Brzina interneta i ping test

brate, ovo je katastrofalno sporo. proveri da li ti slučajno radi neki dl ili torrent kao što je rekao nabukodonosor pa onda proveri da ti neko nije nakačen na wifi slučajno (ako ga imaš). ako ne, odmah ih hvataj za gušu i odmah im stavi do znanja da nećeš prestati da smaraš dok se ne reši problem jer će te u suprotnom iskulirati za 2 minuta nekom pričom “radovi na kablovima kod vas u kraju.”

Imam Orionov net od 6mb i njihovu televiziju za 2200din (20evra) i zadovoljan sam 99%. Zar ne bi trebalo da obracamo paznju malo vise na ping nego na brzinu, znam da je dosta ljudima vazna i brzina uploada prilikom skidanja torenta, ali zar nije kada je manji ping manje laga, tecnija igra, bolje zezanje… Neko je u prethodnom postu napisao da igru od oko 6gb skida za pola sata, a sta ce se desiti ako se ta igra skine za sat vremena ili za 2 sata pa nece svet propasti ako tog minuta ne skines igru i na kraju skines igru i razocaras se. U zemljama u okruzenju ljudi imaju mnogo bolji net od nas i to je cinjenica (u Bugarskoj za 20evra opticki net 100/50). Preko pc kada igram neku fps igru uglavnom sam na Balkanskim serverima, svaki odlazak malo dalje u Evropu je misaona imenica za pogditi nekoga, da ne pricam o podruciju Amerike…

Ja konkretno u naselju gde zivim imam samo Adsl. I ono sto mi ide na zivce je da onaj ruter svakih godinu dana crkava! Sta se desava, pregori mu cip, zato sto Telekom kupuje najeftinije kineske rutere. I tako kad su promenili negde prosle godine, meni Ping skoci sa 10ms na 23,24ms bez razloga. Eto i dalje mi nije jasno da li su oni cackali njihove servere, ili je nesto do mog rutera. Ali uvece ume da skoci i preko 90, 100ms.
Mada svestan sam da ima ljudi sa jos gorim konekcijama.


Nije radio torrent…meni internet radi nekad dobro nekad je brzina kao ta gore…isto tako i mom kumu…kad ih zovem kazu da je do mene do racunara, a windows cistim redovno…a reinstaliram ga jednom u 3 meseca tako da nije do mene 1000%


ocajno al sta cu , cekam ugovor da mi istekne sad u maju…

I ja imam poteškoća sa netom u zadnjih mesec dana imam ADSL PTT , veoma često secka mislio sam da menjam za SBB kad ono čujem u komšiluku došlo do prekida na nekih sat , dva televizije i neta čovek nezna šta da radi provajderi neznase ko je gori satelitski možda jeb…mliga možda je to rešenje.

Pa covece ovo ti je jedva internet. :smiley: Jos malo pa dial up. Kakvih 10mb ovo nije ni desetina od toga…Ne znam, sigurno ti je torent radio, jer ovo ti je druze uzasno.
Edit: Ja imam sbb-ov paket onaj od 16, i super mi radi. Mada sam se ganjao sa njima ceo februar jer su mi dali falicni modem koji se diskonektuje svaki put kad ima upload. I onda su ekipe dolazile na 2 dana, i likovi uzmu modem, odnesu ga, prikljuce ga tamo gde normalno nemaju nikakav upload, i on radi ceo dan, i oni mi vrate i kazu “testirali su ga, nesto je do vas”. I tako sam na kraju rekao da ako mi ne provere sa drugim modemom raskinucu ugovor s obzirom da je ono pucalo konstantno, i oni doneli onaj probni modem, probali, sve normalno radi… Ali sa brzinom nikad nisam imao problema, pregledaj kablove covece…

@Vid nije do kablova…nesto je do njih…evo sad sam testirao dok mi radi normalno a ukljucen je cs…

Molim za informaciju od forumaša koji su na SBB internetu u vezi osnovnog paketa onog 10 / 1 jeli SBB pustio obećano povećanje na 15 /1,5.
Jeli kod mene je bio aktivacioni paket koji je radio na 16 / 2 čak ali posle tri dana aktiviro se duomixS i onda mi je brzina pala na staru vrednost 10 /1 umesto da bude 15 /1,5 .

ne,nema povecanja nikakvog,ja i drug smo imali takodje 15/1.5 ali samo kratko kao i ti,verovatno si tada imao i sve kanale otkljucane nisi morao da se pretplatis da bi gledao,meni je to trajalo nekih 2 meseca i onda me vratilo na 10/1 sto i placam otpocetka

Znači ja sam prošo ustvari standardnu proceduru ,a ovo povećanje što su obećali još nije ni realizovano ako uopšte bude .molim za informaciju kad bi to moglo da bude ako neko bilo šta zna o tome jer ovi iz centra na 19900 nemaju veze sa životom daju neke nebulozne neodređene odgovore !

Nabudžili nam internet ovih dana u firmi:

Download ok, ali upload! Daaaamn :smiley:

Dobar dan.

Na poslu pre dve godine

sada

Digao mi se, da izvinete, upload:

Mene odavno ne zanima ni najmanje download. Sto se mene tice dostignute su za moje potrebe dovoljne brzine. Samo me zanima upload i najvise PING. Za online igranje najbitnija stvar.

Meni je ping skoro uvek oko 20ms, upload 5Mb/s i download 40Mb/s.

Ojsa Bebara:

Ovo bi moglo i pod “ulepšalo dan” temu, ali nema veze. Elem:

1 Like