Battlefield vs. Call of Duty - FIGHT!

Call of Duty: Black Ops - bolji gameplay (i zbog toga ga igram)
Bad Company 2 - Sve ostalo - teamwork, grafika, mape, ali oseca se mala “praznina” a i ima dosta mesta gde camperi mogu da se ustekaju a to kvari zabavu dok ne dospete do tenka.

Ja imam preko 50h igranja Battlefield BC2 a nemam ni 20h ukupnog igranja cod serijala uopste!!!
Evo ovako svaki call of duty je noobovska igra prvi put kada sam igrao cod online imao sam oko 15 kilova, a sledeci put preko 20!!!
A prvi put kada sam igrao BC2 nisam mogao da mrdnem a kamoli da ubijem nekoga tako da!!!

Meni se svidjaju obe igre, obe igram, samo sam izrazio svoje misljenje. Primetite kako nema VS u tipu ovo je bolje ono losije, tako da…

Upravo to je jedan od razloga sto ne mogu da svarim Black Ops ili bilo koji CoD MP, smesno nerealan gameplay.
Nagovore me ovi ortaci sa PSN-a da igram sa njima, udjem ja, treca partija u zivotu, budem prvi na listi ?!? WTF ? Autoaim gadja umesto mene, udjem u neki killing streak, dobio neku drone letelicu, ubija za mene? WTF ?!? :smiley:
Sledeca partija, likovi videli da ih deremo pa su se idlucili na “smrdim iz coska” strategiju, stave claymore na vrata i legu na pod ?! Znaci posle 10min takvog igranja tu je bio kraj, umro sam od smeha kako igra dozviljava ljudima da igraju.
Ko je smislio sve one perkove i te gluposti treba odma da skoci sa najvislje tacke na zemlji jednu lastu. Ocu bre FPS, a ne poluautomatsku igru, da dronovi, helikoteri ili avioni ubijaju za mene! Glupost nevidjena.
Treba li spominjati grafiku kao sa PS2 u kodacinama ? Ili to da je SP svake godine sve kraci i gluplji, i da je prica toliko dize USA u nebesa da mi se iskreno povraca kad slusam i gledam takve gluposti.
Za SP cu samo da kazem, ono kad krenu protivnici da spavnuju ko blesavi i dok se ne pomerite napred nece prestati jer toliko zaostalo, pa to su imale igre pre 20 godina na automatima! Sramota za jednog kao lidera FPS zanra (po meni je CoD bruka i ubica zanra postao).

Cisto neko da ne pomisli da sam CoD hater, MW1 mi je jedan od omiljenih FPS, bar sto se tice SP, MP mi je i tad bio smece. MW1 je i pored nekih zaostalih stvari koje vuku korene sa automata u igraonicama, bila odlicna igra, najvise zahvaljujuci onim do jaja stealth misijama!

U BC2 ako si pocetnik ima da lizes dno tabele mesec dana, nema sanse da budes prvi i pobedis ako nemas extra igrace u squadu.
Ono sto je problem BC2 jer ima vozila su uski prilazi M-Com-ima i prejaki helikoteri i snajperi, ja ne bi dozvolio da moze vise od 2 snajpa u timu, ovako nekad zna i po 10 njih da zabode u zbun i da tu smrdi celu partiju jer ne znaju drugacije da igraju.
BC2 isto ima problema sa serverima koji jako cesto znaju da zabodu celu konzolu, ba rje tako na PS3, ali bar igra ima dedicated servere, a ne ko Black Ops glupavi p2p sistem, kad izadje HOST cekaj 10sek da se igra prebaci na nekog drugog, so lame ! To je unistilo igrivostu u jednom vanserijskom FPS MP-u Killzone 2, ubio je je LAG.
Takodje u BC2 ima minimalan autoaim pogotovo u HARDCORE modu i to (hvala bogu) odbija CoD igrace koji su navikli da PS3 i Xbox nisane za njih,a oni samo da drze R1/desni trigger.

Ne treba odpisati MW3 niti ga porediti sa Black Ops-om jer su to dve prilichno razlichite stvari. Od SP kampanje ne ochekujem neshto previshe od onoga shto sam video za MW3 ali ko zna, meni je realno bitniji MP jer tu moze da se testira skill i tu je neka draz. Shto se tiche Battlefielda takodje sam igrao dosta na PC-u BC2 i ne bih se slozio sa Bob-om oko dna tabele (funny post btw) osim ako si feeder, fps je fps. SP kampanja opet kazem mi je manje bitna jer je ionako predjem brzo, formalnosti radi a od MP-a ochekujem bolju igrivost od BC2, grafika do jaja izgleda od onoga shto sam uspeo da vidim… Vreme ce pokazati svoje :slight_smile:

Kad si ti igrao 20 sati od ukupnog COD serijala nemaš šta puno da kažeš. Ja sam samo u prvom delu proveo oko 50-100 sati!

Battlefield i Call of Duty pratim od samog starta i volim i jednu i drugu igru podjednako, ali ako želite stvarno da znate autoaim na snajperima je izražen, ali minimalno što se tiče multiplayer-a u Black Ops-u što i nije toliko strašno. (Kod ostalih pušaka uopšte nije izražen) Da nema tog slabog auto aim-a kod snajpera noviji igrači ne bi uopšte koristili snajper, dok u BC2 svako ko je level od 1-10 koristi Recon ili Medic. Recon koriste jer mogu lepo da stanu u neki štek na sto metara i da pucaju tako celu partiju, a da ih niko ne skine, dok recoil kod medica na puškama je minimalan kao što mislim da je neko prethodno rekao. Ja lično u BC2 idem sa GOL snajperom direktno u akciju i izbliza se rokam sa neprijateljima jer jedan metak jedan kill. :slight_smile:

Pošto sam odgovorio na neke stvari delimično rekao bih o jednoj i o drugoj igri što se tiče multiplayer-a na konzolama.

Call of Duty: Black Ops:

Black Ops ima multiplayer koji sadrži male mape za oko 12 igrača ako igrate Team Deathmatch mod. Potrebno je da znate da se krećete i da možete da se snađete i kad vas na primer napadne četvoro igrača, a vi ste sami i nemate trenutnu pomoć. U igri morate takođe da znate veoma brzo da nišanite i da naučite da igrate ko što biste igrali na kompjuterskom mišu. Po pitanju skill-a mislim da ljudi koji igraju Black Ops mogu da ga lepo pokažu jer ne moraju previše da pomažu saigračima (ponekad nekog moraju da revive-uju) već im je glavni cilj da pokažu kako nišane, kako se kreću i kako se snalaze.

Bad Company 2:

Bad Company 2 za razliku od Black Ops rangira igrače najmanje po tome koliko su ubili u bliskom susretu sa neprijateljima već najviše po tome koliko su m-com stanica uništili ili spasili, da li su razneli automobil, tenk, helihopter, revive-ovali, heal-ovali, reapair-ovali, dali municiju igračima. Velike su mape i upotreba vozila je veća što ne može da pokaže koliki skill ima neki igrač. Čovek može da raznese auto sa troje ljudi i da dobije toliko poena da za čas bude prvi na listi, a šta je uradio? Razneo automobil gde igrači nisu imali šanse da se spase. Znači Bad Company 2 je za mene igra u kojoj čovek mora da se puno žrtvuje za tim ukoliko želi da bude MVP ili među prvih tri igrača. Refleksi preveliki nisu potrebni što može da pomogne onima koji i nisu baš verzirani previše za pucačine tipa Halo. (Ko hoće stvarno da pokaže da je najbolji mora da ima reflekse, ali ukoliko želi da bude MVP runde i ne mora)

Krajni utisak:

Black Ops i Bad Company 2 pružaju mnogo sati multiplayer-a. Ukoliko se nalazite u kategoriji onih koji bi da pokažu koliko mogu neprijatelja da ubiju za njih je Black Ops glavna igra, dok oni koji vole da se žrtvuju i da učine za tim dosta kako bi pobedili mogu da se pridruže Bad Company serijalu (Battlefield-u). Bad Company je sasvim sigurno mnogo napredovao jer ja se sećam da kada sam nabavio Xbox 2009 niko živi skoro na Live-u nije igrao prvi deo osim mene i još možda par ljudi. (Jedino se sećam da ga je Prle igrao). Glavne igre su tada bile Halo 3 i Gears of War 2. Sada je druga situacija. Na terenu su i Black Ops i Bad Company 2, mada je tužna činjenica da stara ekipa sa Live-a nije nešto puno ni probala da igra Black Ops. Ovo je moje lično mišljenje kakav je Call of Duty serijal, a kakav Battlefield. Samo klinci od 10-12 godina udaraju glavom od zid :headbang: o tome koja je bolja igra od ove dve. :slight_smile:

Sačekajmo da izađu Battlefield 3 i Modern Warfare 3 pa onda dajimo mišljenja, a za sada nek se diskusija svede na Bad Company 2 vs Black Ops/MW2.

PS: Ako ste toliki poznavaoci Battlefield serijala onda bi trebalo da znate da je Battlefield pre bio sveden na zauzimanje flag-ova, a ne na uništavanje m-com stanica. :slight_smile:

@Bob

Jel si možda razmišljao nekad da si upao u loš lobby gde igrači i nisu nešto posebno dobri. Ta letelica koja ubija za tebe je nagrada što si vezao nekoliko kill-ova za redom i može veoma lako biti uništena (ja je uništavam i pre nego što se pojavi i počne da puca).

PS: Bitno da je u Bad Company 2 priča veoma inteligentna, pogotovu u kecu. :cool:

Pa u BC2 je Conquest mod ocajan, nema smisla igrati. :frowning:
Rush je super jer se dosta brze mora igrati.

Ispade da je BO krljachina bez ikakvog smisla, uvek ce biti fragera i team playera u svakoj MP igrici…

Dok god je takav autoaim i igra ima milion nepotrebnih perkova, mina i sl gluposti ta igra ne postoji za mene. Ocu ja da ubijam, a ne igra za mene.

Izgleda da nisi ti čitao moj post gore? Gde je taj autoaim? Na snajperu je minimalan, dok na ostalim oružjima nije. :slight_smile:

Ne bih sada da renderujem i postavljam moj klip pa da mi kažeš u kojoj sekundi i minuti je autoaim. :slight_smile:

Zavimir Serdar, more commonly known as President Serdar, is a character appearing in Battlefield: Bad Company and is the dictator of the fictional country of Serdaristan.

Pa jel može biti lepši, višlji i mršaviji. Najbolje od svega što je predsednik izmišljene zemlje. Prvo sam hteo da ga postavim kao izmišljenog predsednika Rusije dok nisam pročitao sada da je predsednik izmišljene zemlje.

E kako je tek dobro kad nauchish sve te perkove da koristish…
Pa postoji mogucnost da se iskljuchi autoaim ako ti toliko smeta :smiley:

Off: ovaj lik isti Nikola Kojo samo josh par kila da nabaci :wink:

Ne mogu da igram CoD iz milion razloga. Zaboravio sam da kazem da mi vena na celu natekne kad u lobby-u 20 klinaca vristi u slusku, takvi AWSOME trenutci mi nisu potrebni u zivotu. :slight_smile:

Dobro je da Battlefield igraju samo matorci :cool:

Nije nego nemamo cast da slusamo kako deca vriste i vicu kako su najaci MotherF***ri jer igra nema lobby kao CoD i cujes samo ove u svom squadu, thank god. Tamo jedino mogu da ti salju pretece poruke preko PSN-a. :smiley:

To je bio slučaj za Modern Warfare 2 da vriše klinci što je i mene iritiralo pa sam svaku rundu moraju da radim mute na sve igrače. U Black Ops-u to nije slučaj.

Pa mozes da ih mutiras. Uvek je bolje imati izbor, nego nemati. :slight_smile:

MUTA brat moj ili jednostavno otvorish private party i reshish problem. :slight_smile:

Izgleda da Bob igra na PSN-u, a tamo nema Party-a. Jedini mu je rešenje mute. :slight_smile:

PS: Kao što vidite trenutno se bavim na steam-u Team Fortress 2. Na Live-u me nije bilo tri-četiri dana.

Ja uopste ne vidim svrhu ovog prepucavanja izmedju COD i BF fanova (ne samo na ovom forumu nego uopsteno). Tatalno mi je glupavo da cim gotivis jednu igricu, onda moras da pljujes po onoj drugoj.

Jbg iako igre bukvalno nemaju nikakve veze osim sto obe FPS, svuda se porede i takmice.

Ja ne idem sa namerom da se prepucavam, vec da objasnim ljudima da je CoD nula od igre, nije ni BC2 daleko bolji, ali za sad je najbolje sto imamo vezano za FPS MP.