Bloomberg - Sledeći Xbox je isplaniran za praznike 2013

ja misim da cjena konzole nece biti previsoka jer po tom pitanju oni su mnogo realniji od sony-a

Cena utiče na ono šta je u konzoli. Ako WiiU košta 300/350USD, ovo će koštati minimum 400/450USD. U evropi samo zamenite valutu. Ako bude koštalo manje, nešto onda nije u redu.

Kao što je rekao jedan na NeoGAF-u. Ako konzola košta ispod 500USD, ne uzimam je.

Dobro rečeno. Iskreno, nemam problem da konzola bude skuplja, dokle kod su specifikacije iste s pravom nazvane “Next-Gen” konzolom… Cijena će s vremenom padati, ali ono što je unutar konzole ostaje njen čitav ciklus…

Pa ako nastave sa tradicijom, onda ce biti bar 2 opcije sa i bez harda, tako da ce i cena da varira…

To je preniska cijena pogledaj koliko košta WiiU

Wii U je pljacka… Jednostavno ta konzola ne moze toliko da kosta… Pogledaj malo bolje konfiguraciju konzole…

Zaboravio si na Wii U Gamepad… Sama konzola ne vrijedi tih para, ali s Gamepad-om je to druga priča…

Ni PS Vita koja ima jedno 100x više komponenti nego Game Pad ne vredi u proizvodnji više od 100dolara, a ima OLED Capatitive

Game Pad ima resistive ekran, one touch, nije multitouch. i nema apsolutno ništa u njemu. Da i u proizvodnji košta 100dolara samo Game Pad, što ne može biti ni u snu, konzola i delovi koji su u njoj ne koštaju ni $50, jer WiiU koristi 3x OC GameCube procesor…

ne vredi ni sa gamepadom… prestigio prodaje tablete sa kapacitivnim ekranima i kompleksnijom elektronikom za 100 eur…za vece kolicine i jeftinije a cena proizvodnje je znaci jos dooosta niza… dakle otimanje para od strane nintenda samo tako… imam utisak da se nadaju da zarade na samoj konzoli uz pomoc maria po milioniti put… postali su dosadni vise sa tim pristupom.

edit: wahad me preteche…

Što je najgore, zaradiće.

Ako je taj termin tačan ove aktuelne konzole imaće radni vek oko 8 godina na sceni što je previše zaustavili su grafički i tehnički razvoj čitave industrije igara ,po meni optimalno je 4 godine 5 plafon .
Jedva čekam nove konzole pa neka koštaju i skuplje bolje i to nego da tavorimo sa ovim hardverom iz prošle decenije .
Aktuelni računari omogućavaju vrhunske performanse ali to je za naše džepove preskup sport .

Okej, taj argument je BEDAN, kako konzole koče razvoj, to je opravdanje izdavača zašto izbacuju sr*nja od igara, da hoće da urade i razviju igre kako valja, oni bi to uradili, pa makar spržili konzole, nego neće, misle da će sad nabiti što više para na jadnom kvalitetu, uz minimalan ulog, da bi kasnije imali zalet na next gen konzolama, što je jadno. Ubisoft se žali na konzole i kočenje, a Rockstar se hvali time kako će izvući maksimum iz konzola, sad veruj kome hoćeš. Razvoj igara nije samo zasnovan na konzolama, već i na PC-ju da neko hoće da uradi nešto revolucionarno uradio bi, ali neće i nalaze krivce u drugima. Kada vidim da neko ovako nešto napiše, shvatim da je u pitanju neko ko misli da će sa sledećom generacijom biti neka revolucija, renesansa igara, pa kada to ne bude žale se da im smeta neki đavo, ako ti smeta ne kupuj, ne koristi i ne smaraj.

Tako je kad je jedan Epic Games,Crytek i Bethesda rekla javno da konzole uopce ne koce razvoj igara onda stvarno nerazumijem sto korisnicima smeta.
Edit:Kao sto je neka javna osoba rekla nemogu se sjetiti koja ali mislim da je to bio Ken Levin koji je rekao da nerazumije sto nevalja na konzolama jer po njemu Gears of war 3,Halo,Forza izgledaju prelijepo i graficki su na visokoj razini ja se u potpunosti slazem s tom tvrdnjom

Ma koliko se trudili razvojni timovi oko grafike ona slobo izgleda u odnosu na PC hardver je jednostavno mnogo zastareo ,neisplati se samo za PC za jednu platformu da se radi nešto revolucijonarno doživeli bi velike gubitke.
PS3 i XBOX 360 njihovi procesori i mala količina operativne memorije više nema dovoljnu brzinu da pusti bez seckanja i neke nove HD encods visokog kvaliteta u 1080p.

Nemojmo sad PC mijesati u ovo za njega se vec zna sve jer svaki tjedan izlazi novi hardware,ovdje govorimo o xboxu i njegovoj grafici koja obzirom na njegove godine izgleda sjajno naravno ako s epotrude developeri poput gore navedenih onda je to to a ne od nekog ubisofta koji govori o velikoj grafici(Anvil Next)a na kraju izgleda samo dobro i nista vise od toga barem meni

Slazem se sa breb-om po meni je isto 5 godina plafon za konzole stvarno je dosta.Nadao sam se da ce novi playstation izaci ove godine jer po nekoj logici ps1-1994,ps2-2000,ps3-2006 new ps-2012 ali nema nista od toga.

Evo nesto i zvanicno:
Thought Black Friday was crazy this year? Rumors say the next Xbox will launch around Thanksgiving 2013. More info: Official XBOX Magazine | Rumor: Microsoft planning next-gen Xbox for holiday 2013

A PSP i PS VITA? Šta je to? A? I to su konzole, a njih ne računaš

Pa to je isto kao moj post :slight_smile: moj post nije rumor nego direktno iz Redmonda :slight_smile:

Dimone, procitao sam tvoj prvi post i nisi u pravu :confused: ovo je najduza generacija i jeste usporila evoluciju hadrware-a. To su apsolutno svi rekli, intel, amd, nvidia, ubisoft, epic, activision.

Sta mislis, zbog cega svi gejmeri na pc-u cekaju novu generaciju konzola da bi apgrejdovali hardware? Pa bas zbog toga sto ce ta evolucija koja sada stagnira tada nastaviti.

Surova istina. Meni se svidja koliko je potrajao vek konzola, i svim ljudima iz industrije, ne.

Sent from my iPhone 4s

Well, sigurno je 4-5 godina plafon za generaciju konzola, ali treba uzeti i druge faktore osim tehnološkog aspekta a to je pre svega ekonomski.
Poslednja generacija je počela 2005-2006 što bi značilo da 2010 imamo već najave za sledeću generaciju. Međutim, 2008. je došla svetska ekonomska kriza koja do sada nije prošla i takvim uslovima retko ko će se upustiti u razvoj, proizvodnju, marketing bilo kog produkta za koji nije garantovano da će ljudi pohrliti da ga kupe. Pored toga za nove konzole morate imati i nove servise, appove, i igre.
Kada smo kod igara, one su se udvostručile ili mnogo više puta uvećale na skoro svakom niovu, počevši od veličine razvojnog tima, zatim produkcije, broj aseta i troškovi marketinga, dok je prodaja skoro na istom nivou kao i pre i tu u uslovima krize. Pored toga povećalo se i vreme izrade igre, te bi po pređašnjem tempu izlaska konzola, neki ne bi izbacili ni jednu igru u ovoj generaciji (square enix ili team ico npr). U tim uslovima, većina studija se nije snašla i propali su.
Jednostavno, mnogo je više tu faktora koje treba sagledati osim pukog da je 4 godine max. Tek negde oko 2009, Xbox 360 je postao isplativ za Microsoft a PS3 čini mi se negde u 2011 za Sony. U takvim okolnostima, nosioci platformi drugačije procenjuju tako da je malo razmaženo da mi tražimo nešto samo zato što je vreme i red.