Brzina interneta i ping test

Novi provajder koji je došao kod mene u ulaz:
Internet | Targo Telekom
Cene za mene super, pošto sam osuđen na telekom ADSL. Trebalo bi uskoro da pređem kod njih.

Moj ortak koristi njihov kablovski net i kaze da je prezadovoljan. Ranije je koristio od SBB-a ali nije bio zadovoljan uopste. Nazalost, ja sam osudjen na Telekom Srbija ADSL koji je bedan.

Svi su do sada zadovoljni :slight_smile: I još je Targo prvi i jedini sa optikom u Srbiji.

Prvom prilikom, uzimam njihov net. Imao sam SBB ranije i bio sam solidno zadovoljan i onda, kada sam se preselio, u zgradi samo moze ADSL. Smorio sam se kao bulja. Ali sta je tu je, ovo mi je samo privremeno. :wink: Ako budes uzeo, javi tvoja iskustva. Za sada, svi ih hvale.

Napisao sam u onoj novoj temi, nisam video da ova ni postoji. Imam telekomov 8mb net adsl i iptv, ali su preskupi, cak i sa ovim novim paketima, tako da cu ih promeniti jer mi ionako istice ugovor sad decembra.
Presao bih na sbb jer mi se cine najpovoljnijim, ali ako neko ima neki predlog neka javi. Inace zivim u Nisu u centru.
Ovi Targo su vidim odlicni, al to je samo Bg koliko sam mogao da pronadjem… :slight_smile:

SBB nije los, samo mi je, posle otprilike godinu dana koriscenje, crkao modem, pa sam morao da se cimam i da im nosim inace sve je bilo ok. Iz BG-a sam, pa pricam za ovo podrucje. I nije mi pucao net niti bilo sta slicno. To je moje licno iskustvo. Jos sam potpisao ugovor sa njima i imao sam razne popuste. Ne znam kako je u Nisu ali ne verujem da ces imati nekih problema.

Telekomu je dobar box paket, ja sam ga skoro uzeo. 3500 din. mesecno 2 iptv-a, 6 mbita interneta, kartica za mobilni sa 500 minuta, 500 poruka i giga interneta, i pretplata za fixni od 500 dinara ulazi u tu cenu.

ja imam TotalNet,adsl, mogu da kazem da je veoma brz i da download ide i do 2MB u sekundi iako sam dobio 16MB protoka, u sustini za one koji neznaju 2MB/sek je ustvari 20MB . mislim da je sad na akciji uz TotalMix. Upload takodje dobar, za taj novac,ko ne moze preko optickog, odlican.

Upload kod naših provajdera je smešan SBB nudi 100 megabita Downa a samo 4 Uplouda u najačem paketu što je bruka teška o ADSL da ne govorim oni su tek smešni za ozbiljno torentovanje trebalo bi mi bar 10 megabita Uploada da bi nešto uradio na elitnim trackerima teškim za seed kao što su What CD ,Waffle ili bilo koji tracker od 6 do 10 levela .
Edit :Targo Ttelekom deluje ozbiljno što se Upload tiče ali za sad pokriva Novi Beograd i još par ulica u KRAGUJEVAC ima da stigne za jedno 100 godina .

Meni njihov modem, evo hvala bogu, radi vec sestu godinu za redom. Targo mi deluje veoma privlacno sto se tice brzina i cena. Svidja mi se 2:1 ratio DL:UP. Samo da se vidi jer pokriva kod mene.

Vec imam paket na kartici, pa onda imam onaj biznet xl paket sa 2000 minuta za sve mreze, 2000 minuta plus u nacionalnoj, i 2000 poruka, i ne znam, 3-5gb podataka ili tako nesto. Ne bih to menjao, vec samo internet, tako da mi sbb najvise odgovara jer on tu dodje najpovoljniji. Ali pozvacu ih pred kraj ugovora pa cu da vidim kako i sta ide…

Pa onda ti njihovih 500 minuta ne znace nista :smiley: Ja sam jedan od retkih koji se ne zali na telekom, net mi radi dobro, Zivim u Arandjelovcu, nema Sbb-a, i ko zna da li ce ikada doci ovde :slight_smile:

Ma nije da se ja zalim na telekom, net im je i vise nego super, ali ja trenutni paket placam 3 puta skuplje nego sto bi isti takav placao u sbb-u. Uslugom sam ja zadovoljan, sve je ok, ali dzabe sto je ok kad naplacuju 3 puta vise za isto. Jos posto mi je ugovor od pre 2 godine, tad su cene bile drugacije, i onda je znatno skuplji. Sad ove pakete sto imaju i nisu nesto skuplji, ranije su bili gori. Al opet je sbb jeftiniji. :slight_smile:

meni povecase malo brzinu 10mbit/2mbit, a cenu smanjise sada sa 1990 na 1830 din, wifi u pitanju…

Jeli kod tebe SBB upitanju ?

pa pod stavkom ISP vidis koji je u pitanju, exe net iz Nisa


hm, baš me zanima kada će ovaj novi provajder da krene van Beograda. Konkurencija je dobra stvar.

Gledao sam ja taj exe net ali sam nekako odlucio da odem na sbb… Ja sam u Nisu u centru tako da mi nije problem, ali sbb daje ponudu 1500din 10mb neta, a taman posto sam vratio iptv uzecu njihovu kablovsku… Gledao sam one pakete, ali meni licno vise od ovoga nije uopste potrebno. Tu sam se sa telekomom zeznuo sto sam uzimao vecu brzinu, a ja komp ionako nikad ne gasim tako da i da je na 1mb, download ce ici pa ce ici, a retko kad mi je nesto hitnije.:slight_smile:
Edit: ali me zanima sta ce uraditi sa onim sbb fiber power sto imaju na sajtu, vidim da je samo u beogradu, i to u malom delu grada, a ponude su i vise nego dobre…
Sent from my Samsung Galaxy S3 using Tapatalk 2

Ova tema mi pala na pamet nakon sto sam sad izmeerio brzinu interneta i video katastrofalne rezultate…vec nedelju dana SBB mi usporava internet…Placam za 10mb/s a dobijem http://www.speedtest.net/result/2562129061.png
Jel ima nekog ko jos ima problema sa SBBom ?

Da ti nije radio torrent dok si merio brzinu? Sto ih ne zoves da se zalis?