Bloomberg - Sledeći Xbox je isplaniran za praznike 2013

Microsoft Said to Plan Next Xbox Console for 2013 Holiday Season - Bloomberg

Microsoft Corp. (MSFT) will release the next version of its Xbox video-game machine, the top-selling console, in time for the holidays next year, according to people familiar with the company’s plans.

The new device is planned for Thanksgiving and Christmas sales, said the people, who declined to be identified because the product road map is confidential. The software maker hasn’t decided whether to unveil the new Xbox at an industry event such as the E3 show in June, or a separate event devoted solely to the machine, one of the people said.

The new version will debut a year after Nintendo Co. (7974)’s brand-new Wii U, which went on sale Nov. 18 in the U.S. Sony Corp. (6758) is also readying an update to its PlayStation console. In the meantime, Microsoft is still trying to squeeze out sales of of the current model Xbox 360, selling 750,000 over the week around Thanksgiving, surpassing company expectations.

That was almost twice as many shipments of Nintendo’s Wii U console, which went on sale that same week. That device, the first major new console since 2006, is a high-definition machine offered in two versions costing about $300 to $350 with a 6.2- inch (16-centimeter) touch-screen controller called the GamePad.

Microsoft Xbox spokesman David Dennis declined to comment.

While Xbox 360 had a strong Thanksgiving week, there are signs the console market is overdue for updates to boost sales, which have been declining. U.S. retail sales of video-game software, hardware and accessories dropped 25 percent in October from a year earlier to $755.5 million, according to researcher NPD Group Inc. While Microsoft has led in console sales in the U.S. for the 22 months through October, its monthly sales have been declining, NPD said.

Since the release of the Xbox 360 in 2005, the gaming market has changed, as casual games played on tablets and phones gain in popularity. Microsoft introduced full-body motion controls to console gaming with the Kinect. More than 40 million of the 70 million Xbox 360 customers also have Xbox Live online subscriptions, many of which are used to watch TV and movies, rather than play games.

Koliko god je Xbox “pobjedio” u ovoj generaciji konzola (bez obzira na prodaje, nego sami napredak u odnosu na Sony), najveca stvar koju je uradio je Live servis.
Svako ce htijeti da ima isto drustvo za MP (cak i ako treba da se plati), da ima sto slicnije iskustvo, samo sa vise detalja i ljepsom grafikom (nazalost),
Ono sto je definitivno obeljezilo ovu generaciju je MP dio igre. U buducnosti, kohezija dvije porcije ce da nestaje, za razliku ove generacije kada su pokusavali da ju (vjestacki) naprave. Mislim da ce se poceti zasebno prodavati MP i SP dio igre (tako je bar posteno), i da se sam sadrzaj prilagodjava korisniku. Ono sto ocekujem od sledece kutije (lazem, od MS-a) je: ekskluzivni sadrzaj, vrhunski live servis, pristupacna arcade ponuda, i piraterija! Salim se, hocu da me tetose kao bebu. Hocu da imam Netflix, sve moguce podrske za Srbiju (BiH, Hrv), hocu da globalizacija napokon dodje kod nas. Promjena poslonog modela je neminovna, SP i MP se razilaze (ili su to vec uradili), ja hocu da budem taj koji odlucuje koji sadrzaj kupuje!

Tesko da je to iznenadjenje ali Wii U debakl nije puno pomogao da se sledeci Xbox i Playstation ranije pojave. Kao sto su svi predvidjali, 2014. pocece era novih konzola.

Xbox po prodaji nije pobedio jer ima skoro identicnu prodaju kao ps3, a izasao je ranije, ali po napretku, apsolutni je sampion… Microsoft i Sony imaju svojih problema, ali nadam se da to nece znacajno uticati na gaming divizije (Sonijev kreditni rejting srozan na garbage, a Microsoft ima dosta problema da “proda” metro bez obzira na 40 miliona licenci, i probije se na mobilno trziste)

Ja hocu, u sustini, samo mnogo, mnogo bolju grafiku - servisi me uopste ne interesuju.

Xbox je imao neverovatan napredak od prvog momenta od kad je izasla konzola, najvise je tome zasluzan LIVE. Prilagodjavali su se potrebama trzista i unapredjivali live neverovatnim tempom, naravno mnogo im je u tome bilo lakse nego Sony-ju jer njihog online servis se naplacuje i imaju budzet da to i urade. Ali i to je od pocetka bio rizican potez, naplacivati taj servis dok tvoj glavni konkuret taj servis daje besplatno, mada im se na kraju to sve isplatilo.

U sledecoj generaciji dovoljno je da nastavi sa ovakvim radom LIVE-a, da nabudze graficke i processor cipove koji mogu da daju kvalitetnu grafiku narednih 6-7 godina, i naravno da dopuste hakovanje konzole :smiley: i uspeh im je zagarantovan. Jedina stvar koju xbox-u fali jeste malo vise eksluziva, da nastava da razvijaju postojece (pre svega Halo), ali da mnogo vise paznje usmere na razvijanje novih IP-ova i ekskluziva, jer u tom domenu u ovoj generaciji Sony je definitivno pobedio.

A najbitnija stav za nas iz Srbije jeste da sledeci xbox moze brzo da se hakuje i da se igra piraterija. Jbg, u nasoj zemlji je takva situacija da smo mi veoma daleko od igranja svih originala kojih zelimo, nas standard nam to ne dozvoljava. Sigurno mi bi mi svi voleli da nas je svaka igra original i da bi igrali LIVE ne moramo da rezemo disk posebnom metodom i razacom :slight_smile: ali za nas je to, cini mi se, i dalje veoma daleko.

Mada, Microsoft je veoma pametan sto se tice piraterije, dopuste tacno onoliko koliko je potrebno. Ubedjen sam da oni ako hoce da mogu da naprave takvu zastitu i da prakticno onemoguce pirateriju, ali to im ne ide u prilog, jer i ako hoces da igras pirate konzolu moras da kupis, tako da bolje da kupis konzolu, nego nista. S vremena na vreme ubace neku novu zastitu kako bi ispostovali “regularne” korisnike. Takvu istu stvar rade i sa Windows-om, lakse je hakovati windows nego neki nebitni shareware program. Ja mislim da je to sve deo njihove strategije osvajanja trzista i da Microsoft to radi veoma pametno.

Generalno, jedva cekam novu generaciju jer, kao sto padawan rece, i meni je najbitnija grafika. Odlicna grafika na sto vecem LCD displeju i uzitak je zagarantovan.

Napokon neka konkretna informacija vezano za izlazak next-gen xbox-a. Ova informacija svakako ima logike a s obzirom da je Bloomberg objavio garant ne pouzdana. Ako je fake svakako cemo dobiti demant iz MS-a

Ja ga necu i ne planiram kupiti pre 2015 ali svakako me zanima na sta ce to izgledati. Mene zanima koncept optimizacije i sirove snage a ostalo vise manje

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 2

Onoliko svi trubimo po forumima, blogovima, festivalima itd. o tome kuda ide industrija i kakav joj je potencijal; pisu se manifesta, razglabaju teorije, diskutuje evolucija v revolucija, luddite vs narrative gameplay, eksperimentalna indie scena bruji… i onda dodje Padawan i kaze ono sto vecina misli:

Ja hocu, u sustini, samo mnogo, mnogo bolju grafiku.

Surova istina, hrabro izneta. Well played, sir. :smiley:

Samo da ne krenu ogranicenja, citao sam da ozbiljno planiraju da zatvore trziste polovnih igara tj preprodaje.

Ja ocekujem mogucnost igranja igrica sa hard diska , bez DVD-a u drajvu.
Znam da postoji JTAG, ali mislim da u fabrckoj izradi to omoguce.

To mislim da nece biti slucaj ako ne smisle neku novu foru za digital download, jer ovako, ti instaliras i prosledis celom komsiluku i oni gube lepo pare.

Jedino sto mogu da kazem je i i can’t wait :rock:

Nemoj mnogo da ocekujes… Microsoft ima politiku novac nije problem… Tako da ono sto su zeznuli na ovoj generaciji nece na sledecoj… A i brate dokurcili ste svima ovde sa svojim glupim pitanjima ja ne znam ovo na rgh ja ne znam ono… Kad vec nista vecina korisnika rgh ne zna, bolje da ne zeznu stvar jer ce te sa svojim rgh glupostima smarati i na sledecoj generaciji… Raduje me vest da se napokon zna kada ce izaci… Sto znaci da cu ga uzeti iz preordera… E, postoji i par sitnica koje me brinu… Da li ce igre sa Xbox-a 360 raditi na novom, da li ce vec postojeci servisi biti unapredjeni i koliko na novom(pre svega mislim na Live party, sa kojim smo svi imali problema koji smo ga koristili…)… Super su informacije za blu-ray, jos samo ostaje da vidimo koju snagu ce imati nova kutija…

On što definitivno znam da ga neću preorder-at… Hell nooo…
Imam laganu, dugotrajnu fobiju, od prve generacije dotične xbox360 konzole: Xenon-a :smiley:
Sad sam na 6. xbox-u… S jednim krčim sve i svašta, a drugi fabrički zapakovan stoji tu za svaki slučaj :smiley: :smiley:

Zaključak: Ne vjerujem, a ni ti ću vjerovati MS-u dok ne vidim konačni rezultat u akciji :slight_smile:

E a vi ste se nauceni rodili. Ili ste mozda vi “manji” pirati pa ti toliko smeta RGH? Ko hoce radice, pusti sad to, tebi su gluposti, vecini nisu. Covek je rekao u fazonu da odmah to omoguce, ali ne znam da li je on mislio da je RGH u ovoj generaciji oficijelna stvar, pa kao da ga u sledecoj odmah omoguce najbolje. :smiley:
Sto se ove vesti tice, pa ja mislim da je ovo vec bilo vise puta. Mislim ono, nije oficijelno potvrdjeno kao sto vidim da ni ovo nije, al na bar 10 sajta su rekli da microsoft planira da izbaci u holliday season 2013. Ja kad vidoh temu mislim neki spec ili tako nesto, ovo me bas i ne zanima, cisto bih hteo da vidim kako izgleda i koliko ce biti jak, ja ga u svakom slucaju ne kupujem na relese date pa kakav da bude.:slight_smile:

Samo da ima: Backward Compability, da se može koristiti isti profil sa xboxa i da ne menjaju preterano kontroler, i da nema one zvukove sa slima kada se pali i otvara drive i ja sam srećan :smiley:

Profil i avatar ce biti preneti 100%… A kontroler, e to je vec druga prica… :smiley:

Sve dok ne bude zvanična potvrda, ne verujem nikom i ničemu, ko zna šta će smisliti :smiley:

Sto se mene tice, sta god da smisle meni nije problem… Ali sa xbox 1 je mogao profil na xbox 360… A sada, achievementi ce morati da budu preneti na sledecu generaciju, a za ostalo ce se tek videti… :smiley:

Ma jbš Achievmente, mene interesuje ako bi uplatio recimo godinu dana Gold na profil dok ga koristim na xbox360, pa pređem na drugi dok još imam gold na profilu, da li bi se i on preneo, achievmenti nisu baš ni bitni, a takođe me interesuje ako bi imao backward compability, da li bi se to odnosilo i na Arcade i Indie igre koje su vezane za profil.

Evo ga video koji je procureo sa svim specifikacijama i mogućnostima novog xbox-a:

Ono što je meni interesantno je novi kinect (verzija 2) koji će imati veću rezoluciju i preciznost ali će biti integrisan u konzolu, ako sam dobro razumeo što mi se i nije baš dopalo - mislim ovako može lepo da se postavi na TV ili gde je dobra vidljivost, mada videćemo… Blue-ray znači teža piraterija, a kompatibilnost sa starijim xbox naslovima je potvrđena i to je super stvar…

To je jako star dokument, koji je par puta demantovan. U teoriji ne može koštati $299…