Baterije za joypad

imam jedno pitanje :
dali bi mogo da koristim one obicne AA rechargeable (punjujuce baterije) i da ih punim pomocu joy tacnije pomocu onog kabla za punjenje (ako me neko nije razumeo to je onaj kabl 1 deo ulazi u joy a drugi u konzolu) i dali bih tako mogao a ih punim ili moram da uzem one “officialne” baterije za joy

Ja sam uz joypad dobio neke Duracell AA baterije ali nece da se pune preko tog kabla, samo mi sija ona crvena lampica.

Naravno

ili moram da uzem one “officialne” baterije za joy
Što se tiče “officialnih”, nemam pojma koje su to.

Baterije koje dobiješ kupovinom boxa su u stvari alkalne baterije koje nemaju mogućnost punjenja te ti je s toga lampica crvena!
Topla preporuka za Sanyo baterije iz eneloop serije! Model od 2000 mAh omogućava i preko 25 sati korišćenja.

@ninja jel je to 100% tacno mislim jesi li isprobao jer sam citao da ako se ubace nekakve “pogresne” (mislio sam na one koje nemogu da se pune) baterije moze da se pokvari joy
a ovo za officialne sam pogresio trebao sam da napisem officialna a to je ovo

inace ja razmisljam da kupim Varta baterije a uz joy sam isto dobio Duracell AA (onaj joy koji mi je doso uz box a ovaj sto sam kupio posebno nov u pakovanju imao je Energizer)
hvala na info-u

Ja koristim Vartine baterije, i zaista su dobre. Mada iako na punjacima pise da mogu da se pune AA baterije, NE MOGU. Pogledajte npr Duracell, one iscure posle par sati punjenja.

aaaaa…nismo se razumeli…elem, to o čemu ti pričaš je** Xbox360 Rechargeable Controller Battery Pack**, i u njega ne idu konvencionalne baterije. I da, takav battery pack se puni putem kabela koji je vezan na konzolu.
Ako sam neki detalj i preskočio, neko će me već dopuniti…
**
**

Ja sam kupio ovakvu XBox360 Play&Charge Kit-Ladeger
ali crnu, vidim da ih vise nema.

koristim vartine professional rechargeable accu 2700mh, kad se napune rade nedeljama. recimo, onako procena, bar 70 sati rada do sledeceg punjenja. sunce me ogrejalo od kada sam uzeo taj vartin punjac i baterke koje su dosle uz njega.

a jel su dobre one od 2100mAh

Ja koristim Duracell i Energizer, traju po nedelju dana za sat i po vremena igranja na dan.

evo ja sam kupio VARTA Longlife Accu Ready2Use od 2100mAh e sad oni su napunjeni sami e sad kad mi se potrose mocicu da ih punim preko joy-a?? (pitam ovo o5 jer je mozda doslo do nesporazuma jer na xbox sajtu pisalo je nesto da moze da se pokvari joy??)

Ako su rechargable, onda moze. Ako nisu ja bi se sklonio iza kreveta tokom punjenja.

a zasto sta bi se desilo ako bi ubacio one koje se nepune (ja mislim da bi mi puko joy ili bi se zapalio :D)
inace evo tacno koje su moje VARTA - Longlife Accu AA_2100 mAh

ček, ček…imaš li ti punjač za baterije? ili si nabavio neki adapter pa puniš preko boxa?

NEEE! imam onaj adapter za konzolu (pa zato i pitam da ne pokvarim joy)

To ti isto dodje ako su baterije rechargable. Samo ne znam kako se na joysticku vidi kad su pune.

ma stvarno se plasim da ne zenem joy baterije jesu rechagable ali na onoj “kutijici” gde se ubacuju batterije pise Caution:Risk of fire if battery is replaced by an inccorect type .Use only alkaline AA (LR6)??
ocu odgovor nekog ko je ovo vec probao jer nagadzanja mi ne znace nista

Ako piše alkaline only, onda od tvojih Varta baterija nema ništa one su Nickel Hydride (NiMH)

a na vas joy nepise tako ja sam mislio na ono gde se ubacuju baterije neznam kako se zove meni sad nije jasno nisu li svi xbox 360 wireless controlleri isti imam 2 crni i beli i na oba pise isto
i aku ubacim one punjujuce varta sta ce biti?? (joj stvarno sam glup ali nebi da pokvarim joy zbog bateria)

Joj Metin-e ala si ga zakomplikovao…ja više ni ne znam koji joypad koristiš, baterije, a Bogami i adaptere…ako imaš mogućnost ti uslikaj sve to i postuj ovde a ako ne…uf…
Sve u svemu, ako imaš običan wireless joypad (k’o i većina nas) onda slobodno koristi punjive baterije (npr. te tvoje Vartine), a njih puniš punjačem za baterije, a dok ne vidim sliku tog tvog adaptera kojim puniš uz pomoć boxa ne mogu ništa više reći. Eto.