Bez starih naslova na next gen konzolama?

Vesti o sledećoj generaciji konzola Microsofta i Sony-a stižu svakodnevno, a najnovija kaže da je malo verovatno da će ove konzole imati kompatibilnost sa starijim naslovima, navode industrijski izvori. Nedostatak kompatibilnosti mogao bi negativno da utiče na prodaju mnogo više nego što se misli, a ovo naročito važi za fanove sportskih igara. Zbog načina na koji su sportske igre usklađene sa kalendarima liga, one će biti objavljene za trenutnu generaciju konzola mnogo pre nego što se očekuje njihovo izdanje za next-gen konzole. Obzirom na popularnost ovih igara malo je verovatno da će igrači čekati toliko dugo. Naravno, mnogi od ovih sportskih igrača su više nego zainteresovani i za multiplayer te se čini da će mnogi od njih ostati na trenutnoj konzoli ukoliko ne bude postojala kompatibilnost sa naslovima prethodnih konzola na novoj generaciji.

Izvor: benchmark.rs

Ovo ce naravno pogoditi sve hardcore igrace, ali mislim da je i sasvim ocekivano s obzirom na to da ce gledati da nas zakinu tamo gde je moguce. Jer, to nije nesto sto moze drasticno uticati na prodaju pogotovu na duze staze. Takodje, stara fora, planiraju da izbace full HD/4K/3D rimejkove svih popularnih igara za trenutnu generaciju.

Ali s obzirom na to koliko ce moci da se dobije za trenutnu generaciju (100-150e) kada izadje nova, mislim da je bolje zadrzati staru konzolu barem neko vreme.

Jes nezgodno za sportske igre, ali izdavacima nece biti cilj da svoju mega-uspesnu fransizu odmah lansiraju za novo trziste koje jos ne postoji. Mnogo im je isplativije jos godinu dana da cede drenovinu iz vec postojece generacije.

Ako je tako…next gen consoles c yu in 2015…

Vecina ljudi ce zadrzati x360 i koristiti ga jos godinu dve posle izlaska novih konzola. Novu generaciju ne uzimam 99% sansi nego cu umesto toga uzeti nov PC. A x360 cu koristiti jos dugo s obzirom da sam ga tek skoro kupio. Igracu stare igre i uzivati u onome sto ne mogu da stignem da odigram do izlaska novih konzola.

evo da se i ja oglasim. kao neko ko ima konzolu od 2006.godine, jedva cekam da uzmem novu. jos uvek ne znam sta ce to biti, videcemo ko sta nudi, mada vrlo verovatno da ce to biti sony. Ako gledam sada, sve ove glasine i poluinformacije koje su za sada dostupne za obe konzole, sony mi se cini kao bolji izbor. Ipak se vise orijentisu na gejming a manje na servise i pokusaje da spakuju kompletnu dnevnu sobu u jedan uredjaj. Ne kazem da je to lose sa strane MS-a da pokusava tako nesto ali na nasem podneblju to u velikoj vecini nece raditi nazalost. a sto se tice backwards compatiblityja, ni u jednom trenutku nisam pomislio da ce biti. ako bude super, ako ne, nista cudno. ova generacija konzola je naucila developere i publishere da su ljudi u stanju da dvaput plate istu igru (drugi put nesto malo manje), samo treba da se podigne malo rezolucija igre. Pa ne vidim zasto bi sebi zakinuli ovakav izvor zarade. Tako da, cim se pojave konzole i barem 3 - 4 eksluzivna (za novu generaciju konzola) i zanimljiva izdanja, eto mene. A za tih nekoliko AAA naslova koji ce da izadju za stare generacije imam jaku masinu koja vuce bolje nego xbox/ps3, pa sam i s te strane pokriven.

Da, kako stvari sada stoje i ja cu se odluciti za sony, ali da sacekamo da izadju. Verovatno prvih 6 meseci necu uzimati, tako da do sredine sledece godine ce pasti odluka :slight_smile:

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2

Rano je sad odlucivati koju cemo konzolu uzeti.Fino kad izadju vidjecemo koja je bolja :slight_smile:

Mene ta kompatibilnost nikad nije zanimala - pa valjda i uzimamo NOVE konzole zbog NOVIH igara? Ko da je tesko prikaciti staru konzolu ako ti se BAS igra neki stari naslov.

Sto se kupovine nove konzole tice, moj plan je da sacekam da izadju i jedna i druga, da vidimo kako to sve izgleda. U optimalnom slucaju, izaci ce par fantasticnih naslova koji ce moju odluku uciniti lakom, ko svojevremeno Gears i Dead Rising daleke 2005…

Kao sto n00dle kaze kupuje se konzola zbog novih naslova i svega novog sto donosi, prosto sacuvacemo staru i igrati stare igre. Mislim da bilo kakva kompatibilnost suvisna ali mislim da ce PS ubaciti podrsku za PS3 sigurno.

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

U pravu je n00dle, ali to se gleda kao veliki plus kod novih konzola ako to uvrste u ponudi, a ako stara konzola crkne ne mora se kupovati novi ps3 npr., nego na ps4 nastavis. Eto na PSN se prodaju i ps1 i ps2 naslovi, uvarno je njima to, kaplje im, tako ce sigurno biti mogucnosti igranja na ps4 starijih ps naslova ako platis, samo je pitanje hoce li moci sa diskova.

Moj plan je da kupim obe, pa nek ide zivot. Potpuno mi je svejedno koja ce biti “bolja”, bice verovatno kao i u slucaju ove generacije, dobrih ekskluziva sa obe strane koje opravdavaju kupovinu konzole.

I moj je plan da kupim obe, samo sto sigurno necu otici u radnju i vratiti se sa ps4 i xbox-om, Sredinom sl. godine jednu, pa za dve godine drugu…

jednu sebi, jednu detetu.

narucujem sto pre preorder
mozda daju nesto za dj

Cista glupost je to da ce sledece generacija biti bez starih naslova… Meni i danas rade original igre koje imam za Xbox na Xbox 360… Cisto sumnjam da ce Microsoft to ukinuti, jer oni nastavljaju. A Sony sa druge strane ce verovatno morati da ukine stare naslove posto je promenio citavu arhitekturu ili bar tako tvrdi… Za Xbox sam siguran da ce gurati stare naslove…

Suska se o tome da ce pocetna cena za PS4 biti 350e, tako da komotno mozete i da zadrzite staru konzolu… Po toj ceni kome treba i backward kompatibilnost.

Ekstra, to je stvarno prihvatljiva cena. Nadam se da ce slicna ova cena biti i kod nas, mada cisto sumnjam. Nasi ima da deru kao blesavi. Ali dobro, tu je uvek XBR Shop, siguran sam da ce biti novih konzola u ponudi.

Pitam se samo zasto sve vijesti koje su iole dobre ticu se Sony-eve konzole, za Xbox samo lose stvari… Ako stvarno cijena bude ta, onda ce PS4 prvi da uleti, a po izlasku Halo 5 i next-gen Xbox

i da SONY bude 100e ja cu pre izabrati Xbox…

Da, tako ce verovatno i kod mene biti