mbit. kad odem sad tamo opet, izmericu pa cu postaviti speedtest rezultat. inace kad vam tako radi net, dobijate napad smeha, verujte mi.

a inace moj burazer dok je bio u irskoj, imao je net preko O2 mreze, i jednom se desi neka havarija pa je svima skinut net limit. pa je imao pusten gigabitni link. ljudi moji 120 mb po sekundi. morao je da smanji brzinu na 105 zato sto hard disk nije uspeo da zapisuje i zibacivao je errore a tad jos nije bilo toliko rasprostranjeno skidati HD filmove pa je pricao kako mu je za dvd rip nekog filma trebalo vise vremena da odredi gde ce ga snimiti nego da ga skine :smiley:

Strasno…i meni je bilo smesno kada sam video rezultat, 20mb upload, a meni je downlod 5 puta manji…skidao bih ja i xbox igre ali ne moze da se instalira torrent ili bilo sta drugo, posto su ogranicli funkcije, ali barem mogu da skinem film ili nesto slicno na pauzi… za 8 gb treba oko 31 min ako je brzina 34mb/sec.

pa ako ti skida 34 megabajta po sekundi to znaci da ti skine 2 gb za minut, zar ne? e sad ukoliko je brzina 34 megabita, onda to podeli sa 8 i dobices realnu brzinu. 34/8 = 4.25 megabajta po sekundi

Ne, 2gb bi skinulo za 6 min. Brzina je 40mb sto znaci 40/8 = 5mb download speed… poslacu u ponedeljak speedtest :slight_smile:

Mogu misliti tako reci niti kafu ne stignes skuvati a film od 8 gb(full hd) te ceka gotov,ma da mi je i 3 puta manje brzina od te :slight_smile:

Izgleda SBB ponovo povecao brzine :slight_smile: sa 9 na 12Mb :slight_smile:

ISP: preduzece za proizvodnju , hahahahahaha, cega? bureka? :smiley: :smiley: :smiley:

Takav ti je nas zakon, za proizvodnju komunikacija :slight_smile:

Ping mi je uvek bio oko 6,7 max, ne znam sta je poslednjih meseci. Da li se razume neko u rutere mislim da je tu problem?

oko 2000 sa sve IPTVom.

ne daju mi da predjem na veci jer navodno IPTV ne podrzava ako je net veci od 6mb.

telekom strong…

ma ono, ne zalim se, iako bi se rado prebacio na SBB da ga ima u jagodini, ali sta ces.

A _urcio si se… valjda ce ti se vratiti ovakav ping.

Evo ga moj: Sve isto kao i prosle godine u ovo vreme! Lelekom nema nameru da mi poveca upload!!!


down treba da je 4, a up 0,54

Danas su mi bili iz SBB-a, nova ponuda koju sam oberucke prihvatio,BEZ IKAKVE DOPLATE dakle sa 60Mb/s, nema povoljnije u Evropi cini mi se u mix paketu :

Turbo XL - -100 Mb/s (102.400/4.096) - 6.840 RSD